бременност и цитонамазка

  • 17 601
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 040
На мен ми се "полагаше" една задължителна цитонамазка миналия месец, но понеже последната я бях правила преди 6 месеца, решихме сега да пропуснем.
Досега са ми правили 1 микробиология и преглед на шийката на матката за тонус и разкритие. И двете неща в 4ти месец.
Освен това са гледали плода 2 пъти с вагинален ехограф в началните седмици, което също си е вагинален преглед newsm78

# 16
  • Мнения: 207
На мен акушерката ми каза , че когато една жена излезе в майчинство задължително й се взимало вагинален секрет.Предполагам не боли.На мен за пръв път ще ми взимат  Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 069

аз не бих рискувала с цитонамазка. и без да съм бременна като са ми взимали съм имала кървене след това няколко дни.  Confused
Е щом е така мисля че си права да откажеш   Peace

На мен ми взмаха в 4 месец а и точно преди 1 година ми гориха раничка и исках това изследване за да видя резултата 

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Няма страшно, по-добре да се направи. Всякакви образувания растат много бързо при бременност. Важно е, и е безопасно.

# 19
  • Мнения: 2 152
Lidi,кутията ти е пълна и не мога да ти пиша.Изтрий си личните съобщения

Сори за спама Blush

# 20
  • Варна
  • Мнения: 102
На мен ми правиха цитонамазка в началото на 4-тия месец.Задължително се прави по здравна каса.Моята лекарка ми обясни, че понеже се взима материал само от външната страна на шийката на матката/при бременни не се бърка в каналите/ , резултатите не били много точни.Наистина можеш да откажеш, но не мисля, че би навредило ако е направено както трябва.

# 21
  • Мнения: 8 769
Нямам абсолютно никакъв спомен кога ми взеха въпросното изследване, но не съм се притеснявала. Все пак това не е някакво дълбоко бъркане, съвсем леко вземане на секрет.
(Сексът по принцип не е забранен по време на бременност, а си е живо бъркане... Wink)

# 22
  • Мнения: 400
Това е един от задължителните прегледи в първия триместър-тов ами каза моята гениколожка.
Увери ме, че за бебето не е никак опасно, както и че е нужен вагинален преглед, който също не е опасен, а задължителен.

# 23
  • Мнения: 337
Тук в Америка цитонамазка е задължително  изследване и се прави още при първия пеглед  , няма абсолютно никакво бъркане и е напълно безопасна манипулация.

# 24
  • Канада
  • Мнения: 494
И аз бях втори месец,когато ми взеха секрет!Доста опулено гледах и даже взех да надигам на доктора Embarassed,ама той каза че тук това изследване е задължително!Не мисля,че ще има някакъв проблем,но ти си решаваш.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Тук в Америка цитонамазка е задължително  изследване и се прави още при първия пеглед  , няма абсолютно никакво бъркане и е напълно безопасна манипулация.
Цитонамазка или изследване за гъбички  Thinking Защото тук и да имаш планирана цитонамазка не ти я правят, ако си бременна.
Има си бъркане, точно вчера ми правиха  newsm78

# 26
  • Мнения: 337
Цитат
Цитонамазка или изследване за гъбички   Защото тук и да имаш планирана цитонамазка не ти я правят, ако си бременна.
Има си бъркане, точно вчера ми правиха 



И двете . Миналата седмица бях на лекар и ми направиха и двете манипулации без грам бъркане ,с две тънки клечици , като тази за цитонамазкта беше по дълга .
А иначе и преди доста години около 10 и в Бг-то са ми правили цитонамазка по същия начин .

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
На мен ми вземаха цитонамазка във втория месец - никакъв проблем.

# 28
  • Мнения: 9
Много много благодаря на всички мами, които ми обърнаха внимание Simple Smile)))))   newsm47 newsm51

# 29
  • Мнения: 24 467
По НРД цитонамазката е част от задължителните прегледи при установяване на бременност. Не виждам какъв е проблемът да се направи при опитен гинеколог. Нещо повече- за бъдещата майка според мен, е задължителна /както е между впрочем за всяка жена ежегоден гинекологичен преглед с извършването на тази процедура/. Освен за предракови образувания вагиналният преглед може да установи и наличие на бактерии или гъбички, които могат и следва да се лекуват и по време на бременност поради нуждата от защита на плода.
Всяка година човек следва да си прави профилактични прегледи, които за жената освен изследвания на кръв, урина, очен преглед, ЕКГ, включва и този преглед.

Общи условия

Активация на акаунт