Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 504
  • 382
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 585



Има заповед на Хеи и само кожни лекари имат право да се занимават с кърлежи.
Няма гаранция, че е кърлеж. Зачервено - да, но чак пак синьо.
Най-тежкиягт вариант ще е, ако е било кърлеж,чесала се е и го е откъснала.
Мен са ми били инжекция, но не против тетанус, защото имах профилактично поставена,
а против лаймска болест и марсилска треска. Не губи присъствие на духа, действай
по каналния ред.

# 166
  • Мнения: 1 000
Здравейте,
Любознателна...какво стана с вас ...разбра ли се от какво е петното

Ние въпреки залитането....продължаваме с диетата....а и ми е по-лесно заради жегите...не излизаме за повече от 2 часа сутрин ..добре че все още няма много протести, че седи вързан в количката
Габи продължава да е заточена при баба и, за да не му се мотае наоколо със солети и кроасани насреща
Оказа се че нямам проблем с менюто чак толкова ....нищо че много храни не са ни позволени в момента...благодаря на всички споделили рецептите си   bouquet
Пуснахме изследванията за алергия въпреки обрива...оказа се че не пречи.....и че добре съм направила като не съм се поддала на импулса да го натъпча с антихистаминови
Резултата ще ни излезне в понеделник

# 167
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Петното изглежда беше от ужилено или нещо такова. Температурата - от вирус. Като вдигна и брат й, се успокоих Mr. Green

Аз с менюто нямам проблем, имам проблем с диетата, която детето си налага само. Sad От месец не яде картофи и месо. Краставици прояде отново отскоро. Питката вече не я поглежда. Интересон на какъв принцип решава какво да яде и какво да спре, и това за от седмица до месец newsm78

Сега започнахме и хомеопатия, с класически хомеопат. Класическата хомеопатия варира от квантова физика до шаманство. Засега (3 дни) имаме един положителен резултат, но не мога да съм сигурна, че е от лекарството, ще видим дали ще го задържи.

# 168
  • Добрич
  • Мнения: 757
 ThinkingДнес трябваше да пътуваме за Кръстова гора/то май трябва да пиша вчера,вече минава полунощ/ и приготвях цял ден храна за Мишето, най-различна- елда, оризови макарони, грис от ориз със праскови, пиле с ориз, картофено пюре и пр.Всичко напълних в бурканчета и ги заварих.Незнам колко време ще издържат.Случи се инцидент с колата, която сега е в ремонт и не се знае кога ще тръгнем.Навремето сме приготвяли домашна лютеница, апетитка и пр. и са издържали след стерилизация.Но такава готвена храна за пръв път стерилизирам и незнам EmbarassedВие как мислите?

# 169
  • Мнения: 4 585
Месо, риба и бобови съдържащи храни се варят в продължение на 2 часа. Останалите след заваряване в продължение на 15 мин са готови. Мисля, че до към 1 година могат да издържат.

# 170
  • Добрич
  • Мнения: 757
 hahahaМисля, че няма да ни мотаят цяла година с колата, нядявам се до 15 август да е готова и да тръгнем, че отпуската на мъжа ми е до 20-ти.Вълчо благодаря  bouquet не знаех тези подробности за месото, рибата и бобовите храни.Май ще му дам да ги изпапка сега, пък като ще тръгваме ще наготвя нови както трябва.А елдата нали към житните култури спада newsm78

# 171
  • Мнения: 4 585
Не е към бобовите. Бобовите са в шушулки.
Боб, леща, нахут, леблебия, бакла, соя.

# 172
  • Мнения: 549

Съдържание на Флуор

Максималната стойност флуориди в питейните води е 1,5 mg/l.
Ако съдържанието на флуорид е над 1,5 mg/l, значи че водата не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст. Според наредбата за изискванията към бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води, предназначени за питейни цели, на етикета на такива води трябва да виждаме следното: „Съдържа флуорид над 1,5 mg/l. Не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст.”

Според мнение на Европейската агенция по безопасност на храните (EFSA) публикувано на 16.03.2005 г, се казва, че флуоридът не е под физиологичния контрол на организма, т.е. не се контролира от биологичните системи. Щом е неконтролируем, флуоридът би могъл да се натрупва в костите на организма и да повлияе негативно поради токсичността си в по-високи концентрации. Според EFSA консумирането на води съдържащи количества разтворени флуориди над 2.0-3.0 mg/l може да доведе до надвишаване на дневната доза от 5.0 mg/l.

Според клиничната токсикология, консумирането на води с повишена концентрация на флуориди, може да доведе до необясними за потребителя симптоми – виене на свят, гадене, главоболие, декалциране на костите, т.е. повишаване на вероятността от счупвания на кости и др. Всички тези симптоми показват хронично отравяне с флуор. Съществуват сериозни данни за канцерогенността на хроничното излагане на повишени концентрации на флуориди.

Минералните води съдържащи флуор над 1.5 mg/l са: Девин (4.0 mg/l), Хисар ( 4.0-5.0 mg/l), Велинград (4.5 mg/l) и Пирин (1.6 mg/l). При такава концентрация на флуориди, след 01.01.2008 г., тези води не биха могли да се продават в търговската мрежа поради това, че няма да отговарят на изискванията на Европейския съюз за максимално съдържание на флуориди.


А ето и цялата статия тук

# 173
  • Мнения: 460
Здравейте, ето солетите, но всичко е на око. Просто събрах каквото ми дойде на ум, ползвам безглутенова смес, която е от оризово брашно и царевично нишесте, води се за сладки. Брашно малко 100-200гр, едно яйце, малко сол, малко зехтин, по малко смлени сусам и ленено семе и вода, просто изпуснах водата и цялата смес стана както гъста кексова. След това с шприц направих дълги солетки по продължение на цялата тава. Стават много бързо, изгорих половината първа тава, докато четях за премеждията на мама Иги с аптеките и млякото за малкия им сладкиш.
Търсих преди това някаква рецепта за солети, но не успях да открия нищо. Реших се на тази рискована за мен стъпка ( заносах един хляб, не ставаше даже аз да го ям) след като купих безглутенови солети за 2.20лв и реших, че колкото и неуспешни опити да направя пак ще ми излезе по евтино.
Следващия път като правя ще направя и снимки, просто днес не очаквах да станат, камо ли да се изядат толкова бързо.

# 174
  • Мнения: 3 591
ОХ, смях се от сърце с теб  Joy

И аз така готвя - малко от това, малко от онова - каквото стане... То с толкова мъже из нас жива ще ми изядат - въобще няма опасност нещо да се изхвърли. В най-лошия случай кучето ще намаже Wink

# 175
  • Мнения: 549
  newsm10 Вижте на каква интересна рецепта попаднах за нашите диетични деца ТУК

По-надолу има и други полезни теми. Ще изпробвам и ще споделя резултата, особено за хлябовете.

# 176
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз диетата я нарушавам от време на време, защото ми е страшно трудно с изхранването на смени и с различни манджи, затова и почнах хомеопатията, разчитайки , че ще я успокои, всъщност това е ефекта от диетата, иначе кой знае какво не се случи. Напоследък не се влияе от това, какво е яла. Иначе в началото все още имаше реакции. Вчера открадна един шоколад от шкафа, докато се усетим се оказа , че го е изяла целия за 1-2 мин.(тя по-скоро гълта, отколкото дъвче) Очаквах луда вечер, но тя противно на всичко, рано рано ме заведе до леглото и заспа много бързо, чак се притесних newsm78

Пиша го това не само като отговор на Любознателна, но и на тези, които се интересуват сега и за в бъдеще.
Според класическата медицина - това което пише в учебниците и в научните списания по гастроентерология е нормално да няма реакция от храните при положение, че диетата не е напълно стриктна.Факта, че я нарушаваш частично говори, че стомаха няма проблеми с усвояването на храната.Ако обаче диетата се прилага дълго време без да се нарушава е повече от вероятнен стомашен дискомфорт или дори болки.Възможно е дори да се придобие алергия към храната дори и досега да я е нямало.Всичко това, ако не се захрани детето правилно и постепенно с "вече новата" храна за него.За вероятните причини според DAN лечението да каже, някой по компетентен.
Малко неясно се изразих, но който го интересува ще схване идеята ми.

