Може ли някой да даде съвет .

  • 10 038
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 33
Здравейте мили мами.Моят проблем е следния.Имам три дечица.Най малкото е на две годинки.След ставане от сън не може да пази равновесие.Не може да се изправи а ако стане залита и пада на първата крачка.Това се случи три пъти за три месеца.Трае около три -четири часа.През това време е в съзнание дори е усмихнат но само лежи или се мъчи да се придвижи като лази.Иначе е от тези деца които не се спират на едно място.След консултация със специалисти направихме ЕЕГ но цитирам `поради несъдействие на пациента записа е изключително артефактен`.Направихме и скенер и ЯМР.В малкия мозък се вижда нещо.Ходихме при  пр.Бусарски.Според него е или възпаление или тумор.Но ако е второто не можело да се оперира защото било на много специфично място.Потърсихме и второ мнение   на Захаринов от Пирогов.Той ни успокои че може и да е нещо нормално да е стомахче което се е смъкнало във вентрикула.а пристъпите да са вид епилепсия.Доктора който прави ЯМР каза че в практиката си не е срещал такъв случай .Прегледал е учебниците но нямало нищо подобно на нашия.Извинете ме ако написаното от мен е малко объркано но просто не съм на себе си.След десет дни ще правим ЯМР с к.м.                                                         Въпроса ми към вас е на кого да покажа новите снимки на невролог или неврохирург.Има ли някоя мама с подобен случай като нашия.Дали подобни пристъпи са вид епилепсия.Знам че помагате на много мами със съвети така че предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 544
Здравей!Виж темата за епилепсия ,може би ще ти е от полза.Струва ми се,че там четох за подобен случай.Ако не друго,поне ще получиш полезно инфо за добър невролог към който да се обърнете!Дано е нещо безобидно!Желая ви късмет!

# 2
  • Мнения: 33
Прочела съм цялата тема .Там има подобен случай но пристъпа е траял 2-3 мин. а при нас е 3-4 часа.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
къде ще правиш ямр?
иди в софия - във военна болница са добри....
въобще потърси мнения на майки с туморни проблеми - те ще знаят къде се прави добро ямр!

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много съжалявам за това което се случва
за жалост стечението епилептични припадъци и находка не ми се вижда случайно и не се доверявай на идеята че всичко е ок и само да търсите невролог - за мен е необходимо да се разбере има ли нещо на снимките или не

дано все пак се окаже нещо дребно като проблем

п.п. дали проблема ескалира във времето?
пази старата снимка и я носи - да видите дали наховката е пораснала и въобще дали има изменение от преди

# 5
  • Мнения: 33
Посъветваха ме да го направя в русе.

# 6
  • Мнения: 672
Да. В Русе при д-р Джендова е добре. Тя прави ЯМР на децата с тумори в главата , които се лекуват във Варненската детска онкология. Всички те са много доволни от нея. Знам, че повечето от тези деца са оперирани в "Иван Рилски"- София. Може би не лошо да направиш консулт точно там. Дано наистина проблемът е дребен, но е хубаво да действаш бързо!

# 7
  • Мнения: 33
Точно там ходихме два пъти за последния месец.При пр.Бусарски.Но самия той не можа да прецени какво е и поиска  ново ЯМР с контрасно .А за находката двама доктори казаха че е твърде овална за да е тумор.

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Точно там ходихме два пъти за последния месец.При пр.Бусарски.Но самия той не можа да прецени какво е и поиска  ново ЯМР с контрасно .А за находката двама доктори казаха че е твърде овална за да е тумор.

дано не е тумор! дано!
щом те съветват в русе - успех и пиши моля те какво са ти казали, ние ще стискаме палци!

