Диета без глутен и казеин - Трудния път към успеха

  • 47 953
  • 161
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 591
Катина, кремчетата може да се правят с фриктоза или със МЕД. Капачинките  Joy /палачинките/ с МЕД.
За месото незнам какво да ти кажа... моя син яде много месо. всъщност той яде само мляко и месо. Никога не опитва заленчуци и плодове.

Наскоро обаче като се научи да казва "кръг" и "готвих" с него в кухнята - рязах краставички на кръгчета, после доматчета /от тея малките дето са като чешеши/ и му дадох да им слага соли и оцет. После му показах как да ближе оцета от краставицата и той реши да изяде едно парченце.

А знаете ли какс е подквасва соево мляко за да се направи кисело мляко ? няма как да взема подкваса от обикновенно краве кисело за да го подквася. чудя се ако подквася така и после с подквасеното подквася друго и после трето, дали сте е останал казеин ? И дали въобще може да се подквасва - дали ще вирее бактерията вътре? според мен би трябвало - аз веднъж така подквасих пилешка супа и съм я забравила на топло вечерта и сутринта беше станало подквасена цялата  hahaha

# 106
  • София
  • Мнения: 2 351
Ами основно с фруктоза готвя и аз, обичам много и кафявата нерафинирана тръстикова захар.Може би си изпуснала началото на тази тема.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=146360.0
Оцет не използвам има глутен.

Салата правим заедно с Мишо.Той реже, бърка, носи.Понякога и цветята стават на салата  Sick
Познава и обяснява за зеленчуците и действията, които извършва - "режа, нося, домат, нож, хляб, тесто, кекс, лук, супа и т.н."Обаче салата и плод с удоволствие ни натъпква в устата,и ни храни, но не желае да пробва.

Опитах и садистично тъпчене на пасирана круша в устата.С такъв истински ужас и рев ме гледаше докато изяде няколко лъжички, че се отказах от опитите да му натъпча натурален витамин.Караме на Centrum - junior.

Няма да се смеете, хрупахме моркови със сътветните артистични мимики и звуци - тип колко е вкусно - а Мишо получи вдъхновение и взе малко морковче, свали си гащите и си сравни моркова по големина с "неговото морковче" Crazy.Е все пак го изяде  Mr. Green

Соево мляко няма начин да подквасиш.Опитай, ако искаш с мая за сирене, ако намериш.Не знам къде живееш и дали, ще намериш истинско кисело мляко, което става за подквасване.



# 107
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Руските майки пишат, че подквасват с лакто и бифидобактериите на Киркман, там със сигурност няма казеин. Правят някакъв орехов йогурт, който прецеждат, за да заприлича на нещо, но аз лично не мога да си го представя. Тези, които имат непоносимост към цитрусите, вместо лимон за салата използват витамин С също на Киркман. Изобщо витамините на Киркман, по-точно хипоалергенната им серия, са най-използваните от аутисти на БГБК диета. Оказва се дори, че са по-икономични от много други марки, независимо , че на пръв поглед изглеждат скъпи.

# 108
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Други хранителни непоносимости

Известно време след извеждането на глутена от менюто, родителите забелязват, че на състоянието на детето влияят и други продукти, в състава на които няма нито глутен, нито казеин. Това е действието на индивидуалните хранителни непоносимости, списъка за всеки е строго индивидуален и варира във всеки конкретен случай. В случай, че тестовете покажат наличие на някакви хранителни непоносимости, просто ги премахнете от менюто. Ако нямате такъв списък, обикновено се използва стандартния списък на проблемните продукти. Към тези продукти спадат:
 - соя
 - яйца
 - домати
 - цитруси
 - царевица
 - орехи
 - шоколад
Освен това силна реакция може да предизвика елдата, бъдете много внимателни с този продукт! Даже след половин година на диета,1 аз все още не мога да използвам този продукт за моето дете!
Всички продукти, които детето много обича, премахнете от менюто за 3м. След това може да опитате да ги върнете обратно в менюто, като наблюдавате реакциите на детето. Реакцията може да бъде незабавна, но може да настъпи и на следващия ден. В случай на неуспех, може да повторите опита след няколко месеца. След известно време може би ще ви се отдаде да върнете това, което е предизвикало повишената пропускливост на стомаха. Тези продукти, непоносимостта към които се дължи на ферментативни проблеми, няма да ви се отдаде да върнете до края на пълното очистване на организма от тежки метали.За съжаление, кои проблеми от какво са предизвикани, няма да може да ви покаже нито един тест.
Заради това, че стомаха на тези деца винаги е поразен от патогенна микрофлора, от менюто се изключват и продуктите, които ги предизвикват.
-   оцет (завинаги)
-    захар (завинаги)
-   грозде и стафиди (завинаги или много за дълго)
-   ябълки (практически завинаги или много за дълго)
 
Освен това много други плодове могат да предизвикат проблеми, както заради високо съдържание на захар, така и заради високото съдържание на природния консервант фенол.
Внимателно следете детето, след като ги е яло, и ако забележите някаква реакция, изведете ги от менюто. Не преживявайте това, че детето не може да яде много от тях, то ще получи същите неща от зеленчуците и добавките. При този проблем добре помагат вани с английска сол.
Винаги помнете, че сте длъжни да използвате тези натуропатични добавки, които не съдържат нито глутен, нито казеин, нито други алергени.Даже хомеопатията, която е направена с млечна захар, трябва да бъде премахната от менюто. Също така трябва да бъдат премахнати продукти, претърпели промишлена обработка, в които са добавени продукти, съдържащи глутен, казеин и др. Индивидуални алергени. Затова ще ви се наложи да се научите да четете много внимателно етикетите.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 351
Благодаря Любознателна за отделеното време и труд. atwork smile3529 smile3530  smile3501

И пак не ми стана ясно. #Crazy

Заради това, че стомаха на тези деца винаги е поразен от патогенна микрофлора, от менюто се изключват и продуктите, които ги предизвикват.
-   оцет (завинаги)
-    захар (завинаги)
-   грозде и стафиди (завинаги или много за дълго)
-   ябълки (практически завинаги или много за дълго)
 
Освен това много други плодове могат да предизвикат проблеми, както заради високо съдържание на захар, така и заради високото съдържание на природния консервант фенол.

Това означава, че напълно трябва да изключим захарта от менюто - дори и фруктозата.Което означава, че почти не остана разрешен продукт.Диетата общо взето не е само без глутен и казеин, но май е диета от няколко разрешени неща.Както казах и по преди - колкото повече се гмуркам в знанието - толкова повече се давя.  help



# 110
  • Мнения: 3 504
Любознателна, и аз виждам, че много се трудиш. Днес докато чистих из вкъщи ме осени една идея.

Да направим изложба на такива продукти без глутен и казеин и направени от тях различни видове храна - хляб, бисквити.... и др.
Това според мен ще е добре да се види от много майки на практика каво представляват продуктите и ядстията, приготвени от тях. Ще разтръбим повече за тези диети и идеи за хранене на деца с проблеми и как се отразя тя.

Изложбата ще е на ниво майчински опит. Ако е възможно и си навита да направим такова нещо мога да се опитам да намеря такъв специалист по храните, който да присъства. Това разбира се няма да стане за ден-два.  А за период до 2 месаца.
Идеята ми е с откриване на функционирането на клуба да бъде придружено и с такава полезна изложба.

Помисли и по натакъв във времето ще ми кажеш какво мислиш по тази моя идея newsm78

Така и твоя тук положен труд ще има реализация в реалността.

# 111
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това, което е различно от общото, са само оризовата ми питка, кекса от елда и палачинките. Освен това не съм добра точно в тази област, повече ме бива в манджите, но те са си като всички други. По тази причина не мога да участвам в никакви изложби Simple Smile
Катина, и аз колкото повече знам, толкова ми е по-трудно, защото ме мъчат угризения, че не постъпвам по правилния начин. Особено трудно ми беше първите 2 месеца, стомаха ми беше вечно свит на топка. Сега добих някакъв опит и действам малко интуитивно. Забелязах например, че честото ядене на царевичния хляб я прави нервна, което ми говори, че има непоносимост към него, може би не много силна, и може да се справя с ротацията. А за захарта - ползва се стевия, тя не създава проблеми. Не съм съвсем сигурна дали в плодовете освен фруктоза има и глюкоза, тоест двете заедно - десктроза и от там да са проблемите. Трябва да се поровя, като имам време.

# 112
  • Мнения: 3 504
Това, което е различно от общото, са само оризовата ми питка, кекса от елда и палачинките. Освен това не съм добра точно в тази област, повече ме бива в манджите, но те са си като всички други. По тази причина не мога да участвам в никакви изложби Simple Smile

Любознателна, скромничиш Embarassed Нищо нямаше да ни пречи толкова да го направим, каквито станат, но това бе само идея. Като няма поддръжници, няма изложба, а може и за вбъдеще...
МОже и да не е изложба, а пак нагледно представяне на продуктите, стоят си изложени...
но както и да е. Слагам точка.

