Кристалните и индигови деца

  • 97 259
  • 880
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 705
На една позната момиченцето не е говорило до 3 и половина години. Детето е и много красиво, лелките в градината сега я наричат Анджелина Джоли Simple Smile

Когато е била на 3 и половина е казала нещо от сорта на "Искам да ходим на разходка". Казала го е съвсем правилно и свързано. Майка й  Shocked се е шокирала. Казала й "Ти нали не говориш!", а детето отвърнало "Аз сега се научих"  Laughing

Може и да е кристално дете, не се знае. Отговаря на "изискванията"  Mr. Green

# 361
  • Мнения: 289
Намалете темпото само за три минути, за да се докоснете до мъдростта на децата. Струва си да се вслушате в думите им.

Група от професионалисти задали на деца от 4 до 8 години въпроса: „Какво според теб значи ЛЮБОВ?”

Отговорите, които получили, били по-смислени и по-дълбоки, отколкото някой е можел да очаква. Вижте и кажете какво мислите:

Когато баба получи артрит, тя не можеше повече да се навежда и да си лакира ноктите на краката. Оттогава дядо прави това вместо нея винаги дори след като и той получи артрит на ръцете. Това е любов.
Ребека – 8 години.

Когато някой те обича, той произнася името ти различно. Ти просто знаеш, че името ти е чисто, произнесено от него.
Били – 4 години

Любов е, когато едно момиче си слага парфюм и едно момче си слага афтършейв и те излизат заедно и се миришат.
Карл – 5 години

Любов е, когато ти отиваш да си купиш нещо за ядене и даваш на някого повече от твоя чипс, без да искаш той да ти дава изобщо от своя.
Криси – 6 години

Любов е това, което те кара да се усмихваш, когато си тъжен.
Тери – 4 години

Любов е, когато мама прави кафе на татко и сръбва от чашата му, преди да муя даде, за да е сигурна, че е хубаво и не пари.
Дани – 7 години

Любов е, когато се целуваш с някого през цялото време и когато се уморите да се целувате, ти искаш още да бъдеш с него и да си говорите още. Мама и татко са такива. Те изглеждат неприлично, когато се целуват.
Емили – 8 години

Любов е това, което е в стаята с теб на Коледа, ако ти спреш да отваряш подаръците си и се заслушаш.
Боби – 7 години (О-о-о-о)

Ако искаш да се научиш да обичаш по-добре, трябва да започнеш с приятелите, които мразиш.
Ника – 6 години
(ние имаме нужда от няколко милиона повече Ники на тази планета)

Любов е, когато казваш на едно момче, че харесваш ризата му, когато го виждаш с нея всеки ден.
Ноил – 7 години

Любов е, когато една стара жена и един стар мъж са още приятели, макар че се познават много добре.
Томи – 6 години

По време на моя рецитал по пиано, когато излязох на сцената, много се страхувах. Видях колко много хора има в залата! Всички ме гледаха. И видях татко, който ми махна с ръка и ми се усмихна. Той беше единственият, който направи това. Повече не се страхувах. Това е любов.
Синди – 8 години

Мама ме обича повече от всеки друг. Никой друг не ме целува, преди да си легна.
Клер – 6 години

Любов е, когато мама дава на татко най-хубавото парче от пилето.
Илейн – 5 години

Любов е, когато мама вижда татко мръсен и потен, и въпреки това му казва, че е по-хубав от Робърт Редфорд.
Крис - 7 години

Любов е, когато кученцето те близва по лицето дори тогава, когато си го оставил цял ден само.
Мери-Ан – 4 години

Зная, че по-голямата ми сестра ме обича, защото ми дава всичките си стари дрехи, а после трябва да излезе и да си купи нови.
Лорен – 4 години

Когато обичаш някого, клепачите ти подскачат нагоре и надолу и очите ти излъчват звездички.
Карен – 7 години (каква представа!)

Любов е, когато мама вижда татко седнал на тоалетната, и не мисли, че това е срамно.
Марк – 6 години

Наистина не трябва да казваш на някого „Обичам те”, ако не мислиш така. Но ако го мислиш, то трябва да му го казваш много пъти. Защото хората забравят.
Джесика – 8 години

И финалното. Писателят и преподавателят Лео Баскалия разказва за един конкурс, в който трябвало да журира. Задачата на конкурса била да се определи най-грижовното дете. Победителят било едно 4-годишно момченце, чийто възрастен съсед наскоро изгубил съпругата си. Когато видяло, че мъжът плаче, малкото дете отишло в двора на господина, покатерило се в скута му и останало седнало там. Когато се върнало при майка си, тя го попитала какво е казало на съседа, а малчуганът казал: „Нищо, само му помогнах да си поплаче.”

(Подобното лекува подобно – колко хомеопатично.)

в. „Хомеопатия”.

# 362
  • Мнения: 196
Когато баба получи артрит, тя не можеше повече да се навежда и да си лакира ноктите на краката. Оттогава дядо прави това вместо нея винаги дори след като и той получи артрит на ръцете. Това е любов.
Ребека – 8 години.


Доста имаме да научаваме от нашите деца, това е факт.
Много хубав постинг!  Peace

# 363
  • София
  • Мнения: 223
Наистина е страхотно,ако можем вместо да търсим различия,да вникнем в чистите и широки души на нашите деца!  bouquet

# 364
  • Мнения: 568
за любовта всички детски отговори бяха прекрасни. Децата умеят да говорят за усещанията и да намерят най-точните думи.БРАВО

# 365
  • Мнения: 2 070
Знаете ли кое ми е странно?
Всички тук сме образовани и здравомислещи жени и подкрепяме теорията за еволюцията, нали така? Виждаме как децата ни израстват по-високи, отколкото са били бабите и дядовците им на техните години - и това е ОК. Виждаме как децата ни от съвсем малки се научават да работят с компютър и се оправят с напълно непонятни за нас материи - и това също е ОК. Когато обаче стане дума за еволюиране в някакъв друг план и развиване на друг вид способности - това е сектантство  Simple Smile
Приемаме безусловно, че една маймуна може да се развие до такава степен, че да пише поезия, но ни звучи налудничаво идеята човешко същество да развие качества като интуиция, телепатия и по-фино зрение... защо?

Малко късно, ама сега се зачетох в темата -   Hug

# 366
  • Мнения: 2 070
моооже би тези трептения са тези, за които се говори и в селестинското пророчество..., срещала съм ги в определен тип литература... а може да се говори и за алфа вълните и други подобни Wink

има мнооого интересен филм относно квантовата физика - What the bleep do we know - има и продължение ако ви хареса Simple Smile

живи и здрави!!!


Препоръчвам ви го и аз този филм. Много добър!!!

# 367
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Децата израстват по-високи най-вече от хормоните на разтежа (с които се тъпчат животните) в храната.
С компютър се научават да работят от малки защото имат. Ние на 5 год. що не сме работили с компютър?
Вярно е, че има някакво израждане в човечеството, но то не е от добро.

# 368
  • в центъра
  • Мнения: 445
Децата израстват по-високи най-вече от хормоните на разтежа (с които се тъпчат животните) в храната.
С компютър се научават да работят от малки защото имат. Ние на 5 год. що не сме работили с компютър?
Вярно е, че има някакво израждане в човечеството, но то не е от добро.
Въпрос на гледна точка - израждане или еволюция. За мен е по-скоро второто. Просто новото време поставя пред нас и децата ни нови изисквания и простор за развитие. А дали е от добро или от лошо зависи единствено от нас - родителите.

# 369
  • Мнения: 3 674
Знаете ли кое ми е странно?
Всички тук сме образовани и здравомислещи жени и подкрепяме теорията за еволюцията, нали така? Виждаме как децата ни израстват по-високи, отколкото са били бабите и дядовците им на техните години - и това е ОК. Виждаме как децата ни от съвсем малки се научават да работят с компютър и се оправят с напълно непонятни за нас материи - и това също е ОК. Когато обаче стане дума за еволюиране в някакъв друг план и развиване на друг вид способности - това е сектантство  Simple Smile
Приемаме безусловно, че една маймуна може да се развие до такава степен, че да пише поезия, но ни звучи налудничаво идеята човешко същество да развие качества като интуиция, телепатия и по-фино зрение... защо?

И на мен ми се вижда старнно а и смешно че тези вид способности като развиване на  телепатия и интуиция се приемта за сектанство....   newsm78

# 370
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Някой всъщност знае ли от къде идва идеята за "децата на новото време"?

# 371
  • Мнения: 27 524
Кристалните деца започват по-масово да се раждат след 1995 год, тоест децата които ние раждаме сега.
- те са изключително магнетични с изписани и хипнотични очи
- много са емоционални
- проговарят късно
- имат вродени музикални качества
- обичливи са
- миротворци
- прощават бързо
- използват успешно телепатия още от бебета
- не бягат от реалността
- много  свързани с природата
- грижовни като ангели
- с висока интуиция
- безстрашни, артистични натури, откриватели,  изследователи, катерачи, с чувство за баланс

Ей тези неща все едно за моя Криско си ги писала, ама едно към едно  Heart Eyes Само за телепатията не знам и за небягането от реалността. Но пък може да се промени с годините и вече да не е така кристален  Confused
Не знаех за тези деца, много е интересно.   bouquet

# 372
  • Мнения: 636
Gvendolin , ще очаквам с нетърпение да се включиш пак. Много ми стана интересно. Не казвам, че моето дете е от тези-кристалните,  но отговаря на следните "показатели"
- те са изключително магнетични с изписани и хипнотични очи
- много са емоционални
- имат вродени музикални качества
- обичливи са
- безстрашни, артистични натури, откриватели,  изследователи, катерачи, с чувство за баланс

Ще следя с интерес темата
Такъв е и синът ми. Само дето проговори много рано.
На кой е тая теория?

# 373
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Едва ли има деца, у които да не се откриват поне някои от тези характеристики... много малко са майките, които казват категорично, че тяхното дете не е такова.

Философско учение е, на Петър Дънов... Хората от 6-тата раса, с които ще се засели земята са свръх сензитивни и за тях духовното има превес над материалното.

# 374
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Някой всъщност знае ли от къде идва идеята за "децата на новото време"?

Ако се вълнуваш от тия работи, пълна представа за "идеята" можеш да добиеш от тази книга. Във втория том сякаш пишеше за новата раса...

Общи условия

Активация на акаунт