ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 470
  • 818
  •   1
Отговори
# 315
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Става дума за "Анка".
Hear again, знам че има батерии за имплант специални, но те са по-скъпи. Тези , които ползвам в момента са Райовак 675, и едната струва 1.60, а тези специалните, с които уж трябва да изкарат по дълго са 2.40 едната. Просто, така и така са  малко като бр, а представяш ли си, и ако са по-скъпи. По принцип съм взимала от двата вида, "живота им" е един и същ.

# 316
  • Мнения: 2 543
Момичета, включвам се само, за да ви кажа за един сайт, от който можете да си поръчвате батерии на изключително добри цени. Единственото, което ви трябва е международна дебитна карта. Една приятелка купува само от там батерии за детето си и е много доволна. Ние сега поръчахме за първи път, след като тя ни даде да изпробваме как ще работи нашия процесор с батериите, които ползват те. Батериите са китайски, фирмата е Zeni Power, а батериите са си за имплант. С процесора на Med El работят 3 дни. Не бих ги сложила по-долу от батериите на Rayovac, които сме ползвали досега. Сайтът е http://www.microbattery.com/.
Ние си поръчахме ето този пакет от 300 батерии http://shopping.microbattery.com/s.nl/it.A/id.4481/.f?sc=2&category=468, като за това количество, цената на една батерия е около 46 ст. Мисля, че това е несравнимо с цените, които тукашните търговци ни пробутват и се подиграват с нас. Ако се съберат няколко майки да поръчат, може да стане дори по-евтино. Ние платихме за пакета+доставката общо 103 долара.
Бубе, за сравнение ти давам цените на Райовак в този сайт -  за единична кутия за батерии за имплант - 12 бр. - $8.25 , което е далеч под 2.40, а ако си купиш отново голям пакет от 300 бр., цената на една батерия ще е около 90 стотинки. Просто несравнимо е с нашата реалност, а е напълно достъпно за всички.

# 317
  • Мнения: 2 543
FEN, виж тук: http://www.uniklinik-freiburg.de/icf/live/links/ci-kliniken.html. Тъй като съм забутала някъде информацията, а не искам да те бавя, можеш да провериш и в google.com,  като пуснеш търсене със ci klinik и името на града, който те интересува или HNO Klinik + името на града ( например ci klinik munchen или HNO Klinik Munchen). Ако ти е трудно да се справиш, кажи.

# 318
  • София
  • Мнения: 215
FEN изпратих ти на лични кординатите на клиниката в Израел където ходихме ние

# 319
  • Мнения: 950
Благодаря ви момичета за инфото   Hug

# 320
  • Мнения: 95
Здравей те на всички, на новодошлите също!
Ние се върнах ме от настройки!Всъщност няма кой знае какво за разказване. Направиха ни настройка ,чрез която Рафи да чува много, много тихи звуци, но и която не се различавала съществено от старата, освен с тази разлика. Провериха на едни машини третото ухо и инплантанта и общо взето това беше. Пускаха най различни звуци от различни страни и аудиолога каза,че почити няма звук, който малката да не чува. Казаха, че това което трябва да навакса са 2-3 месеца, иначе се развива добре за възрастта си. Следващото ни ходене за настройка ще е края на лятото, ако нямаме проблем разбира се. Това е в общи линии.
FEN аз също мога да ти пратя сайта на клиниката в Австрия(Залцбург) в която оперираха малката и в която ходим на настройки-пиши ми на лични ако искаш.
Да попитам нещо - ние миналата година декември месец взех ме батерии за сл.апарати, какво трябва да направя сега зада взема за процесора при положение, че на нас ни трябват батерии от волт и половина, а не от тези малките и изобщо дават ли от тези батерии?

# 321
  • Мнения: 2 543
Rafi, добре дошла! Много чудесни новини, дано и занапред малката Рафи върви така добре!
по въпроса за батериите - вие предполагам ползвате зарядни батерии от 1.5 волта, което едва ли отпускат от социалните, още повече, че са съвсем достъпни. Ако греша, поправи ме, просто процесорът на MedEl работи и с батерии, които се презареждат и затова питам.

Момичета, исках да ви разкажа днес каква случка имаше Йоан в градината. Не помня дали съм ви казала, че посещава частна градина за половин ден, а в останалото време го водим на различни занимания. Та днес в градината ме посрещна много развълнувана неговата учителка и ми каза, че са писали букви с Йоан. Той не само, че си ги пишел (то това му е любимото нещо в момента), но и произнасял звуците, а ако нещо се затруднявал, тя му казвала и той повтарял след нея. Тъй като те все още се опознават, това беше впечатлило изключително много учителката му и тя каза, че е възхитена, и си личеше, че наистина е така. Толкова мило ми стана... Тя го разцелува и така се вълнуваше... Много беше трогателно... Истински се зарадвах на искреното й отношение, просто... чудесно беше! Дощя ми се да го споделя с вас... Simple Smile

# 322
  • София
  • Мнения: 215
Rafi, добре дошла и от мен. Дай боже все такива новини да чуваме baby_neutral
Ieppe, много се радвам за вас.   bouquet

# 323
  • Мнения: 95
ОООООО, Лони, прекрасни новини. Вие го заслужавате, толкова сте упорити, че със сигурност едно от успелите деца ще бъде вашето - няма друг вариант с такива родители...
Не Лони, не използвам зарядни батерии, а тези нормалните по волт и половина на дурацел.

# 324
  • Враца
  • Мнения: 871
Искренно се радвам за вас Лони... дано все по-често ни поднасяш такива новини...

# 325
  • Мнения: 147
Zdrveyte skipi mami ,prochetoh edna chast ot foruma ,dosta informasia polucih ,mnogo vi blagodarya popadnah slucayno viv foruma kato tirseh informasia za gluhotata.I az sim mayka na gluho dete ,kakto vsicki i na men mi beshe mnogo trudno da vizpriyema che e gluh.Da se prestavya kazvam se Gyuler po proizhod sim turkinya ot Haskovsko selo sim ,sinit mi Recep e 1 godina.2 mesetsa novinata za gluhotata mi siobsti dotsent Popova predi edin mesets, byah sokirana oste ne mi se vyarva no kogato vleznah tuk i vidyah foruma i prochetoh mi olekna znachitelno na dosta viprosi namerih otgovorite  i vidyah che s usiliya i poveche uporitost moje da naprednem za da chuyat detsata ni ,niye sme v nachaloto ,dnes otidohme da ni nastroyat sluhovite aparati Doktor Popova gi nastoyi no buchat nesto moje bi ne mojah da gi postavya kakto tryabva ,utre ste opitam pak.Prichinata za gluhotata na moeto sikroviste ne znam imah normalna bremenost ,normalno rajdane ,nyamam rodnini s taya bolest dokolkoto znam .I resih da mu napravya geneticni iledvanya tiy kato ochite mu sisto se otklonyavat ,nashata doktorka v Haskovo kaza che moje da e fiziologicno krivogledstvo no toy veche e golyam spored men ,doktor Popova pik dnes mi kaza moje da e nyakakiv sindrom.Napravo neznam kakvo da pravya , za ponedelnik ni beshe casa za geneticnte isledvanya no sina mi vdigna temperatura  39 otidohme ne ni prieha mojel da zarazi drugite detsa ne kashlya, samo temperatura vidyah se v chudo daje oshte vdiga temperatura kato prochetoh tuka nyakolko foruma me hvana strah che moje da e ne day si boje miningit.da vidim kakvo ste stane utre.Dobre che imam rodnini v Sofia i imam kide da ostana.Glavata mi e mnogo obirkana ako imam greshki molya dame izvinite ,napisah na latinitsa ne moga na kirilitsa tiy kato bukvite na klavyaturata sa iztriti i pisha mnogo bavno na kirilitsa ,molya da me izvinite .Molya se na gospot da ne izlezne nesto drugo ot genetichnite isledvanya. Imam mnogo za razkazvane i pitane no drug pit v Haskovo nyamam kompyutir i nayama da moga da pisha chesto no ste se opitam ot vreme na vreme da pisha ,.Doskoro bye.

# 326
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравей gyulcem ,напълно те разирам...и аз и всички тук бяхме на твое място,но вярвай ми все пак се радвам,че децата ни родиха във време в което медицината може да им помогне да чуват..и да говорят..бавно ,трудно..но все пак е  по-добре отколкото нищо..Дано се  окаже обикновен вирус...тази гадна Т.С теб съм...  и се моля да намерите решение..Не пишеш колко ДБ са ти казали..пиши ни по-подробно..може да сме ти от полза... А за латиницата не се притеснявай...щом не може...няма проблем..Знай ,че тук ще намериш подкрепа винаги... с теб сме!  Peace

# 327
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Лони, хиляди прегръдки и целувки от мен за сайта за батерии.  bouquet Аз имам познат , който ходи често до Китай. Мога и на него да поръчам. Даже още утре ще ходя до офиса му, ще разговарям с него и вечерта ще пиша. Ако се съгласи да донесе повече, ще ви питам, който иска да поръчаме. Много се радвам, ако мога и на вас  да помогна по този начин.
 Рафи, супер, щастливи новини. Все така да ви върви с малката. Само хубави новини да пишем тук, го пожелавам и на всички останали.
Ние също сме добре, Иления съсс всеки изминат ден става все по-добре. Тя говори вече с цели изречения.
Лони, и на вас всичко най-най. Много се радвам за моя любим сладур, да го нацелуваш. Hug

# 328
  • Мнения: 147
zdraveyte pak Margi mersi  bouquet mnogo she se otzova znam she ste mi v polza ot tuk natatik i az ste se opitam s kakvoto moga da pomogna ,predi malko nyamah vreme da pisha po podrobno ot gore, ot gore opisah ,sibrah si bagaja za utre napravo me e starh  :shock:che ste izlezne oste nyakoya anomaliya ,inace deteto mi e dobre reagira mnogo umno kato cheli detcata ni sa lisheni ot edno no sa nadareni s drugo ,vprochem ne sim vidyala dete s tazi bolest grozno vsickite sa kato kartinki.Sinit mi zapochana da hodi veche i tova me zaradva mnogo.Popitah dnes popova kolko prosenta e gluhotata mu otgovori mi malko nesigurno newsm78 kato cheli,,ami nisto ne chuva ,na izsledvaniyeto ne reagira ,, na isledvanyata pishe 80l i dvustrano i neznam kakvo oznachava,dnes poiskah za telk otzat na isledvanieto zapisa nesto neznam dali e dostaticno razbirase vsicko za telk naucih tuk viv foruma,kazah che se obrista na naykoyi silni zvustsi imal ostatichen sluh,kaza da ne se bezpokoya steli da go operirat nyamalo da ostane gluho.predi da se virna v haskovo ste mina pak da vidim nastroykite kak ste povliyayat.Iskah da pitam za inplantanta .kolebaya se dali da pitam i da se opitam da vzema chas i v BMA ako moje po nyakakiv nachin da mi dadete kordinati na lekarite tam v ISUL sigurno ste iskat da chkam dokato navirshi 2 godinki .Moyeto sikroviste  sled2 -vtoriya mesets ne iskashe da suche napravo placheh sis nego idva mi naum dali togava nesto s usihite imalo problem,imahme golemi problemi sis yadeneto imahme po edno vreme zapocna da povrista ,sled yadeneto na fontan,i ne nadade na kilogrami pitah licniya ni lekar nisto ne kazvashe ot samo sebesi mina povristaneto no za sijaleniye sega teji edva 9 kilogrrama.sega yade i ne povrista daje suche, kirmya go vecher predi sin .Iskam da pitam dali moje da operirat dete s tolkova kilogrami ,i imlantanta kolko godini garansiya ima.? Pri men hubavoto e che v Haskovo imalo detcka gradina za detsa s uvreden sluh .Tryabva da razpitam a rehabilitatorite v gradnite li rabotyat kak moga da nameriye ,chudya se dali ot sega da go puskam za 2-3 chasa na den ?Iskam da procheta foruma oste malko.Ot sega blagodarnosti  na vsicki mayki viv foruma za tsenata informasia. baby_neutral  bouquet

# 329
  • Мнения: 147
chetoh za aparati na na nas ni ispisaha za 1570 lv 1200 plasta zdravnata kasa niye doplatihme aparatite sa ot firma oticon digitalni sis silikonova otlivka.dano izleznat hubavi i ni pomognat .i koya  bojidara v koya firma e tya .govorili ste i za nyakakvi tabletki za pochistvane na nas nishto ne kazaha?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт