Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

  • 72 555
  • 351
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Мишенце, повечето мами май работим  с  марципан "Варна " за чаршаф и за фигурките. Рецептата я има на първата страничка, но тестото не става бяло, а леко с телесен цвят. Иначе за боичките,  кой има сладкарски ползва тях, а който няма като мен си ползва за яйца ама дето стават и за сладки. Боичките се слагат непосредствено преди работа с тестото. Изваждаш си необходимото количество от хладилника слагаш няколко капки боичка, ако не е течна размеси малко от цветния прах с 2-3 капки вода, защото така ще стане по-еднороден цвят на тестото. Като сложиш боята тестото може да почне да лепне затова ръсни съвсем  малко пудра захар . Ами май е това.  Peace
newsm10  newsm51

# 76
  • Мнения: 725
момичета от Варна --кьде мога да си купя формички за торта за украса
намерих в мамбо едни за 3 лв ,но аз искам за цветя
и листа или кьде мога да си порьчам
гледам в руските форуми какво разнообразие има
а аз не сьм виждала по магазините

# 77
  • Мнения: 639
Мацки,хвърлете ми хубава рецепта за блатове и крем,искам са стъкмя една торта за  РД на щерка ми,моля да вземете под внимание,че съм върла аматьорка Mr. GreenАаа и да вметна,че  съм намислила тортата да бъде с трансферна картинка,мисля,че ще се справя,ако има някакви тънкости при трансфера,моля да споделите със старата маймуна Laughing
Вземи готови блатове и крем за торти на д-р Йоткер.Един пакет крем,обаче няма да ти стигне,вземи 2 Peace.Не се вари,на мен ми харесват,а и на семейството.Може да направиш и млечен крем ак,ако ти се занимава.
Сиропирай леко блатовете.С компот от кайсии става най-добре.
Ако имаш време,чети рецепти и действай. Hug
За трансфера не мога да помогна.

# 78
  • Мнения: 6 243
Корнишонче, бялата дъска с прозрачното отгоре я ползвам, за да точа върху нея. Ако имам нужда от много тънко листче, слагам сместа между двата листа - прозрачното и бялото и така разточвам. Другото нещо, ако правилно се сещам, е преса за листа - като притиснеш върху него изрязаното листенце, се отпечатват жилките.

# 79
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
момичета от Варна --кьде мога да си купя формички за торта за украса
намерих в мамбо едни за 3 лв ,но аз искам за цветя
и листа или кьде мога да си порьчам
гледам в руските форуми какво разнообразие има
а аз не сьм виждала по магазините


Раче, аз не съм открила някакво кой знае какво разнообразие тук. Можеш да поглледнеш в магазина на Солинген.Но не възлагай огромни надежди. Ако имаш познати в странство може да се сдобиеш със разнообразни неща на прилична сума. Погледни тук. Има и други фирми разбира се. Това е само пример.

# 80
  • Мнения: 1 028
Десита, спасуе болшибо Mr. GreenЗначи викаш кремчето става хубаво,ще го пробвам,ако някой пък се сети за друг хубав крем мога да ометеша няколко рецепти на камара LaughingИ да питам за декорация с шприц маслен крем става ли,щото само сметана много тежка за ядене става тортата,искам някое вкусно кремче,дето няма да се разтече и да не е много,мазно,тежко такова...ма да се е.. в обяснението де,абе вие сте схванати момичета,схванахте за какво приказвам  chef  bouquet

# 81
  • Мнения: 725
ох,очи пьлни  рьце празни
в странство нямам познати ,
а  в нашите магазини  споделете мами какви фигурки сте виждали ,и какви ползвате

е това да имаш пари и да не можеш да си купиш и да вьздишаш по разни сайтове

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Здравейте! Аз от доста време шпионирам тази темичка и само си мечтая да правя разни торти Crazy, та вчера най-накрая се захванах.
Първо да попитам как се прави тази глазура с кондензирано мляко и сладкарски бои? Купих си такова мляко, но очаквах да е по-гъстичко, в крайна сметка направих ледената глазура, но с мляко, не с вода. 2 пандишпанени блата си изпекох (нещо не ми се надигнаха за пръв път), в средата мазах с ягодов крем без варене, разбъркан със сметана. Нямах търпение да си направя фигурки от захарния фондан и нямах търпение да съхнат после Crazy
Не съм снимала тортата, защото ме е срамммм, голяма цигания стана Laughing - докато мазах отгоре с глазурата, блата ми се разкашка и смеси с нея, явно много бях сиропирала, цветята от фондана ги сложих веднага след това и позатънаха в глазурата, а цветовете бяха върхът на кича hahaha Много бледички станаха всичките, ползвах тези боички, явно бяха недостатъчни Confused
Обаче детето цяла сутрин възклицаваше по тортата и обираше с пръст крема, а вечерта 3 пъти пренареди цветята, които пък се счупиха и видът на тортата вече е съвсем плачевен Laughing На вкус обаче става.

А какво е това покритие, което слагат на тортите по сайтовете с хубави БЕЛИ торти?? Остава ли си меко или при рязане на тортата се напуква?

# 83
  • Мнения: 818
Вчера сестра ми имаше двоен празник-рожден и имен ден.Направих и тези две торти

# 84
  • Мнения: 167
Да взема и аз да споделя моите неуспехи  Wink.
Опитах да направя лека торта със сметана и кисело мляко + желатин, но нещо обърках и тортата се получи, обаче ТЕЧНА  Cry.
Кусахме си я с лъжици, но на вкус никак не беше лоша. Не знам къде сбърках, но ще се пробвам пак. Ако пак е течна - ще взема да се откажа.
Първият ми опит с тортите беше с трансфер и се получи добре, но след това всеки опит беше все по-лош и по-лош  Embarassed.

А само как се впечатлявам от прекрасните ви творения и искам и аз да направя нещо хубаво, но действителността е съвсем различна  Crossing Arms - резултатите са ужасни. Дали тази черна серия ще свърши  newsm78 - много се надявам да е така, та и аз да мога да се похваля с нещо Thinking

# 85
  • Мнения: 972
Bambinkamalinka тортите са ти супер.  С какво прави трансфера - с крем или шоколад?
Tbekiarova в началото следвай рецептата без отклонения, после ще свикнеш кое с какво може да се замества и ще правиш експерименти  Heart Eyes
Аз вчепра за именния си ден направих едно тирамису, без украса - но докато се сетя да снимам остана само толкова
http://images17.snimka.bg/002924781-big.jpg

# 86
  • Мнения: 818
Благодаря ти wel .С шоколад са.

# 87
  • Мнения: 729
Bambinkamalinka, аз май съм голям почитател на творчеството ти!

Затова и се уча от теб и твоите прекрасни идеи! Peace  bouquet

Всеки път са ти страхотни тортите, а последните две са с много изящен трансфер.

Аз няколко дни нямах нет и използвах времето по желирани торти и в учене на трансфери!

Ето и резултатите: http://images17.snimka.bg/002929459.jpg На тази желирана торта, за първи път лош номер ми изигра желатина, в резултат на което, плодовете ми отгоре плуваха в нещастен сироп, който нямаше никакво намерение да стегне. Наложи се да ги отстраня и да се заема с трансферите:
http://images17.snimka.bg/002929461.jpg Картинката
http://images17.snimka.bg/002929462.jpg Контурите от шоколад
http://images17.snimka.bg/002929463.jpg Запълване с оцветен шоколад
http://images17.snimka.bg/002929464.jpg Готов Мечо Пух 1
http://images17.snimka.bg/002929465.jpg Готов Мечо пух 2

Проблемите! Скъсах си поша и после се наложи да си правя хартиени! Голямо мазало. Първоначално шоколада ми беше много топъл и течен и контурите станаха по-дебели (Мечо Пух 1), направих втори, който обаче също не ми хареса.
При запълването с цветовете (друго голямо мазало), след като вече бяха стегнали ми изплува нещо бяло, което ясно си личи при обръщането върху контурите от шоколад! Нямам обяснение, вероятно проблема е в боите или в белия шоколад, който съм купила от сладкарската фирма в която работи майка ми.

Преди два дена направих и трети Мечо пух, който е същия като на Bambinkamalinka, но още не съм го снимала. Проблемите при него ми бяха същите.

Подробна съм в помощ на ПАПИТУУУ и всички, които се тормозят с трансферите.

Понеже моя хлапак ще прохожда скоро, си играх да правя и обувчици, които обаче съхнат и не съм украсила още. Има какво да се желае и от тях. Но съм толкова щастлива от новите си умения, че ще пренебрегна фалшовете и това, че не са чак такива красоти!

Благодаря на всички ви за вдъхновението!

# 88
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Емси - страхотен Мечо Пух!Браво.  bouquet

# 89
  • Мнения: 465
Днес трябваше да направя торта за племенницата ,изобщо не ми вървеше с блатовете пандишпана спадна и правех друг ,а на фигурата й стърчат краката  #Crazy ,но ето резултата   

Общи условия

Активация на акаунт