Будапеща

  • 11 343
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Isa - снимките са едно на ръка. Но аз лично искам подробен разказ Laughing

Лек път и весел уикенд   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Имаш го, Шани.

Мерси   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Утре летим обратно и да се отчета, докато всичко ми е прясно в главата Simple Smile
Прекарахме чудесно и ми се стори много кратко всичко.

Поправям си горния пост - сладкарницата в хотел "Мариот" не работи, защото е в ремонт - ние сме в този хотел и съм доволна.
За сметка на това: ул. "Ваци" обикновените марки магазини, които ги има навсякъде по света: Зара, H&M, Маркс и Спенсър... Не бях впечатлена. За сметка на това в момента има коледен базар на площада в горния край на улицата и там намерих щанд с дървени играчки. Купих такива за елха, които се оказаха произведени в Амстердам, но пък дървеното семейство, което Дариа си избра е Унгарско и много красиво.

На същия площад се намира най-старата сладкарница в Будапеща Gerbeaud (Жербо), отворена е през 1800 и някоя година. Вътре е много красиво /нищо не ядохме, защото дзвера отказа/. Точно срещу сладкарницата е най-старата спирка на метрото, която е реставрирана /А метрото в Будапеща, е най-старото на континента/ - пропуснахме да го видим обаче - дзверо пак отказа.

Базиликата "Св. Стефан" - много красива, вътре се съхраняват и мощите на светеца.

Световно известната сладкарница "Ню Йорк" в стил сецисион, където пък хапнахме известния сладкиш /на мен лично не ми допадна/ галушки. Много красива от вътре и от вън и посещавана от де що можете да се сетите знаменитост.

Вечеряхме в ресторант "Мокка", който се намира в успоредна улица на тази, на която е Базиликата "Св. Стефан" - един от ресторантите в топ 20 на Будапеща... Много добро обслужване и храна.

Не успяхме да посетим един друг ресторант с типична унгарска кухня и в стил кръчма, както и друг, който бил световно известен. Имената и на двата забравих, но в случай на интерес - ще допълня.

За шопинг бяхме в "Уест енд шопинг център" до скоро най-големият такъв в Централна Европа и в "Арена Плаза". който е най-големият от две седмици шопинг център пак в Централна Европа. Научих за последния от шофьора на такси - още дори в И-нет го няма. Единият е до Западната гара, другият до Източната. Аехитект на Западната гара е самият Айфел /тя също е желязна конструкция като кулата/ и там се е намирало ателието на Айфел. 

Пропуснахме само разходката с корабче, но и за другия път да има  Mr. Green.

Програмата ми беше съставена от мой приятел, който е живял в Будапеща 10-тина години - опитвам се да процедирам по този начин, където и да ходя и никога не се разочаровам. Не обичам типичните туристически места.

Снимките - утре.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много ти благодаря. Съвсем точен отчет.  Grinning
А с какво стигнахте до Венгрии и Дариа как понесе пътя?

# 19
  • Мнения: 884
Поправям си горния пост - сладкарницата в хотел "Мариот" не работи, защото е в ремонт - ние сме в този хотел и съм доволна.

Ние сме се засекли с теб значи в хотела!  Laughing
В петък вечер се прибрахме.
В италианският ресторант  на хотела кухнята е много добра и правят разкошен гулаш!

Препоръчвам откритите  горещи басейни и закритите турски бани!
На Коледният базар продават много красиви венци от сушени ароматни цветя!  Heart Eyes А по улицата към базара има магазин за Коледни украшения в който  има невероятни неща!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Шани, летяхме с Малев - унгарските авиолинии.

Дариа много обича да лети, служителите бяха много мили с нея. Все пак полета е 1 час. Докато излетим - после голямото забавление за нея да й дават храна  Laughing и сме там.

Снимки няма да има. Забравих си фотоапарата на летищното кафе. От момента, в който се усетих, та и до сега настроението ми е ужасно. Не стига, че беше нов-новеничак ДСЛР - Олипмус, подарък за рождения ми ден... Ами и всички страхотни снимки от престоя ни там заминаха.  Sick Cry Sick

macoball и аз хапнах гулаш там - много ми хареса Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 23:44 от Isa

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Иса, много кофти...
Дали не би могъл да се намира в тамошните забравени вещи, ако има такова животно?

Уф, хайде не тъжи...   bouquet  Всяко зло, за добро. Нали ти и Дариа сте добре, това е важното  Hug

П.П: Ако държиш на същия фотоапарат, бих могла да ти съдействам да си го купиш направо от фирмата вносител, стига да го имат наличен  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 228
На мен Будапеща много ми хареса - сигурно заради готиното изкарване с готините унгарски колеги  Simple Smile
Както и да е, освен централните забележителности, които вече сте изредили, препоръчвам много и Сентандре - едно селце на около 25 км. от Будапеща. Много колоритно, построено от бежанци и приютявало хора на изкуството. Има си редовно влак до там от Будапеща, на около 2 часа, мисля.
Бих споделила и снимки, но бг фото пак е замряло и не знам кой е албумът  Close

За кръчми не мога да помогна много - посетихме, разбира се, доста, но колегите ни водеха. Повечето бяха неизвестни, техни си. Беше по време на световното миналото лято, та и бая мачове изгледахме на външни видео стени на по биричка - съвсем усетихме атмосферата на града.
Храната, типичната унгарска, не ми хареса, честно казано, слагат подсладен гъст сос на всичко. За щастие, има си европейска кухня, не само местна  Simple Smile

Приятно изкарване  Heart Eyes

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Прибрах се от Будапеща в неделя,беше страхотно изживяване.Приятелка е била вече там и ни побърка от ходене,но си струваше.На коледния базар пихме греяно вино с канела и мед и нагъвахме наденици на крак като същи унгарки.Ще пусна снимки по-късно.Впечатли ме колко са усмихнати хората по улиците.

# 24
  • Мнения: 1 299
Снимки няма да има. Забравих си фотоапарата на летищното кафе. От момента, в който се усетих, та и до сега настроението ми е ужасно. Не стига, че беше нов-новеничак ДСЛР - Олипмус, подарък за рождения ми ден... Ами и всички страхотни снимки от престоя ни там заминаха.  Sick Cry Sick
защо не се свържеш с летището, все имат място за изгубени вещи...

аз съм била за Нова Година в Будапеща, много красив град, и с готини приятели още по-хубаво става... припомнихте ми как весело изкарахме (преди 2 години беше)
и греяно вино пихме там, супер беше  Crazy

аз тогава летях с Wizz, но за жалост няма вече евтини полети, но и Малев пускат примамливи оферти  Laughing

на всеки, който ще ходи на там - приятно изкарване  Hug

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Качих малко в снимка бг .

Ето ги .

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 19:00 от Николова

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Всъщност още в самолета съобщих на стюардесата за забравения апарат, а капитана се обадил на летището... После се обаждах в Загубени вещи на летището в Будапеща и от там на следващата сутрин ми се обадиха, че са го намерили - вчера ми го пратиха с дневния полет, а днес вече е в ръцете ми.

Свалям снимките и аз ще пусна да видите Simple Smile

http://isanoy.multiply.com/photos/album/11/Budapest_06-09122007

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 01:05 от Isa

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
еееееееее, европейска раб'та  Flutter
Браво на късмета ти, Иса  Peace

СТРАХОТНИ снимки. Явно си майсторка. Какъв модел беше фотоапарата ти точно?

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда...добре че го забравих в Будапеща - в София едва ли някой щеше да ми го върне. Макар че и на Софийското летище складът им е пълен със забравени/загубени вещи, а не си ги търсят хората /ми казаха там/.

Апаратът ми е Олимпус Е 410. Направила съм над 200 снимки за 2 дни - тези реших, че ще са най-интересни.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гледката от Цитаделата е страхотна!
Невероятна е! Вечер е едно безкрайно море от светлини Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт