Yalla Habibti-Най-слънчевите арабски мами 18

  • 22 910
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
привет на всички и малко полезна информациа за който се интересува,според новия закон за постоянно пребиваване  в бг ако чужденец е женен за бг гражданин е достатъчно за последните 2 години да е имал някакъв престой  в бг за да получи или продължи постоянното си пребиваване.тук от няклолко дни времето не е за излизане вали и даяна ни разказва играта на цялата къща #2gunfire

е това е супер. кажи от къде повече информация или за какъв период говорим.

# 271
  • Мнения: 3 804
няма зна4ение за какъв период важното е да е бил в бг дори за 5 дена

# 272
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
следващия път ще подадем за Бутти Peace мерси за информацията  bouquet

не й се ядосвай на малката. то на нас ни писва да стоим в къщи та на тях. и на мен от сега ми е притеснено какво ще правим със Зайед лятото. миналото се спасихме 4 месеца във БГ, но сега няма начин Simple Smile

# 273
  • Мнения: 1 655
Добър вечер!
Миленче много да се пазиш!И бързо оздравяване на децата!
Ели браво на вас ти си с пълна програма няма скука при вас, а казват че нямало забавления в саудито-пълни гупости, ти до ПСто не можеш да се вредиш!
Вси не се шашкай мила,нали в болница ще го правите!Ние в болница го правихме, и беше с пълна упойка защото е голям, беше на 7месеца!направиха изслядвания и на гладно до 9 ч милия!!0 мин маий беше операцията,и ми го донесоха, кофтито беше като ве да излиза от упойката, ту запсал ти се събижда и плаче ама спи, и само леко прокървя!след това на всяко напишване му сменяха превръзката което беше марля с риванол мисля и беше без памперс от сутринта до другия ден наобед така че се приготви с повечко дрехи за смяна!на сутрешната визитация доктора каза че е много добре и на следващат сутрин ни изписаха!след това аз го чистех с риванол почти месец, не че трябваше но аз за хигиена!памперс му сложих на 3тия ден!
няма нищо сташно, само часовете след това ще плаче малко аз си бях взела едим медалион с аллах,  да ни пази!
Не се стахувай толкова, Онзи горе си знае работата!Аз плаках като го гледам да плаче но той като излзна от упойката и искаше мнго да папка и бях готова с бутилката мляко, също след упойката са много жадни децата а и хората и може малко да повърне не се шашкай!сами 2 дни след това яде само мляко-сухо де ниесмена такова!Успех и не се плаши!Толкова си силна и толкова неща преживяваме заради тези малки ангелчета!
Дтти мерси много за полезното инфо!
лека вечер!

# 274
  • Мнения: 3 461
Добро утро с чаша горещо кафе. kaffeetrmker_2.Това, в ръката ми би трябвало да бъде учебника по арабски. Embarassed Имам уроци след по-малко от час и за това ви оставям, после ще пиша. Heart Eyes

А, и да ви поздравя с празника на Джон- Св. Патрик, национален ден на Ирландия, много го тачат, че едно време той ги превърнал от диваци в християни. Laughing

# 275
  • Мнения: 1 269
Добро утро

dtti даи малко по-ве4е информация.и ние си 4акаме отговорът тия дни(нещо много се прото4и и се притеснявам Confused) ,дали ще одобрят децата и мъжо.Но ние подадохме за временно пребиваване в Бг,виза д мисля newsm78
Какви са изискванията за дългосро4но пребиваване?Знам само,4е поне 6 месеца трябва да си бил в Бг,но след като това  отпада..как се процедира?  bouquet

Веси на нас ни изписаха Flucidin с антибиотик е.Провери в аптеките,ако го няма не ми пре4и да ти го изпратя.Памперса не сме махали,а и не се е налагало някои да бъде при него.След упоиката месна,дори не е плакал,папкаше си и спинкаше Laughing Ако бебко е мом4енце пак ще го обрежа след раждането иншала.Струва ми се не 4ак толкова травмиращо за бебето.ЛИ4НО мое мнение разбира се Peace

# 276
  • Мнения: 1 269
Нои4ке изпревари ме Hug
4естит ви празник.Не се съмнавам,4е ще се по4ерпите подобаващо със заи4ето Laughing
Приятни уроци ти желая.И аз иншала скоро ще съм у4ени4ка Laughing

# 277
  • Мнения: 1 184
Добро утро и от мен.
Честит ви празник Ноя   bouquet!!! Още дълги години да си го празнувате заедно.
А какви са тези уроци рано сутрин  newsm78?! Ти пооправи ли се? Как е гърлото? Аз го хванах същото. От два дни имам страшни болки. Днес е по-добре, но за сметка на това съм хремава. Абе лудо време  #Cussing out. До миналия ден беше толкова топличко и хубаво, а от вчера е отново студ. Не ми се излиза от къщи. Бебо и той май го е хванал, но да видим как ще е днес  newsm78.
Миленка, как сте вие. Мъника пооправи ли се? С документите на Тарек сме до кривата круша  Thinking. Още не са готови и не знам още какво чакат. Трябваше миналата седмица да ни ги донесат, но до сега нищо. И най-тъпото е, че не мога аз да отида да ги оправя, а трябва да разчитам на някой си ..... /да не казвам лоши думи, че може и деца да четат  #2gunfire/. Но какво да се прави. В краен случай, Фоуад ще го аддне в неговия паспорт и така ще отидем до БГ, а там ще му изкараме документите. Все пак ще имаме около 3 месеца ваканция  Laughing.
Ноичка, аз питах за ваканцията. Ние ще учим до края на май  Party.

Ох момичета как ги пазите тези диети, аз се ограничавам няколко дена и после се предавам, като днес  Embarassed оядох се направо и сега ми е едно тежко и гузно Sad
Ани, аз да ти кажа как ги пазя диетите. Сядам пред компа със съндвич в ръка и чета за видовете диети и колко се сваля от тях  Joy. Това е. Освен това миналия ден с една позната маниячка на тема отслабване се заговорихме за диети и тя каза, че на ден трябва да ядеш по-често /5-6 малки хапвания/ за да гориш повече мазнини /нещо с метаболизма беше свързано/. Така че аз сега съм на тази диета - да ям  Twisted Evil.
Мария, това кремче само за коремната област ли се използва или може по цялото тяло? От БГ ли си си го взела?
dtti, това ми е болния въпрос. И аз ще се радвам ако дадеш малко повече инфо, че ми писна вече от визи всеки път като дойде време за ваканции  Sad.
Хайде сега да ви оставя за малко, че дългът ме зове  Twisted Evil. После пак ще ви видя.

# 278
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Добро утро и от мен!
хвана ме повтината снощи и в 2 съм месила мекици Twisted Evil направих ги с мая и нещо са ми тежки. тругия път като мама със содичка.
Ели, крема и от Емирствата( в Емирейтс мол имат фирмен магазин) и от БГ съм го купувала. но в БГ го има само в магазините с висша козметика. че е близо 90лв. но си заслужава парите. този е за корема, но аз си мажех и ханша и д-то.
Веси и аз не съм сваляла памперса. само взех по-голям номер. давахме му аналгетик- калпол или тайленол. че ще плаче- ще плаче. не е приятно, но ще го забравите Peace

Ноя, да му е честит празника на Джон  bouquet аз за това те питах за "Бенниганс". там го празнуват по подобаващ начин. само бирата липсва Confused но стейковете си ги бива. има и един ябълков десерт с много ядки на горещ съд със сладолет и карамелов сироп.  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

аз отивам да чистя, че са едни "пъясъци и дъюни" Sick сега и преваля та съвсем да оплеска всичко Close

лек ден на всички!

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 08:52 от mariabutti

# 279
  • Мнения: 689
Леле,пак сте се разписали вие Party
По-шантаво време не съм виждала:пясъчна буря+дъжд+слънце CrazyНие и без това още една седмица няма да излизаме:Кари се разболя от Баба Шарка SadПак ще се купуват барбита...От това училище още какви ли ,,екстри,, ще донесе?!Цялата е в пъпки-мехури и мажа всяка една с крем на 2 часа....Много ме е страх за бебето,че още не е ваксинирана против шарка и може да се разболее...И таткото също...Дано се разминат,че зле ми става.

Ето ви рецепта за най-лесния и добре изглеждащ козунак :
                                лесен козунак-венец
500г брашно се пресява и се смесва със суха мая.
Добавят се 50г размекнато масло,
50г захар
1 яйце
щипка сол
настърганата кора на 1 лимон
и 250г топло мляко
С миксера се меси тесто за о-о 3 мин.
Ако е много рядко и не се отделя от стените на съда,се добавя 1с.л.брашно.Тестото трябва да е гладко и да се отделя от стените на съда.Покрива се с найлон и се оставя да втаса на топло място за 30-45мин.,за да увеличи обема си 2 пъти.На посипана с брашно плоскост тестото се разделя на 3 части и се сплита на плитка.В намазана с мазнина тава плитката се прави на венец,намазва се с разбито яйце и се посипва с бадеми.Козунака се пече о-о 30 мин на 180 градуса.

# 280
  • Мнения: 1 269
Лилия малката не кара ли ве4е шарка или аз нещо се бъркам newsm78
Много неприятно наистина,а бебката как ще я опазиш Confused Дано да минава бързо,4е много неприятно Praynig
Мерси за рецептата
Моита дружка ме зарадва със супер новина за БЕБЕ Laughing Поне ще имам компания,с която да се състезавам за по-голям брои изядени шоколади.Разликата на децата и ще е като Халед и бебока(иншала) Wink

# 281
  • Мнения: 1 655
Добро утро и от нас!
Ноя честит свети Патрик за Джон!Подбаващо да го отбележите!
Лили това с шаркатамного кофти,дано малкатанесе разболее, да пази Аллах че ... #Cussing out
Миленче ти си щастливка с компанията за бебета, я и мимето ще родите долу горе по едно и също време!Много ви се кефя на бременностите!
А това с визите е наистина голям ужас, аз основно заради гражданството се върнах в бг да раждам че в кувейт една българка ми каза че са чакали повече от година за бг ЕГН и паспорт съответно!А то май тука щес и седя, засега няма да ходя пък ще видим!
Ох тук вчера беше пролетно времемног приятно, сега юнака спи, но само да драсна някой реди се мятам с прахосмукачката и парцала, че към обед тръгваме да мерим улиците пак!А и прияелки си има Сами и самного сладки!
Целувки на всички бебчовци, дечица и коремчета!  bouquet

# 282
  • Мнения: 815
А здравейте и от мен!!!

Аз нали почивам днес ще сервирам кафе, чай и дребни сладки, арабски, разбира се   Laughing



Ели,  Hug  bouquet Ти си знаеш защо  Wink

Миме, сега говорих с момата, остава за сряда  Sunglasses , към 11 ще тръгнем.

Миленка, как сте?
Как са малките?

Ноя, и аз, хайде, не остана, ей къде го 22-ри  Laughing Hug

Лек ден на всички!!

# 283
# 284
  • Мнения: 1 184
Любе, мерси за кафенцето. С удоволствие си пийвам едно  Hug.
Миме, мерси много за инфото за крема. Ще го потърся тук при нас, а ако не - може и от Дубай да ми го вземат. Трябва вече да влизаме във форма, че лятото идва  Party.
Лилия, и аз благодаря за лесната рецепта, но колко гр е маята? /или пак нещо не съм видяла аз  Tired/. Много съжалявам за Кари. Дано бързо се оправи миличката, че предполагам никак не е приятно. Аз самата не съм карала никакви шарки и не знам какво ще се правим ако Рая реши да донесе нещо такова  Thinking /по-добре да носи само настинки  Simple Smile/.

Общи условия

Активация на акаунт