Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 6 344
Това ми каза и лекарката ,ама пусти страх  Embarassed .Аз заради тия прегледи за разкритие ,които ми бяха ужасни не отидох на контролен преглед 2 г и нещата са се бяха променили   за това време Confused

# 211
  • Мнения: 55
Информацията е страшно изчерпателна. Поздравления!!! Hug

# 212
  • Мнения: 12
здравей,и на мен ми беше ин ситу, означава 3-та степен предраково, т.е още не е рак.Спокойно!!! при мен мина преди два месеца,но ми забравиха тампон вътре и сега се лекувам от тази беля..Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 2 381
Галхен, по време на обгарянето не боли. Мен са ми горили предракови клетки с лазер. Понякога се усеща съвсем леко припарване, но не е болка. След процедурата ще имаш болки като предменструалните. На мен лекарката ми каза, че ако много ме боли коремът да пия по 2 НО ШПА.  Обаче не съм пила нищо.  Grinning

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 6 344
Kia,благодаря ти   bouquetчетох аз,че има такива болки,но си помислих,че са по време на горенето и съответно  newsm09 . А колко време продължават ,веднага ли почват и от най-силните ли са ,че да знам как да си организирам прибиранито в къщи и евентуално да дам малкия да го гледат ако не е на яслата  newsm78

# 215
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Не се притеснявай на мен ми гориха раничка преди около 5 мес с ток болката е съвсем лека дори нищожна. Аз станах от магарето и отидох на кафе с приятелка. Така че ще можеш веднага да поемеш задълженията относно детето.

# 216
  • София
  • Мнения: 2 381
Галхен, не се притеснявай. Ходих на обяд с приятелка след лазера, мотах се по улиците и т.н. Е, не тичах, де. Болката при мен, тази, която е като предменструална не беше силна. Не почна веднага, а няколко часа по-късно. Не съм взимала обезболяващи. След горенето обаче има леко кървене, което продължи при мен 2 дни.
Не се страхувай.  Hug

# 217
  • Мнения: 126
Момичета,наближава датата на моята конизация и започва да ме гони параноята.Много ме е страх и от самата операция и от хистологията после.Доктора,който ще ми я прави не ми обясни какъв ще бъде престоят ми в болницата,каква упойка ще ми сложат и други такива подробности.Просто ми каза на 9 юли от 8часа да бъда в болницата и това е.Изпитвам ужас от катетри и инжекции.Ако някой може да ми сподели дали е възможно да ги избегна?

# 218
  • Мнения: 3 988
мила mama_ani, за съжаление няма как да избегнеш инжекцията. Ще има поне една - упойката. Катетър може и да не ти сложат. Аз нямах. Не се притеснявай за конизацията. Тук можеш да прочетеш как е мина моята. А тук нещо за упойката. Няколко момичета споделиха, че и техните конизации са протекли подобно. Ако искаш попитай твоя лекар каква упойка ще ползва анестезиолога. Изобщо го разпитай за всичко, което те интересува. Не мисля, че няма да ти отговори. Няма какво да крие. Все пак става дума за твоето здраве.
Стискам ти палци!  Hug

# 219
  • Мнения: 126
За упойката ми е ясно,че няма как да я избегна.Ще настоявам за пълна упойка,защото няма да мога да издържа психически.Страх ме е да не ме боли много след операцията.Едно момиче беше споделило,че са го пуснали 3 часа след операцията.А колко време се стои с тампонада и боли ли като я махат?

# 220
  • Мнения: 884
Момичета,чета ,че на много от вас правят конизация,която е със скалпел.Защо не ви предлагат тази с ток ,която е много по-бърза ,щадяща и   за предпочитане?!  newsm78 
Вчера ми правиха LOOP ( с ток) имах местна упойка,което всъщност беше единствента  болезнена част за 2-3 сек. Самото изгаряне беше точно 6 секунди(лекарката ме накара да броя на глас  Blush ) предполагам зависи и от големината на болната тъкан-моята беше малка. Препоръча ми този вариант пред лазер ,защото е ,,по-нежен'' както се изрази лекарката. Кървене нямам никакво вече 2-ри ден. Прочетох  в листовките за процедурата,че се появява към 8мия-10тия ден по-обилно кръвотечение.

# 221
  • Мнения: 3 988
За упойката ми е ясно,че няма как да я избегна.Ще настоявам за пълна упойка,защото няма да мога да издържа психически.Страх ме е да не ме боли много след операцията.Едно момиче беше споделило,че са го пуснали 3 часа след операцията.А колко време се стои с тампонада и боли ли като я махат?

Щом те е страх, искай пълна упойка.
Мен лично след операцията (LOOP) не ме боля. Тръгнах си след обяд. С тампонада стоях 6 часа след конизацията. Махнаха я преди да тръгна. Не боли изобщо. Усеща се, но не е неприятно или болезнено.
Надявам се да ти помагам с отговорите си. Повярвай ми, няма от какво да се притесняваш. Ако ще се чувстваш по-сигурна, можеш да поискаш да те оставят за една вечер. Ти си прецени.

macoball, за жалост не всички момичета имат възможността да бъдат конизирани с LOOP. Някои не знаят за тази алтернатива, защото лекарите не ги информират достатъчно или пък са преценили, че трябва да го направят по друг начин (примерно ако трябва да се махне половината шийка). Чувала съм за лекари, които го предлагат срещу допълнително заплащане и не всеки може да си го позволи. Както и да - причини много.

# 222
  • Мнения: 126
Благодаря ти мила cubbit за отзивчивостта.След едни такива успокоителни думи се чувствам малко по-добре.Много се надявам всичко да мине добре и усмивката отново грейне на лицето ми.Мисля,че го заслужавам.

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 6 344
evlogieva,Kia много ви благодаря , наистина сега ще бъда много по-спокойна и наистина ще повярвам,че "дявола не е толкова черен" - както се изрази моята лекарка.Успех на всички момичета и дано за всички да е така.

# 224
  • Мнения: 884


macoball, за жалост не всички момичета имат възможността да бъдат конизирани с LOOP. Някои не знаят за тази алтернатива, защото лекарите не ги информират достатъчно или пък са преценили, че трябва да го направят по друг начин (примерно ако трябва да се махне половината шийка). Чувала съм за лекари, които го предлагат срещу допълнително заплащане и не всеки може да си го позволи. Както и да - причини много.
  Tired   Много неприятно! Предполагах ,че ЗК го поема,но...

Общи условия

Активация на акаунт