Сарми по родопски?

  • 8 876
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
Момичета, търся рецепта за сарми по родопски. Гледахме едно кулинарно предаване по телевизията, обаче не успяхме да запишем рецептата. Съпружеското тяло се е навило да готви и трябва да я намеря. Сармите бяха с месо, но без ориз и мисля, че имаше праз лук в тях. Предварително благодаря.   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 447
magica , това да не е било нашето предаване - "Време за готвене" по Диема 2  Simple Smile  Там имаше сарми по родопски. Утре ще ти пусна рецептата  Simple Smile

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Искам и аз да ги видя тия сърми без ориз!  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 447
Ето я рецептата от "Време за готвене", това ли е?

РОДОПСКИ СЪРМИ

ПРОДУКТИ:
300 гр свински врат без кост
50 гр бекон
черен пипер
сол
лют червен пипер
2 стръка праз
4-5 гъби
4-5 листа кисело зеле
30 мл олио
1/2 с. л. червен пипер
1 дафинов лист
50 мл бяло вино
магданоз
1 скилидка чесън
доматен сок

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ:
Нарежете месото на парчета с големина 3 см. Подправете с малко сол, черен пипер и лют червен пипер. Нарежете бекона на листенца.
Нарежете бялата част на праза надлъжно по средата и след това на едро. Изсипете нарязания праз в дълбока тенджера и сложете на котлона да се запече леко на сухо.
Нарежете гъбите на филийки и сипете при праза. Добавете месото и бекона в тенджерата и разбъркайте. Когато месото побелее, налейте 30 мл олио.
Поръсете плънката с червен пипер и разбъркайте. Налейте бялото вино. Добавете една скилидка чесън на филийки. Когато виното изври, преместете съда от огъня.
Завийте сърми в зелевите листа. Подредете ги в тавичка. Сипете соса от тенджерата и вода. Изпечете ги в предварително загрята фурна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Много добре ми звучи тази рецепта - ще се пробва! Благодаря   bouquet

# 5
  • Мнения: 510
Dona, златна си. Heart Eyes Точно това е рецептата, благодаря.
Мъжът ми може да яде месо на закуска, обяд и вечеря и умря от кеф, че има рецепта за сърми без ориз.  Заръча ми да поддържам тесни контакти с теб.  Wink

P.S. Зачудих се как е правилно сАрми или сЪрми.  newsm78 Винаги съм си мислела, че е сърми, обаче в готварската книга беше с А.

# 6
  • Мнения: 3 447
P.S. Зачудих се как е правилно сАрми или сЪрми.  newsm78 Винаги съм си мислела, че е сърми, обаче в готварската книга беше с А.
И аз не съм сигурна  Embarassed Имам чувството, че са дублетни форми, ама...

Иначе - дано да ти харесат. Винаги съм на разположение за рецепти от предаването  Simple Smile Влади - готвачът - прави страхотни неща. Не че си е наш, ама е много добър  Flutter
Поздрави   bouquet

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Dona, имам чувството, че и моя мъж много ще им се израдва....... Hug

# 8
  • Мнения: 3 447
Ами мога да ви кажа много "месарски" рецепти още  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 873
Дона,много ти благодаря за рецептата!  bouquetИдеално се вмества в нисковъглехидрантата ми диета. HugТъкмо се чудех как да си спретна сърми без ориз...Благодаря,благодаря. Heart Eyes
Ако имаш други подобни,давай! Flutter

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Страхотна рецепта ще влезе в нашето меню  Hug

# 11
  • Мнения: 836
Dona, и аз благодаря!
Тези сърмички (родопските) се правят едни мънички, нали?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 423
Страхотна рецепта! Ще я опитаме.  Peace
Дона   bouquet

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 576
Тези сърми ги правих преди време и наистина са страхотни. Апетитни и уханни!

# 14
dona kakvo stana s predavaneto na Vladi Iliev po Diema 2.ste prodalgi li da se izla4va esenta ili e sprqno i ako e zasto

Общи условия

Активация на акаунт