Деси нали знаеш, че мед и производните му спират да се приемат, когато детето има алергичен обрив?Както и всяка друга алергизираща храна.

# 177
  • Мнения: 549
Предполагам знаете за мановия мед

-         "манов пчелен мед" – той бива два вида:
животинска мана- продукт, получен главно от екскретите на смучещи насекоми по растенията (Hemiptera)
медена роса - продукт получен от секрети на живи части от растенията – листра и млади клонки (растителна мана).
Прясно отделената мана е безцветна, но на въздуха бързо потъмнява и се сгъстява. Маната съдържа 5 – 18 % сухо вещество, рН 5,1 – 7,9. Въглехидратите съставляват 90 – 95 % от сухото вещество и са представени от глюкоза, фруктоза, захароза, малтоза и др. сложни захари. Съотношението между захарите зависи от вида на въшките и на растенията. Азотното съдържание е 0,2 – 1,8 % от сухото вещество. Количеството на отделената мана зависи от броя и продължителността на развитие на въшките (животинска) и от климатичните условия (и при двата вида). Някои автори са на мнение, че растителна мана не съществува.


...и още

"В пчеларската практика под мана се разбира сладък сок, който се отделя директно от някои иглолистни и широколистни растения или пък е сладък сок, който се отделя от растенията след като техни части са прегризани от други насекоми. Възможно е сладкият сок да е част от метаболизма на някои видове листни въшки, които го отделят в околната среда. При това листата и дори земята под такива дървета стават лъскави от отделените сокове.
При отсъствие на нектар в природата, пчелите охотно събират тези сладки сокове.
В рускоезичната литература мановият мед се дели на мед, който се събира от така наречената медена роса и падевый мед. Подобно е делението на този мед и в немско-говорящите страни. Съответните термини за манов мед там са Honig aus Honigtau, Waldhonig, Tannenhonig, Blatthonig. В англоговорящите източници терминът за мана е Honeydew.
Различава се широколистна и иглолистна мана, т.е. мед, който се събира от сладки сокове, които се отделят от широколистни и иглолистни растителни видове. В зависимост от региона в който се намират пчелините се получават различни манови медове."


В този смисъл

Деси нали знаеш, че мед и производните му спират да се приемат, когато детето има алергичен обрив?

при положение, че мановият мед не се събира от цветен прашец и нектар, дали не е по-малко алергизиращ newsm78

Детето яде такъв от един месец( преди това съм избягвала меда, защото има поленова алергия) и няма никаква негативна реакция. Бих казала, че дори се успокоява, като хапне "сладичко"  Wink Но той нищо друго сладко не яде , освен плодовете. Предполагам, че малките количества захароза в меда, освен фруктозата,  глюкозата и другите прости захари в съдържанието на меда не му пречат.

# 178
  • Мнения: 3 591
Аз спирам всичко при пристъп или алергична реакция.Оставям го на соево мляко и месо за няколко дена. И после захранвам отново. Имам късмет донякъде, че детето ми не прави реакция към соята, понеже много деца с АБКМ не понасят и нейния протеин. А мед давам сутрин на гладно по 1 лъжичка. Магазински -  стерилизиран /аз имам голям страх от бутолинови натравяния/. А соевото мляко има вътре фруктоза. В меда незнам какво има. Друга захар яде само със лакомствата /много рядко/

# 179
  • Мнения: 4 585
Трудно е да накарате да събират пчеличките само манов мед, да не ходят по цветя.
Колегата ми, пчелар, каза, че у нас най-чист манов мед се получава в Странджа,
където все още има огромни масиви широколистни гори.


Вижте в друга тема какъв отговор получих -  машинка Kenwood в Технополис до Люлинската Била за 149 лв. с програма "без глутен".
 
Може някой да го интересува все пак, освен мен.....

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 11:15 от Wolf

Общи условия

Активация на акаунт