РЕЧНИК на стерилитета

  • 97 532
  • 409
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 716
 Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet lovekiss Kissing Heart kiss Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet Kissing Heart kiss Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet Kissing Heart kiss Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet Kissing Heart

Приятели!

Проектът.
Искам заедно да създадем Речник на стерилитета.


Идеята, организацията.
Идеята е на Ва-ва, организацията от мен, трудът от вас.  Wink
Речникът на стерилитета ще бъде предоставен и качен на сайт, който се създава в момента.
Всички, които участват в създаването на Речника на стерилитета ще бъдат упоменати по никове.
Тук искам да благодаря на бг-мамма за предоставената възможност да работим.
Когато стане готов Речникът, ще бъде  редактиран от лекар от клиника по стерилитет.

От нас, за нас.
Речникът ще бъде създаден от нас, пациентите, и ще бъде насочен към пациенти.

Иронията.
Започвайки този проект имам едно единствено желание – да се ползва от колкото се може по-малко хора.  Sad

Етапите.
Създаването ще протече на два етапа.

За първия етап търся две момичета, които да се ангажират само да събират думите, които всички заедно ще предлагаме, да ги подредят по азбучен ред и да ги номерират.
Първото момиче ще събира от А до Й, второто от К до Я.
След като уточним желаещите да събират думите, започваме да предлагаме думи, свързани със стерилитета, които искаме да бъдат включени.

За втория етап ще разпределим събраните думи на желаещите момичета да работят. Всяко желаещо момиче ще може да участва като потърси в Гъгул, в медицински речник, попита лекар или просто знае описанието на някои думи.
Описанието ще е от  двайсетина думи, ще има и наименование на латински.

 
Участие.
Този проект изисква едно единствено условие за участие: добро и отзивчиво сърце.
Сърцето на всяка бъдеща мама!!!


 Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet lovekiss Kissing Heart kiss Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet Kissing Heart kiss Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet Kissing Heart kiss Two Hearts Kissing Heart Flowers Bouquet Kissing Heart

 Това е къщичката, която твоето дълго мечтано  дете ще нарисува за теб.
 

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 16:29 от Lali

# 1
  • Мнения: 1 143
Чудесна идея, Ва-ва, Lali!
Готова съм да помогна за първия етап.  Нали съм в списъка на ''момичетата''  Wink Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 765
И аз бих искала да участвам...независимо, в кой от етапите, бих помагала при събирането на думичките, както и при тълкуването им...  bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 117
Благодаря  ви Ва_Ва и Лали,
проекта е невероятнен,
дано наистина не се налага да се ползва от много хора!
Аз също съм готова да помагам с каквото мога!

# 4
  • Мнения: 1 951
Много хубава идея   bouquet

А може ли да се помага само "вируално" или ще трябва и лично присъствие?

# 5
  • Мнения: 1 209
Идеята е страхотна, ще помагам във всеки един етап за създаването на речника... Дано дойде време, когато в този речник се влиза само за инфо за обща култура...

Дори говорих с доктор по стерелитет, който ще ни съдейства за тълкуването  newsm10


Lali и wa_wa smile3501

# 6
  • Мнения: 822
Идеята е много добра... Браво!
Аз бих искала да ви помогна, с тълкуването се справям добре, може и преводи на статии и т.н. ...
Давайте насам каквото има да се тълкува  Wink

 Heart Eyes  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 010
Прекрасна идея, мен също ме пишете сред доброволците  при създаването на речника. Може да се вклю4а при тъклуване на думите.

# 8
  • Мнения: 7 716
Благодаря ви, момичета.  bouquet
Просълзихте ме, а аз рядко се просълзявам Embarassed, със свито сърце отворих форума, защото мислях, че няма да има желаещи. Embarassed
Помощта ще е само вируална, всеки запазва своята анонимност.
Верич, вече съм ангажирала лекар от клиника по стерилитет за  безплатна консултация и редакция на Речника. Laughing
Давайте ние да съставяме. Laughing
Моля ви, разберете се помежду си кой ще записва думите от А до Й и кой следващите - от Й до Я.
И да започваме с думите:
- овулация, стерилитет, фоликул, яйцеклетка, репродуктивни хормони, лутеална фаза, фоликулярна фаза...

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 16:12 от Lali

# 9
  • Мнения: 32
Чудесна идея!  Hands Clap
Начинанието, желанието и идеята са страхотни и дано този речник се използва от малко хора, но животът предлага какви ли не изпитания....
Аз също съм "За" помощ при разработването му. Ще се постарая да бъда от полза!

# 10
  • Мнения: 939
Чудесна идея! Hug
Бройте ме и мен. Бих могла спокойно да участвам и в двата етапа - имам неограничен достъп до нет - и вкъщи, и на служебния компютър. Мога да събера думите от първия етап сама - все пак съм парче  компютърен гений Wink - сортирам думи всякакви.
И на прима виста казвам:
цветна снимка, цервикална слуз, спермограма, месечен цикъл, спекулум, видеозон (респ. УЗД), ХСГ, инсеминация, ин-витро, ИКСИ, ембрион.
И все пак - дайте на мен да събирам думите - ще бъдат на едно място и подредени по азбучен ред, щото след това може да нямам време да ги описвам, а искам да помогна с каквото мога...

# 11
  • Мнения: 822
Mi6inkata, щом имаш желание, нека си ти Simple Smile Аз имам интернет и вкъщи, и на работа, ама на работа от много работа не мога да го ползвам качествено, така че... Мога да помагам най-вече вечер и с тълкуването на думички разни... Намиране на определения на термини и представянето им в по-достъпен вид.
Примерно: да напиша разни думички от тези с определенията им, и да ги пратя на теб? На мейл или ЛС предпочиташ?

Нещо такова ми се върти из главата, казвайте ако имате предложения....  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 716
След като изберем момичета за първия етап, те ще публикуват тук списъците, като редактират мненията си, за да гледаме останалите и да не повтаряме думите.
Щом Мишинката има специално предпочитание нека да бъдя тя едната за първия етап, ако нямате против.

Моарейн, сега събираме само думите, още сме на първия етап.
След като ги съберем ще ги разпределим по между си, за описване.
Например за теб от №1 до № 10, за Лали от № 11 до № 20 и т.н.
Засега никой да не описва значението, за да не се повтаряме.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 17:32 от Lali

# 13
  • Мнения: 822
Аха, окей, няма проблеми, аз ще се включа за втория етап.    Simple Smile

# 14

Общи условия

Активация на акаунт