Мнения на Birdie 2

  • 226 815
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 2 055
  • Мнения: 1 089
Докторе,

днес цял ден Вики е крива, не иска да яде, преди обяд се оплакваше, че я боли корема, а от обед насам повтаря че и е лошо. Като я попитам къде и е лошо посочва челото. Възможно ли е да има връзка с този стрептокок?

# 2 056
  • Мнения: 342
Здравейте. Ние от един месец сме със сополи..вече станаха жълто-зелени. Минаха ни за 5 дни и пак започнаха.На своя глава и изследвах носен секрет и се изолираха streptococcus pneumoniae 10 4-5.Нашата лекарка иска да ни спести АБ и ни предписа БАКТРОБАН два пъти на ден.Възможно ли е от това да ни мине и да се разминем с АБ. И колко опасно е това.Да кажа само че преди 20дни имахме температура 4дни37,7...сега не. Мерси предварително.
Трябва агресивно да лекувате с орален АБ по антибиограма. Изследвайте всички околни да не би и те да са носители...
Посявки на 3 ден от лечението и седмица след приключването му.
Благодаря ви.Започнахме атобиотик АУГМЕНТИН,защото вдигна температура 37,5.Този АБ дали е подходящ..?

# 2 057
  • Мнения: 1 089
Привет!

Започнахме да пием Цефзил 250mg/5ml - на 12ч. х 5ml. Ще го пием 10 дни.
Какво ще кажете, добре ли е?

И дано този път се справим  Praynig

 Hug

# 2 058
  • Мнения: 5 531
,, Трябва агресивно да лекувате с орален АБ по антибиограма. Изследвайте всички околни да не би и те да са носители...
Посявки на 3 ден от лечението и седмица след приключването му.,,
 И Тан, 10 тина дена след приема на АБ непременно я заведи за контролен секрет.( Бърди съжалявам че се намесвам, ама точно това вече ми е до болка познато)

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 22:24 от marychery

# 2 059
  • Мнения: 1 089
Да, marychery , задължително ще направим контролен секрет. Дано този път борбата е успешна!

 Hug

# 2 060
  • Мнения: 5 531
Стискам палци Тан.
 Бърди а аз се сетих още нещо и пропуснах да питам УНГ то та ако може теб ще питам. често, освен в гърленият или сливичният секрет стрептокок има и в носният секрет. По мойта най - проста и некомпетентна логика двете неща имат връзка, но според някой лекари - връзка няма. Можело в носа и крокодилчета да има, важно било какво има в гърлото. newsm78А защо, след като сополите се стичат назад и пак попадат в гърлото #CrazyПитам от интерес и защото Мария си точи пак едни сополи безпир, а капак на всичко е че сутринта се събуди с температура 38,5.

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 23:37 от marychery

# 2 061
  • Мнения: 8 585
Здравейте. Ние от един месец сме със сополи..вече станаха жълто-зелени. Минаха ни за 5 дни и пак започнаха.На своя глава и изследвах носен секрет и се изолираха streptococcus pneumoniae 10 4-5.Нашата лекарка иска да ни спести АБ и ни предписа БАКТРОБАН два пъти на ден.Възможно ли е от това да ни мине и да се разминем с АБ. И колко опасно е това.Да кажа само че преди 20дни имахме температура 4дни37,7...сега не. Мерси предварително.
Трябва агресивно да лекувате с орален АБ по антибиограма. Изследвайте всички околни да не би и те да са носители...
Посявки на 3 ден от лечението и седмица след приключването му.
Благодаря ви.Започнахме атобиотик АУГМЕНТИН,защото вдигна температура 37,5.Този АБ дали е подходящ..?
Този вид Стрептокок е един от най-опасните, които може да се изолират.
Направете посявка на 3 ден и седмица след края на лечението.

# 2 062
  • Мнения: 8 585
Стискам палци Тан.
 Бърди а аз се сетих още нещо и пропуснах да питам УНГ то та ако може теб ще питам. често, освен в гърленият или сливичният секрет стрептокок има и в носният секрет. По мойта най - проста и некомпетентна логика двете неща имат връзка, но според някой лекари - връзка няма. Можело в носа и крокодилчета да има, важно било какво има в гърлото. newsm78А защо, след като сополите се стичат назад и пак попадат в гърлото #CrazyПитам от интерес и защото Мария си точи пак едни сополи безпир, а капак на всичко е че сутринта се събуди с температура 38,5.
Да, има връзка-те са едно и също анатомично пространство. В което влиза и трахеята. Тоест, няма фарингит без трахеит.

# 2 063
  • Мнения: 8 585
Привет!

Започнахме да пием Цефзил 250mg/5ml - на 12ч. х 5ml. Ще го пием 10 дни.
Какво ще кажете, добре ли е?

И дано този път се справим  Praynig

 Hug
Дозирайте на 8 часа (3 приема), а не на 12 часа...

# 2 064
  • Мнения: 8 585
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223901.0

ДАВАНЕТО НА ТОЗИ КАЛЦИЕВ ГЛЮКОНАТ е абсолютно забранено, ако детето няма малкото от много тесните показания за приемането му (ниски калциеви кръвни нива, например). Не играе никаква роля при вирусни заболявания, бронхити, инфекциозни заболявания на дихателната система.

Даването на ампулни форми "за пиене" от само себе си е срамна практики. Ампулната форма НЕ Е за пиене в 99.9% от случаите. Ако същата субстанция е нужна за пер ос приемане, тя се прави на таблетки, сиропче, ефервесцентни таблетки и т.н.

# 2 065
  • Мнения: 1 089
Привет!

Започнахме да пием Цефзил 250mg/5ml - на 12ч. х 5ml. Ще го пием 10 дни.
Какво ще кажете, добре ли е?

И дано този път се справим  Praynig

 Hug
Дозирайте на 8 часа (3 приема), а не на 12 часа...
[/quote/]

Докторе,

ми ние вече започнахме да го пием на 12ч. Т.е. снощи пи в 20ч. и сутринта 8ч. втори прием. Така ли да продължаваме?

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 12:05 от tan

# 2 066
  • Варна
  • Мнения: 1 858
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223901.0

ДАВАНЕТО НА ТОЗИ КАЛЦИЕВ ГЛЮКОНАТ е абсолютно забранено, ако детето няма малкото от много тесните показания за приемането му (ниски калциеви кръвни нива, например). Не играе никаква роля при вирусни заболявания, бронхити, инфекциозни заболявания на дихателната система.

Даването на ампулни форми "за пиене" от само себе си е срамна практики. Ампулната форма НЕ Е за пиене в 99.9% от случаите. Ако същата субстанция е нужна за пер ос приемане, тя се прави на таблетки, сиропче, ефервесцентни таблетки и т.н.

Докторе,аз искам да кажа в тази връзка,че тук масово се изписва.Аз също доста съм давала на моя син.Надявам се това да не му навреди в бъдеще Praynigкато се разболее или само леко истине,както и превантивна мярка преди и след въксина,заедно с хомеопатични средства/защото и предрасположен към алергии/и да не стане случайно нещо.Докторката която ги изписва,уж е много добра и ми е близка и т.н.......

Направо се обърках сега....дали съм постъпвала правилно,като съм го давала........дали няма да има странични ефекти.........

# 2 067
  • Мнения: 8 585
Цитат
Докторе,
ми ние вече започнахме да го пием на 12ч. Т.е. снощи пи в 20ч. и сутринта 8ч. втори прием. Така ли да продължаваме?


Дозата, която е предписана е за дете 15-16 кг. Ако детето е повече или по-малко, дозата не е коректна.
Можете да обсъдите да я давате на 8 часа, без значение как сте я давали досега.

# 2 068
  • Мнения: 8 585
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223901.0

ДАВАНЕТО НА ТОЗИ КАЛЦИЕВ ГЛЮКОНАТ е абсолютно забранено, ако детето няма малкото от много тесните показания за приемането му (ниски калциеви кръвни нива, например). Не играе никаква роля при вирусни заболявания, бронхити, инфекциозни заболявания на дихателната система.

Даването на ампулни форми "за пиене" от само себе си е срамна практики. Ампулната форма НЕ Е за пиене в 99.9% от случаите. Ако същата субстанция е нужна за пер ос приемане, тя се прави на таблетки, сиропче, ефервесцентни таблетки и т.н.

Докторе,аз искам да кажа в тази връзка,че тук масово се изписва.Аз също доста съм давала на моя син.Надявам се това да не му навреди в бъдеще Praynigкато се разболее или само леко истине,както и превантивна мярка преди и след въксина,заедно с хомеопатични средства/защото и предрасположен към алергии/и да не стане случайно нещо.Докторката която ги изписва,уж е много добра и ми е близка и т.н.......

Направо се обърках сега....дали съм постъпвала правилно,като съм го давала........дали няма да има странични ефекти.........
Няма дълготрайни ефекти...
Не се дава просто, защото е без ефект в тези случаи, за които писах, и независимо от ниската си резорбция, е реална опасност (да причини повишение на серумните калциеви нива).

# 2 069
  • Мнения: 342
Извинявайте за невежеството ,но защо тр.да се вземе посявка на 3ти ден ...? не може ли направо като приключим с АБ..?  И още един въпрос...Понеже детето ми не иска да пие нищо през устата с лъжица(а АБ не е лош на вкус)мога ли да и го слагам в млякото? Нали действието няма да се неотрализира нещо?

Общи условия

Активация на акаунт