Деца с увреден слух

  • 63 717
  • 896
  •   1
Отговори
# 225
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                Здравейте всички! Нямаше ни дълго време, защото в компютъра ни е имало вирус и беше на поправка. Новото, което ни се случи, е, че получихме отговор от ТЕЛК. Ще имаме проблем с адреса, искат ми постоянен в София или настоящ, не по-късно от три месеца от датата на освидетелствуване, искат ни консултация с УНГ, епикриза от стационарно лечение + първа епикриза + етапна епикриза. Кажете, моля, кое е първата епикриза и дали епикризата от стационарното лечение е документ от Военна с данни за операцията - като упойки, времетраене? И къде да направим консултация с УНГ, след като е направена операция? И кое се счита за дата на освидетелствуване? Въобще подхождам с малко скептицизъм към ТЕЛК-а, защото оставам с впечатление, че крайния резултат е получаването на някакви пари...Благодаря на всички предварително и ви пожелавам много хубава седмица!  Nature Sun With Face

# 226
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
pozor, няма никакъв проблем да запишете настоящ адрес в София,постоянния няма да си го променяте.Това с ТЕЛК-а не го разбрах, много епикризи, много нещо  Crazy Би трябвало да ви свършат работа аудиограма, епикризата от имплантацията от ВМА и консултация със сурдопедагог. За всеки случай, когато имате възможност и ходите до ВМА занесете писмото там с каквото иска, Дончев ще ви изготви на място, ако трябва нещо друго. Не ви трябва консултация с УНГ, на епикризата има подписи и печати на 2-ма или 3-ма УНГ специалисти - Дончев, Златанов и Цветков.
Дата на освидетелстване явно е датата за минаване през комисия.
Аз не разбрах какво точно сте направили, но по принцип се процедира така:
личният лекар на детето издава документ за пред ТЕЛК - носи се, щом е в София, адреса е на ул."Иларион Макариополски", грубо месец след това се получава писмо, в което пише какви документи да се подготвят, кога ще е комисията, в коя болница и от колко часа. Това писмо ли сте получили?

# 227
  • Мнения: 2 543
ПОКАНА

Уважаеми Госпожо/Господине,

ССУ С ДГ ЗА ДУС “ПРОФ. Д-Р Д. ДЕНЕВ” и Народно читалище “Цар Борис ІІІ” имат удоволствието да Ви поканят на:

ЧЕТВЪРТА НАЦИОНАЛНА НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЯ
НА ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ “ТИ ЧУВАШ”


Конференцията ще се проведе  на 10 - 12.05.2007 г. в гр. София, в салона на Народно читалище “Цар Борис ІІІ”, ул. “Клокотница” № 29,

Тематични кръгове:

І.    Рехабилитация на ДУС – практически проблеми и резултати.
ІІ.    Подпомагане на рехабилитационната и извън класна дейност на ДУС в мрежата на читалищата в България.
ІІІ.    Интеграция на ДУС – ретроспекция и съвременност.
ІV.    Технически свойства за рехабилитация – новости и проблеми.

Ще присъстват гост-лектори от европейски страни и специалисти от България в областта на обучението и рехабилитацията на ДУС.

Такси:
•   за лектори   - няма
•   за слушатели   - родители, студенти, представители на читалища    – 10 лв.
     - специалисти – рехабилитатори, логопеди   – 20 лв.

При желание от Ваша страна можем да организираме настаняването Ви в хотел.
Всички разходи по пътуване, нощувки и престой в София са за Ваша сметка.


Краен срок за заявка за участие и представяне на доклади - 22.04.2007 г.
Очаквайте скоро подробна информация за програмата на конференцията.


За контакти:
ССУ с ДГ за ДУС  “Проф. д-р Д. Денев”
тел.:  02/955 90 39, 02/ 855 61 17, e-mail: konferencia@mail.bgdeafschool@mail.bg
и Народно читалище “Цар Борис ІІІ”
тел.: 02/831 70 06, 931 03 58, e-mail: carboris3@abv.bg, ninaantova_g@yahoo.com

# 228
  • Мнения: 2 543
Това по-горе е поканата за конференцията, която ще се проведе през май. Ако получа програмата по пощата, също ще я публикувам. Аз се надявам,че ние по това време няма да сме тук, така че най-вероятно няма да присъствам.

# 229
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Да, Петя, точно така направихме и ние и получихме този отговор. Тези неща, които съм изброила, че ни искат, са подчертани като необходими, датата на явяване е на 17-ти май, V МБАЛ на "Генерал Столетов". Във всеки случай, като идем на първата настройка, ще носим и писмото. Благодаря ти!

# 230
  • Мнения: 1 710
Момичета преди седмица ви писах за обучението, което ще правим в събота - на 31.03 в Ресурсния център за системата с картинки. Моля ви само да ми кажете на лични, колко от вас са решили да дойдат, за да мога да организирам обучението и разбира се, за да ви кажа къде точно се намираме. Благодаря.

# 231
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В 5-та МБАЛ София, нали? Там няма да имате проблеми, свестни са лекарите. Да не забравите да подготвите и картона на детето. И като взимате мнение от сурдопедагог, ако го взимате от яслата кажете им изрично да пишат, че детето не говори, че те там пишат само общи неща... Ако го взимате от Таня във ВМА, тя знае...

# 232
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас!
Ние все още не можем да се оправим...кашляме , а защо...не се знае.Мисля да го тествам ,да не е на алергична основа.
 Вие как сте?Нещо има затишие....   bouquet

# 233
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте, вярно като че ли има някакво затишие. Пишете как сте, как са децата? Рафи как е ? От новоимплантираните, имат ли вече реакция децата?

# 234
  • Мнения: 95
Здравей те и от нас!Какво да ви кажа ...в неделя заминава ме за Залзбург да ни пуснат инплантанта,надявам се като се приберем да имам с какво да се похваля и малката да започне да чува още от там.Момичета малката има остатъчен слух на другото ушленце,ще ми се да го стимулирам по някакъв начин,а не знам как.Професорите в Австрия казаха,че това не може да стане със слуховия апарат,тъйкато той изобщо ни бил за нея,а настройката още по малко,обясни ,че това което тя"чува"е някъкав ужасен шум.Какво ще ме посъветвате да купувам ли нов слухов апарат?...от там ни казаха ,че не и трябва изобщо нищо на другото ушле,но ако дори малко може да чува с него...защо не?
Ще пиша като се приберем в петък.

# 235
  • Мнения: 3 914
Здравейте мили мами Hug
Търсих из нета асоциация на деца със зрителни проблеми,но не намерих,за сметка на това ,намерих такава ,но за родители с вашите проблеми.Извинете ме ,ако вие сте организаторите или членове ,а пък ако не знаете за нея ,ще съм щастлива да съм ви помогнала Hug Hug Hug

http://www.ardusbg.com/

# 236
  • Мнения: 2 563
Здравей те и от нас!Какво да ви кажа ...в неделя заминава ме за Залзбург да ни пуснат инплантанта,надявам се като се приберем да имам с какво да се похваля и малката да започне да чува още от там.Момичета малката има остатъчен слух на другото ушленце,ще ми се да го стимулирам по някакъв начин,а не знам как.Професорите в Австрия казаха,че това не може да стане със слуховия апарат,тъйкато той изобщо ни бил за нея,а настройката още по малко,обясни ,че това което тя"чува"е някъкав ужасен шум.Какво ще ме посъветвате да купувам ли нов слухов апарат?...от там ни казаха ,че не и трябва изобщо нищо на другото ушле,но ако дори малко може да чува с него...защо не?
Ще пиша като се приберем в петък.

Рафи, на колко децибела и на кои честоти чува тя с неимплантираното ухо? Наистина е възможно да не може да ползва това, което чува...

# 237
  • Мнения: 95
Остатъчния слух е много малък,на практика почити го няма,но някой ми беше казъл,че след инплантацията детето започва да чува чрез инплантанта и ако не носе слухов апарат на другото ушле то става лениво..не че горя от желание да и сложа апарат и на другото ухо,но ако се налага...Оказва се обаче,че нашите доктори не знаят какво правят (неправилни настройки,неподходящи слухови апарати.) и отговора "..сложи ,ако искаш.."въобще не ме устройва.

# 238
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Яни има нищожен остатъчен слух на другото ухо, към 100дб. Когато му сложа слухов апарат си има реакция на звуци, тоест не го е изгубил. Но настройката на слуховия апрат е ужасна (тя и на имплантанта май е зле), май му се появява някаква какафония в главата и въобще не иска да носи и двете. Седи се предимно и само с имплантанта.
Чела съм, че е хубаво да се сложи нещо и на другото ухо, за да могат по-лесно да се "ориентират" в пространството, откъде идва звука и т.н., но като го гледам него, за 2 години почти се научи перфектно да се ориентира и се обръща винаги точно в посока на звука.
Дечица, които са с повечко остатъчен слух, пък добре им действа носенето и на двете устройства, ето Йепе сигурно ще ти пише.
А защо да не ви е подходящ слуховия апарат, ти попита ли? Нали е Фонък Пауър Макс 411, аз мисля, че това се изписва при тежка загуба на слуха, наистина има и по-хубави, с опции за намаляне на страничните шумове, за нещо такова ли ви е говорил професора?
А че настройката сигурно е кофти, не ме учудва...

# 239
  • Мнения: 2 543
Петя, на Рафи апаратите не са Фонак. Напълно възможно е да не са подходящи. Но това не значи пък, че с по-добри няма да има полза детето. Но кой знае... Щом лекарите са изказали такова мнение...
Рафи, ти пак поговори с лекарите като отидете за включването. Попитай ги дали , ако вземете друг апарат, няма да е по-добре? И те да ви го настроят?... Успех там! Hug
На Йоан добре му се отразява носенето и на двата апарата, макар че и аз се съмнявам доколко са му свястни настройките. Но да не подхващам пак тази тема, че вече съм досадна.  Crazy
Вики и мама, благодарим за загрижеността.  Hug Знаем ги АРДУС. Нищо особено, уви... Tired

Общи условия

Активация на акаунт