Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

  • 72 471
  • 351
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 698
Меги, Зори мерси  bouquet. А отгоре върху чаршафа с каква глазура може да се рисува- ледена, белтъчна или не?

# 211
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не съм опитвала, обикновено правя и украсата от марципан. Ако рисуваш малко - влагата мисля няма да пречи (от ледената глазура). Извода си правя оттам, че като залепвам отделните елементи  на украсата с вода, тя не се поврежда. Все пак не бива да се прекалява.

# 212
  • Мнения: 1 116
Ето и от мен тортата за днешния празник

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 09:19 от Tannita

# 213
  • Мнения: 349
За нашите любими деца - любими торти!
Tannita,  bouquet
Ето и от мен тортата за днешния празник


Нека усмивката от твоята торта грее винаги на детските личица - да са ни живи и здрави!  Laughing

# 214
  • Мнения: 1 341
Момичета, като гледам какви торти сте направли.. направо ме хвща срам от моите. АЗ на външен вид ги докарвам горе-долу ... е не са като вашите професионални изпълнения, но стават за възхищение от родата   Mr. Green
Последната беше на свеки. Вкуса беше потресаващ - направих крем от бита сметана и конензирано мляко. Мале, толкова сладка торта, направо ужас. Ама хората какво да кажат, изядоха си я. Ето я

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 16:41 от Evjeni

# 215
  • Мнения: 1 698
Танита, много е весела тортичката, а вътре какво има?

# 216
  • Мнения: 1 116
Танита, много е весела тортичката, а вътре какво има?

Мерси Simple Smile

Вътре са шоколадови блатове и шоколадов ганаш.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Моето мъжле имаше рожден ден и му направих тортички.
Едната е тази http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3036657
това е парченце  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3036659
А тази беше първият ми опит с покриване на торта с така наречения чаршаф.Долу горе се получи добре,но има какво да се желае още  Blush
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3036662

# 218
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мами!

Имам следният въпрос:

какви кремове може да се приготвят за торти? Има ли що-годе универсални кремове (бял, шоколадов и други) за пълнеж между блатовете. Става дума за обикновените тори, които са блат, крем, плодове, блат и пак крем.
Дано да обясних добре!

# 219
  • Мнения: 253
 Чудесни торти, момичета   bouquet

И аз да се престраша днес   http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3039870   Embarassed

# 220
  • Мнения: 972
 newsm51
Много весели тортички за днешния ден. Браво момичета   bouquet
Lourdes за кремовете - всяка от нас си има любим, предпочитан крем. А вариациите са безбройни.
Аз много харесвам сметанов крем в комбинация с плодове. И понеже всеки път имам различен плод, тортата всеки път е с различен вкус  Hug

# 221
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен. От много дълго време само чета, чета и се възхишавам на всичките ви произведения. Страхотни майсторки, страхотни торти - направо произведения на изкуството.

След много четене, се престрашавам и аз да покажа две от моите любими торти, за рожденните дни на децата:


Тази е от вчера - 1 юни  - Рожден ден Добчо


А тази от рожденният ден на Станислава - 29 март


И искам да ви питам. Кулите на тортата "Замък" ги правих по рецептата "Захарно покритие от michel", два дена по-рано и станаха като бетон, не могат да се отхапят. Къде сбърках?! В самото покритие или в това, че ги направих по-рано ??  newsm78

А чаршафът върху тортата е с марциапан "Варна"


Благодаря че ви има !!!   smile3525 smile3525 smile3525


# 222
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ако питаш мен желатиновите смеси стават винаги твърди. Аз съм правила само с пудра захар и желатин, мислех, че като се сложи глюкоза ще стане по-еластично, но явно в крайна сметка пак се втвърдява много. Моите фигурки бяха много тънки около 1 мм, най-много 2, станаха твърди почти веднага, но можеха да се хрускат, сигурно защото бяха тънки. Ако ти си оставила елементите за кулите по-дебели, изобщо не могат да се отхапят.
   
---------------------------------

Ето и моята торта, ей така без повод.
         

Ако някой се интересува - ето рецептата (много е възможно някой да е публикувал такава, моята не е от този форум, мъжа ми я донесе; аз първо не вярвах, че ще стане торта):

Крем: 1/3 бял хляб без корите се накисва във вода и се изцежда. Слагам един маргарин 200-250 гр., около 200 гр. захар (или по-малко, аз никога не пълня чашата догоре), 1 пак. какао (50 гр), няколко капки есенция ром - разбивам с миксера докато се получи крем.
Бишкоти Савоярди - 200 гр. опаковка
прясно мляко за напояване на бишкотите
Една малка опаковка течна сметана 200 гр. разбита на гъст крем -  за отгоре

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 13:52 от М_е_г_и

# 223
  • Мнения: 23
Меги е страхотна както винаги!

Торта от хляб!??! Ще се пробва!

За съжаление, наистина от страх да не паднат са поне 3-4 милиметра дебели, и изобщо не могат да се отхапят, по скоро за близалки стават:)

# 224
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Досега все четях, но днес реших да се включа.
Направих една тортичка, като рецептата е микс от две рецепти от списание "Журнал" - получи се горе долу добре, но още не е стегнал желатинът напълно. Като я разрежа ще снимам и парче.
Блатовете са пандишпан, а кремът - разбита течна сметана, кисело мляко, ягоди и желатин.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=59065&photo=105

Общи условия

Активация на акаунт