захранване от 1 месец - "ЗА" и "Против"

  • 6 745
  • 172
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 161
В крайна сметка всяка майка сама решава за себе си. Съпругът ми е лекар, наскоро беше на семинар, на който са се обсъждали точно тези наболели въпроси за ранното захранване, на който са присъствли най-добрите български педиатри. Категоричното мнение е било за ранното захранване и даването на вода и сокове от по-рано, като основен аргумент е било правилното функциониране на бебешките бъбреци, именно за това са му необходими повече течности, особено вода. не се бъркам в лекарската работа,а се вслушвам в съветите и не действам на своя глава.

Stanimira1980, много те моля да питаш мъжа си и да ни кажеш кога и къде се е провел този семинар, кой го е организирал и кой е присъствал. Важно е.

# 106
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Най-верятно някоя фирма вносител на АМ! Хайде да си кажем в очите част от истината защо толкова бързо и лесно педиатри съветват да се дохранва и отбива. Защото фирмите вносителки им правят разни подаръчета и прочие, за да се продават продуктите им. #Cussing out

# 107
  • Мнения: 289
Емем, ще го попитам вднага щом се прибере, сега е извън страната за няколко дни

# 108
  • Мнения: 5 500
Момичета, вчера на консултацията заместничката на нашето педи беше изумена как вече на 5 месечно бебе не съм дала сокче, плодово и зеленчуково пюре, а е само на кърма!!!
Е, то кърмата било най-хубавото нещо, ама не било достатъчно!!! Това при положение, че е наддал пак с 1.100 кг.
Вече трябвало да заместя поне 2 хранения, едното с плодово, а другото със зеленчуково пюре! При цялото ми уважение, все пак съм отгледала едно дете вече, ама с плодово пюре хранене не се замества!
И сокчета, сокчето било много важно! Защо, не каза!
Оставих я да си изпее урока и обещах да давам hahaha hahaha hahaha
Така, че не му се сърдете на момичето, така й е казано и тя вярва!
Все още са повече хората, които вярват на лекарите, уви, аз не съм един от тях!

# 109
  • Мнения: 107
категори4но ПРОТИВ, преди да решиш се информирай много добре, кое е най- добро за беб4о

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Никой не каза ЗАЩО така горещо се препоръчва РАННОТО ЗАХРАНВАНЕ...
Ще се опитам накратко да обясня... Къде се крие истината...За схемата на БГ педиатрите...
Всъшност, схемата е руска... Измислена е през 60-те години на миналия век... Във великия братски Съветски Съюз...
Родилите жени е трябвало бързо да се връщат на работа... Защото е имало недостиг на работна ръка... Трябвало е жената бързо да се връща в завода, в цеха, на полето, в колхоза... Поради тази причина... Новородените бебета е трябвало да минават на изкуствено хранене... Както се сещате, по това време АДАПТИРАНО МЛЯКО е нямало...
Заместват храненията на бебето с КРАВЕ ПРЯСНО и КИСЕЛО МЛЯКО... Пак може би както се сещате... В кравето мляко има всички необходими вещества за правилното развитие на малкото на кравата - теленцето... Но не и за човешкото бебе... Налага се да измислят вариант, по който поне отчасти, бебето да получава необходимите вещества... Въпреки риска от всякакви алергии, здравословни проблеми и прочие дискомфорти... Както още веднъж се сещате... Тогава за здравето на хората се е мислело, ама повече се е мислело за "здравето" на партията и благополучието на някои "други" хора... Това налага въвеждането на сок на 40 дни, на 2 месеца плодово пюре, на 3 месеца зеленчуково пюре, на 4 месеца каша, на 5 месеца месо и на 6 месеца жълтък... И айде - после минава на обща храна... Кърменето е отдавна забравено... Още във втория месец... Да не говорим за проблемите на майките с "напращелите" гърди... Принудително "отбити" от бебетата си... Но все пак, по-големия проблем е бил за бебетата...
Това се е налагало през ШЕСТДЕСЕТТЕ ГОДИНИ НА МИНАЛИЯ ВЕК...
През осемдесетте години, пак на същия този минал век в западните страни са измислили адаптираните млека... Вярно е, че са изкуствено синтезирани, но все пак максимално са доближени като химичен състав до състава на кърмата... И е забравено ранното захранване... Поне в западните страни... Но не и в СОЦБЛОКА... През седемдесетте години тази схема е вкарана МАСОВО в учебниците на ПЕДИАТРИТЕ в страните отсам Берлинската стена... Както за пореден път се сещате... Все още ТАЯ СЧУПЕНА СХЕМА не е извадена от учебниците... И нашите любими педиатри се обучават по нея...
Затова и педиатрите препоръчват МОРАЛНО ОСТАРЕЛИ и ОПАСНИ ЗА ДЕЦАТА неща... За огромно съжаление на всички, които нямат достъп до КОМПЕТЕНТНА и ПРАВИЛНА информация... За мен обаче е недопустимо, тези... Които имат информация за късното захранване... Да продължават да използват старата схема... И да се инатят като магарета на лед... Наистина, не ги разбирам...
Няма да пиша повече, защото продължавам да се ядосвам и ще изръся някоя глупост...

