ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 473
  • 818
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 121
Здравей Hear Again. Ами дай съвет как да разбера дали чува нещо. Какво да направя.

# 286
  • Мнения: 950
 Rafi (не се познаваме лично ) но ти пожелавам късмет и успех !

# 287
  • Мнения: 2 563
Здравей Hear Again. Ами дай съвет как да разбера дали чува нещо. Какво да направя.

Мила, той чува в момента, но не реагира както ти очакваш. Това е нормално, защото чуването за него е нещо ново. Дай му няколко седмици да свикне и не го подлудявай с разни нарочни проверки с тропане, викане, изпускане на тигани и т.н. Отбелязвай си наблюденията и ходете на занимания със сурдопедагог за трениране на слуха.

Ще минат и други майки на имплантирани деца и ще ти разкажат техния опит. Спокойно.   bouquet

# 288
  • Мнения: 950
Здравей Hear Again. Ами дай съвет как да разбера дали чува нещо. Какво да направя.
И аз ти казвам не бързай изчакай , сигурна съм че така ще те изненада детето че ще има сълзи ( от радост разбира се ),търпение моля ,само за миг се постави на негово място !
 Не е нужно в началото да го насилваш , както казва Явор Милушев все едно имаш тенджера на главата и някой ти блъска по нея , смятай как се чувстват децата  Shocked .
Всички искаме да сложим апарата  и едва ли не веднага всичко да е като при нормални хора , но не е така , започва се като при изучаване на чужд език .Стъпка по стъпка и всичко си идва на мястото и детето став по-уверено !
Няма смисъл от пришпорване по-скоро може да го стресираш , повярвай ми .

# 289
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Успех Рафи!

РумиА, Яни имаше такъв период. Той реагира на глас още при включването, след това си имаше реакция към звуците и изведнъж - застой. Светла Радоева тогава ми каза не само да се опитвам да го накарам да реагира, когато чуе нещо, а да проверя има ли реакция при смяната на шумна среда с тиха. Например биеш барабан или тропаш по-продължително време и изведнъж спираш, Яни реагира тогава. Явно се беше получило нещо като "пренасищане със звуци", което отмина сравнително бързо. Не бързай и не пришпорвай мъничето, трябва му време да осъзнае какво точно чува, как го чува, да започне да разпознава различните звуци, тези, при които трябва да се обръне например от тези, които просто са си околен, страничен шум...

# 290
  • Мнения: 2 563
както казва Явор Милушев все едно имаш тенджера на главата и някой ти блъска по нея

Много добро описание.

# 291
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
както казва Явор Милушев все едно имаш тенджера на главата и някой ти блъска по нея

Много добро описание.

Яна, ти как си сега? Отдавна не си писала за това. Различаваш ли вече отделните гласове, думи, шумове? А говорене от телевизор или компютър? Извинявай, че разпитвам така  Embarassed

# 292
  • Мнения: 40
Здравей те всички Ради питанката пак е тука вчера бяхме на скенер. Няма да ви казвам какъв ужас пак преживях с преспиването събуждането и всичко останало важното е че всичко мина благополучно Grinning сега имам ново питане . След като взехме резултатите от скенера доц. каза само че всичко е добре ама добре че малкия е добре за имплантация или че просто е добре и няма да има нужда от такава никой не можа да ни каже със сигурност. Та мисълта ми е вашите скенери какви бяха ДОБРИ или......... незнам за мен това не беше адекватен отговор вие как мислите? Иначе без имплантация и без апаратчета (още не са готови отливките) моя син научи нова дума ОБЛАЧЕ със Ч и никой не може да ми обясни как чува ч-то като тя е една от най трудните букви. Пак обяснението че е изключително умен и прочее........ да за мен е НАЙ но аз искам той да чува а не да стане професор . Съжалявам ако пак ви пълня станицата с мойте глупости но найстина вече съм много объркана и започвам да се съмнявам в резултатите от изследванията newsm78

# 293
  • Мнения: 2 531
nikiradi опитах се да намеря в твоите писания за аудиограма , дали са ив правили, имам в предвид не с приспиване а стандартна игрова, не успях да намеря? Пишеш резултат 80 дб , а иначе имаш ли за различните честоти??? Защото може сина ти да има съхранен слух точно в областа на съскащи и шушкащи звуци и затова да ги чува ясно??? Знам ли? Моя син е със сравнително съхранен слух, но такива думи спонтанно не е казвал! Иначе и при него излизат след работа добре тези звуци. А иначе детето ти прави ли някакви елементарни изречения?

