Холандска Тема - 14

  • 12 480
  • 281
  •   1
Отговори
# 255
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Точно когато почна да си мисля, че съм свикнала и ме хваща отново яд. Naughty
Аз също чакм гости в неделя - свекито и сестрата на мъжът ми и много се радвам. Точно ще имам и малко помощ другата седмица за рождения ден на Ванко. Hug Heart Eyes
Днес при нас е слънчево - засега. Wink
Кафенце?

# 256
  • Мнения: 1 110
Добриутрооооо, и веднага и аз на кафетя  Sunglasses
И тук уж е слън4ево засега, само дето е само 10 градуса, дано се и постопли маааалки4ко Praynig

# 257
  • NL
  • Мнения: 520
Добро утро и от мен.
Калинка ти уреди ли се в по-близко училище или си там,където пътуваше много?
При мен от вчера вечерта пак се почна с моята мигрена и нали хапче не мога да пия и вече едва издържам.А днес ни предстои пътуване и вечерта на гости ще ходим и дано се пооправя малко ooooh!.
Не мен това холандско време много ми допада.Имам късмет и ако ми се наложи в такова време да ида до супера,само прекосявам един подземен гараж и супермаркета ми се пада от другата страна на него.
Лек ден от всички.

# 258
  • Мнения: 247
момичета може ли да ви помоля да подпишете тази петиция и да я разпратите на свои близки и познати ако имате възможност!  Hug Hug Hug

http://www.bgpetition.com/izostaveni_deca/index.html

Който се интересува повече мога да му изпратя клипа и филма които станаха причина да се стигне до написването на това писмо!
 Peace Peace Peace Peace

# 259
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Aз я подписах, чакам потвърждавяащия маил. Може ли клипа и др. информация?
Ще ги пусна и в другия форум където пиша?

# 260
  • Мнения: 247
http://video.google.nl/videosearch?q=bulgaria%27s+abandoned+children

ето филма-горния!


http://youtube.com/watch?v=IJ3i7YozV9Y


ето и клипа!

Предупреждавам ви,че хич не е приятна гледка...всеки сам да си прецени дали може да гледа....толкова мъка има...!


# 261
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Малки нещастни душички.... Cry Confused Praynig Аз си поплаках за тях. Няма ли начин с нещо да им се помогне? В смисъл да се съберът средства или ...не знам?

# 262
  • северно море
  • Мнения: 321
Подписах петицията,
Трагедията е голяма,аз се вклю4вам в събирането на средства.На тези деца им трябват рехабилитатори и психолози.Незнам дали е възможно със събраните средства да се набавят специалисти.Нямам думи за без4ове4ието на нашите управници,а и не само на тях.
Лек ден на вси4ки

# 263
  • Мнения: 1 559
Аз не можах да спра сълзите си през цялото време.Нямам думи

# 264
  • Мнения: 247
Аз се посъветвах с някои мами и мисля,че пари могат да се съберат.Предлагам да ви дам една банкова сметка ,накоято сами да прецените колко да преведете...,питайте роднини и познати-българи или холандци...на всеки може да му се откъсне нещо от сърцето  Hug
 Hug
Поръчала съм и да ми направят копия а диска,които мога да ви изпратя за да ги дадете на други хора..
Свързах се и с една мама от БГ,която е член на Ротари клуб и те се занимават само с такива проекти,хубавото е че парите се използват точно за каквото дарителите искат...Така че когато ги дадем,ще знаем точно с какво и на кои деца сме помогнали...
Кажете вие какво мислите ....имате ли идеи?
 Hug Hug Hug

# 265
  • северно море
  • Мнения: 321
Аз съм съгласна.И преди съм правила дарения в детския дом в Ст.Загора.Сама съм се сблъсквала с мизерията и много добре ми е ясно за какво става въпрос.
Лека ве4ер

# 266
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Добро утро и от мен.
Калинка ти уреди ли се в по-близко училище или си там,където пътуваше много?

Далечното училище се оказа голям хаос и ме бяха забравили, та се преместих в друго. Уж е на 35 км, но пътувам с един автобус, който минава през всички села и се оказа, че все едно съм в далечното. Ако нямах карта, отдавна да съм подкарала колата.
След всичко преживяно и видяно, пожелавам на всички много умни деца, които да се учат на горните нива,защото  VMBo e ooooh!

# 267
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Ели и аз съм съгласна да помагам с каквото мога. Дай след като решите повече инфо.

# 268
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Отворих филмчето, но си признавам, че на втората минута го затворих. В момента нямам сила да го изгледам.. Confused
Трябва мащабна акция, ама как? newsm78

# 269
  • Мнения: 247
Калинка,
много е дълго за обяснение,но мащабната акция в БГ ще е другата седмица...повече инфо:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223109.0  виж след 25-а страница!  Peace

а ние понеже сме доста далеч и не можем ,нито плакати да пишем,нито да уредим билбордове или да присъстваме на самият митинг-помагаме кой с каквото може!  Peace

Можем да разпространим информацията сред колкото се може повече хора-българи,холандци...ако ще и от луната да идват...
По скайп,по ICQ,на е-мейл контакти,на приятели,роднини,колеги и т.н.

Аз филма си го гледах сама,но клипа го показах на сина ми  и до сега чаках за реакцията му...     днес ми обяви,че ще организира акция в училище-всяко дете да си даде джобните за една седмица и така да помогне...така че всеки може....стига да иска....

Мащабните акции започват с дребни жестове... Hug

Ако не ви се разводнява темата...,може би не на всички е приятно....пишете ми на лични или скайп   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт