МАМИ в АВСТРИЯ 4

  • 21 011
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Значи остава понеделник 12 ч. във Фратели! Ще се радвам ако повече хора имат възможност да дойдат на срещата! Надявам се тя да не бъде първа и единствена, така че Вале и Диана, не се сърдете, следващия път ще се съобразим с вас, сега с предимство са бременните, че с нашата организация, току виж , че сборен пункт по принуда да ни се окаже  някоя от
местните болници!
Приятна почивка! Очаквам с нетърпение първия ни не виртуален , а  реален контакт!

# 286
  • Мнения: 413
Здравейте на всички
      Прочетох за около час всичко което сте изписали и реших и аз да се включа във форума. Живея във Виена вече четири години и почти се "интегрирах". След 30-ина дни ми е термина за раждане,а вече съм на 35 години. Изпитвам панически страх, след спомена от първото ми раждане преди 15 год. Имам въпрос към КРИСТИЯН - Епидуралната анестезиология опасна ли е при положение че имам Дискус Пролапс Л4/5 установен преди две години.
      Попаднах случайно на вашия форум и много се радвам ако ме приемете във вашия "Екип", а и досега не разполагам с особен набор от български приятели във Виена,т.е. имам много малко познати. Когато дойдох за първи път в Австрия  Попът от т.н."Трафопост"- Църква ми звъня по телефона, опитваше се да разбере, защо съм тук, защо съм напуснала БГ - пълна простащина,сякъш съм ценнен кадър за Държавна сигурност. Наскоро даже чух мнение, че това е "комунистическата църква" и че попа само бетел за пари. Доскоро получавах и аз ерлагшайнове, ама добре, че сменихме жилището. Имам си собствен параклис в къщи, моят мъж го стъкми.
      Имам няколко въпроса към всички ви
   1.  Какво  да направя, че детето ми да научи хем български, хем немски, на какъв език да му говоря - на двата ли? /Все пак бащата е австриец/.
   2. От МА 35 преди време ми казаха /бях там с връзки/, че не е необходим т.н. Анмелдебешайнигунг, а само ми издадоха една зелена Карта за ЕУ гражданин, която е валидна 10 години и ми казаха, че като родя тя имала по-голяма тежест като официален документ. Дали няма след като родя да ме пратят за Анмелдебешайнигуг??? До сега съм била митферзихерт към моя съпруг, тъй като с моите три висши не можах да си намеря работа след като получих арбайтсбевилигург - Бихте ли ми обяснили как да процедирам с Детските и майчинството????
   3. Раждала ли е някоя от вас в седалищно прилежание - моя бебо не иска да се обърне с главата надолу, какво мога да направя ???
   
  Благодаря ви предварително за отговорите, ще се радвам и за в бъдеще да мога да си пиша с вас .
   

# 287
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравей Клементина  и добре дошла при нас!
Защо не се присъединиш и ти към утрешната ни среща?
А ще има ли такава?! Остава ли уговорката? Нека, който има намерение да дойде, да драсне някой ред тук.

# 288
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Жени, хубава работа, да няма среща след толкова уговаряне и месеци заканване! Аз поне със сигурност, ако Малкият принц не прецени да излиза точно сега, съм на линия.  Другите, които ще дойдат, също се надявам да се обадят тук с потвърждение!  Grinning За Елфльо също съм сигурна, че има намерение да дойде, но тя сам аще си каже! И както разбра, двете имаме една много специфична форма (глътнали плажин топки  Wink ), така че е абсурд да ни подминеш. На лична ще ти пусна и тел. си все пак...
Клементина, добре дошла във форума и от мене! За Виена определено си с доста повече стаж, така че само виртуално мога да те приветствам  Laughing Както ти е предложила и Жени, най-добре ела утре на срещичката - 12ч. на Шведенплац, във Фратели. С тебе отборът на очакващите всеки момент да се появят бебоци става още по-сериозен!  Hug И на теб ще ти пусна тел. си на лична!
Що се отнася до въпросите ти, доста неща изчетох напоследък във връзка с обучението за проговаряне в двуезични семейства. Мен пък ме тревожи това, че хич не знам още немски, а и баща му е българин и у дома сътветно се говори само на български. Но все пак специалистите препоръчват всеки родител да говори на своя си език пред детето и така то ще разбира и двата. Само че такива дечица проговарят няколко месеца по-късно, с което пък от своя страна пропускат най-бебешкия период на произнасяне на думи, които често пъти родителите в стремежа си да са оригинални възприемат и объркват детето, че са правилни. По този начин остават в речника на децата и звучат не на място, смешно... и т.н. Много често децата отказват да говорят на допълнителния език (във вашия случай това ще е български, тъй като и у дома между вас двамата, предполагам, както и навън, както и по телевизията, ще слуша немски), но все пак го разбират. Мисля  че с повече хитрост и подходящ подход към индивидуалните особености на детето, това е решим проблем. Майки-българки от смесени бракове споделят, че най-доброто обучение на балгарски си остава "командироването" при роднини в България за няколко седмици.  Laughing Много се отплеснах, но като филолог ми е била интересна и затова съм търсила инфо и преди да ми се случи така, че да очаквам появата на сина си в чужда държава... Ако се видим, може да продължим темата...
За седалищното предлежание, мога да типрепоръчам да опиташ да подействаш с хомеопатия. Има едно лекарство, което "обръща" бебето в правилната посока. Нямам представа, но ако остане седалищно, няма ли да е наложително да раждаш секцио?
За детските  и майчинството не съм най-компетентната. Затова няма да губя времето в излишни приказки! Но в МА11 можеш да получиш цялата информация, от която имаш нужда!
И за да внеса доза самочувствие у теб, да споделя, че аз съм на 36  Wink
Приятен неделен ден на всички!     bouquet

# 289
  • Мнения: 957
Jeni 1, уговорката си остава. 12.00 на фратели.Който иска да дойде. Ако никой не се появи ще се успокоя с един XXL сладолед и ще си ходя.

Clementina, за живееща тук от 4 години бих казала, че си доста слабо информирана, но щом вече си "пуснала връзки" в ма 35 мисля, че ние едва ли бихме могли да те информираме повече.

За децата родени в семейства, където се говори на 2 езика мисля, че майката говори на родния си език с детото,  бащата също и така детето научава и двата езика ( стига бащата да не се скатава, защото не му се занимава с деца). Поправете ме ако греша.

За епидуралната упойка, Кристиан да ти каже, но в болницата, където ще раждаш би трябвало да те информират кое може и кое не. Най - малкото като постъпиш в болницата да раждаш ще ти се наложи да попълниш един жълт формуляр ( ако не са ти го дали вече) , където става въпрос точно за упойките.
Доколкото знам бебета със седалищно прилежание се раждат с Цезарово сечение и тогава се слага или пълна упойка или спинална, която е различна от епидуралната. Но 30 дни до термина ти за раждане не са малко и бебето може да се обърне и в последния момент.

За попа в трафопоста не мога да ти дам никаква информация, тъй като последното нещо, което би ми дошло на ум тук е да се занимавам редовно с религия и да посещавам църкви. Не съм запозната и с интригите на българското общество тук, кой е комунист, кой е от ДС и т.н., тъй като са също така от последните неща, което ме интересуват.

Странно, че с 3 висши не си успяла да си намериш работа. Тук тоя номер го правим дори само с едно висше, освен ако фирмите, където си се пробвала не са решили, че си прекалено образован кадър за тях, защото и този момент го има.

# 290
  • Мнения: 413
    Благодаря на всички ви, за отговорите и за поканата за среща, но вече съм с 14 кг повече и едвам се движа, прилошава ми от горещините и даже не си спомням, кога за последно пътувах сама с колата,а даже не смея да си помисля за метрото или щтрасенбаните. Ако срещата беше в неделя или някоя вечер, би било по възможно да дойда, тогава съпругът ми ще ме докара и ще си имам придружител ако нещо ми прилошее.
      Рени благодаря за съвета да командировам детето в България, за това не бях се сещала, и без това имам пенсионери-родители с вила на село, да го научат на работа и да му покажат домашните животни.
      Ще раждам в Донайщпитал-1220 Виена, а там правели цезарово само по спешност, а при седалищно предлежание се практикувало естественното раждане - имам чувството, че си правят експерименти с нас чужденците, но другата седмица имам контролен преглед 3 седмици преди термина- за тогава съм приготвила писменна молба за Секцио./ако бебо не се обърне/.

     ELFLJO - За това защо не можах в продължение на 1 год почти да си намеря работа - когато бях без документи т.е. преди брака имах много работа, а после когато получих бевилигунг постепенно загубих всичките си раб.места, а моята АМС Бератърка ми каза, че съм била хохспециализирана и шефовете на фирми са имали само по едно висше, а понякога само матура, даже понякога съм прикривала че имам висши, зада получа някое раб.място, но уви. Надявам се след майчинството да си намеря, че с една заплата вече не се издържа.
   

