Помощ...налага се да изоставя детето си!

  • 34 514
  • 634
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 11 004
Редактирах си постинга!
Преди малко се върнах от Галя, занесох й каквото бях обещала. Simple Smile

С почасовата работа от Ива не й върви, понеже става дума за анкети по домовете, а досега никой не е пожелал да бъде анкетиран.Sad

За хладилника - Ива й е казала да намери до 100 лв., понеже в София вървели по толкова. Галя е ходила в 2-та магазина за втора употреба на Николаевска и най-евтиният без камера струва 160 лв. Следващият вид със съвсем малка камера са по 220, 230 и 250 лв. А хладилниците с отделена камера били над 300 лв. Sad

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 19:54 от Гигилче

# 316
  • Мнения: 7 263
гигилче в какво се сътоят анкетите - не може ли тук да ни анкетира онлайн така да се каже?
Иначе утре или в други ден ще преведа на Галка малко парички - наистина сумата е символична, но пък я получих малко нестандартно - ето как :

http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=83707&cat=52
Днес дойде едното момиче и донесе половината пари, утре най-вероятно ще се видя с другото, парите ще ги преведа от мойта сметка защото така и така съм си запомнила вече сметката на Галя и ще ми е по-лесно.
Пиши какво става с анкетите и като актуализирате списъка - майчето, което дойде днес каза че ще следи ако може също с нещо да помогне.
Това е от мен засега.

п.с. Гигилче аднах кю-то ти  и ти пуснах молба за уторизация Simple Smile

# 317
  • Мнения: 11 004
Лени, анкетите трябва да ги прави лично с хората и да обикаля по 3 часа на ден, за да попълни 3-4 такива. Самите анкети представляват големи карти и таблици с въпроси и данни, и други с отговорите. За интервюираните има критерии за пол, възраст и т.н. Не може да разпита случайни хора - трябва първо да намери такива, които отговарят на изискванията и са съгласни да отделят 40 минути от времето си. Sad Освен това целевата група трябва да живее в един и същи блок (например) или на една улица, т.е. в един конкретен малък район.
Много сложно го описах, дано стана ясно. ooooh!

Лени, не получих искане за оторизация. Опитай пак или ми дай твоя номер Peace

# 318
  • Мнения: 4 195
и аз пуснах мои неща в продавалника, исках парите да са за Галя, ама никойне ги иска, а са хубави почти нови, и не са скъпи.http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=500&ppuser=8099
вижте, относно работата от ивето, не мисля, че Галя трябва да сеотказва, това не е никак лесна задача - напротив, но се заплаща добре а от това, по голям стимул - здраве му кажи.
Галка не се отказвай, продължавай моля те, мисля и Ивето като си дойде ще ти даде напъствия и ще се справиш, лесно 40 лв на ден примерно не се изкрават, знам:(
още нещо имаше ама забравих какво Rolling Eyes

# 319
  • Мнения: 7 263
Ами малко е странничко в продавалника - продават се невероятно скъпи неща. От друга страна има работи които се продават буквално за жълти стотинки. Честно казано ако ще трябва да си продам дадена дрешка за 2-5 лв и като видях вече каква разправия е ходи по пощи пускай пакети --- ми хайде мерси по-добре да ги подаря тези неща на някое дете от някой дом да им се радва. Аз съм пуснала там доста хубави неща според мен на сносни цени \ повечето на половин цена\ защото вече не ги нося и надали ще ги обличам пак, а са запазени, някои наистина са облечени 2-3 пъти.
Както и да е това са бели кахъри. Колкото до работата - лесно няма, Тоест има ама седиш гладен. Така че Галка никакво отказване стискаме палци - веднъж като тръгне и ще е по-лесно. Спокойно и упорито дейтвай и това е!
Не се ли бори човек нищо не става.

# 320
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А какво стана със шиенето?

# 321
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Относно хладилника, не знам дали това по някакъв начин няма да помогне  Hug , но ето какво е пуснало едно майче в Бургаската Тема за благотворителност:

Някъде на някой трябва ли му хладилник  newsm78
Моя приятелка го подарява  Simple Smile

Опитах се да се свържа с нея, но за момента не успях ... По късно пак ще опитам ... Дано успее да ми даде повече инфо относно хладилника, ако Галя я устройва  Peace ... остава само да намерим начин да го изпратим от Бургас  newsm78, колкото и да е скъп транспорта все си мисля, че би трябвало да намерим поносимо решение  Thinking

# 322
  • Мнения: 7 263
А какво стана със шиенето?

 И аз това исках да питам?

# 323
  • Мнения: 2 214
Много се чудих дали да  пиша мислите си или да  ги запазя за себе си, за де не обидя някой.
Затова реших да се опитам ги изразя по най приятелски начин.
Има хора на които колкото и да им помагаш никога не могат да излязат от дупката която попаднаха, по различни причини.
Някой от тях  просто по природа се мързеливи и само създават видимост че искат да се променят нещата но не полагат достатъчно усилия. Имам няколко опита да помогна на хора в трудно положение, и никога не съм успявала. Опитите ми бяха неудачни защото мнението ми че трябва да се помага на човек само да си стъпи на крака а вече за предвижването напред той трябва да полага усилия. (Не знам дали успяхте да ме разберете с моя българския). В случаите които помагах човека горе долу се държеше до като правих нещо за него, в момента в който се налагаше той да приеме решение или да направи нещо за бъдещето си аз не виждах стремление от негова страна. Пиша ви всичко това за да помоля тези които имат контакт със Галя време от време да пишат как се справя тя, какво прави лично тя да промени положението. Защото видях тук много момичета които искаха да помогнат не просто с пари а с начин тя сама да може да си изкарва (шевната машина, анкетирането).
Готова съм да се включа и да помогна на майчито, със всичко от каквото има нужда, ще дам всичко от себе си, всичко което мога, само да ми каже някой който говорил с Галя, дали виждат в очите и искра която ще я  накара да промени живота си към по добро.
Надявам се да не съм обидила никой.
С най добрите пожелания към всички Вас които не са безразлични.

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 13:12 от winter

# 324
  • Мнения: 1 264
Хладилника , който приятелката ми подарява е Мраз работи само вратичката на камерата е счупена и трябва да се размразява по - честичко на 15 - 20 дена или да се смени .
Транспорт няма да може да поеме  Blush

# 325
  • Мнения: 4 195
winter има мисъл в казаното от теб, и понеже от нас Софийските мами, само Ива е виждала Галя, и зададох подобен въпрос, защото и аз като теб, вече 2 години се опитвам да помагам - с малко, но опитвам, и съсм се сблъсквала с изключително много псевдо социално слаби хора - отсяла съм до тук само 2 такива майки, накоито помагам, аз лично, а покрай ДБМ и на няколко други. И искам да ти кажа, че ива, (сега е наморе, като се върне ще го потвърди) каза, че Галя е един изключително борбен и оправен човек, жертва на обстоятелствата, на съдбата ако щеш, и да - има нужда от цялата ни подкрепа, защото е добър човек, защото има желание, има живец - има всичко. Не знам дали забелязваш, ако си чела цялата тема, че тя не се оплаква, дори и от анкетите - не влезе да каже - не се справям дайте нещ друго, мамите от Габрово го споделиха с нас, но аз съм сигурна, че Галя няма да се откаже.
За шиенето - Галя иска да шие, но тя не е професионален шивач бе хора, тя шие от няколко месеца - не е като Наталия например, Наталия е професионалист, а Галя не е, за това мислим разни варианти. Така че бъди спокойна, в случая става въпрос за една нормална, интелигентна жена, която е в крайно затруднено положение и мисля, че първо и трябва време да се окопити, защото се беше отчаяла тоталано - сама с 2 деца и очакваща трето, и след това да се справя съсс живота. Не мисля, че Галя очаква от нас, в следващите 5 години да е финансово и материално на наша издръжка.
Имай в предвид и друго - тя е в малък град, с ниски заплати, с липса на работа, която може да съчетае със отглеждането на дцата, за Държавата тя е богата - 200 лв за 4 човека според България са многоооооо, и тн и тн. Надявам се да съм описала добре моята гледна точка за положението на Галка.
Искренно се надявам, всеки от нас, с каквото може да продължи да и помага ежемесечно, докато роди, бебчо отрасне и тя си стъпи лека полекана крака. Не  е важно кой с какво и по колко - в крайна сметка - едно кило боб да и пратя и едни мокри кърпички няма да ми натежат този месец, но ако няколко като мен го правят - тя ще е по спокойна, по уверена и ще може да гледа напред заради децата си.
Туй от мен  bouquet

# 326
  • Мнения: 1 287
Чут Чут,тъкмо взех да пиша и ти си ме изпреварила.Не познавам Галя лично,само от постовете и тук.Стигнах до същите изводи като теб.А и не вярвам Галя да очаква да и помагаме до живот.Ако е като Хели,както си мисля,след като си стъпи на краката,тя самата ще започне да помага на други.Тук по-важното според мен е,че тя ще задържи нероденото си още бебче и ще му даде цялата си майчина любов и грижа.Нашата цел беше да я убедим,че тя ще се справи с наша помощ с отглеждането на трите си деца.Нашата цел беше да и покажем,че всеки проблем си има решение.Ние трябва да и вдъхваме кураж,да сме нейна   опора.Никоя от нас не я упреква за това,че някой я е излъгал и че тя е забременяла отново.Тя не е престъпник.Тя е като нас - жена и майка.Просто в момента късметът и е обърнал гръб.Но аз съм убедена и вярвам,че тя ще се справи!Всяка от нас ще и помага,когато и с каквото може.А и Галя не иска повече,отколкото и трябва,тя самата го каза.Поздрави на всички мами!

# 327
  • France/ София
  • Мнения: 82
Искам само да кажа µе така или инаµе дори и в един момент да се окаже µе помагаµ на µовек който не е толкова борбен или не може да се оправя сам и винаги някой µе трябва да му помага, какво лоµо има в това. Ами не всеки има µанса да се роди в нормално семейство с добри родители който да ти придадат сигурност, µувство за пълноценност и тн... не искам да отварям полемика, само исках да кажа µе солидарността никога не е в повеµе.
Марина   

# 328
  • Мнения: 2 214
Който има координатите на момичето нека да ми ги пусне на лични, ще помогна с каквото мога.

# 329
  • Мнения: 1 287
Бобая,днес ти пратих с пощ. запис 10лв.Трябва да ги получиш до 2-3 дни.Паричките са от Кристина - Чут Чут,но ще ги получиш от Русе.Горе главата,мила!Ще се справиш,вярвам в теб! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт