Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 512
  • 285
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Я гледай ти колко интересно !!!
В България дали се продават? А дали представлява нещо като пълнежа на десертчетата "РЕПУБЛИКА"?  newsm78

Аааа....няма начин, ще го потърся аз това агар-агар. Но дали пък ще го намеря под същото име в арабските, китайските или здравословните магазини!!!  newsm78

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 686

Вижте какво намерих:

Агар
Gelidium amansii (KUTZ)
Наричан още китайски желатин или "японска пяна". Вид водорасли в моретата на Югоизточна Азия - Южно-Китайско и Японско. От тях се извлича продукт, който при смесване с вода образува нежно, но силно желе, което не се разпуска при нагряване, както животинския желатин.
Агара се използва в хранително вкусовата, сладкарската промишленост за приготвяне на желета, мусове, кисели и мн.др. Желиращата способност на агара превишава в пъти тази на желатина. Желира се при смесване на една чат агар и от 200 до 300 части вода.
Намира широко приложение в медицината и микробиологията като основа за посяване на микрофлора.
В последните години натуралния агар все по-често се заменя с изкуствени желиращи вещества или полуизкуствени - например агар, извличан от други видове морски водорасли. Главните центрове за производсво и търговия с агар са Япония и Калифорния (Сащ).





А сега малко превод:

Агара е известен още със следните имена: гелоса, гелосина, растителен желатин, китайски желатин, японски желатин, "опашка на японска риба"...и т.н.


      

Произлиза от моретата на Африка. Абсорбира вода 200-300 пъти повече от теглото му.
        В медицината се използва за: неутрализира инфекциите на херпес зоостер, антихерпесно, има антибактериален ефект.
        В кулинарията: заместител на желатина, при условия, при които желатина ще се размекне/при загряване/. Издръжлив е при затопляне.



Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 16:57 от sylya

# 182
  • Мнения: 4 370
направих салатата от пълнени чушки на gaby_s http://www.snimka.bg/album.php?album_id=42925&photo=55
плънката се получи чудна, но пипера не беше вкусен и от там се развали цялата работа. сега се чудя дали да не изпразня пак пиперите и да си изядем само плънката.  newsm78

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 686

Ще преведа това, но ще е след 2-3 дни. Била някаква типична и много изискана торта от някакво заведение в Испания. Рецептата е типична за областта ХИХОН /GIJON/.

http://canekositas.blogspot.com/2006/12/tarta-gijonesa.html








# 184
  • Мнения: 465
Тези снимки няма да ги гледам ,sylya нямаш милост към хора на диета  ooooh! !Аз пуснах темичка за моя въпрос ,но ако имате идеи моля ви дайте ги насам -става въпрос за гарнитура на риба ,но да не е обичайните картофи и тъй като съм фенка на испанската кухня и много харесвам вашите рецепти /някои вече оценени по достойнство/  bouquet моля дайте някое предложение? newsm78

# 185
  • Мнения: 1 531
някой намери ли раби или калмари по баски? и аз имам рецепти и сега събота и неделя ще ви постна няколко от моите изпитани. моите са предимно от каталуня, нали ми е слабост. за протокола - в инфото ми трябва да пише Барселона-София, но за по-накратко съм го оставила София, нали съм си от тук:)

# 186
  • Мнения: 4 380
Аааа.... ooooh! Днес всички са се наговорили да съблазняват. Имайте милост към дебелите, а! Sick

И аз искам гарнитура за рибка. newsm78 Не съм ви видяла тортичките, не съм, не съм.... Stop

# 187
  • Мнения: 2 922
Не съм ви видяла тортичките, не съм, не съм.... Stop

И аз не съм   Nerd

В момента варя ориз за оризовите кюфтета - какви са тези торти  Crazy

# 188
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Спагети с пилешко и кесо фреско

 спагети 1 пакет
 пилешко ( 2 пил. бут4ета)
 100 гр кесо фреско (прясно сирене)
 лютеница (томате фрито)
 лук, 4есън
 4ерен пипер, сол , риган, 4убрица
 прясно мляко

 рецептата си е 4исто измислена Simple Smile оба4е се ползва с невероятен успех в къщи та реших да споделя Simple Smile
 приготвяне : сварявам бут4етата и ги накъсвам на пар4енца . в тиган задушавам пар4енцата пилешко с една глава ситно нарязан лук и 2-3 глави4ки наразан 4есън . като се позапържи лука добавям 4-5 лъжици лютеница (с лютеница е по готино отколкото с томате фрито ) и подправките . след това добавям кесо фреско и бульона от пилето . накрая наливам и малко мляко ( половин 4аша ).  оставям да поври и ако е все още  те4но сгъстявам с малко брашно .
 сварявам спагетите - изваждам  ги от водата  и  така  към тях добавям "соса" . остаявям ги да поемат от соса и сервирам .
 дано да ви хареса Simple Smile

# 189
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Аааа.... ooooh! Днес всички са се наговорили да съблазняват. Имайте милост към дебелите, а! Sick
не се съблазнявай.
в испания досега 1 вкусна торта не съм яла Wink

# 190
  • Мнения: 2 922
А моите оризови кюфтенца станаха супер!


# 191
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Аааа.... ooooh! Днес всички са се наговорили да съблазняват. Имайте милост към дебелите, а! Sick
не се съблазнявай.
в испания досега 1 вкусна торта не съм яла Wink
aaaaaaaaaa не така - тарта терамису(макар 4е не е тяхно откритие) Wink

# 192
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
еее, хулиганче, тя тирамусито не е испанска, аз затуй не я смятам Laughing
всъшност, от къде я взимаш?
всички торти, които съм опитвала тук са на сметанова основа, тежки, бухнали и еднотипни.
иначе за външност не говоря, докарват ги. говоря за истински торти, не за разни чийзкейкове.

сега се сетих за една , която ми харесва - с блатове от бутер тесто, крем, еклери и много плодове. тази е само Rolling Eyes

# 193
  • Мнения: 1 818
Торта тирамису и на мен ми харесва много-лека е и приятна.Последният път взех от Макро заготовка за Тирамису-блатовете,специалната заливка за тях,крема на прах и какаото...стана Супер!



# 194
  • Spain
  • Мнения: 3 750
истинско тирамису купувам в една пастелерия при нас (много е хубава тортата- и не знам всъщност дали е истинското тирамису ама ми харесва ). а ина4е има и един еврин вариат които мисля се продава във вси4ки магазини - само дето не знам как се казваше то4но .опаковката е една жълта и е квадратно - някъде 15 на 15 см голямо - аиде и аз едни обяснения давам - обикновено се продава където са кексове и разни тестени изделия - та това тирамису   пак много ми харесва .

Общи условия

Активация на акаунт