Италианска кухня - 2

  • 48 007
  • 173
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 768
Благодаря за насърчаването и добрите рецепти!   bouquet

лееко хванаха коричка каннеллоните, ама щото не бях у нас и докато намеря с какво да извадя тавата от фурната.... изтървах ги

# 91
  • Мнения: 5 475
Ета,браво на теб чудесно си се справила!  Hug

  newsm78  За сладолед ,не съм правила ,но преди време поствах в темата за сладоледите как се прави сорбетто.
  То също е доста разхлаждащо. Wink
 
  Рецептата е тук Сорбетто от лимон

# 92
  • Мнения: 5 475
един офф. Rolling Eyes
 
   Grinning  Към модераторите,според мен заковете темите за различните национални кухни (италианска,немска,арабска,испанска и т.нат.)или ги включете като линк в една обща тема за интернационалната кухня . Peace
   Thinking Така ще е по-лесно на всеки да намери ,това което търси,а и няма да се повтаряме с една и съща рецепта.  Wink
  
  

# 93
  • Мнения: 5 462
един офф. Rolling Eyes
 
   Grinning  Към модераторите,според мен заковете темите за различните национални кухни (италианска,немска,арабска,испанска и т.нат.)или ги включете като линк в една обща тема за интернационалната кухня . Peace
   Thinking Така ще е по-лесно на всеки да намери ,това което търси,а и няма да се повтаряме с една и съща рецепта.  Wink
  
  
Модераторите явно не ни четат много много , иначе досега да са заковали темата Wink .Ако не в раздел Интернационална кухня , то направо в раздел Италианска (което всъщност е по добрият вариант ) .Всички знаем и сме чели , чували че Италианската кухня е световно призната като една от най добрите .Да не кажа че е най добрата кухня.
За това мисля , че е редно да и се отдели едно по специално внимание !!!!!! Wink Heart Eyes
И аз давам своят глас към предложението на Джорджа , дано модераторите предприемат нещо по въпроса.
Чакам с нетърпение !
Ще е добре ако и други почитатели на италианската кухня ни подкрепят със своят глас !!!

# 94
  • Мнения: 4 380
Момичета, купих си едни много хубави мариновани гъбки, италиански, ще ми кажете ли как се превежда името им на български? newsm78

Пишат ги CASTAGNOLI.

# 95
  • Мнения: 6 167
Момичета, купих си едни много хубави мариновани гъбки, италиански, ще ми кажете ли как се превежда името им на български? newsm78

Пишат ги CASTAGNOLI.

идея нямам. сигурно е името на гъбките  newsm78
иначе знам дума castagnole, които са сладки, с които злоупотребявам по време на карнавали  Laughing

# 96
  • Мнения: 4 380
Да. Името на гъбките е само че искам да им знам българското. newsm78 Много са хубави. С едни дебели пънчета...

Имам един смотан речник италианско-руски на компа, той превежда като "крепительная утка". Shocked hahaha

# 97
  • Мнения: 6 167
Да. Името на гъбките е само че искам да им знам българското. newsm78 Много са хубави. С едни дебели пънчета...

Имам един смотан речник италианско-руски на компа, той превежда като "крепительная утка". Shocked hahaha

да живее систематиката!  Laughing
латинското име на тази гъба е Stropharia rugosoannulata,сега остава да я намерим на български  Laughing

# 98
  • Мнения: 6 039
http://www.rec.bg/wsp_project/pdf/WSP_9_list_of_species.pdf


последните 10 реда
точно тази няма явно бг име

# 99
  • Мнения: 5 475
Една лятна рецепта Peace

Спагети с орехи и патладжан.

Продукти :
около 50 гр. орехи нарязани на дребно
един патладжан ,нарязан на кубчета,запържен до златисто в олио.
магданоз,нарязан на ситно
босилек,нарязан на ситно
скалидка чесън
сока на един лимон
нарязана люта чушчица (количество според вкуса)
пармиджано или грана ,настъргано ,около 50 гр.
паста (спагети или макарони),предварително сварени в подсолена вода
сол и зехтин

Приготовление

Вътрешните стени на една купа се натриват с разрязания на половина чесън и после скалидката се изхвърля.(само за аромат Wink)
Добавят се орехите,лимоновият сос,нарязаните на ситно подправки,лютата чушка ,пармиджаното и сол на вкус .
Разбърква се добре и се слага отцедения от мазнината патладжан и спагетите и се разбърква добре.
 

 

# 100
  • Мнения: 5 462
Maлиииииии Джорджаааааа  Heart Eyes !!!!!!!!!!!
Слюнкоотделям зверски ........ престаниииииииии!!!!!!!!!

# 101
  • Мнения: 11 747
Оооо и на мен много  ми харесва тази рецепта с патладжана! CrazyПък и е лесна и достъпна,ще се претне скоро! PeaceАко има и снимков материал,съвсем ще заслюноотделям Mr. Green

# 102
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
сноЩи на празен хладилник правих моццарелла ин карроцца, гледам, 4е не сме давали рецептата, а е бърза и лесна, перфектна за оби4аЩите пържени филийки  Wink.
та зна4и : разбиват се 2/3 яйца (според коли4еството нали4ен хляб и моццарелла  Laughing) с малко прясно мляко, сол и 4ер пипер (който желае, може и малко концентриран доматен сос да прибави)
хлябът се нарязва на филийки, не големи, да ре4ем каквито биха излезли от френските багети, моццареллата съЩо. между 2 филийки се слага пар4е моццарелла. може предварително да се намокри с вода по краиЩАта, за да се слепнат, аз не я правя тази операция. потапя се така направеният снадви4 в сместа с яйцето и млякото от вси4ки страни и се пържи в гореЩо олио/зехтин от двете страни.
със зелена салата е бомба.

# 103
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Една лятна рецепта Peace

Спагети с орехи и патладжан.

Продукти :
около 50 гр. орехи нарязани на дребно
един патладжан ,нарязан на кубчета,запържен до златисто в олио.
магданоз,нарязан на ситно
босилек,нарязан на ситно
скалидка чесън
сока на един лимон
нарязана люта чушчица (количество според вкуса)
пармиджано или грана ,настъргано ,около 50 гр.
паста (спагети или макарони),предварително сварени в подсолена вода
сол и зехтин

Приготовление

Вътрешните стени на една купа се натриват с разрязания на половина чесън и после скалидката се изхвърля.(само за аромат Wink)
Добавят се орехите,лимоновият сос,нарязаните на ситно подправки,лютата чушка ,пармиджаното и сол на вкус .
Разбърква се добре и се слага отцедения от мазнината патладжан и спагетите и се разбърква добре.
  


това Ще го пробвам моментали4ески.
а като каза орехи се сетих, 4е май и рецептата на орехов сос не сме давали, ей сега Ще се погрижа, 4е днес съм свободна.  Laughing

# 104
  • Мнения: 11 747
сноЩи на празен хладилник правих моццарелла ин карроцца, гледам, 4е не сме давали рецептата, а е бърза и лесна, перфектна за оби4аЩите пържени филийки  Wink.
та зна4и : разбиват се 2/3 яйца (според коли4еството нали4ен хляб и моццарелла  Laughing) с малко прясно мляко, сол и 4ер пипер (който желае, може и малко концентриран доматен сос да прибави)
хлябът се нарязва на филийки, не големи, да ре4ем каквито биха излезли от френските багети, моццареллата съЩо. между 2 филийки се слага пар4е моццарелла. може предварително да се намокри с вода по краиЩАта, за да се слепнат, аз не я правя тази операция. потапя се така направеният снадви4 в сместа с яйцето и млякото от вси4ки страни и се пържи в гореЩо олио/зехтин от двете страни.
със зелена салата е бомба.
Това звучи адски интригуващо! PeaceЛошото е,че моцарелата се продава далече от нас и е скъпа! ConfusedВчера купих и правих салата Капрезе - много я харесвам!Според вас оригиналната рецепта с каперси ли е или без??И маслини слагат ли се??Аз сложих домати,моцарела,босилек и зехтин - толкова! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт