ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 473
  • 818
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 950
Истински се зарадвах на искреното й отношение, просто... чудесно беше! Дощя ми се да го споделя с вас... Simple Smile
Ieppe радвам се много за вас ,страхотно е че има такива всеотдайни хора ,много успехи и занапред !  bouquet
За батериите информацията е много ценна !

bubica ,браво и на Иления !Така добре се почувствах като чета за успехите на нашите геройчета ,все такива новини да обсъждаме всички !
Идеята за батериите е страхотна ,включвам се във всякакви комбинации, bubica !

gyulcem , съжалявам и за вашите проблеми ,но нали виждаш борим се всички и нещата се получават , за таблетките за обезвлажняване  питай във фирмата ( от която са ви апаратите ) ,  има и специални комплекти за подръжка на сл.апарати и отливките .
Все пак ако се постараеш да пишеш на кирилица повече майки ще могат да си комуникират с теб !

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 09:26 от FEN

# 331
  • Мнения: 2 531
gyulcem много те моля пиши на кирилица  Praynig А иначе таблетки за обезвлажняване аз взимах от фирмата Славина, но от Пловдив другите ще ти пишат за Сф.
Относно кривогледството на детето ти, водили ли сте го на очен лекар? Сина ми също имаше доста силно, на 1 г. му сложихме очила  с тях не кривеше окото. Обикновенно става въпрос или за мързеливо око, т.е. едното е с голям диоптър, другото нормално, или пък както в нашия слумай за неравномерно дърпане от очните мускули . И двата случая е необходимо да се носят очила и почти винаги успешно се коригира проблема Hug Това само по себе си не е белег за някакъв генет. синдром . Ако искаш се консултирай като си в София с генетик , това става в поликлиниката към клиниката по генетика, д-р Тнчева, д-р Радева и др. намира се близо до ВМА !
  Ieppe чудесно е това, явно сте попаднали точното място и дано тревогите ти намалеят Hug Тук е мястото май и аз да се похваля- учителките на сина ми не само че го намериха много пораснал и променен след дългата ваканция, ама ми викат - " какво сте го правили къде го водите, направо не е той" и вече знае най много от цялата група!

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 09:37 от veni-b

# 332
  • Мнения: 179
Мами, има два вида таблетки, едните се пускат във вода и са като ефервесцентни- те са за почистване на отливките.Другите са за отнемане на влагата- поставят се заедно с апарата в кутията му.  bouquet

# 333
  • Мнения: 2 563
Bubica, в Анка вече прекаляват. И преди съм се оплаквала от лошото обслужване и вече въобще не се занимавам с тях!

Поздравления за успехите на дечицата!

# 334
  • Мнения: 147
Здравейте ,скъпи мами ще се опитам да пиша на кирилица ,накратко да припомня казвам се Гюлер и съм от Хасковско село Войводово синът ми се казва Реджеб и  е на 1 година и 2 месеца ,както на всички вас и на мен ми беше много трудно да повярвам ,че е глух .Глухотата на сина ми съобщи доц.Попова.Каза че нищо не чува.Само остатъчен слух има.А отгоре на това има и изкривяване на погледа .От четвъртък до днес бяхме в генетичната клиника изследванията ще са готови след един месец.Доктор Радева каза че след един месец  може да му направят изследвания   да видят дали слуха не се увредил от прекарана рубеола( не помня да е прекарал) може би аз ли не разбрах.Страх ме е направо че ще излезе пак някаква аномалия,изпратиха ни на психолог от генетиката психолога каза че е добре с развитието ,и  да намерим рехабилитатор който в най скоро време да почне да работи със сина ми. Впрочем Къде мога да намеря рехабилитатор има ли във всички градове.?Исках да питам за имплантацията   .Колебая се дали да питам и да се опитам да взема час и  във ВМА ако може да ми дадете координати на лекарите в ВМА .В ИСУЛ сигурно ще кажат след 1 година .И оперират ли деца с по ниско тегло моят син е 9 килограма.А  имплантанта колко  години гаранция има?
 от генетиката ни изпратиха на очен лекар но тя не можа да го прегледа както трябва тъй като малкия много плака и каза да го водя в очната клиника да го прегледат като го упоят.Взех час за утре .Ако му дадат очила как ще ги слагам заедно със слуховите апарати не знам ,ще ги хвърля ту едните, ту другите.Мерси за всичко.Бяхте ми много полезни добре ,че открих този форум.Намерих отговори на много мои въпроси.

# 335
  • Мнения: 2 531
gyulcem , най вероятно не става въпрос за това детето ти да е прекарало рубеола, а за теб! От 1975г. рубеолата е включена в имунизационния календар на Бг. Ако си родена след тази година - най вероятно си имунизирана, синът ти също би трябвало да е . Междувпрочем , познавам едно дете загубило слуха си слад като е прекарало варицела на 6 м. Прегледа при очен лекар сатва след като се разширят зениците на детето! Сина ми го преглеждаха без да го докосват- от растояние с едно апаратче което лекарката слага пред окото си с лампичка гледаше в неговото око! То никое дете на тази възраст не би дало повече! А иначе иследването за кривогледство го правеха като караха детето да следи движещия се пръст и наблюдават как се движат очите!

# 336
  • София
  • Мнения: 215
Здравей gyulcem, аз смятам че на всяка цена трябва да чуеш какво ще ти кажат и във ВМА . Може и да решат да направят по -бързо имплантация, въпреки че детенце е слабичко. Ще ти изпратя на лични телефона на д-р Златанов, с него можеш да се уговориш за преглед и аудиограма.  bouquet

# 337
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
gyulcem, поинтересувай се за имплантациите. Въпреки, че от ВМА искаха преди детенцето да е поне 10кг, си спомням, че преди имплантацията на синът ми доц.Цветков беше оперирал едно по-слабичко дете. А вече имат опит и с по-малки дечица. Ако искаш си разпитай подборно и в двете болници, няма нищо срамно да разпитваш. Може предварително да си нахвърляш всички въпроси на лисче, да не забравиш от притеснение нещо, което те интересува. Попрегледай и темите, в които сме писали по-напред, сигурно ще намериш интересни неща.
Колкото до очите, не мога никак да помогна, мога само да ви пожелая успех на прегледа!

# 338
  • Мнения: 147
Здравейте на всички много съм ви благодарна ,сега вече знам че сме много и заедно ще преминем през всички изпитания.Днес бях в очната клиника ,честно да ви кажа ме възмути тяхното държание не ни обърнаха внимание ,отидохме сутринта докато се оправят и си пийнат кафето часът беше станал вече 12 обед синът ми от умора и глад заспа събудиха г о за да му поставят капки, казаха че ще сложат и в 6 часа вечерта попитах ги дали мога да си ходя у роднините и после да дойда не ми разрешиха казаха да чакам до 6 часа и след поставянето да си идем ,стана ми лошо от притеснение че ми падна кръвното. Заведоха ни в една стая с 8 легла където имаше 7 жени с 6 деца представете си какво е а за хигиената да не говорим .Утре сутринта ще идем пак ще му поставят пак капки и ще го изследват.Да ви кажа честно стана ми лошо от обикаляне по болници като не е свикнал човек...А впрочем тази вечер се зарадвах от 4 дена слагам слуховите апарати на сина ми слагах ги докато сам ги изкарваше.Тази вечер бях решила да не му ги слагам ,по едно време започна да си удря по ушите ,изкарах слуховите апарати от кутията, той си наведе главичката за да му ги сложа и не плака изобщо,досега плачеше, много се трогнах ,че чак за малко да се разплача .Утре ще идем в ИСУЛ да настроят още веднъж апаратите и ще питам за операцията. Попова беше казала да минем преди да се върнем в Хасково за да ги настрои  ,на мен ми се струва че нещо обърках  ляво дясно.Ще дойдем след един месец ,за да вземем резултатите от генетичните изследвания, искам за тогава да си определя час при Док.Златанов ,за да го прегледа и той.Доскоро момичета и мерси за ценната информация.

# 339
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ЛОНИ, много мило ми стана за малкия! дано има повмече такива добри учители

ГЮЛЕР, не се давай на тъпите доктори! много съжалявам през какво минаваш, че и сама и далече от роднини, но няма да се даваш да се държат грубо с теб. не да се караш, но и няма да им позволяваш да ви държат като кучета така - ще настояваш, ще им казваш че детето е малко, че му става лошо...въобще ще си търсиш правата
прегръдки и успех - ще се справиш, ще видиш, и малкия щ6е е добре!

# 340
  • Мнения: 147
Здравейте момичета ,на мен ми омръзна от обиколка по болници искам си вкъщи ,но от една страна си викам по добре да намеря добър очен който да го прегледа, днес го прегледа доктор Иванова  от очната клиника и каза че ще му даде очила с диоптър 4 на едното и 6 на другото око .попитах я тези резултати окончателни ли са а тя ми каза че имало някаква частна клиника и там правели по подробно изследване четвъртък ще идем за епикризата и ще ми даде адреса на клиниката накара ни да поръчаме очила искала да види как ще гледа с тях дадох 60 лв и за тях и отгоре на всичко  ,казаха че е кривоглед и че ще го оперират , в очната клиника анестезиоложката му изкара куп нередности и предписа към около 10 изследвания ,вече ме е страх да ида на доктор от всякъде излиза нещо.Трябва за доброто на моето слънчице да съм силна .А дали от ТЕЛК и социалното ще ни отпуснат нещо не знам като се върна в Хасково ще ида да подам  документите за ушите ще питам и за очите.Извинявам се много ако съм ви дотегнала ,но като пиша тук се разтоварвам ,като знам че има много майки които ме разбират .

# 341
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте, момичета. Утре моя познат заминава за Китай, казах му ако е изгодно цяло стекче да вземе от тези батерии, които ни показа Лони. Ако всичко мине наред, ще пиша пак тук, който желае. С радост ще помогна на всички тук.Чао засега.   bouquet

# 342
  • Мнения: 2 531
gyulcem къде сте попаднали??? За пръв път чувам че искат да коригират опративно дете с кривогледство на 1 г?!? Много ли си криви окото/пусни някоя снимка/ ? От това което са ви написали за очилата- 4 и 6 диоптъра се вижда че двете очи не са с еднакъв диоптър , може от това да криви- какво ви казаха по въпроса?

# 343
  • Мнения: 950
gyulcem ,аз също знам че до 4, 5 год. възраст кривогледство ,не се променя оперативно , според мен консултирай се с още очни лекари ,много набързо става всичко като че ли не ти дават възможност да избираш , не трябва ли да сложи очилата ,да се проследи има ли промяна или не и  чак тогава да се мисли за операция .Аз не бих бързала .
Знам че ти е трудно ,дано да вземеш разумното решение !

# 344
  • Мнения: 950
А дали от ТЕЛК и социалното ще ни отпуснат нещо не знам като се върна в Хасково ще ида да подам  документите за ушите ще питам и за очите.
За телк в документите които ще подадеш се описват всички заболявания на детето  -не поотделно и това с диагнози от специалисти  , например моя син е с увреден слух и астма и двете фигурират в телк-решението !

Общи условия

Активация на акаунт