Мили родители, търсете правата на децата си! - тема 2

  • 54 100
  • 679
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 838
Мари,май ще ти е по-лесно и по-бързо да се клонираш,та да си и на двете места едновременно докато те се разберат кое е валидно-да те уволнят и назначат,или да си лекуваш детенце и представиш после документи. Hug
 Cry,щеше да е смешно,ако не беше действителност.Кой ги пише тези закони,бре хора???????

# 661
  • Мнения: 3 504
Мари,май ще ти е по-лесно и по-бързо да се клонираш,та да си и на двете места едновременно докато те се разберат кое е валидно-да те уволнят и назначат,или да си лекуваш детенце и представиш после документи. Hug
 Cry,щеше да е смешно,ако не беше действителност.Кой ги пише тези закони,бре хора???????

и аз това се питам? Кой? Като ги гледам какви са "хора" горе по върховете на властта,  ooooh!

# 662
  • Мнения: 838
Россонери,не ми отваря при мен клипчето за Гери- Cry,помагай,че съм малко индианец с компютъра.

# 663
  • Мнения: 774
Мари,май ще ти е по-лесно и по-бързо да се клонираш,та да си и на двете места едновременно
Ей,това не се бях сетила LaughingДа се клонирам със сигурност ще стане по лесно,от колкото да намеря решение на въпроса!

# 664
  • Мнения: 3 504
С клонираме, може би ще успеем много повече неща да направим и да сме си полезни на нас си и децата.

pogar, това е сайта ми http://danipl.multiply.com/photos, опитай пак и разгледай... Hug

# 665
  • Мнения: 838
Россонери,страхотна е малката Гери-истинска кукла,да ти е жива и здрава,всички да сте живи и здрави,и не се ядосвай на бюрократите,дай тези сили за децата,и не само ти,а всички ние.Много прегръдки на всички тук! Hug

# 666
  • Мнения: 3 504
pogar  bouquet Hug За тях се борим, да им помогнем навреме, ама препъни камъните са много, вечно прескачаш и идва следващ. УТре сме на логопед от 14 до 16 ч.
В това време с таткото я чакаме на кафе на Гребната база, тя е близо до логопедката, та като бели хора без деца да седнем на кафе.
ТО иначе рядко се случваше, все сме в къщи повечето време за кофетайм.

# 667
  • Мнения: 838
pogar  bouquet Hug За тях се борим, да им помогнем навреме, ама препъни камъните са много, вечно прескачаш и идва следващ. УТре сме на логопед от 14 до 16 ч.
В това време с таткото я чакаме на кафе на Гребната база, тя е близо до логопедката, та като бели хора без деца да седнем на кафе.
ТО иначе рядко се случваше, все сме в къщи повечето време за кофетайм.
Май всички "отдъхваме" пред поредния кабинет,а всичко може да е толкова простичко и лесно:докато другите деца(в нашия случай конкретно) бягат в час по физическо ние може да сме на рехабилитация,а после всички заедно да са нарисуване,ама те простите неща в България са най-сложни на практика,силно се надявам на родители като нас,ако не след 5 то поне след 10г да им е малко по-леко във всяко едно отношение.

# 668
  • Мнения: 147
Здравейте , незнам от къде да почна направо се замаих, #Crazy .Сина ми е на 1,6 месеца с двустранна глухота и проблеми с очите кривогледство, и с 6 + диоптъра писали са и фонова ретинопатия която много ме притесни но това е друга тема. След като видяха документите от телк -Хасково( бяхме пред телк комисия за ущите двустранна глухота), казаха че трябва да се явим и в Пловдив пред очен телк и тогава ще се подпечата телк а , дойде писмо в което пише , че трябва да се явим пред телк на 31 .03.08 .Искат няколко изследвания като отидох да му ги направя се оказа че едно от изследванията ,трябва да се направи под анестезия и то в очна детска клиника в Пловдив или в София.Трябва да му напрявя скенер заради ушите и  да се обадя за ден в който да идем за скенер и трябва да го упоят, уговорих се със лекар който ще му види и очите за да не се правят няколко упойки  ,  newsm78.31 е утре няма как да се явим пред комисия въпроса ми е може ли да им  се обадя и да взема друга дата ,дали ще ми дадат ? И може ли някой да ми даде телефон за връзка с телк че в писмото няма . Направо им се чудя на тези от телк как искат такива трудни изследвания, трябваше да уточнят какво е изследването и къде да се прави, като че ли е лесно да се упои малко дете и то толкова често Shocked, но няма как няма да се откажа ще се боря до последно. И каквото трябва за правата на децата ни аз съм тук ще помагам с каквото мога .От 6 месеца се лутаме по болници и изследвания окончателна диагноза не ние поставено ,сега  последно  в генетичната клиника в софия бяхме ,на епекризата са написали генетична болест РЕФСУМ, (която не е потвърдена ) но са записали като че ли е факт , моля се Praynig от изследанията които , ще са готови след един месец да не излезе нищо и тогава да ги питам каква е тази диагноза. ... Ще извинявате момичета , но трябваше някъде  да се изповядам , знам че вие ме разбирате .Имам чувството че това лутане няма да свърши , все някаква спънка се появява. Cry

# 669
  • Мнения: 774
gyulcem ,съжалявам за това,което преживяваш Sad
По принцип датата се сменя,но на място с писмото/поне на мен така ми казаха/.Не знам дали ще успееш,щом датата е днес.
За телефон потърси в услуги.
Успех Peace

# 670
  • Мнения: 950
Момичета случвало ли ви се е нещо подобно ,на 1.04 ни изтича решението от ТЕЛК , а аз нямам още писмо за преосвидетелстване (подала съм документите за това началото на март ),това означава че ще се получи луфт докато се явим и излезе решението ,плащанията дали ще ги изгубим за това време ?  newsm78
 

# 671
  • София
  • Мнения: 9 860
Няма да изпуснете плащанията,ще ви бъдат изплатени със задна дата.Нашето решение изтечена 1 януари,документи подадох още през октомври,а се явихме едва февруари.Съответно и през марти не получихме пари,а сега през април ще ни бъдат изплатени за януари,февруари и март. Peace

# 672
  • Мнения: 4 585
Можете ли да ми кажете по кой идиотски закон, параграф и алинея е ограничена кубатурата на кола за инвалид.
Ако аз съм инвалид, разбирам ограниченията в мощността на двигателя на колата ми, която ползвам, предполага се, че реакциите ми са по-лоши от тия на здравите хора.
Но ако аз съм професионален шофьор, с 15г стаж и всички категории, какъв е смисълът да не мога да ползвам джипа си като инвалиден, за да си возя инвалидчето?
Даже ще го возя по-леко през дупките на Родината. Абсурдно е, както и да го погледна.

# 673
  • Мнения: 2 425
По повод това:
Сега и аз да питам  Embarassed
Този месец, до края трябва да подам молба за детските, но дохода ни е висок и няма да ни се полага за голямото ми дете, което не е болно. Въпросът ми е, пак трябва ли да ходя в соц. грижи и да правя молба, да им се обадя ли, че няма да получаваме... или изобщо да не ходя. Какъв е реда, това исках да разбера. Знам, че при такива случаи, на болното ми дете не ги спират, но дали трябва наново да се попълва молба newsm78?
Накарахе ме отново да попълня абсолютно същата молба. Пак взех бележка от училище и за двете деца, пак доходите, пак пресмятане. И сега вече ще чакам отказ за едното дете. Такава била процедурата. Не вярвам да е баш такава ама, айде... Беше ми писнало да се разправям #Cussing out, та затова реших да не звъня на горещи тел., ами да си я мина процедурата. Така че, на когото му предстои, да знае Wink.

# 674
  • Мнения: 2 242
Можете ли да ми кажете по кой идиотски закон, параграф и алинея е ограничена кубатурата на кола за инвалид.
Чл. 59. ал.1 от закона за ДДС (до колкото ми е известно)

gyulcem, не е проблем, че не се явите на датата. Назначават нова дата. Проблема е, че по-късно ще минете през комисията, по-късно ще имате решение и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт