Кисело мляко

  • 5 969
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Мамо Веси, това с пресоването много сложно изглежда. Аз се опитвах да му изцедя водата максимално, но не беше особено успешно. А и нещо на вкус не е като на баба ми Sad

# 76
  • Мнения: 1 502
Е, баба ти го прави с чисто мляко, не ато нас от кутиите. Mr. Green Моя мъж сега се опитва да измисли нещо като преса, като го завърши, ще ти пусна снимка.  Flutter Освен това, трябва  да се изчака да узрее 60 дена, доста дълъг период на чакане. Crazy, ние на втория ден го почваме.

# 77
  • Мнения: 5 183
Има една новозеландска фирма, easiyo, те продават на прах, и нещо като термос за правене. Аз ги купих от lakeland, ей така, щото сега като не работя имам повече време. Има няколко разновидности, обикновенно мляко, гръцко мляко, безмаслено, органично, и с разни flavours. Има и рецептурник за много неща с мляко. Слагаш вечерта, на сутринта става. На мен ми харесва, вкуса е много по-близък до този на българското мляко. Със сигурност е Live.  Това са плюсовете. Минусите-че не е идеално евтино, и че термосът заема място в кухнята (аз го прибирам де, ама все пак).
Да, това беше едно от първите неща, които си купихме тук по съвет на други българи. Този същият термос може да се използва и за заквасването на натурално мляко, а не само от прах4етата.

# 78
  • Мнения: 2 032
Майка, ами как  newsm78 обикновено мляко със закваска: аз опитах, но се пресече?

Общи условия

Активация на акаунт