Отговори
  • Мнения: 5 183
Мили Софийски мами, ще пусна такава тема и в от4етната ви тема, но там предполагам са мами с бебета, та затова я пускам и тук.
Живея в англоговоряща страна и за сега си ми е добре тук, но наши приятели мислят да се връщат в родината със 7-годишното си дете, което в на4алото на следващата у4ебна година ще е ве4е на 8 години. Това дете, както може да се предположи, се справя по-добре с английския език, отколкото с българския. ХОДИ на у4илище тук - тръгват на 5. Пише и 4ете на английски, но може и на български - не толкова добре, но се справя общо взето. ЗНАЕ Ве4е таблицата за умножение, смята и т.н. НО притесненията на майка му са да не я накарат да запо4ва пак от първи клас, защото определено той не е у4ил много от нещата, които са в програмата на българските у4илища и т.н. А И определено правопис, краснопис и т.н. на български са му ... под всякаква критика, предполагам  Embarassed АЗ ли4но мисля, 4е не е нужно това, но те са родителите и те решават кое е най-добро за тяхното дете и те са решили. А именно - искат да му намерят 4астно у4илище, в което говорят и у4ат предимно на английски, хем за да не му пострадал и английския - да го позабрави например. ОБещах им да разпитам тук във форума. Те ще живеят в София. МОля, кажете има ли такова у4илище и, ако може, дайте пове4е информация! Казаха ни 4е имало подобен вариант на у4илище с немски, което се казвало "Дой4е ВЕле" май  newsm78
Предварително ви благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 1 771
Има едно такова за което зная. В Дружба се намира и там само на английски се говори. За обучението не съм сигурна как е. Много добри отзиви съм чувала. Дисциплината е много добра. Повечето деца са деца на посланици.
Н о ми се струва, че за детето, колкото и да му е трудно ще е по добре за него да е с българско говорящи деца. Ако детето остане да живее в Б-ия ще му е проблем за бъдещото развитие. Как ще се реализира, ако не може да пише на български?

# 2
  • Мнения: 45
Бях изправена пред същия проблем в началото на учебната година. Записах детето си във втори клас в държавно училище. Сама го учех да чете и пише през ваканцията. Сега е наравно с другите деца. До юни месец не познаваше буквите. Пишеше само на английски.
В частните училиша учат обикновено по 2 учебни часа на ден английски.
Училището в Дружба е по американска програма. Не е одобрено от Министерство на образованието. Изобщо не учат български език там. Ако са само за година -две в родината там е добър вариант да се запише детето. НО ако ще остават в България, няма смисъл да учи там. Таксата е точно двойна в сравнение с другите частни училища.
Името на училището беше нещо от рода на Англо-Американска академия.
Ако искат могат да ми изпратят е-мейл на лични, ще им разкажа за моя опит с преместване на дете от англо-говорияща държава в България.

# 3
  • Мнения: 5 183
quote author=terryberry link=topic=162447.msg3153758#msg3153758 date=1170584825]
Бях изправена пред същия проблем в началото на учебната година. Записах детето си във втори клас в държавно училище. Сама го учех да чете и пише през ваканцията. Сега е наравно с другите деца. ... Ако искат могат да ми изпратят е-мейл на лични, ще им разкажа за моя опит с преместване на дете от англо-говорияща държава в България.
[/quote]

Благодаря за информацията. Аз също съм ЗА това да го дадат в държавно у4илище. НО те искат у4илище, в което да се у4и български и английски, не само английски или предимно български. Идеята им е да не изостане с английския, тъй като на този етап детето е супер с английския ...
териБери, ако искаш, пиши ми е-маил адреса си на ли4ни. Обещах им да им дам пове4е информация.

Общи условия

Активация на акаунт