# 9
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Здравей, мила, съжалявам за това, което ти се случва.Но, горе главата и само напред! Моето дете е с диагноза епилепсия и съм писала по темата, но понеже стана дума за добър невролог-препоръчвам ти проф.Романски от "Иван Рилски", ние сме ходили при него и съм доволна /и при нас трябваше да се изключи тумор като причина за симптомите/.Романски се занимава главно с разчитане на ЯМР и туморни образования, също така е и много добър неврохирург.При нас неговата помощ не се наложи, слава богу, но ни обърна внимание.
Дано инфото да ти от полза и пожелавам успех! Hug

# 10
  • Мнения: 3 540
Надявам се 2 ямр да е по точен ,защото ренгенолозите ще наблегнат на проблемното място.

Ние също правихме ямг и още 1 вия пътс контраст и въпреки това невролозите се съмняват в точноста на разчитането.
Пожелавам ви да се разбере какво е това образувание което толкова ви притеснява!И нека бъде безобидно. Praynig

# 11
  • Мнения: 33
Благодаря на всички които ми писаха.но като чета някои други теми във форума ме притесни и нещо друго.Досега си мислех че е нормално на 27 този месец ще навърши 2 год. а контактува с нас само с бебешки думички .Казва само мама.тати.кака.Иначе бърбори и пее постоянно но на бебешки.Когато иска нещо ни хваща за ръка и просто ни води.Това притеснително ли е.

# 12
  • Мнения: 190
Бих те посъветвал да направиш и консултация в клиниката за деца с онкохематологични заболявания в София.Според мен няма да е излишно,пък и е добре да отхвърлиш всички неблагоприятни диагнози.
 Това е линк на болницата управител проф.Бобев.
 http://bg.sbaldohz.com/

# 13
  • Мнения: 3 540
За говора още е рано да се притесняваш,важно е да се направи точен разчет на ямр.И тогава ще решите какво и как. Hug

# 14
Може ли някой да ми даде телефоните на неврохирурзите Бусарски и Романски?
Благодаря предварително Simple Smile

# 15
Това е тел.на  професор Бусарски 0888324614

# 16
  • Мнения: 33
Тези са на `Св.Иван Рилски` там можеш да попиташ за Романски и Бусарски 02 954 2695 и 02 852 6267.На Бусарски е 0888 324 614 най добре звъни по обяд .само тогава съм се свързвала с него.

# 17
  • Мнения: 3 591
kak е детенцето? Някакви новини?

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
Пиши какво става Simple Smile Стискаме палци Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 19
  • Мнения: 33
Направихме и второ ЯМР с контр. в-во в Русе.Резултатите бяха добри.Джендова каза че мозъкът е чист и всичко е нормално.Според нея дори и при скенера и предното ЯМР не вижда проблеми.въпреки че те са правени на различни апарати от различни лекари.Така че след всички диагнози(епилепсия.хидроцефалия.киста в големия мозък.накрая и възпаление или тумор в малкия мозък(направени все от добри и извесни специалисти тази най ми хареса и малко ме поуспокои.Каза че е хубаво да направим пълни изследванния за да намерим причината за пристъпите.Но в момента малкия е много много изнервен от всичките тези прегледи и изследвания (дори и в магазин където има много хора пищи и не иска да влиза(.Дори и личната иска да ни праща на психиатър защото като я види и писва и не дава да го пипат.А той е само на 2 г.и е толкова наплашен че за сега съм спряла всичко и ще изчакам да се поуспокои.Според нашата невроложка инжекцийте които му изписа Бусарски и които му бихме 20 дни(много силни противовъзпалителни(са му помогнали и са изчистили възпалението или срастване ако е било нещо подобно.И аз вече не знам.Тази седмица се пробваме да ходим на ясли за по час.Но като види всички в бели престилки е ...Надявам се да свикне.Благодаря на всички за вниманието.

# 20
  • Мнения: 410
 Здравей! Прочетох темата. Радвам се, че имате добри новини! Но не разбрах какво стана с ЕЕГ? Така и не успяхте да направите? Мисля, че трябва да се пробвате при опитен и търпелив специалист.
 Съжалявам за стерса на който е подложено детето. Дано бързо забрави всичко!

# 21
  • Мнения: 544
Все пак добри новини!Радвам се за вас!Успех!Стискаме ви палци да нямате повече пристъпи!За яслите не се тревожи!Всички плачат от леличките с белите престилки!Все пак това е съвсем ново и напълно непознато място за дечковците! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 249
Но в момента малкия е много много изнервен от всичките тези прегледи и изследвания (дори и в магазин където има много хора пищи и не иска да влиза(.Дори и личната иска да ни праща на психиатър защото като я види и писва и не дава да го пипат.А той е само на 2 г.и е толкова наплашен че за сега съм спряла всичко и ще изчакам да се поуспокои.Според нашата невроложка инжекцийте които му изписа Бусарски и които му бихме 20 дни(много силни противовъзпалителни(са му помогнали и са изчистили възпалението или срастване ако е било нещо подобно.И аз вече не знам.Тази седмица се пробваме да ходим на ясли за по час.Но като види всички в бели престилки е ...Надявам се да свикне.Благодаря на всички за вниманието.

Здравей мама цвети ,
моята дъщеря е Аутист (няма връзка със случая), но преди години когато и правихме ЯМР, ЕЕГ и т.н. и тя като при вас изпитваше ужас дори от джипито. Имаше просто нужда от почивка и време да забрави за всичките тези процедури. Може би и на вас ви трябва малко почивка и време да позабрави.
Надявам се,че не досаждам! Hug















# 23
  • Мнения: 33
Не досаждаш а дори ми е приятно да контактувам с майчета чиито деца имат сходни проблеми.Имаме малък напредък с яслата.Ходи от две седмици а вече влиза сам и без да плаче в групата.Спокоен е и като го вземам след 2-3ч.А при джипито ходихме в петък и беше ...ад.И си много права просто може би му трябва малко повече време да мине за да забрави.

# 24
  • Мнения: 186
Мама Цвети,
Поздравления за хубавите новини след последните изследвания!

Ако сте решили да правите ЕЕГ, например за да е сигурно че и там всичко е наред, потърсете място където може да го направите под упойка. Другите майки сигурно ще ви посъветват.
Преди повече от 15 години, когато децата ми бяха малки, са ме карали да ги събудя рано-рано, за да са уморени и са им слагали инжекция пред кабинета и след 20 минути детето е дълбоко заспало. Едва тогава му слагаха кабелите и т.н. Това не пречеше на ЕЕГ записа да се виждат вълничките, които свързват с епилепсия. Това го правеха във Варна. Там има детски невролог - Д-р Щилянов и има кабинет където правят ЕЕГ на деца, а във София има много повече детски невролози, но преди да запишеш час настоявай да ти предложат решение за ЕЕГ записа. Това е малко дете и то наплашено, не може от теб да искат с приказки и ласки да го държиш неподвижно.

На моите деца епилептични промени се виждаха само на ЕЕГ, но не и на САТ скан и ЯМР и диагнозата беше правилна.

Разбира се, какъв празник ще е денят, в който ви кажат че и ЕЕГ-то е като на здраво дете. Тогава, ако се повтори сутрешно залитане, докторите ще знаят да търсят другаде причината.

И още нещо, на мен не ми се е случвало да съм свидетел на епи пристъп без загуба на съзнание, дори когато са били за секунда две не са ми отговаряли на въпросите. Да помогнат и другите майки във форума - има ли такива пристъпи?, защото нали юнака се усмихваше, макар и на земята?

