МНОГОДЕТНИ МАМИ 16

  • 20 232
  • 359
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 807
Lilia Jawaid , добре дошла в Пълна-та къща  Hug

Emoli, Честит 1-ви Рожден Ден на малкия Виктор!  newsm38
    newsm67     nbirthday     Tada      newsm59

gaby_s, нашето семейство обожава китайски  Heart Eyes
Най-вече обаче купуваме...

Аз приготвям само ориз със зеленчуци, с и без пиле   chef

Ще се радвам, ако споделиш китайските рецепти  Hug

Наталия, рецептите изглеждат мнооого вкусни  Grinning
Кога ли обаче ще ми остане малко повече време, за да изпробвам всичките  newsm78

Кабо Алма, непременно сподели, когато книгата излезе на пазара - непременно ще купя няколко, за моето семейство и за няколко други.  Grinning
Благодаря предварително!

# 301
  • Мнения: 1 449
Наталия Викторовна
, мерси за рецептата!  bouquet Бабушка ги правеше с мая, да, както казваш в чугунен тиган, заливаше ми ги с  разтопено масло и поръсваше с пудра захар. Печеше цели камари, щяха да стигнат и на нашите многодетни сем-ва, но на времето и сама се справях достойно. А после стой на диети! Аз съм свикнала от нея да обожавам сладкиши, торти, теста ... Сега си бия главата, защото с годините си се отразява на фигурата, а апетитът ми е все така непоколебим.  smile3538

Честит 1-ви Рожден Ден на Виктор!!!  newsm59

# 302
  • Мнения: 2 807
Мами, за тези като мен, които не четат често в другата ни тема  Blush да кажа официално, че освен тениски, има и ключодържатели, и химикалки - цени обаче за тях не знам.

Желаещите да поръчат да решат бързо (защото трябва да изпращам списъка на JuliS) от кое по колко и да ми пишат на ЛС.
За заявки чакам до полунощ  Grinning

Весел и незабравим ден на всички!  Hug

# 303
  • Мнения: 1 449
Момичета, слагам линк към една тема, която пуснах. Да знаете и да предложите как, но искам да дам и на вашите деца! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191466.new#new

# 304
  • Мнения: 710
Момичета да питам,ако тръгна на работа ще получавам ли половината майчинство?Ако е на ясла?И ако взема жена от борса за гледане?

# 305
  • Мнения: 159
Наталия, аз съм на работа и получавам половината майчинство - това е до двегодишна възраст. А Камен е на ясла. Не знам дали е така ако имаш детегледачка.

Тони, ние искаме от тези книжки, даже може да дадем и в училище, колко струват?

# 306
  • Мнения: 710
Цитат
Печеше цели камари, щяха да стигнат и на нашите многодетни сем-ва,
ето такива,нали?

както и на моята баба,как имаше търпение тази жена да ги пече толкоз време,аз обичам да ги ям,но повече обичам някой друг да ми ги направи  Mr. Green
а така изглеждат  блинчики с пълнеж,писах за тях по-напред

# 307
  • Мнения: 3 479
Момичета, слагам линк към една тема, която пуснах. Да знаете и да предложите как, но искам да дам и на вашите деца! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191466.new#new

Тони, на 3 юни организираме пикник по случай деня на детето. Заповядайте и вие. Там ще можеш да раздадеш книжките лично на децата и даже да им разкажеш нещо интересно за дядо си. Ако ли пък не можеш да дойдеш, ще се организираме някой друг да вземе книжките от теб.

Наталия, няма значение как ще се отглежда детето след като тръгнеш на работа. Винаги ще получаваш половината от майчинството до навършване на 2 год.

