Мнения на Birdie 2

  • 226 811
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 2 070
  • Мнения: 8 585
Извинявайте за невежеството ,но защо тр.да се вземе посявка на 3ти ден ...? не може ли направо като приключим с АБ..?  И още един въпрос...Понеже детето ми не иска да пие нищо през устата с лъжица(а АБ не е лош на вкус)мога ли да и го слагам в млякото? Нали действието няма да се неотрализира нещо?
Защото:

*не е сигурно щом като АБ е подходящ по антибиограма дали изобщо ще "работи" на практика.
*за да не изпиете 10 дена АБ само и само за да разберете накрая че ефект-никакъв. Естествено 5 дена АБ "лечение" е подигравка със специалността...

Не, не може да го слагате в храни, защото детето ще ги откаже (покрай АБ). Или сменяме АБ, или го слагаме в сок. Повечето от АБ нямат проблем да се слагат в сокове и други видове подобни храни.

# 2 071
  • Мнения: 5 531
Стискам палци Тан.
 Бърди а аз се сетих още нещо и пропуснах да питам УНГ то та ако може теб ще питам. често, освен в гърленият или сливичният секрет стрептокок има и в носният секрет. По мойта най - проста и некомпетентна логика двете неща имат връзка, но според някой лекари - връзка няма. Можело в носа и крокодилчета да има, важно било какво има в гърлото. newsm78А защо, след като сополите се стичат назад и пак попадат в гърлото #CrazyПитам от интерес и защото Мария си точи пак едни сополи безпир, а капак на всичко е че сутринта се събуди с температура 38,5.
Да, има връзка-те са едно и също анатомично пространство. В което влиза и трахеята. Тоест, няма фарингит без трахеит.
Ами благодаря. И по - мойта логика е така и  много се учудих на противното твърдение. Въртят ми се още въпроси -
възможно ли е , ако се изолира стрептокок в носа, в гърлото все още да няма.? Пак ли трябва да се лекува с АБ? И само още еди въпрос - възможно ли е гърленият и сливичният секрет да са различни. т.е  в гърлото да се изолира стрептокок, а в секрета от сливиците не?

# 2 072
  • Мнения: 6 029
Бърди, бърз въпрос... бебето ми (4 месеца) е с хрема.. какви отпушващи капки мога да слагам?

# 2 073
  • Мнения: 8 585
Бърди, бърз въпрос... бебето ми (4 месеца) е с хрема.. какви отпушващи капки мога да слагам?
Олинт от 0.05%

# 2 074
  • Мнения: 6 029
Правилно съм се ориентирала значи. Мерси и лека вечер. Grinning

# 2 075
  • Мнения: 1 984
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223901.0

ДАВАНЕТО НА ТОЗИ КАЛЦИЕВ ГЛЮКОНАТ е абсолютно забранено, ако детето няма малкото от много тесните показания за приемането му (ниски калциеви кръвни нива, например). Не играе никаква роля при вирусни заболявания, бронхити, инфекциозни заболявания на дихателната система.

Даването на ампулни форми "за пиене" от само себе си е срамна практики. Ампулната форма НЕ Е за пиене в 99.9% от случаите. Ако същата субстанция е нужна за пер ос приемане, тя се прави на таблетки, сиропче, ефервесцентни таблетки и т.н.

/защото и предрасположен към алергии/и да не стане случайно нещо.
ех, някои ако ми каже какво е предразположен към алергии... по тая логика всички сме....

# 2 076
  • Мнения: 8 585
Стискам палци Тан.
 Бърди а аз се сетих още нещо и пропуснах да питам УНГ то та ако може теб ще питам. често, освен в гърленият или сливичният секрет стрептокок има и в носният секрет. По моята най - проста и некомпетентна логика двете неща имат връзка, но според някой лекари - връзка няма. Можело в носа и крокодилчета да има, важно било какво има в гърлото. newsm78А защо, след като сополите се стичат назад и пак попадат в гърлото #CrazyПитам от интерес и защото Мария си точи пак едни сополи безпир, а капак на всичко е че сутринта се събуди с температура 38,5.
Да, има връзка-те са едно и също анатомично пространство. В което влиза и трахеята. Тоест, няма фарингит без трахеит.
Ами благодаря. И по - мойта логика е така и  много се учудих на противното твърдение. Въртят ми се още въпроси -
възможно ли е , ако се изолира стрептокок в носа, в гърлото все още да няма.? Пак ли трябва да се лекува с АБ? И само още еди въпрос - възможно ли е гърленият и сливичният секрет да са различни. т.е  в гърлото да се изолира стрептокок, а в секрета от сливиците не?
1.Да, възможно е.
2.Зависи от вида на Стрептокока.
3.Да, възможно е.

# 2 077
  • Варна
  • Мнения: 1 858



http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223901.0

ДАВАНЕТО НА ТОЗИ КАЛЦИЕВ ГЛЮКОНАТ е абсолютно забранено, ако детето няма малкото от много тесните показания за приемането му (ниски калциеви кръвни нива, например). Не играе никаква роля при вирусни заболявания, бронхити, инфекциозни заболявания на дихателната система.

Даването на ампулни форми "за пиене" от само себе си е срамна практики. Ампулната форма НЕ Е за пиене в 99.9% от случаите. Ако същата субстанция е нужна за пер ос приемане, тя се прави на таблетки, сиропче, ефервесцентни таблетки и т.н.

/защото и предрасположен към алергии/и да не стане случайно нещо.
ех, някои ако ми каже какво е предразположен към алергии... по тая логика всички сме....




Имах предвид,че тъй като аз съм с Астма,/детето ми е генетично предразположено към алергии/.Засега има такива към овес.ядки,Антибиотик,а и отскоро е и с Лактозна напоносимост..........


Докторе, извинете че използвам темата ви Hug

# 2 078
# 2 079
  • Мнения: 8 585
За захранването:
Целта на захранването не е да превърнем детето в добро "пионерче".
Целта на захранването е да предложим друг по вид храна, предизвиквайки интерес у детето, и така, развивайки вкусовите му усещания, да постигнем удоволствие от храната. Само по този начин детето ще се научи да се храни бързо (според него), да не играе по време на храна, да приема храната като естествена част от деня, да не реагира психологично по време на хранене (реакция към майката, която упражнява натиск и принуждава, например)
Същевременно целим да приучим детето да се храни с натурални вкусове, които винаги са по неутрални от фалшивите и крайно изкуствени вкусове на бурканчетата и кашите на прах.  В този аспект, основата цел на храненето до 12м възраст е детето да яде почти всички зеленчуци, боб,леща и 3-4 видове месо+ риба+жълтък. Тези храни са основата на човешкото хранене, а не киселото мляко, тиквата и овесените ядки. Подправките са също важна част, но тях ги даваме до годинка по ограничено. Основният проблем в тези храни, които посочих като основни е че, те на вкус са около и неутрални. И затова детето по-трудно ги приема. Следователно само с безкраен труд в кухнята можем да ги приготвим вкусни- нужна е фантазия и практика.


Целта на захранването е също детето да се научи да се храни от лъжичка. Това става като слагаме там храна, която е пюреобразна, а не супообразна.
Захранването е сложен микс от умения, интерес, глад, синхронизация. Не е рали. Няма закъде да се бърза.
За никакви "липси", които, видите ли "бързо" трябвало да се "попълнят" и реч не може да става. А и практически не може да се попълнят, защото усвояването им от детето е въпрос на време.

Повечето от по късните проблеми с храненето са проблеми на захранването. Например, даването на сладко или плодове сутрин в и около 10 часа с аритметична точност води или до липса на апетит за основното хранене в 12-13-14 или прекомерен такъв (от хипогликемия). Това след време води до търсене на сладко сутрин и тежки и постоянни проблеми с основното хранене- не го яде, просто.


Аз започвам с ябълка, круша (или смес) или с оризово бебешко брашно, като първа и единствена храна, давана в 16-17-18 часа на възраст 5.5 месеца. Може и от 6 месец, ако детето е на кърма и наддава добре на тегло. Плодовете ги даваме винаги пресни. Ябълката може да я печете на фурна... От сока (пелте) можете да подслаждате крушата или да слагате мъничко в оризовата каша, ако за първа храна изберете оризово брашно.
Всички останали хранения се запазват->> кърмене (адаптирано). Не слагате второ "външно хранене" преди да са минали 2 седмици с плодове. Опитвате от тези три възможни комбинации (ябълка, круша или смесено) към кое бебето ще прояви интерес в първият ден. С това продължавате 4-5 дена. От 6 ден можете да дадете сок от този същият плод. Не даваме кисели, сок от моркови и въобще нищо друго непознато като храна. Само един от предпочетените плодове! От 7 -8 ден можете да добавите мъничко ЧИСТО ОРИЗОВО БРАШНО (детско, специално!!!!, не крем на прах с мляко и оризово брашно) към плода за разнообразие. Оризовото брашно НЕ запича!! Така за две седмици бавно и търпеливо въвеждате тази първа храна. От изброените неща можете да правите комбинации. Ако му хареса оризовото брашно на 7-8 ден може да приготвим оризово брашно с кърма (или адаптирано).

Друг вариант за захранване и първа храна е каша->АМ+оризово брашно, която на 5-7 ден можем да обогатим с плод (ябълка или круша) и после да даваме посменно:
*чисто оризово брашно с АМ,
*плод/плод
*плод с оризово брашно
*плод+оризово брашно+АМ
*сок от плод (ябълка, круша).

Не бомбардираме детето с две или три чужди хранения едновременно, не даваме непрекъснато всеки следващ ден нови храни, не принуждаваме за хранене. Колкото иска-толкова. Можем да кърмим (адаптирано) после в добавка, разбира се за първите дни, докато се стабилизира количеството на изядената храна.
Внимателно изберете лъжичка-избягвайте железните. Опитайте както прави, така и с предната част под ъгъл. Пълнете лъжичката само в предната и част. Не я слагайте дълбоко в устата на бебето, а само "забърсвайте" храната в горната устна.
После (след 2-2.5 седмици плодове) следва втора храна в 12-13-14-първо морков с/или картоф-пюре...

Аз не захранвам със зеленчуци като първа храна. Не давам "кисели". Не се дават сокове от зеленчуци, преди да сте минали първият етап с плодове траещ 2-2.5 седмици. Не се "бомбардира"детето с чужди и непознати храни-захранва се стъпаловидно, постепенно, с постепенно обогатяване на храните.
Всичко зависи от това, какво качество намирате на пазара...
Гответе "от ръка", в къщи, простички и разнообразни ястия (впоследствие). Пасирайте и хранете с тях.

От кога:

Кисело мляко->>>след 9-10 месец.
Сирене->> след 8-9 месец
Хляб и хлебни (+фиде, макарони) след около 11 месец.
Яйце (жълтък)->>след 7-7.5-8 месец.
Белтък->> след 12-13-15 месец.
Мед->>след 18-19 месец

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 23:58 от Birdie

# 2 080
  • Мнения: 8 585
Главните и груби грешки в Бг "схеми" са:

*неподходящ избор на храни за начало- тиква, например. Имат уникалната способност да препоръчват най-неподходящите по вид храни- попари, кисело мляко, "кисели". Грубо нарушават основни правила- като да не се дават глутенови храни преди 10-11 месец, да не се дават храни, склонни към ферментизация (като кисели) или храни предизвикващи повръщане и езофагити (като кисело мляко). Кравето масло е продукт на прясното мляко и е силно алергизиращ продукт (ако се дава в неподходяща възраст) и съдържащ холестерол в количества около 31mg в около 14gr продукт!
Кравето масло и промишлените мазнини (в бисквити, солети и др. подобни) заедно с "бурканчетата" са основна причина за пъпки, пъпчици и петна от всякакъв вид-бързо изчезващи, екземи т .н.
Дава се краве масло след около 11-12м възраст. Зехтин и качествено царевично или слънчогледово масло са основата на добавката на мазнини в храната от 6м до около 10-11м възраст. Зехтина не съдържа холестерол, колкото и странно да изглежда! (вж. USDA National Nutrient Database for Standard Reference, Release 17,Cholesterol Content of Selected Foods per Common Measure, sorted alphabetically.)
*неправилно разпределение на храните- обикновено се започва след обяд 16-17-18. Защо? Ако кърмим, тогава кърмата по принцип е по-малко и започвайки захранване, може да спрем това кърмене.За следващото вероятността да има повече кърма е по-голяма. По принцип в тези часове детето е по-малко гладно, по-склонно да опита нещо ново, и по принцип отричането на новото е по-трудно, защото бързото задоволяване на глада не е приоритетно. Ако на Вас когато сте неимоверно гладни Ви предложат някакъв Японски специалитет, непознат и на вкус и на вид, що го ядете ли? Точно в този момент ли е време за "експерименти"?
*ранни и груби захранвания- детето още не е свикнало с новата храна, те му слагат две още външни хранения само 3-4 дена след началото на захранването- резултат->> диарии, обриви, неспокойствие, отказ. Отказа води до принуда. Принудата до още по-голям отказ. Затваря се порочния кръг.

"Детските кухни" са срамен соц феномен.
Те са синоним на психологична, виртуална и реална мизерия. По Руски тип-когато човешкото същество е толкова бедно и мизерно, че една супичка за децата си у дома не може да приготви. Така или искате да изглеждате в очите на децата си? Толкова ли в Бг в 2007 не може да се намерят качествени зеленчуци и месо? Всичко ли е с толкова проблемно качество??
Освен това, за да работят тези "кухни" са нужни много, много пари. Ако ги няма-нищо не става.
Освен това, в психологически аспект, храненето на по-големи деца от "кухни" е срамен социален феномен, оставящ дълбоки психологически последствия у децата (срам от произхода, срам за родителите си, липса на инициативност-чувство на обреченост и по-ниско "качество", безперспективност-водеща до липса на инициативност и пасивност, склонност към депресивни състояния и към "изходите" от такива- наркотици, например). Приготвянето на храната в домашни условия е основата на един семеен живот, щастие и уют. Неща особено важни за децата.


Нищо не е толкова благоприятно за едно дете от отглеждането му в топла семейна обстановка, обградено с любов и грижи, поддръжка и насърчение. Приготвянето на храната, сервирането и, всичко около това, са изключително важни за едно по-голямо дете.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 18:47 от Birdie

# 2 081
  • Мнения: 8 585
>>>"Имах предвид,че тъй като аз съм с Астма,/детето ми е генетично предразположено към алергии/.Засега има такива към овес.ядки,Антибиотик,а и отскоро е и с Лактозна напоносимост.........."

Чрез такъв подход, препоръчващите тези храни на майките, първо създават проблеми, а после за "предиспозиции" говорят.
Естествено не е правилно...
Предразположението в семейството е фактор. В Бг го възприемат като "присъда"- тоест, задължително детето "е" (алергично,астматично,с екземи, алергични ринити, и т.н.). Не, не е!

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 18:48 от Birdie

# 2 082
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Докторе,нещо не ви разбирам Confused
От вашите думи излиза ,че аз съм виновна за състоянието на детето. Rolling Eyes
С цялото ми уважение към вас,все пак ние  живеем в БГ...


Сигурно знаете че тук,царевицата НЕ се води алерген,както и Елдата/гречката/и овесените ядки също.
Една майка като мен,която чете и се интересува,повярвайте ми може направо да се ошашави от инфо.Всичко което вие забранявате,тук се разрешава...../вие,имам предвид  лекарите извън БГ/
Е кажете ми какво правя аз в случая???
Както всички майки тук,и аз искам най-доброто за детето си и съм готова на всичко за това.



На мен ми е казвано,че тъй-като аз съм с астма и алергии разни,това означава че и детето ми почти на 100% ще е така,трябва да се внимава с ваксините,купуваме си Пентаксим/който също трудно понесе/и така..

Може би в стремежа си да го предпазя,му вредя... Confused
С цялото ме уважение към вас  bouquet

# 2 083
  • Мнения: 8 585
Моите извинения, ако не съм го написал в подходяща форма, или съдържанието му Ви е засегнало.
Не е лично, нито казвам, че Вие сте имали намерение да вредите. Простете...
Фразата ми е към тези (Винаги към тези...), препоръчващи на майките да дават тези неща... винаги към тях пиша, когато критичните нотки са на по-висок тон... .
Остро е, защото проблемите, които предизвикват такива подходи са толкова тежки, че са причина за стрес и безпокойствие с месеци. И порочен кръг...

Тези храни, за които пишете, са силни алергени и не е практика да се дават. Проблема не е че аз ги забранявам, проблема е че когато ги давате започват да възникват ред проблеми. От което следва, че не е редно да се дават.

Това че Вие имате Астма и/или алергии не значи много за детето-има значение само в подхода за предпазване от контакт с алергени в ранна възраст. Изобщо не значи, че детето 100% ще има какъвто и да е проблем!
Ваксините обаче с това състояние НЯМАТ НИЩО общо! ако алергичната реакция не касае отговор към конкретната ваксина.


Още веднъж поднасям извиненията си. Острата форма не бе насочена към Вас... текста ще го коригирам за по-голяма яснота.

# 2 084
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Докторе Hug

Аз също искам да поднеса извиненията си към вас  bouquet

Нищо лично,просто  съм страшно чувствителна по темата за здравето на детето си......

Дълбоко ценя мнанието ви,и с интерес чета написаното от вас Hug
Още веднъж Простете....

Общи условия

Активация на акаунт