Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 6

  • 69 931
  • 435
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 200
Здравейте, за първи път се сблъсквам с проблеми на пикочните пътища. Кажете ми какви изследвания да направя.
Дъщеря ми е на 4 години и преди около месец се напишка в леглото събудисе с рев и беше много разстроена че не била бебе а се е напишкала. От тогава пишка през 1 час и денем и вечер от страх да не се напишка. Много спокоино без да пивишавам тон я успокоявах дълго време . А от няколко дни има нещо като течение на пликчетата и вътре на усничките теменето е със жълто -зелен цвят но не мирише . Направихме изследвания стерилната урина е чиста изследвания за паразити - всико е чисто , изследвания на акото е чисто и пише че не се изолира трихомонас млагалис , личната каза "здрави сте нищо ви няма" но нещо не съм спокоина . Даите ми съвет какво става, какво е това течение ? какво изследване да се направи ? Сега я мия със отвара от смрадлика. МОЛЯ АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ИНФОРМАЦИЯ. БЛАГОДАРЯ

# 256
  • Мнения: 69
Благодаря на всички, които се влючиха със съвет или мнение!Пуснахме само обикновена урина, в която всичко е нормално.Според личната не е нужно сега да пусаме и стерилна, тъй като правихме такава мин. месец/пак имаше парцалчета и прашинки/ и нямаше проблем.Така че надявам се това да е нормално или от храната.Но сега май имаме друг проблем-детето се оплаква, че пилето я сърби и току се чеше.На пръв поглед няма нищо обезпокояващо, малко е зачервено, и ми прилича на протъркано от панталонките- ще изчакам до утре...Ако някой има мнение по въпроса , моля да го сподели.

VIVA31 - Този жълто-зелен цвят да не би да е от смрадликата?

# 257
  • София
  • Мнения: 213
Boiana: според теб на какво се дължат плоските епителни клетки в урината, (между другото и на входа на влагалището й ги има), и можеш ли да ми кажеш нещо за ентерококус фекалис, откриват ни го в урината:(
EVVA плоските епителни клетки са клетки именно от влагалището и е нормално то да се " лющи" и да се чисти, така че в седимента на момиченцата е нормално да ги има За ентерококус фекалис от името личи че това са бактерии които са от коките и нормално съществуват във фекалиите, при момичетата двата отвора / ануса и влагалището/ са много близо един до друг и затова много лесно и често се случва да се прехвърлят гадове / напр. при изтриване след акане отзад напред/
Доротея намажи пилето с успокояващ крем , бебешки или здраве и мисля че ще се успокои.
Маркиза ние сме оперирали Вальо за смъкване на тестиса в Пирогов при Момчилов. Това че Гайдарски е млад не трябва да те плаши  а точно обратното - младите не са още претръпнали , много по- внимателни са и доста пъти са по-добрия избор. Това поне е моето мнение.

# 258
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
...Но въпреки това  моля,  ако някой има впечатления от доц. Кюркчиева и д-р Гайдарски нека ги сподели. Благодаря Ви предварително!

Аз имам впечатления и от двамата. При Кюркчиева сме ходили на частен преглед. Видя проблема на сина ми, но вместо да ми обясни за какво става дума се развика колко било зле детето и как щели да му правят поне 5-6 операции, по една всяка година за  да го оправят докато влезе в пубертета. Държанието й беше все едно не говори на майка за детето й а на кучкар за улично куче.
Проблема който тя искаше да оправя с толкова операции доц. Минков оправи с една като преди това се постара да ме успокои че прогнозите са много добри и детето ще се оправи. В момента д-р  Гайдаров следи Марти и съм изключително доволна от него. Научил се е от доцента не само да оперира а и да се държи човешки с родителите и децата и да обяснява проблемите така че да не плаши хората.  Сега ни предстои още една операция която да оправи друг проблем и онзи ден на прегледа говорихме с него че по принцип този проблем се прави на два пъти, но той смята да го оправи с една операция. Почти на всеки преглед като отидем чувам как се разбира за операции така че явно оперира здраво. А и е бил асистент на доцента 3-4 години преди да почине така че е имал достатъчно време да се научи да оперира. Аз лично съм много доволна и смятам да се доверявам и за в бъдеще на него. Също така в  правителствена болница НЕ СЪМ ДАЛА ЕДНА СТОТИНКА извън това което е трябвало да дам по касата и според правилника на болницата. Никой не ми поиска и не прие подаръци и подкупи освен торта и кола и то защото имах рожден ден в деня в който ни изписваха. В същото време обстановката в болницата и отношението на пероснала е на изключително ниво. Бях сама в стая с баня и тоалетна, носеха ми кетърингова храна в стаята и при всеки плач на малкия тичаха да видят какво става и да помогнат. Освен това ми го гледаха за да отида аз самата на изследвания и на лекар а отделно докато ходех за вестници, кафета и т.н.

# 259
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ЕНТЕРЕКОКУС ФЕКАЛИС наистина са като еширихията - намират се в изпражненията
лесно прескачат в пикочната система
уви много много упорити са - мъжа ми бая време ги лекува /полово заседнали при него - 2 пъти пи антибиотик, третия път пак ги имаше но не пи и след месец - ги нямаше.../
но се лекуват!

# 260
  • Мнения: 200
до DOROTEA36, течение имаше няколко поредни дни преди да започна да я мия със смрадлика. Но вече трети ден я мия сутрин и вичир със смрадлика и сега изчезна. Може да е съвпадение ако течението е било нещо моментно , а можи да е помогнала смрадликата но сега е добре. Може и ти да пробваш измиване със смрадлика за сърбежа. Успех .

# 261
  • Мнения: 327
Здравейте момичета!
Синът ми е на 1г. и 7м. през месец март вдигаше много често температура - ниска, около 37.9 , но я имаше, често започна да си полягва, което е необичайно за него. При изследване на стерилна урина се оказа с бактерия протеус мирабилис 10 на 5. Пихме 10 дена Панцеф и сега дадохме пак стерилна урина. Надявах се да се е изчистил, но... сега има друга бактерия Pseudomonas aeruginosa. Разбирам че повечет от дечицата са се заразили в болница от тази бактерия, а ние не сме били в болница, урината му е бистра, и все пак я има. Молбата ми е ако някой знае нещо повече за тази бактерия, да каже. За сега разбрах че е доста упорита и трудно се лекува и... абе притеснена съм доста.
Благодаря ви предварително за отговорите.  Hug

# 262
  • Мнения: 1 802
Sunsunny, ще се махне бактерията от там със подходящо лечение, не се притеснявай! По добре е да направите някой други изследвания,  за да видите от какво се появяват бактериите. Ходили ли сте на нефролог?

# 263
  • Мнения: 327
Елеонора_76 благодаря за успокоението  Hug
И аз се надявам да ги преборим тези бактерии. На нефролог не сме ходили още, но предполагам джпи-то ще ни прати. Утре ще ида да й занеса изследванията и ще видим какво ще каже. Лошото е, че за протеус мирабилис имаше доста писано в нет-а и поне имах някаква представа, а за тази бактерия почти нищо не можах да намерия и ми е малко хикс/всъщност много хикс/. newsm78
За това наистина ще съм благодарна за всяко инфо по въпроса.

# 264
  • Мнения: 1 802
Sunsunny

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159171.260

Това е страничка от предпоследната тема. Намери моето мнение където съм писала за тази бактерия, тъй като и моето дете (само че, след операцията) го бяха почерпили със нея във Пирогов. Дискутирахме това със момичетата от темичката.  Hug

А JP-то ако не ви прати, хващай детето и го заведи, за да се види от какво се получава тази бактериурия! Колкото по навреме - толкова по-добре! Simple Smile Успех!

# 265
  • Мнения: 5 531
Заведи детето на детски нефролог. Той ще назначи най - адекватното лечение

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 16:32 от marychery

# 266
  • Мнения: 390
Здравейте майчета,
аз да се отчета - успяхме да отидем до София без инциденти  Wink но с влака със спално и Ники си спинка и в двете посоки и нямаше проблеми.
Срещнахме се с всички лекари които си бях наумила и съм много доволна, че казаха едно и също и най-после явно сме на прав път. Заведох я при Буева, Лилова и Гайдаров. Страшно съм доволна и от тримата, обърнаха ни достатъчно внимание и ни обясниха подробно ситуацията. Мнението за сега е да изчакаме да стане на година и половина за да видим дали ще израсте рефлукса, като тогава ще повторим микционната /което много ме притеснява/. Според старата снимка Гайдаров каза, че е категорично ЗА операция, но тъй като са минали 6-7 месеца и не е имало проблем, за сега няма да бързаме, освен ако няма промяна в съсътоянието. Ох  Praynig  Praynig  Praynig моля се да го израсте и да не се стига до там и дано не направи някой пиелонефрит, че може да се увредят бъбречетата. А през това ще я следят на ехограф, стерилни урини и ще си пие пиелосептила. лилова ми даде направление за сцинтеграфия /май така се казваше/ това което е с изотоп, но нямаше кой да го направи в София в този момент и ще трябва да го правим тук. На някой правили ли са това изследване, моля ви кажете как протича и болезнено ли е?
Това е от нас и да знаете че редовно си ви чета, въпреки че не пиша много напоследък

# 267
  • Мнения: 271
Герда радвам се за добрите новини! За изследването не знам нищо. А за пиелонефрита, споко Ивка направи и се лекува. Беше и възпалено бъбречето, но с подходящо лечение и навременно диагностициране всичко ще е наред. Дано да не правите разбира се Peace

# 268
  • Мнения: 186
GerDa, ние правихме сцинтиграфия през февруари. Като отидохме да запишем час за изследването ни дадоха някои напътствия. Бяхме подготвени и с диазепам (защото е важно малките деца да не мърдат по време на изследването), но така и не се наложи да му го сложат, защото беше спокоен. Самото изследване трае около 20 минути, а резултата излезе по-късно същия ден. При нас трудно се намери кой да сложи абокат на Кико, което ни позабави, но накрая старшата сестра, на тази радиозотопна лаборатория, се престраши и го сложи. Ако имаш още въпроси, питай, че на мен ми е съвсем прясно, дето се казва Simple Smile

# 269
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ава вие как сте иначе

Общи условия

Активация на акаунт