Служител на НСО блъсна майка с дете, слезе и я наби

  • 3 539
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 984

А ние, Ню, какво да направим? Да не излизаме, нали?
Да, използвам епитети, защото те са подкрепени с аргументи. За съжаление, това е поведение - диагноза, а не определение за местожителство. И имам право да го казвам, защото никога не съм живяла другаде, до пра-родители са живели в София и ситуацията в момента няма нищо общо с това, което беше преди - тогава, когато имаше жителство и не всеки малоумник дошъл в града можеше да прави, каквото прави на село с трите улици на кръст и едната кола на 15 човека. Но то е ясно - ако си простак по душа и поведение, винаги ще мислиш, че си "върха на сладоледа" и не си длъжен да се съобразяваш с нищо и никой.
Права си, с хора мислещи като теб е безмислено да се говори. Другия път като видиш майка с количка, която върви по платното, до тротоара , на който са паркирани коли, можеш да слезеш и да й се скараш (а защо и да не й плеснеш шамар), че си позволява да излиза с количка.

Позицията ти е "достойна".
Демокрацията е начин на мислене и спазване на определени правила. От всички.

Повече няма да пиша, защото не искам да превръщам темата в личен спор. Просто много се ядосах.
е това направо ме уби, искаш да кажеш, че щом са провинциалисти не могат да карат и да се държат по столичански, ами тогава какво да ги направим на сапун ли  #Crazy

# 31
  • Мнения: 14 133
За какво паркиране става дума изобщо? Тя е пресичала, а той е правил десен завой.
Някой може ли да ми каже в такава ситуация, когато светофарът на пешеходната пътека свети зелено, кой има предимство?




пешеходеца е с предимство пред колите!!!
Peace Да не говорим, че в другите държави дори и на нерегулирани улици спират дори и когато видят, че са се посъбрали повечко пешеходци на тротоара. Впечатленията ми са от Сърбия.

# 32
  • Мнения: 1 425
За съжаление това е България и той няма да получи нищо. Ще го накажат, колкото наказаха онова ченге дето застреля едно много красиво момичнце. Ако не се лъжа момичето се казваше Елеонора, а полицая получи условна присъда.

# 33
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Това е поредния абсурд в милата ни държава.На някой му дали пистолет,служебна карта и кола и той решил че може да те сгази ,че и да слезе да те донарита ако все още мърдаш. Sick
 А относно това за провинциалиста просто ме разби.не мога да пропусна да отбележа,че и ние дето не сме от столицата можем да сме далеч по - възпитани от много столичани дето като дойдат в "провинцията" и решават че ние трябва да им целуваме краката да им даваме предимство по пътищата и да им правим места по плажа.Да не споменавам ,че според някой много по умен от мен ,провинция е всичко което е на 50 км от морето. Peace

# 34
  • Мнения: 3 268
Е, дай малко повече инфо, че никой не смее да пише.

А в една друга тема, една мила форумка, обясняваше че в една друга страна полицаят можел ей така да те застреля. Ама само в една друга страна... И само ако си престъпил закона, но тя това го спести, все пак...
Мда,да те застреля е едно,да те набие друго.И двете неща са гадни,но при едното оставаш жив.

# 35
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Ами както и да го погледнем много нелепици се случват в България и ако си платиш на подходящия човек ,в крайна сметка не ти се случва нищо.Нали миналата година осъдиха полицая убиец на момичето което застреля в София( в момента името ми убягва ,Лора мисля).Присъдата си беше просто смешна,2 години или нещо подобно,За това ,че се напил като прасе и решил да постреля малко ,ей тъй за кеф ама взел, че прострелял невинното момиче.Ще го пуснат преди да са изтекли и двете години за добро поведение и мисля ,че предвид наказанието което е получил няма да се замисли кой знае колко и следващия път преди да извади пистолет да погърми за кеф.

# 36
  • Мнения: 804
Прочетох съобщението (http://dnes.dir.bg/2007/06/14/news1780184.html),  и това дето е "назначена проверка" ми звучи малко, като поредното замазване на очи. Сега може да изкарат, че майката се е блъснала в колата, а Другарят от НСО, който е имал мнооого отговорна служебна работа не я е бил, а се е защитавал от нея, защото е възпрепятствала да изпълнението на задачата му. Все пак имаме пресен пример с бития журналист. Дано да не съм права!

