Намалих кондедза до що годе нормални граници...

  • 9 945
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 559
с една джаджа от Мосю Бриколаж за 4 кинта. Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Значи преди имаше конденз по целите стъкла и по рамката на дограмата, както и лек мухъл по латекса под прозореца и сурин като го отворехме от рамката се стичаха капки на пода.
Сега канденз има камо в ъглите на стъклото и влажността в стаята стана от 69-75 % на 59-65%.
Продава се на касите и е на принципа на силикагела. Отгоре има нещо като мозайка, което обира влагата уж и пада в долното отделение втечнено т.е. пише втечнено, но при мен става на прах.
При интерес ще снимам  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
bibi,
Интересувам се и още как! Peace
Как се казва въпросната джаджа?
Каква е по народност?
Дай малко повече инфо, моля! Heart Eyes

Благодаря!  bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 704
радвам се за вас Simple Smile

аз имам друг въпрос, тъй като видях, че говориш за влажност в проценти - с какво я мери - влагомер ли? (хидромер) откъде?
търсих в аптеките, но се учудват, че питам за такова нещо.
Знам, че в ТСМ има някакви часовници с термометър и влагомер, но не искам да давам 10-15лв. доколкото знам влагомерите са 4-5лв

пп: сигнатурата ти на Мадона ли е,че ми звучи много познато и сега ме гложди?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 559
Блекута - Мадона е да (Justify my love)  Mr. Green. Влагомери имаме почти навсякъде (аз съм малко откачена, откакто родих), но единият ни е подарък, а другите два мъжа ми ги довлече отнякъде (рекламни на някакви фирми). Много гот - външна (има изнесено едно кабелче със сензор), вътрешна Т и влага. Има и мин/макс стойност и сутрин само цъкаш копчето и се ориентираш и без Любка Кумчева.
Радостинчето - ето  снимките.
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=100851 мисля, че описанието се чете добре  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 802
Биби, мерси за споделеното, ще се възползвам от опита ти  Peace Кажи само, влагомер ли се казва джаджата за мерене на влагата?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 559
термометър + влагомер  Grinning

# 6
  • Мнения: 299
Задължително ще го пробвам, че и при нас е ужас. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 2 125
Това е супер! Ще го взема за апартамента на майка ми, че там е черно от мухъл.
Само имам едно питане - за колко квадрата е предназначена тази джаджа или няма значение?

# 8
  • Мнения: 4 733
Още днес ще тичам да го търся по магазините.
Благодаря за споделянето  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 6 559
Това е супер! Ще го взема за апартамента на майка ми, че там е черно от мухъл.
Само имам едно питане - за колко квадрата е предназначена тази джаджа или няма значение?
на едната от снимките съм снимала описанието и указанята. вАжи за помещения до 20 кв.м иначе ще трябват 2 броя

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Аз пък оня ден го видях в магазинчето за перелни и почистващи до нас и реших че едва ли ще свърши работа,
НО при това полужение- утре отивам да купувам Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 7 798
Много благодаря !   bouquet  Ще го пробвам обезатено.

# 12
  • София
  • Мнения: 676
bibi, колко е времетраенето на едната опаковка,т.е. за колко време ти стига едната опаковка  newsm78. Иначе е много хубаво решение  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
Радостинчето - ето  снимките.
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=100851 мисля, че описанието се чете добре  Grinning
bibi,
Много благодаря!
 bouquet    bouquet     bouquet

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Това е супер! Ще го взема за апартамента на майка ми, че там е черно от мухъл.
Само имам едно питане - за колко квадрата е предназначена тази джаджа или няма значение?
на едната от снимките съм снимала описанието и указанята. вАжи за помещения до 20 кв.м иначе ще трябват 2 броя


Bibi, само да обърна внимание, че на опътването пише 20 куб.метра  Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
имам го от 10 дни и не мога да преценя за колко ще стигне ( все пак зависи и от влагата) но абс. минимум според мен е 1 месец.
Вилиандър мерси за поправката. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 957
Охоооо....задължително ще го пробвам.Благодаря ти че сподели  Hug

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Искам и аз, ама кога да отида до Бриколаж.... Sad  Не мога ли да си поръчам от някъде по нета........  newsm78

# 18
  • Мнения: 2 926
И аз ще се обзаведа с такава джаджа  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 676
 bibi, мерси за отговора   bouquet

# 20
  • Мнения: 7 640
точно за това чудо писах преди време, аз не съм много възторжена, у нас ондезът е понамалял, но не значително. Все пак не е без ич, де.
А и цената не е като на иналианските, все пак, а разлика не очаквам да има с тях.
биби, след още една седмица вероятно отдолу ще се събере вода, поне  у нас е така.
Пише, че грануите могат да се подменят, ако някой разбере откъде се купуват само пълнители, да пише Praynig Може би от самата фирма вносител newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 615
Аз също си купих, но на найлоновата опаковка пише с малки букви "ВНИМАНИЕ!Действието на този продукт се проявява при темп.в помещението над 20 градуса".
Имайте го предвид, то аз ако поддържам над 20 С ,няма да имам конденз! newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз също си купих, но на найлоновата опаковка пише с малки букви "ВНИМАНИЕ!Действието на този продукт се проявява при темп.в помещението над 20 градуса".
Имайте го предвид, то аз ако поддържам над 20 С ,няма да имам конденз! newsm78
на моето не го пише Rolling Eyes
 у нас  винаги е около/ над 20 градуса. По мое мнение то конденза то това са получава, защото  вътре е топло, а  вън студено (сега в хола с К-стълло на дограманата конденз - ньет  Peace) .
Не мисля, че тук си права, когато не отоплявахме въпросното помещение и вътре Т беше по-ниска нямахме конденз.

# 23
  • София
  • Мнения: 615
Аз пък мисля, че ако ти работи радиатор постоянно и ти поддържа над 20 градуса, толкова ще изсуши въздуха, че конденз няма да има и ще трябва да си купуваме овлажнител за въздух. Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 689
Купих си го това чудо. Не действа. Незнам, аз ли нещо бъркам.

# 25
  • Мнения: 7 640
Купих си го това чудо. Не действа. Незнам, аз ли нещо бъркам.

започна да събира вода отдолу след две седмици, примерно, първо се напояват гранулите. И въпреки това стъката са си ми изпонети отвътре сутрин.
Относно радиатора- ами къде ще се дене влагата от изсушения въздух, ако имаш херметична дограма Simple Smile- кондензира по стените и стъклата.
Обадих се във фирмата- пълнители още няма пуснати на пазара.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
А къде сте поставили тази джаджа - на прозореца ли, на някой шкаф ли - къде Thinking?

# 27
Основната Ви грешка е ,че сте го купили. Има статистики от които става ясно ,че едно 4-членно семейство отделя около 5- 6 литра водни пари / денонощие при нормалния си живот, в т.ч. готвене,  пране, поливане на цветя, дишане и  т.н. Е как с тази "джаджа" ще се изсуши това количество влага,независимо къде ще е поставена.
   Единствено решение е влагоуловител от компресорен тип.

# 28
  • Мнения: 7 640
Основната Ви грешка е ,че сте го купили. Има статистики от които става ясно ,че едно 4-членно семейство отделя около 5- 6 литра водни пари / денонощие при нормалния си живот, в т.ч. готвене,  пране, поливане на цветя, дишане и  т.н. Е как с тази "джаджа" ще се изсуши това количество влага,независимо къде ще е поставена.
   Единствено решение е влагоуловител от компресорен тип.

Пантеро, има ли твой пост, който да не съдържа думата влагоуловител, аман значи от продрани плочи... #2gunfire

# 29
  • Мнения: 17 546
Да, старата наука химия отново показва какво може!   Grinning Купих си таквиз неща преди нова година. От тогава купувам само пълнител за тях, който е израелски внос и е такова количество за 4 лв., че едно пакетче стига за две съдчета. Момичета, това е най-обикновен калциев хлорид, който е силен абсорбент. Получава се когато (примерно) се залее мраморно парче със солна киселина. (би могло да се сътвори и в домашни условия, но по сравилния и безопасен начин) Получават се тези аморфни кристали, които се топят абсорбирайки влагата. Някой беше писал, че има само прах в контейнерчето. Спокойно, първите няколко дни е така, обърнете внимание на кристалите те вече са започнали да се слепват и изглеждат като мокри. Когато се стопят напълно, съдчето може да се отвори, да се почисти и да се напълни с пълнител (ако има от къде да си купите). Отгоре, където е хартията, ръбчето се намазва със стик-лепило (тези които са като червило, в книжарниците са по 1 лв.) и се залепва внимателно чиста салфетка. Слагате си мрежестото капаче и внимателно изрязвате излишъка от салфетката. Става като ново! Сменявам ги вече втори път и събират влага безотказно, а влага колкото щеш у нас  Confused ...

# 30
  • Мнения: 388
Имам такова чудо малко повече от месец.Два пъти вече изхвърлям пълната от вода ваничка,държа го до стената,защото при нас там е влагата.Температурата в стаята рядко е 20 и повече градуса.Топчетата отгоре са станали като едно и са твърди,мисля да го сменя вече.Формата на влагоуловителя (моя) е квадрат с размери около 15см.Струваше около 9лв.

# 31
  • Мнения: 17 546
В магазини "Европа" го има този модел, който е снимала Биби в темата и струва 3,80 лв., а само пълнител е 4 лв. и количеството стига, за да се напълнят две контейнерчета абсолютно като оригиналните.

# 32
  • Мнения: 7 640
В магазини "Европа" го има този модел, който е снимала Биби в темата и струва 3,80 лв., а само пълнител е 4 лв. и количеството стига, за да се напълнят две контейнерчета абсолютно като оригиналните.

кажи ми за тоз пълнител, защото от вносителя вчера ми казаха, че за сега не предлагат.
А и на кой щанд да търся Embarassed

# 33
  • Мнения: 17 546
Пълнителя го купих случайно от едно квартално магазинче за домашни потреби и битова химия, не е от "Европа". Ето го  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2511629   и    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2511631   чете се добре надписа на гърба.

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 23:12 от Кристал

# 34
За първи път чувам за това нещо! Явно при повечето от вас действа... Ще го пробвам възможно най-бързо, че у нас е ужас! Благодаря за идеята! newsm47

# 35
  • София
  • Мнения: 481
...А и на кой щанд да търся Embarassed
Последно ги виждах на щанда с ароматизаторите за тоалетна. Но беше отдавна.

# 36
  • Мнения: 689
И при мен подейства вече. Наистина кондензът понамаля.

# 37
  • Мнения: 3 334
момичета много благодаря за идеята.............ще потърся и аз това чудо,че в къщи е страшно Confused

# 38
  • Мнения: 2 591
(сега в хола с К-стълло на дограманата конденз - ньет  Peace) .

и ние сложихме К-стъкло поради тази причина и засеганяма конденз!

малко по-скъпичко е, но спестява именно тези главоблъсканици! препоръчват го за северни стаи!  Peace

# 39
  • Мнения: 2 332
Много полезна тема наистина  Hug. Искам да ви попитам обаче - някой беше питал още в началото - откъде мога да си закупя влагомер на по-нормална цена? И колко е нормално да е влажността в помещението? В нашата стая, където спим заедно с бебето, е по-влажно явно, защото зад спалнята има едно петно от мухъл... а знам, че е много вреден, особено за малки деца.
Благодаря ви предварително!!! Flutter

# 40
  • Мнения: 7 640
влагомери- или хигрометри има по ТСМ-ите, но пброблемът с конденза не идва толкова от високата влажност на въздуха в жилището, а в температурната разлика, май newsm78

# 41
  • Мнения: 2 332
влагомери- или хигрометри има по ТСМ-ите, но пброблемът с конденза не идва толкова от високата влажност на въздуха в жилището, а в температурната разлика, май newsm78
Благодаря ти Simple Smile. При нас все пак мисля че е и от високата влажност, защото в това помещение е и кухненския бокс... сещаш се, нали Wink. А колко е нормално да е влажността?

# 42
  • Мнения: 230
Такива, както казвате джаджи (пълни с гранули) има в Пикадили, мисля че най-малките  струваха около8-9 лв.
Относно пълнителите - също се продават отделно. Не видях дали има някой от Варна тук - но за всеки случай казвам къде са- в магазина за дом. потреби до Стоматологията, преди беше гръцки, сега не знам..

Тези дни ми препоръчаха влагоуловител или неутрализатор закупен мисля от Техномаркет за около 300 лв - имало голям ефект. Подробности не знам, моя причтелка го е видяла и веднага ми предаде. Бях чела за подобни уреди, които отдавна се ползват в чужбина..явно са пристигнали и при нас. Някак си ми се струва, че бих се доверила повече на тях, отколкото на гранулите - гранулите действително събират влагата, но помислете си дали могат да се справят напълно с проблема ... Мисля че са необходими по сериозни мерки.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 704
...Искам да ви попитам обаче - някой беше питал още в началото - откъде мога да си закупя влагомер на по-нормална цена? И колко е нормално да е влажността в помещението?

Както ти е казала PolarFox, в ТСМ продават комбинирани стенен часовник+термометър+влагомер. Струват някъде към 10-15лв.
Но аз съвсем случайно си намерих такъв комбиниран часовник от "JYSK" (но мисля, че в Сф няма такъв магазин) за 5-6лв (не помня точно). Влажността я мери в проценти, така че 40-60% е нормална влажност.

# 44
  • Мнения: 2 332
...Искам да ви попитам обаче - някой беше питал още в началото - откъде мога да си закупя влагомер на по-нормална цена? И колко е нормално да е влажността в помещението?

Както ти е казала PolarFox, в ТСМ продават комбинирани стенен часовник+термометър+влагомер. Струват някъде към 10-15лв.
Но аз съвсем случайно си намерих такъв комбиниран часовник от "JYSK" (но мисля, че в Сф няма такъв магазин) за 5-6лв (не помня точно). Влажността я мери в проценти, така че 40-60% е нормална влажност.


Благодаря!  Hug

# 45
  • София
  • Мнения: 2 521
Не искам да Ви разочаровам, но това няма да помогне.

Единствено изпробвано засега и дава идеален резултат (няма и капчица по стъклата а преди течаха реки и попивах локви) е ел. вентилатори монтирани на отдушници или коминни отвори.
Споделям го с Вас защото ние много се измъчихме цели 2 години докато блестящия мозък на мъжа ми не роди тази идея, а аз го оплюх че не се е сетил по-рано.
Току що написах същото в още една подобна тема защото искам повече хора да се избавят от страданието конденз/влага/мухъл.

# 46
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

Единствено изпробвано засега и дава идеален резултат (няма и капчица по стъклата а преди течаха реки и попивах локви) е ел. вентилатори монтирани на отдушници или коминни отвори.


А не е ли шумно това с вентилаторите?

# 47
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
ел. вентилатори монтирани на отдушници или коминни отвори.
Тези ел. вентилатори дето се монтират в банята ли?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 521
Да. Има хубави мощни и безшумни вентилатори. Един такъв ми работи нон-стоп в банята.
Един в кухнята на комина сме монтирали, но го пускам само при нужда - като готвя и се повиши много влажността.
В началото и в хола на комина сложихме, но не го пускаме - не се налага.

# 49
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Как да го монтирам в кухнята, там към комина има аспиратор, може ли пак да се сложи вентилатор?
Аз от вентилатора в банята си не съм доволна, а купих добър Sad

# 50
  • София
  • Мнения: 2 521
E не знам мила, това е въпрос на конкретно техническо изпълнение, хващаш някой майстор и му поставяш задачата, не може да няма решение, аз поне си го представям, но няма да се изказвам да не правя смешки.  Grinning
Моя абсорбатор е на балконската част от кухнята (затворена с дограма естествено, направена част от стаята) и затова комина ми се оказа свободен.
Успех!

# 51
  • Мнения: 7 640
Как да го монтирам в кухнята, там към комина има аспиратор, може ли пак да се сложи вентилатор?
Аз от вентилатора в банята си не съм доволна, а купих добър Sad

ако всичко ви е затворено с нова дограма, няма откъде да дърпа, еле пък при затворена врата на банята Wink

# 52
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Знам го това, че трябва да отвориш да има достъп на свеж въздух от вън, но как да отворя вратата на банята, тя парата ще излезе в коридора Sad според мен.

# 53
  • Мнения: 7 640
Знам го това, че трябва да отвориш да има достъп на свеж въздух от вън, но как да отворя вратата на банята, тя парата ще излезе в коридора Sad според мен.

отделно и в коридора да има откъде да влезе въздух, иначе смучеш във вакуум, нищо не става.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 521
Aааа това не го казах но се подразбира - вратата на банята е винаги полуотворена (когато няма никой вътре  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт