МНОГОДЕТНИ МАМИ 8

  • 14 922
  • 306
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 133
Пак съм с кафето пред компютъра. Вчера два пъти писах и все ми се затриват писанията - накрая се отказах. А като слушах рекламата на ADSL: "отварят се със скоростта, с която се затварят". Трънки! Не само не е вярно за скоростта, ами понякога изобщо не се отварят.
И така: още вчера поздравих новите мамчета. Колкото сме повече - "по-силни сме" и е по-весело. Аз като бях бременна писах само няколко пъти в темичката на многодетните, но това беше от някакво глупаво суеверие. Щом се е решил човек на поне 3 деца - тук му е мястото.
Илиева, аз още  преди на ЛС ти писах основните неща, които се изискват за работа в офис, а което на знаеш не е нищо сложно и съм сигурна, че ще се справиш. След време тези неща се превръщат в рутина и изобщо не ти правят впечатление. Дори си мислиш, че винаги си ги знаела. Ако имаш проблем мога да ти помогна. Ще пием по 1 кафе и ще ти  покажа основни неща. Пиши ми на ЛС.
За работата : Ние с мъжа ми имаме собствен бизнес. Така ми е писнало, че не знам до кога ще издържим. Искам да работя за някога, той да ми дава заплата и да не мисля за друго. Частният бизнес е денонощен ангажимент. Стресът е много голям. И нощем като се събудя да кърмя понякога се тормозя за някои неща, мисля, просто няма човек мира. И за съжаление парите не са толкова големи, че да си заслужава всичко това. Е, зависи от бизнеса, но говоря за средния. За нас може да няма , но е задължително да има за: Заплати за служителите, ток, телефони, осигуровки, данъци, всевъзможни такси и всякакви други дребни неща, които не се забелязват, докато не ти дойде на главата. Да не говорим за всевъзможните институции, комисии и т.н., които се навъдиха и чиито заплати са от нашите данъци, които постоянно са на някакви проверки и понякога се хващат за такива абсурдни неща, че ...просто ми е бедна фантазията какво могат да измислят. А да не говорим , че законите са правени само за големия бизнес - малкия да мре!
Ох, извинявам се, че май използвах темата за държавната и частната работа, за да ви се оплача. Простете ми , но това ми е болна тема.
Ето и кафето ми свърши, значи е време да приключвам! Лек ден!

# 181
  • Мнения: 11 607
Да допълня Дидка - нашите социални държат да има печат от крайната спирка,като ползвам автобус. Защото в Добрич Груп нямаха печат и аз си го подпечатвам в общината - няма проблем!

hella - не се притеснявай! Това за частния бизнес е актуално в темата. Ние също имаме частен бизнес - добре,че е той! Ето дори с Джулис може да станем бизнес партньори, днес в скайпа изневерих на Сватята и си пих кафето с Джулис и активна, и от дума на дума - стана ясно,че с Джулис може да сме си полезни! Да станем с нея - бизнес партньорки.... В края на сесията се включи и Тедивас и сесията все още продължава.... Бяха обсъдени - детски легла, частен бизнес, бебето на Теди, латино танци и времето мина неусетно!

Сега отиваме да готвим за обяд!

# 182
  • Мнения: 133
Мамче, ти все за свати говориш... Имам чувството, че си сватя с половината тема. Mr. Green Колко деца имаш?! А четвъртото- да не си го сватосала вече? Laughing Че както ще са две #2gunfire - значи още 2 свати.
Блазе ти! smile3521 smile3503


Дайте и насам една сватя поне! Praynig Какво им има на моичките? Я какви хубави гарджета си имам newsm74 - умни , красиви, добри : 3 в 1 - неочаквано добра комбинация. Ох, умря циганката....

# 183
  • Мнения: 11 607
hella аз една Сватя имам - това е КланГ - ClanG! Сватосали сме си аз моя Рая, тя нейн - Каро. Т.е. ти си ми била конкуренция за Каро, ама ние вече си го взехме младежа  Mr. Green

Има и други свободни предложения..... Незнам! Тук се бе завихрила борса по едно време,ама умря нещо .... също както и циганката!

# 184
  • Мнения: 639
Ауу ,пиша за трети път и немога да се включа,нета ми гълта нейде постовете Mr. GreenДобре дошли на новите мамчета Hug  bouquetС Илиян ,нещата се изясниха,нямал е пръст в боя ,ама бая разговор му дръпнах ме ,надявам се нещо да му е влязло в главата ,че да видим.Той уж всичко споделя ,ама на ,явно изберателно подхожда човека. Mr. Green
Lilibon ,СТРАХОТЕН ЗИЛИВ и ние обичаме такива местенца.Лятото все подобни търсим за плажуване ,ама те не останаха много такива.Какво стана с количката?Аз си купих още в 5-тият месец когато бях бременна с Естел ,голяма треска ме тресеше за бебешорски неща Laughing Laughing
За работата:Ние с мъжа ми работим за приятели ,които имат 4 фирми със свързани дейности.За сега условията на работа и парите ме устройват ,но умирам от скукааааа.Нямам грам творчески процес.За това в къщи вечер творя завъртяни гозби или режа скучни те си дрехи ,за да им предам по-дизайнерси вид,или изпробвам нови комбинации в гримове и дрехи върху Станислава ,или рисувам с часове върху каквото ми попадне с Естел.Просто немога да живея без да творя. Mr. Green
Илиева,моделиер на чанти?Впечатлена съм!Защо ти е скучна офис работа?Не може ли да се измисли нещо по специалноста ти?Разбира се курса по компютри ще ти е от полза само.Не се притеснявай за него ,щом аз се справям с разни програмни продукти ,освен W и Ексел,значи всеки може newsm78

# 185
  • Варна
  • Мнения: 2 305
nevi, чудесно е че имаш такава творческа енергия. Откакто забременях сякаш всички сили и идеи на организма ми са насочени към създаването на малкото същество и не остава много за външния свят. Някои хора му викат затъпяване, но според мен не може да създадеш нещо толкова сложно, без част от мозъка ти да е ангажирана постоянно с това.

Заглеждам се аз по всички бебешки работи и по колички, разбира се, но още е рано да задръствам къщата с тях, още повече, че планираме голям ремонт около април, когато синът ми ще бъде във ваканция, за да помага. На мен ми се ще да се развихря още сега, но ми е обяснено да не се бъркам в тия работи, а да си почивам. И както винаги съм преливала от енергия, така сега се изморявам по-лесно, току се задъхвам - познато ви звучи, предполагам.  Simple Smile

Както излезе, повечето мами или имат личен бизнес, или таткото пътува.   Thinking Дааа, определено не могат да ни нарекат средностатистически и определено решението да имаме повече деца не е необосновано.  Laughing

Чао, мами-богаташки,  newsm63 , във Варна също обявиха грипна епидемия и в къщи купонът и караницата за компютъра настават.

# 186
  • Мнения: 11 607
Ауу ,пиша за трети път и немога да се включа,нета ми гълта нейде постовете Mr. Green

Може ли да кажа нещо по въпроса? Сигурно някой се е сетил, ама и аз като дърта свекърва да повторя..... И на мен ми се случва този проблем - с глътнатите отговори - и за да надхитря компютъра какво правя - давам с десен бутон - селект алл и после копи. Така отговора ми се е запазил и когато отново всичко е добре, обикновено давам бак или рефреш, правя само едно пейс и готово. Така смея да твърдя почти не ми се губят отговори!

Друго - днес се сетих да споделя с вас - Йоан е нисък и все още сам не стига мивката в банята. И за да се измие сам - си има едно малко легенче, което сам обръща и се качва и вече стига чешмата и се мие самостоятелно. Легенче или малка тенджерка използвахме и когато не стигаше масата, беше нисък. Сложим на стола тенжерка или легенче с дъното нагоре и вече е висок за да стигне всичко на масата.

Да, мами-богаташки, сме! Незнам, познавам много семейства с доходи по-големи от нашите,но не се навиват за повече от едно дете. Хареса ми обаче това обръщение - мама-богаташка! Лилибон, ще го сложа на скайпа си! Благодаря!

Ние днес почти цял ден ту вода нямахме, ту ток..... Направо бях с вързани ръце за всичко! Ужас!!!

Мами, чухте ли това за колите и седалките? Аз не си представям в нашата малка кола на всяко дете да сложа столче... Или дайте идеи какво да правим за да се съберем според изискванията!

# 187
  • Мнения: 3 323
АААААААА, свате, аре да не се отметаш ако обичаш - и Йоан си обещала... нищо че е нисък , тя невестата и на тенджерка още не може да се качи, даже и на килима не може - така че - нищо ще си го взема аз!
Цял ден нямам нет, пък се започна тъпотията българска - тръгнах да видя според новия закон ( за 315-те дни ) за майчинството - какво трябва да набавя , че си знам ще искат 100 бумаги в последния момент и после - изпуснали сте срока... дрън-дрън и т.н. До видя ....ам нищо не видях щото никой нищо не знае. Ех .... маймунка му!

# 188
  • Мнения: 186
ООООО, Клан Г, ще се променят нещата с бумагите, ако сменим държавата!!!!  Mr. Green   Ама нямаааа, тук сме и се множим  Joy  .
И на мен ми хареса това заключение мами-богаташки.Наскоро един съученик на дъщерятя решил, че сме богати щом имаме три деца.Е, тя била учудена, защитила се че не може да се похвали с богатство.
У нас грипа добре се развихри, мъжете го отнесоха по здраво.Дори се притеснявах за таткото, че има пневмония, ама се размина. Praynig То беше една кашлица, не е за разправяне.Ние, жените караме на крак неудобствата на инфлуенцата.Дано не стане нещо сериозно.
При нас времето се развали, май идва зимата  Laughing.Така ми се иска да падне малко сняг.
Кой ще ми каже как се прави тази баница с просо, обичам го , но го правя по друг начин.Време е за разнообразие.У нас сега е на мода тиквата, печена или на баница.
Желая ви здраве през уикенда и повече разходки.Завиждам ви , че обикаляте и снимате интересни места.Ние най-много да пътуваме с тати до Пловдив, по работа.

# 189
  • Мнения: 1 449
Момичета, какво давахте на децата за кашлицата? Стигнахте ли до антибиотици? Гавриил пак ми е с температура трети ден, кашля, текат сополи. Докторът ни успокои или отвя по телефона - каза, че ако има услажнения от грипа, те се проявявали след 3 ден, така че не ни навести днес. Ще чакаме да видим и утре. Пием Хустагил. Давам Нурофен и татко ни купи Олинт за хремата. Няма никакъв апетит и сок даже не иска. Пие поне вода.

# 190
  • Мнения: 2 433
Мамо Тони - черният сироп на Д-р Тайс и сварих:
2локума, 2 лукчета, 2листа индрише - дакот се стопят лукчетата.
После по 1лъжица в продължение на цял ден. И да ти кажа имаше ефект

# 191
  • Мнения: 11 607
Да, това, което Джулис е казала помага - аз го знам така - 5 локума, 5 лукчета се слагат в 1л вряла вода и се ври докато стане 500мл. накрая се слагат 5 листчета индрише и се пие както е писала Джулис.

Аз давах Бромхексин. Майка ми каза и за същото като локума и лукчетата - само че се слагат картоф, лук и ябълка и пак докато стане половин литър.

Рая днес остана без цели 3 зъба,а Вили - 1! Споко - не са се сбили, просто ни бе зъбен ден!

Прилагам и снимков материал - преди и след: Свате, сега поне няма да ти се зъби снахата!!!!!

# 192
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, мами -богаташки!
И на мен ми хареса това!Всички ние знаем в какво ни се състои богатството,някои от вас са малко по-богати! Laughing
Вече започвам да се претиснявам за този грип дето се вихри.Днес ме извикаха в 14ч. да взема Иван от дет.градина имаше болки в ушенцето.Сложих му капки,дадох парацетамол и сега го успокои малко.Предната седмица беше Стефан с това оплакване,та си имам илачи под ръка и реагирам веднага.
И ние го правим този номер с легена в банята ,че не стигаме. И тенджерка и кофичка вършат работа.
Хубано е,че си правите семейни разходки откривате интересни места.От както сме се оженили не сме ходили с децата никъде.Даже и да имахме кола с моите диванета никъде не отивам,ще ми отровят почивката Mr. Green,много са щури и 3-те.
Невимислила съм по въпроса за нещо частно,но единствено за ремонт на чанти.Производсвото изисква много техника и материали кожи, хастар,картон различни видове,дунапрен,лепило,обков и др.Една шевна машина на старо струва 3-4 хил.лева и ми се изпари желанието.И аз ката теб обичам да се занимавам с подобни неща.Даже вчера нарязах едни дънки на Миша.
От утре и тук има грипна ваканция и каката отива при мама за 3-4 дни,да си играе с племенника ми.Може да ми я върнат по -скоро Mr. Green
С пожелание всички болни бързо да оздравяват!
Лека нощ и много целувки на малките дечица!

# 193
  • Мнения: 1 449
Мерси за рецептата, ще пробвам да знаете, ей го и сега кашля от леглото си...

Голямо падане на зъби е било!!!  Grinning Снимката е супер ефектна! Laughing

# 194
  • Мнения: 3 740
При пристъп на кашлица помага отвара от магданоз. Като изстине, добавяш малко мед. Но при тази кашлица не ни помогна. Пробвах и старата рецепта с анасон, босилек, ленено семе и начупени орехи с черупките - всичко се вари, докато извре половината вода. И това не ни помогна в този случай. Накрая Сашко пи антибиотик, Мика и Бобо - тримезол, а Камен - сироп Синекод. От това се оправиха.

Цоцоланке, събираш ли зъбките? Ние вече имаме една торба. Като някакви канибали сме.

Общи условия

Активация на акаунт