La Cocina Espanola- Испанска кухня

  • 87 665
  • 295
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Момичета помагайте.
Какво значи cabello de angel как се прави ??? Разбрах че е нещо сладичко и много лесно за правене характерно за Майорка. Мисля че е нещо като крем, защото в любими ястия от испанската кухня казаха за: ЕНСАЙМАДА чиста или пълна с шоколад, кабейо де ангел, крем......
Енсаймадата е нещо като вита баница характерна за Майорка. Имате ли добра рецепта за Енсаймада ?????????

Ето няколко снимки:

Кока от "Кабейо де Ангел"



Енсаймада:





Абе това cabello de angel да не е някакъв конфитюр от тиква????????????? Знаете ли рецепта?

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 12:30 от sylya

# 181
  • Мнения: 1 818
sylya,Хулиганче беше дала рецепта за  TARTA DE Cabello de Angel в началото на темата...#12

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Mдaaaaa..........сега го видях
Дали в България няма вариант на тази тиква?! Май прочетох, че била пролетна

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Пиша ви рецептата за едно ястие известно и типично за остров Майорка. Прилича на нашият гювеч и ето как се прави:

                                           Т У М Б Е Т               TUMBET   

3 патладжана
3 картофа
3 зелени чушки
1 гл. кромид
1 кг. домати зрели

сол, зехтин/олио


1. Нарежете патладжаните на филии, осолете ги да се махне горчивината, измийте ги, подсушете ги, поръсете ги с малко брашно и ги опържете. Отделете ги.



2. Обелете картофите, нарежете с дебелина 0.5 см. Изпържете ги, посолете и отделете.



3. Нарежете чушките на 1.5 см. изпържете и отделете.



4. В същото олио изпържете кромида, добавете нарязаните домати. След няколко минути пасирайте кромида и доматите до течен сос.

5. В съд подреждаме така: доматен сос, отгоре пържени чушки, дом.сос, малко картофи, пак дом. сос, патладжани и на края останалият дом.сос. Препоръчително е да е се нареди в отделни гювечета за отделни порции.




След това доматения сос





http://www.calamillor.org/gastronomie/rezepte/tumbet/index.php           Тук е показано как се прави стъпка по стъпка

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 15:14 от sylya

# 184
  • Мнения: 1 818
изглежда вкусно мммммм....

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Давам ви рецепта известна и харесвана в цяла Испания. Рецептата се казва:

                              ПЪРЖЕНО МЛЯКО    LECHE FRITA

9 с.л. брашно(2 от тях царевично)
2 ч.ч. мляко
2 яйца
4 с.л. кристална захар
5 с.л. захар
1/2 лимонова кора
1 пръчка канела, и на прах
1/4 л. олио                                             

6 с.л. брашно + студеното мляко + захарта + пръчката канела + кората от лимон се слагат на бавен огън и се бъркат непрекъснато за да не се образуват бучки. Веднъж направено/сгъстено го изсипваме в плитка тава с дебелина на слоя 2 см и оставяме да изстине/махаме пръчката канела и кората от лимона/. Вече изстинало режем на квадрати, овалваме в 3-те с.л. брашно и много добре разбитите яйца и пържим в силно загрято олио и от 2-те страни.

Сервираме топло или студено поръсено със смес от канела и пудра захар.



# 186
  • Мнения: 422
Здравейте и поздравления за темичката.Опитвала съм единствено тортиля и магдаленки и са ми любими.Който е опитал от тортилята, която правя е възхитен, много им харесва и всеки иска рецепта.Сега ще пробвам кремчето Тосино дел сиело.Но имамедно питане, ако някой го е правил.Как  да разбия яйцата без да правя пяна?Без миксер?С миксер?

# 187
  • Мнения: 1 269
И 1 съвет. Ако ходите в Испания не казвайте, че ядете скумрия. Това значи, че сте много изпаднали.
за първи път го чувам това.
да не би да е шаран?
По мои преки впечатления, скумрията в Испания се оприличава като храна за рибите, но не и за хората.

# 188
  • Мнения: 1 818
ist,пробвай да разбиеш яйцата с телена разбивачка...аз така ги разбивам...
pazzza,това за скумрията... newsm78не бях го чувала...по скоро бих казала ,че испанците не ядат много сладководна риба...имаме едни приятели българи,които редовно ни носят шарани...едни голеееееми...често ходят по язовирите.Но по рибните щандове не съм виждала шаран...

Момичета...наближава Гергьовден...дайте идея къде да намеря дивисил...има ли тук някъде и как се нарича...

# 189
  • Мнения: 1 269
i...
pazzza,това за скумрията... newsm78не бях го чувала...по скоро бих казала ,че испанците не ядат много сладководна риба...
Скумрията не е сладководна риба, нали? Не знам с какво я оприличават на шаран. Знам от  самите испанци, че скумрията не я уважават хич и я третират като нискокачествена храна и най-вече като храна за "истинските" риби. Wink

# 190
  • Мнения: 1 818
кой е казал,че скумрията е сладководна( макар,че има и такава...спомням си,че съм яла дунавска,беше с много кости...) и кой е казал,че прилича на шаран... Joy

# 191
  • ES
  • Мнения: 2 172
Габи, мисля, че девисила се нарича  albahaca. Но защо го свързваш с Гергьовден? Аз по скоро го свързвам с джоджена.

Аз мисля, че сладководна риба испанците въобще не консумират. А скyмрия се продава наедно с другите риби, вярно, една от най-евтините е.

# 192
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Aз мисля,че albahaca е босилек,а дивисил така и не разбрах как се казва на испански,затова си го нося от Б-я  Wink

# 193
  • Мнения: 811
i...
pazzza,това за скумрията... newsm78не бях го чувала...по скоро бих казала ,че испанците не ядат много сладководна риба...
Скумрията не е сладководна риба, нали? Не знам с какво я оприличават на шаран. Знам от  самите испанци, че скумрията не я уважават хич и я третират като нискокачествена храна и най-вече като храна за "истинските" риби. Wink




Абе бая си я похапват  Mr. Green.Назландисват се уж,ама съм ги виждала как се трепят да я купуват ,ако е на оферта,т.е още по евтина  Mr. Green Мани ги какво ти разправят,попаднала си на някакви дето се мислят за "голямото добрутро",а всъщност кой знае как си я хапват сладко сладко  Wink

# 194
  • Мнения: 1 101
Дивесил  е Ligústico, Apio de montaña на испански Peace
а босилека е Alfábega, Albahaca, Albacar

Общи условия

Активация на акаунт