# 294
  • Мнения: 40
Знаеш ли вени-б такава аудиограма никой не ни и предложи да направим за нея знам от форума и никой не ни каза има ли остатъчен шум или не просто го преспаха и няма и 5 минути излезе доц. и каза че детето е ГЛУХО бес заобиколки или по по тактичен начин . Не че съм искала някакво по осебено отношение или нещо подобно но така категорично ГЛУХО! И на него не му е отнело много време да научи думата(общо взето баба му го гледа ) няколко пъти му я е повторила и той веднага я е изрекъл , незнам според мен ако детето ми е глухо той е щял да измърмори нещо а не категорично да я копира?.................... Иначе изречението ако може да се нарече изобщо което най много обича е '' Айде да одим!''

# 295
  • Мнения: 2 563
Знаеш ли вени-б такава аудиограма никой не ни и предложи да направим за нея знам от форума и никой не ни каза има ли остатъчен шум или не просто го преспаха и няма и 5 минути излезе доц. и каза че детето е ГЛУХО бес заобиколки или по по тактичен начин . Не че съм искала някакво по осебено отношение или нещо подобно но така категорично ГЛУХО! И на него не му е отнело много време да научи думата(общо взето баба му го гледа ) няколко пъти му я е повторила и той веднага я е изрекъл , незнам според мен ако детето ми е глухо той е щял да измърмори нещо а не категорично да я копира?.................... Иначе изречението ако може да се нарече изобщо което най много обича е '' Айде да одим!''

Много подозрително е това, според мен. Явно в някои честоти чува. Интелектът наистина може да си каже думата, но аз бих проверила в кои честоти колко е загубата.

Петя, слухът ми се развива чудесно. Докато си бях в България 2.5 месеца започнах да чувам телевизора доста ясно, разбирах се с всички в семейството без проблем, а с познати и приятели на тихо без големи проблеми, на шумно обаче с големи проблеми. Просто не мога на шумно, затова съм навита на имплант и на другото ухо догодина.

По телефона се пробвах няколко пъти. Понякога става, понякога не. С мобилните ми е трудно, щото издават един звук, който се хваща от Т бобината и пречи. Домашен в САЩ нямаме (мрънкам да си сложим), та засега не се упражнявам по телефона. Официално на аудиограма с импланта демонстрирам загуба от 5 до 15 дБ и разпознавам 44% от думите, които ми казват със закрита уста.

Общо взето мога да водя разговор, но с непознати е трудно, както и с хора които говорят гърлено или мрънкат.

# 296
  • Мнения: 2 531
И на него не му е отнело много време да научи думата(общо взето баба му го гледа ) няколко пъти му я е повторила и той веднага я е изрекъл , незнам според мен ако детето ми е глухо той е щял да измърмори нещо а не категорично да я копира?.................... Иначе изречението ако може да се нарече изобщо което най много обича е '' Айде да одим!''
Не съм специалист, но според мен няма начин да е глух и да се случва всичко това!!! Моята дъщеря е на 2г. 4м. и когато повтарям думи бавно и на срички заради брат и тя успява да ги каже от 2-3 повтаряния , а той доста по трудно! Защо не опитате традиционна аудограма някъде? А иначе пробвала ли си колко силен говор чува и разбира? Аз определено без да знам че сме имали слухов проблем почти крещях като исках да ме разбере!
А коя беше причината да правите въобще ислдване на слуха? Другото което ми хрумва е да е загубил слуха си след като вече е сформирал някакъв говор?

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 18:06 от veni-b

# 297
  • Мнения: 2 531
Имам питане- когато ходите в ИСУЛ за аудиограма носите ли си напралвение ? Мисля другата седмица да отидем да проверим слуха , до сега съм носила , но доц. Спиридонова ги пъха в едно чекмедже  и не знам дали въобще ги ползват? newsm78 И обаждате ли се по тел. винаги предварително?

# 298
  • Мнения: 179
За аудиограма ще ти трябва направление за УНГ. Отчитат ги, нали все пак това е доказателството за извършената дейност. Колкото до обаждането- ако си само за аудиограма, не е задължително мисля.

# 299
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Когато ходихме за игрова аудиограма с Яни не трябваше да се обаждаме предварително, просто ми казаха да идем по-рано, за да няма хора. Мисля, че към осем и нещо бяхме там и пак си повисяхме половин-един час преди да влезем, не че имаше хора  Confused Искат направление, да. Вени ти се обади за всеки случай, все пак от Пловдив пътувате.

Общи условия

Активация на акаунт