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 21:30 от Ekcnpec

# 111
  • Мнения: 7 091
Никой не каза ЗАЩО така горещо се препоръчва РАННОТО ЗАХРАНВАНЕ...

Ех и ти Експрес! Ама еретични мисли значи! Да лишаваш бебетата от така насъщните им витаминозни сокчета, препоръчани от специалистите педиатри! Не те е срам! Whistling ooooh!

# 112
  • Мнения: 1 043
Аз все се чудя как има още майки който въобще се чудят по този въпрос - ами много ясно че съм против и то твърдо против - захранва се поне след 4 месец и то далеч не със сок, аз бих дала сок чак след като захраня със пюрета и каши

# 113
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Освен това Експрес, дори и в Русия вече не се прилага тази остаряла схема на захранване. Само нашата мила родина и е ревностен привърженик, просто защото на никой не му се занимава да я смени  #Crazy

# 114
  • Мнения: 4 429

 Категорично съм за ранното захранване!!! Моят Крис започнахме да го захранваме със сок от ябълка още на третата седмица от раждането му.Нито и за секунда не е страдал от колики.Още няма навършени три месеца и вече ядем по 5 пъти на ден като две от храненията са каша или кремчета, плодово пюре и т.н. Пием всякакви сокчета и домашни и купени.Да не говориме че много отдавна съм забравила нощното хранене, понякога пиеме само вода или сок, иначе си спинкаме по цяла нощ!!!  Peace  Според мен е по-добре организмът да се захрани по рано,докато все още си изгражда вкусови качества, така се приопщава към всичко по лесно. Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 

 #Crazy #Crazy божее господи!!

# 115
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
Яяя, на форума пак му дошъл цикъла  Mr. Green ЧЕСТИТО!

Експри, много си компетентен бе! От къде ги научи тия неща?

# 116
  • Мнения: 385
Аз все се чудя как има още майки който въобще се чудят по този въпрос - ами много ясно че съм против и то твърдо против - захранва се поне след 4 месец и то далеч не със сок, аз бих дала сок чак след като захраня със пюрета и каши
Там е работата, че има мноого такива майки. Sick Детето ми е на 10 месеца почти, за този период аз срещнах само 2 майки привърженички на късното захранване Hug, но срещнах поне 10ина, които се опитаха да ме убедят колко е полезен сока и фибрите на пюренцата за 3 месечното бебе. Shocked Радвам се, че не се повлиях! Peace

# 117
  • Мнения: 966
категорично против съм! Peace

# 118
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...Незнам в Канада как е , но в САЩ ги захранват още от първия месец - тези които са на АМ, иначе там се стимулира кърменето....

Това абсолютно не е вярно! Аман от дезинформация!

Ето линк към страница към американски бебешки сайт, където ще видиш, че след 4 месеца се гледа за признаци за готовност и чак тогава се захранва:

http://www.babycenter.com/refcap/baby/babyfeeding/1400680.html

# 119
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Експри, много си компетентен бе! От къде ги научи тия неща?

От теб, слънце... От теб... Mr. Green
Съжалявам за offtopic

Общи условия

Активация на акаунт