Успехи и весели игри, въпреки всичко. По-скоро - напук на всичко

# 25
  • Мнения: 119
Zdravei ,bih ti prepora4ala da zavede6 detenceto si i na revmatolog....ne misli nai stra6noto...tezi protivovazpalitelni za6to sa vi gi davali...nie tuk ne mojem da re6im...zavedi go na revmatolog...pone 6te izkliu4i6 edna ot vazmojnostite...ili 6te napravi6 ne6to...ako ima6 nujda ot savet...kade...kak..pri koi...nasre6ta sam...da6teria mi e na 2...i minah ottam...pone da ti spestia patia...  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
Много се радвам, че всичко е наред Simple Smile Бъдете здрави Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 27
  • Мнения: 33
Извинявам се ако написаните обяснения в предните постове са неясни но все още ми е трудно да си обясня и осмисля случилото се преди 1-2 месеца.А като седна да пиша ...хем искам а не мога да си наредя мислите.Противовъзпалителните инжекции ги бихме защото преди това правихме скенер.На него видяха разширени странични вентрикули и 4 винтриккул(т.е.в малкия мозък(.Според докторите в Шумен имаше хидроцефалия.Ходихме в София при пр.Бусарски.Той  видя киста в главния мозък. Дори ни обясни начините за премахване(с игла или оперативно(.Назначи ЯМР.Направихме го.На новите снимки в малкия мозък имаше малко бяло кръгло нещо.Професора каза че има голяма вероятност да е тумор.Ако е така не може да помогне .Но ако е някакво възпаление и ни изписа тези инжекции.А кистата я нямаше.каза че може да е било от снимката.Този месец докато изчакаме следващото ЯМР беше най кошмарния в живота ми.Елизабет извинявай за въпроса но с какво по точно се занимава ревматолога?Писатева предложението ти ми допада защото Варна ми е близко.Тук в Шумен разбрах че не можем да направим свястно ЕЕГ.Д-р Щилянов къде мога да го намеря?А за пристъпите наистина през цялото време си е в съзнание.Благодаря ви и лек и спокоен ден на всички.

# 28
  • Мнения: 410
 Мама Цвети, искам само да изкажа моето впечатление за д-р Щилянов. Всички казват, че е страхотен специалист и може да са прави. Но като човек за мен е лишен от доста качества.
 Когато на нас ни се налагаше да го посещаваме се убедих в това. Пред кабинета му винаги е пълна лудница. Държи се и много арогантно независимо от случая. Може би е нормално при положение, че един от малкото детски невролози за областта, които работят с касата, но за мен е недопустимо.
 Детето ми правеше ежедневни тежки епилиптични припадъци. Обърнахме се към него, а той ми се развика, че сигурно има киста или тумор и да дойда след 3-4 месеца, когато има направления за ЯМР!
 Детето ми е и хиперактивно и той знае това. Изгони го от кабинета с викове!
...............................
 Не мисля, че това е човека, който е подходящ за едно чувствително и наранено дете!
Успех!

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А Бусарски видя ли новите резултати от ЯМР?

Резултатите ги разчитат и неврохирург и невролог, но водещето мнение и определящо при лечението е това на неврохирурга!

Относно стреса от лекари и изследвания мога да ти кажа, че на дъщеря ми й трябваха близо две години след операцията, за да не пищи при вида на бяла престилка. И все още контролните ни прегледи са цяло премеждие /последния път докторът я гони в коридора и там я преглежда/.

# 30
  • Мнения: 33
Новите резултати не сме ги носили.Мислехме че щом са добри...ЯМР беше с контраст и онова нещо го няма.Просто за месец и половина толкова от най страшните диагнози чухме че...маи не съм готова за нови.Надявам се всичко вече да е наред.

# 31
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Знам какво е да се хванеш за "добрата диагноза", преживяла съм го, но пък загубих ценно време заради това си лекомислие.
По - добре събери сили и отиди с новите резултати при Бусарски или друг неврохирург от "Св.Иван Рилски". За да си напълно спокойна!  Hug

# 32
Може ли някой да ми даде телефоните на неврохирурзите Бусарски и Романски?
Благодаря предварително Simple Smile

telefona na prof. Busarski e  0888324614, a na Romanski e 0888716040, Busarski priema pacienti vseki den ot 9.30 do 10.30 no ako re6ite da hodite trqbva da ste tam pone kam 8.00 za6toto ima mnogo hora toi se namira v bolnica Cv "Ivan Rilski" do "Higienata" stiga se s avtobus №74 ot centralna gara Sofiq pregleda e 50lv, uspeh!!!

Общи условия

Активация на акаунт