Сладолед и сладоледени удоволствия

  • 79 034
  • 323
  •   1
Отговори
# 195
# 196
  • Мнения: 349
sylya ,
чудесни идейни предложения, поздравления за труда да ги преведеш и желанието да споделиш с нас.
Кой от тях най ти хареса и горещо би го препоръчала на фенките на сладоледа

За всички, които имат притеснеия от сладоледа предлагам това: smile3529
Яжте сладолед за добро настроение
и това:
Любимият сладолед разкрива основни черти на характера
За "розовото изригване": прототип е десерт “Вулкан” ; този сайт го препоръчвам често /от там е идеята за шоколедената ягода/.
Исках да е тематичен и различен – не само шоколадов сладолед, а и плодов /банан и пъпеш; кайсия и праскова; череша и вишна – като върешността на вулкана/; Бисквитено – трюфелни “скалички” разположих в и около шоколадовия слой, още шоколад и какао - на воля. Hug

# 197
  • София
  • Мнения: 281
Привет на всички! Ето и моето предложение "Френска нуга" ! Правих го преди няколко дена и стана превъзходно особено за горещините!

Продукти:

1/2л. сметана Hopla
6 белтъка
200 гр. конфитюр от смокини
100гр счукани орехи

Първо се карамелизират 5-6с.л. захар след което се разстилат върху станиол и като стегне карамела се начукват на ситно. Сметана се разбива. Белтъците се избиват на сняг с 2с.л. захар. Внимателно се смесват сметаната, белтъците, конфитюра, орехите и карамела. След това се изсипва в подходящ съд, който се обвива с фолио и в камерата за няколко часа за да стегне хубаво. След което се вади от съда(аз го правих в продълговат съд за кекс) режат се по 2 филийки в чинийка и сe полива с топинг карамел.
Това е всичко! Лесно, бързо и вкусно! Надявам се да ви хареса!!!

Имам и снимка, но не разбрах как мога тук да сложа(пробвах с вмъкни изображение, но после........?)! Ако някой ми поясни ще я пусна!


# 198
  • Мнения: 729
Чудя се как не съм забелязала до сега тази разкошна тема! Веднага си я прибавих към фаворитните ми!

Представям ви, тортичката, която направих за рожденния ден на сина ми, която от плодово-желатинова, накрая се превърна в пркрасна сладоледена торта, благодарение на топлото време или на не добрия желатин.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=80622&photo=49

Продукти: 250 мл. сладкарска сметана
1 заквасена сметана
1 плодово кисело мляко /кайсия/, Балкан
1/2 кисело мляко
1/2 ч.ч. прясно мляко
2-3 с.л. захар
нарязани плодове - банан и ананас

Сметаната се разбива, всичко останало се прибавя и обърква. Накрая плодовете. Тук по принцип идва ред на желатина, с който аз провалих замислената от мен желирана торта и се получи тази сладоледената. По принцип сложих 3 желатина, а вие ако решите да я правите като сладоледена, както си прецените. Може да не са 3, а 2 например.
На дъното бях сложила готов натрошен блат, защото не можах да го извадя цял и отгоре изсипах сместта.

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Много ми харесва сладоледа с халва и "гранисадо де лимон"

# 200
  • София
  • Мнения: 281
Ето я и моята снимка:

френса нуга

ddoychinova много благодаря за информацията и мисля че съм се справила!  bouquet

# 201
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
marina7510, ти къде живееш?  Crossing Arms
Днес след обяд мога ли да ти дойда на гости да похапна малко френска нуга?  Wink

# 202
  • Мнения: 349
Много ми харесва сладоледа с халва и "гранисадо де лимон"
sylya,   bouquet
много ме впечатлиха тези гранисадо за жегите, ама с много захар Mr. Green. А каква е като грамаж опаковката на халвата за този сладолед с халва - такъв не съм яла newsm78

marina7510
Моите поздравления, справила си се блестящо.
Следващото изкушение очаквам във варианта - малка - клик - голяма снимка.
На твоя въпрос - Аз намалявам големината на снимката в папката на компютъра. Активирам снимката, десен бутон - опция Modify- опция Resize - Pixels  - аз избирам 400 Pxl . Запомням и добавям в албума /в твоя случай отново/. Ако използваш варианта: малка - клик - голяма снимка, то не е необходимо да я намаляваш тази.
Ако искаш да изрежеш част от снимката то : пак от компютъра, Modify- опция Grop,  и едва след това намалявам размера. Опитай, като ги запомниш под ново име- за да не се загуби оригиналната ти снимка. Дано съм ти била полезна. Hug
А нугата е един от любимите ни десерти  bouquet
marina7510, ти къде живееш?  Crossing Arms
Днес след обяд мога ли да ти дойда на гости да похапна малко френска нуга?  Wink
Искам и аз  Embarassed

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 12:13 от ddoychinova

# 203
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ddoychinova, хайде!  Hug
Ама marina7510 нещо се покри! Май се стресна, че ще и изядем нугата, а?  Wink

# 204
  • София
  • Мнения: 281
Привет и на двете! Съвсем не съм се покрила, но не съм сядала на компютъра.Малката нещо от вчера ми вдигна температура и се занимавам с нея. Това обаче не пречи да Ви почерпя така че се чувствайте поканени  cook! Хайде лек ден за сега от мен и до нови срещи!

ddoychinova специални благодарности на теб за помоща която ми оказа   bouquet!!!

# 205
  • София
  • Мнения: 281
t_ilieva   като гледам какъв симпатичен мъж имаш може пък и рода да стане ме  Blush, така че не мога да ти откажа!!!

# 206
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
t_ilieva   като гледам какъв симпатичен мъж имаш може пък и рода да стане ме  Blush, така че не мога да ти откажа!!!
marina7510,  Hug

# 207
  • София
  • Мнения: 281
Предполагам че това означава ДА!!!  Wink

# 208
  • Мнения: 349
Предполагам че това означава ДА!!!  Wink
t_ilieva, marina7510, - и какво стана: трима са много, а...   #2gunfire

За всички, които се интересуват от домашна машина за сладолед
вижте това
и
прочете тук коментари

И за да не е само текст /днешния десерт/ сладолед - 'полосатик" - все още не в машина

# 209
  • София
  • Мнения: 3 816
ddoychinova,благодаря за информацията!  bouquetПреди година си купих хлебопекарна,сега явно ще купувам машинка за сладолед. Peace

Общи условия

Активация на акаунт