# 308
  • Мнения: 1 818
габи, подготвяме за печат "Готварска книга на многодетната майка" - да представим рецепти, които са лесни, бързи, евтини и стават за много хора. Затова те питам да ли са изпробвани върху вашето семейство. Свалила съм всичките ти рецепти, но още не мога да се ориентирам кои отговарят на изброените критерии. Mr. Green
Сега разбрах...ами щом е за книга,трябва да са написани точно според мен...време за приготвяне,продукти и т.н.И щом трябва да са лесни и евтини...това не е трудно...такива рецепти има всеки в бележниците...
Наталия,аз салата с цветни макарони правя няколко вида.Едната е като руската...вместо картофи обаче слагам макарони сварени...в последния момент преди сервиране,иначе поемат много от майонезата.

# 309
  • Мнения: 3 740
наталия, виж какво са отговорили на подобно питане в друга тема.

Много съм обръкана по темата дали ако детето тръгне на ясла, се спира майчинството! Съответно да се връщам на работа, тъй като аз все пак разчитам на тези пари и ако спрат тях, ще ми се наложи, а бих искала да си погледам детето още малко, въпреки че може да го пусна евентуално на година и два месеца на ясла.
Тук прочетох, че се спират тези 180 лв, но пък всички майки с които говоря и са си пуснали вече децата на ясла, продължават да взимат въпросните 180 лв.

Моля отново за разяснение на този въпрос!

Спира се не само обезщетението, а се спира изобщо правото на отпуск. В момента, в който си пуснете детето на ясла имате 7 дни, за да уведомите работодателя си, за да спре той да ви тегли обезщетението. Освен това, ако няма да се връщате на работа, трябва да си пуснете друг вид отпуск, защото нямате право на отпуск за отглеждане на дете до 2 години.
А майките, които са си пуснали децата на ясла, а още си получават обезщетението можете да им кажете, че от НОИ са започнали масови проверки и все по-често се чува за актове за начети и върнати пари. Така че, ги предупредете тези пари да не ги харчат, защото може да им се наложи да ги връщат.

габи, точно рецепти за многодетни семейства - такива от тефтерите - търсим.

То ни, отговорих ти в темата, която си пуснала.

Добре дошла на Лилияbouquet

Честит рожден ден на Виктор! Да е жив и здрав и да расте бързо!

# 310
  • Мнения: 2 807
То_ни, може ли и аз да резервирам 2-3 книжки, без значение каква ще е цената  Grinning

# 311
  • Мнения: 3 323
Абе вие, не гледате ли календара? Днес е събота! Какви са тия фермани - едва смогвам....
Бързо пиша една супа от коприва и бягам...
Супа от коприва
1 пакетче коприва
1 голяма глава лук
2-3 моркова
3-4 скилидки чесън
2-3 .с.л. брашно
1 ч.ч. орехи
2-3 яйца - по желание
олио, сол, черен пипер, вода -
Приготвяне:
В тенджера леко се запържват лука и морковите - нарязани на ситно, добавя се брашното и веднага се разбърква и сипвате вода - на струйка и бъркате - около 2 литра, добавяте измитата и изчистена коприва и орехите. Ври около 10 мин. Не трябва да е много гъсто, по скоро обратното... Слагате и чесъна и с пасатора разбивате всичко това на еднородна смес. Изключвате котлона и докато още ври пускате предварително счупените яйца (може разбити) - да стане на "парцали" . Солта и черния пипер се добавят към края - в количества според вкуса. Може и да не се запържва, а направо да се вари всичко, като заври се добавя брашното разбито с малко вода. Яйцата сгъстяват още и така става каша, но ако е без яйца, се увеличева брашното... И топла и студена е вкусна.

Доматена супа
1 консерва домати или около килограм сурови
1 глава лук
олио
1ч.ч. ориз или фиде
2-3 с.л. брашно (галета)
2-3 моркова
1 вр. магданоз
Приготовление:
Запържва се налязания на ситно лук със морковите, добавя се брашното и настърганите (пасирани) домати и вода около литър след завирането слагате ориз или фиде и варите 15 - на мин. Може без запръжка - сваряват се моркови, лук, домати и ориз (фиде) и се добавя разбитото брашно във малко вода- да заври . Сол на вкус, черен пипер (по желание) и магданоза наситно нарязан, след като спре да ври. Топла и студена - подправена със сирене...

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 14:26 от Дивна самка

# 312
  • Мнения: 710
Цитат
наталия, виж какво са отговорили на подобно питане в друга тема.

Цитат на: ZinaSt в сряда, 16 май 2007, 18:30
Цитат на: emsy в сряда, 16 май 2007, 18:10
Много съм обръкана по темата дали ако детето тръгне на ясла, се спира майчинството! Съответно да се връщам на работа, тъй като аз все пак разчитам на тези пари и ако спрат тях, ще ми се наложи, а бих искала да си погледам детето още малко, въпреки че може да го пусна евентуално на година и два месеца на ясла.
Тук прочетох, че се спират тези 180 лв, но пък всички майки с които говоря и са си пуснали вече децата на ясла, продължават да взимат въпросните 180 лв.

Моля отново за разяснение на този въпрос!

Спира се не само обезщетението, а се спира изобщо правото на отпуск. В момента, в който си пуснете детето на ясла имате 7 дни, за да уведомите работодателя си, за да спре той да ви тегли обезщетението. Освен това, ако няма да се връщате на работа, трябва да си пуснете друг вид отпуск, защото нямате право на отпуск за отглеждане на дете до 2 години.
А майките, които са си пуснали децата на ясла, а още си получават обезщетението можете да им кажете, че от НОИ са започнали масови проверки и все по-често се чува за актове за начети и върнати пари. Така че, ги предупредете тези пари да не ги харчат, защото може да им се наложи да ги връщат.
трябва ли да разбирам че мога да получавам половината майчинство,ако детето престоява в къщи?
и още,това питане е за 180 лева, а аз питам за 90,едно и също ли е?

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 15:17 от natalia_viktorovna

# 313
  • Мнения: 191
Май ще прекарам цяла седмица и няма да мога да ви прочета  Heart Eyes. Първо благодаря за пожеланията за моите рожденници. Празниците минаха много весело(даже и на таткото макар, че той не желаеше да празнува и за това си направихме градинско парти няколко дена преди това) На баткото подариха плавници, маска и шнорхел и той сега много живо се интересува от времето и градусите на морето    grinning039.
Отдавна не съм влизала и май нещо не мога да вляза още в час. Имали сме медиини звезди, организира се пак нещо( ще съм благодарна ако някой ме светне защото нещо се загубих а този път не ми се иска да го изпусна  Praynig) и това с тениските също ако може. Аз ще продължавам да се ровя ама времето ми е пак много ограничено  Cry.
Честит рожден ден на Виктор  nbirthday да е много здрав и обичан!
Добре дошла Лилия, много се радвам, че попълваме редиците на Варненските мами   bouquet
Дидке, да не ме забравиш когато си дойдеш  Grinning. Александър още пази запалката на Павчо и казва - Моят приятел ми я подари.
Май толкова за сега, че скоро чакам да дойде сестра ми с  нейната орда и ще трябва да спретна нещо (май не трябваше да чистя  Joy)
Чао за сега   bouquet

# 314
  • Мнения: 3 323
Момичета, хич ме няма да измислям рецепти! По скоро в двжение подобрявам някои, но това не го броя като мое дело...
Картофено спаначено  newsm78... нещо
1/2 кг. спанак
2кг. картофи
1л. прясно мляко, макар че не отива всичкито
мазнина, сол, малко масло. Яйца и кашкавал - по желание.
От картофите се прави картофено пюре, но да не е съвсем гъсто. Спанака се задушава в малко мазнина и вода, пасира се. В намазнена тава се реди - картофено пюре, спаначената смес + нарязани варени яйца (по желание) и пак картофено пюре. Може малко настърган кашкавал - по желание, най отгоре. Пече се докато хване коричка пюрето или кашкавала, ако има такъв. Същото може да се приготви и с кайма - като за кюфтета, тя се слага най отдолу и над нея - спанака и най горе картофеното пюре. Овкусява се със сол всички отделни компоненти - картофеното пюре, спаначеното и каймата, по време на приготовлението им.

Ама, какви обяснения праскам, а?

Общи условия

Активация на акаунт