# 291
  • Мнения: 4 150
Добре доШла Клементина,
 
Цитат
Имам въпрос към КРИСТИЯН - Епидуралната анестезиология опасна ли е при положение че имам Дискус Пролапс Л4/5 установен преди две години.

Това каzала ли си го в болницата кьдето Ще раждаШ?Обикновено не е проблем,но трябва да покажеШ снимки и иzследвания.ЗаЩото Дискус пролапс обикновено се вьzврьЩа с времето в нормално положение.Това трябва анестеzиолога непременно да го zнае. bowuu


Цитат
2. От МА 35 преди време ми казаха /бях там с връзки/, че не е необходим т.н. Анмелдебешайнигунг, а само ми издадоха една зелена Карта за ЕУ гражданин, която е валидна 10 години и ми казаха, че като родя тя имала по-голяма тежест като официален документ. Дали няма след като родя да ме пратят за Анмелдебешайнигуг??? До сега съм била митферзихерт към моя съпруг, тъй като с моите три висши не можах да си намеря работа след като получих арбайтсбевилигург - Бихте ли ми обяснили как да процедирам с Детските и майчинството????


Вьпросите ти малко странно zвучат zа човек с 4 години престой и то женена zа австриец.ОЩе пове4е ме учудва ,че не zнаеШ положението си,когато си женена zа австриец и говориШ zа някакьв АнмелдебеШайнигунг след раждане и тн...отделно какви детски се полагали и тн...После чета,че си имала бератерка в АМС,което оzначава, че Щом са ти тьрсели работа zначи си официално регистрирана(гемелдет) навсякьде.И което сьЩо оzначава поради брака ти с австриец,че не би трябвало да си получила Арбайтсбевиллигунг,zаЩото на сьпруги/zи на австрйици/ки не се иzдава такьв документ,а неЩо сьвсем друго.Понякога ниЩо.
Само раzмиШлявам преz моята приzма....да не се zасегнеШ неЩо. Peace


3. Раждала ли е някоя от вас в седалищно прилежание - моя бебо не иска да се обърне с главата надолу, какво мога да направя ???
Има техники и поzи,които помагат да се обьрне бебето.Деца се обрьЩат 1 ден преди термина си.Всичко е вьzможно,спокойно.
Една е "Индйикият мост","Моксибутион" и вьнШно zавьртане.
http://www.schwangerschaft.medhost.de/geburtslagen-des-kindes.html
Трябва да питаШ някоя акуШерка (не лекар) как се прави тоzи мост.Знам,че помага в 98% от случаите.

Ако детето ти на термина не се е обьрнало или пьк ти zапочнат болките може винаги да бьдеШ оперирана на място,дори да не си дала предварително "zаявление" Laughing
Дете с таzа надолу се ражда сьЩо нормално,даже болките са по малко (по мнения на жени раждали така),но е нужно да има обучен персонал,иначе бих каzал е опасно zа начинаеЩа акуШерка или лекар,който се чуди кое да дрьпне по напред.Ако в ДонауШпитал това се практикува (не го zнаех,честно) няма проблем.Запоzнай се отблиzо и ли4но с персонала и раzпитвай.Предполагам немски zнаеШ.
Желая ти лека бременност и краката на високо,че тия гореЩини не са zа пренебрегване.
На всички бьдеЩи мами го препорьчвам  bouquet

# 292
  • Мнения: 106
Ехо,здравейте и от мен,ще има ли среща ,нещо не разбрах кога ще е.Ако малкия позволи и аз идвам,че понякога ставаме и през ноща и после съм много уморена.Между другото, аз се запознах се ророана и се оказа ,че сме съседки през една улица.Надявам се Стоянчо и моят Влади да станат приятелчета Grinning 
Клементина, добре дошла  Hug ,
извади си анмелдебешеинигунг,става за един ден,после ще ти го искат за детските,нищо ,че малкия ,ще е австриец.Каквото ти трябва са документите питай,току що минах този път Simple Smile В болницата, в която раждах , имаше нещо като курс ,да се обърне бебето,някакви масажи,питаи и в твоята дали няма.А точно за седалищно четох ,че било грешно да се прави цезарово задължително.Беше изказване на завеждащия на семелваиз клиник.

# 293
  • Мнения: 106
В грешка съм ,няма да ти трябва анмелдебешейнигунг, защото си в Австрия от преди 2006.Само за малкия ,ако е българин, а не австриец.

# 294
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Пускам НОВА ТЕМА!
Хайде, заповядайте там!   Simple Smile

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 16:49 от Renny

Общи условия

Активация на акаунт