# 113
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Намерих за плодовете в нашенски сайт- въглехидрата в плодовете е гликоза в свободно състояние(висок гликемичен индекс) и плодова захар, пак в свободно състояние-фруктоза - от тук
което значи, че не се ядат заради глюкозата - тя храни гъбичките. Фруктозата -не.
Само не съм наясно гликозата глюкоза ли е newsm78 Гликоза я пишат по форумите, а в уикипедия е глюкоза.
Моля, поправяйте ме, ако пиша глупости,не искам да поднасям грешна информация!

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 08:32 от ljuboznatelna

# 114
  • София
  • Мнения: 2 351
Четох една статия на Анна Сореф публикувана в месечно списание "Здравей Остани здрав!"
Списанието си го взех от фоайето на една болница.Безплатно е и върви като листовка за пациента.Та ще разкажа по памет.

Полезните бактерии в организма са 85 процента.Те се грижат за обработването на храната и нейното смилане.Останалите 15 процента са вредни бактерии.Когато приемаме антибиотици убиваме не само вредната микрофлора, но и полезната.Гъбичките не само вредят на червата - те също така подпомагат и да  обработват храната.

И точно затова разредих приема на Саменто.

За съжаление не съм търсила тази статия в нета, но най вероятно има информация по въпроса.Ние се самообучаваме и в повечето случаи си лекуваме сами децата, дано не бъркаме  Embarassed

# 115
  • София
  • Мнения: 2 351
Любознателна.Имам идея. bowuuДа направим в началото на темите за диетата нещо като библиотека с линкове по темата.Много неща сме изчели и много можем да добавяме периодично към импровизираната библиотека.Така не само на нас двете ще е по удобно, но и на всички заинтересувани.

Аз така и не схванах как се прави това с добавяне на адрес, като му пишеш името на сайта или тук или там или каквото и да е, а не целия адрес.Ще го разучавам, но може и да помагате за да не се хабя напразно. Heart Eyes

# 116
  • Варна
  • Мнения: 85
Детето ми е алергично към глутен и най-накрая открих във Варна магазин в който продават безглутенов хляб, земелки, франзели, кори за лазаня, макаронени изделия, вафли, блатове за торти, козунак и т.н. Намира се близо до цветята на ул. Чаталджа, не знам на коя точно улица, казва се магазин Здраве или нещо от сорта, следващата след Чаталджа / паралелна улица / посока жкЧайка, от Чаталджа се завива или веднага след цветята или покрай сградата на Планекс. Дано съм била полезна на някой.

# 117
  • Мнения: 3 504
Любознателна.Имам идея. bowuuДа направим в началото на темите за диетата нещо като библиотека с линкове по темата.Много неща сме изчели и много можем да добавяме периодично към импровизираната библиотека.Така не само на нас двете ще е по удобно, но и на всички заинтересувани.

Аз така и не схванах как се прави това с добавяне на адрес, като му пишеш името на сайта или тук или там или каквото и да е, а не целия адрес.Ще го разучавам, но може и да помагате за да не се хабя напразно. Heart Eyes


Катина - в горния край на интернет страницата на линията на менютата има едно със жълта звезда Favorites - щракваш там - отляво на страницата ти излиза допълнително поле с линкове. В горната част на това допълнително поле има една думишчка Add - щракваш върху нея.  Името на линка се сменя в полето, което ще видиш, пред името на линка например аз слагам дума по кято да се подсещам за какво става дума, това кликваш върху ОК и линка ти е запаметен в тази папка - Фаворитес.

Иначе идеята е хубава. Както Зара беше направила така с темата за аутизма и ги беше обединила с линкове.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 351
Благодаря ти Росинери за отзивчивостта.Ти много ми напомняш за Азис - в най добрия смисъл на думата.Добричка отзивчива, весела, оптимистка.Много ме кефиш.Винаги ми вдига духа да те чета.Имах предвид обаче това добавяне на адрес
А иначе в личната ми библиотека има наистина много сайтове.Идеята ми беше да е удобно направено за всички, които тепърва ще се интересуват от тази диета, а и на нас практикуващите я.Когато имам време ще го направя.

# 119
  • Мнения: 3 504
Благодаря ти за хубавите думи, Катина. Ти направо ме хвърли в оркестъра.. Joy По природа съм си тава, правилно си ме описала. Peace А що се отнася до Азис го харесвам като глас, а сега след къщата на ВИповете ми хареса още повече, съжалявам, че излезе, но той си знае най добре. Направих леко отклонение.

Сега зацепих  Wink вече какво си имала предви. Това го беше описал Wolf преди няколко дни в седмичната тема, но ти вече явно си се справила. Peace

Общи условия

Активация на акаунт