# 37
  • Мнения: 920
Ами както и да го погледнем много нелепици се случват в България и ако си платиш на подходящия човек ,в крайна сметка не ти се случва нищо.Нали миналата година осъдиха полицая убиец на момичето което застреля в София( в момента името ми убягва ,Лора мисля).Присъдата си беше просто смешна,2 години или нещо подобно,За това ,че се напил като прасе и решил да постреля малко ,ей тъй за кеф ама взел, че прострелял невинното момиче.Ще го пуснат преди да са изтекли и двете години за добро поведение и мисля ,че предвид наказанието което е получил няма да се замисли кой знае колко и следващия път преди да извади пистолет да погърми за кеф.

Елеонора. Учеше в у-щето на децата ми. Майка ми се познава с майка й. Жената се е побъркала - не в преносен смисъл.
А тогава много се говореше какво правело 16 г. момиче по това време на улицата. Трябвало да си седи вкъщи.

# 38
  • Мнения: 526
Много ми стана кофти,като чух новината снощи.Може би защото вчера си направих разходка от блока до Кооперативния пазар (Люлин) и на две пешеходни пътеки ми дадоха предимство,без да се налага да тъпча на място и да гледам умолително.Казах си:ето,има и добри и човечни хора.
Не вярвам да има сериозни последици за служителя на НСО.Гарван гарвану око не вади.Тия служби са навързани като свински черва и са толкова солидарни едни с други,че обикновения човек трудно може да се пребори с тях.Независимо,че е в правото си да търси справедливост.
Колко ли уплашена и унизена се е почувствала майката...

# 39
  • Мнения: 6 417
Служителят от НСО е уволнен  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 690


Предимство винаги има пешеходеца на зелен светофар.
  Добре казано, ако важат последните две думи от изречението Peace Защото, много от майките перкат с количките на самата улица и никак не им пука, че  колата зад тях, може да ги забърше Tired

# 41
  • Мнения: 2 401
А ако няма зелен светофар или светофар изобщо спокойно газиш щото предполагаш, че ти си с предимство?

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
А ако няма зелен светофар или светофар изобщо спокойно газиш щото предполагаш, че ти си с предимство?
Мисля, че щом пешеходеца е на платното шофьора е длъжен да го пази. Даже имаше някакви такива неща из правилника. Пък който не му дреме и не му се пазят пешеходци, да ги лежи и да си плаща яко. Това не значи, че щом си пешеходец можеш да ходиш като патка по улиците, ама всякакви сравнения с поклащащи се дебели и други бавни не са уместни в кой да е случай. Важното е и двете страни да са отговорни.

# 43
  • Мнения: X

  Добре казано, ако важат последните две думи от изречението Peace Защото, много от майките перкат с количките на самата улица и никак не им пука, че  колата зад тях, може да ги забърше Tired

Перкат,защото в повечето случаи,тротоара или е зает от паркирани коли или пък е толкова хубаво "направен",че има опасност да ти се обърне детето от количката от толкова неравности по тротоара.
Тия зелени светофари,светещи еднакво и на пешеходец и лявозавиващи коли,особено на натоварени кръстовища,трябва да се премахнат Naughty.Ако трябва, да се чака повече,но да е зелен светофар,първо за колите,после за пешеходците.Не, общ и за двете страни.Така поне няма да се изнервят толкова и пешеходци и шофьори.

# 44
  • Мнения: 552
Служителят от НСО е уволнен  Rolling Eyes
И какво от това? Само с това ли ще се размине??? Пак не е наказание, достойно за случилото се.
Иска ми се да направя още един коментар извън темата - за майките по улиците. Аз също съм майка и принципно защитавам себеподобните си, но преди няколко месеца на мен също ми се искаше да сляза от колата и да набия една майка  #2gunfire. Разхожда си се тя по тротоара и се чуди къде да си дене ръцете, а детето й, на около 2-3 годинки тича по улицата  #Crazy. И това на една малка уличка близо до завой с много натоварено движение.
Ако не бяха бързи реакциите ми, щях да размажа детето. Много се изплаших, а майката просто погледна и не реагира  #2gunfire #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт