ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ - 2

  • 71 468
  • 818
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 950
   Hear Again пиши  на интернет адреса им , това е право на всеки , знаеш че тук всичко е тромаво и бавно ,това е България .Правенето на тия филми не е печелившо нито комерсиално .

# 466
  • Мнения: 950
Не мога да остана безразлична пред стихотворението на момиченцето от филма и дори за миг си помечтах че и моя син може да го каже !

# 467
  • Мнения: 2 563
   Hear Again пиши  на интернет адреса им , това е право на всеки , знаеш че тук всичко е тромаво и бавно ,това е България .Правенето на тия филми не е печелившо нито комерсиално .

Писала съм, Фен. И не само аз. Тях обаче не ги интересува. ЗИХУ изисква да има предаване за хората с увреждания, БНТ прави нещо си и не ги интересува, че е дебилно.

Стихотворението беше много сладко, да!  Grinning

# 468
  • Мнения: 2 543
FEN, прощавай!  bouquet Последното пък, което съм искала, а предполагам и Яна, е да те приземява. Аз наистина винаги се радвам да видя говорещи дечица, все си ровя из интернет и си намирам такива филмчета - в тях намирам надежда и утеха за бъдещето.  Hug Съвсем правилно разбрах защо си пуснала линка, но някак си... не мога да пропусна и останалото, още повече, че то заемаше много по-голяма част от репортажа. Затова рагирах така аз лично. Не бих го нарекла черногледство. Просто хората реагират различно на различните неща. Моля те, FEN, не ни разбирай погрешно. Hug

# 469
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Няма какво да се сърдим, отдавна селектират определени деца, само тях снимат. Няма значение. Писнало ми е от тия глупости. Аз гледам вече само мойто дете какво тр да постигне. Филмът ми навя една  мисъл, цел- и мойто дете по това време на следващата год да каже такова стихотворение. Каза го супер, аз писах и по-нагоре, че съм очарована.

А кой изтри постовете на РумиА?

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 23:28 от bubica

# 470
  • Мнения: 950
Просто хората реагират различно на различните неща. Моля те, FEN, не ни разбирай погрешно. Hug
Hug            Peace

# 471
  • Мнения: 2 543
Хм, какво наистина е станало с постовете на РумиА? Предполагам, че сама ги си е изтрила...

FEN, между другото сега прочетох, че през лятото ще има сравнително евтини полети от София до Варна, горе-долу към 100-тина лева ще е билетът отиване и връщане. Не, че е малко пари, но пък като си помислиш, че за един час си пристигнал... Да знаеш, да си плануваш пътуванията за след юли. Simple Smile

# 472
  • Мнения: 950
Това е супер ,  ще погледна офертите , но за  децата как ще им се отрази разликата в налягането , аз все се страхувам .

# 473
  • Мнения: 2 543
Ами, нищо им няма на децата. Единственото гадно нещо в нашия случай беше, когато на металния детектор трябваше да се разделим. В Германия беше така, че трябваше една полицайка заедно с него да заобиколи цялата лента с багажите на хората, за да премине от другата страна, а това беше едно мнооооого дълго растояние. Йоан побърза да ревне и да привлече максимално внимание. Joy Иначе, всичко беше ок. Май на мен по не ми хареса от на него.  Embarassed

# 474
  • Мнения: 2 563
Ами, нищо им няма на децата. Единственото гадно нещо в нашия случай беше, когато на металния детектор трябваше да се разделим. В Германия беше така, че трябваше една полицайка заедно с него да заобиколи цялата лента с багажите на хората, за да премине от другата страна, а това беше едно мнооооого дълго растояние. Йоан побърза да ревне и да привлече максимално внимание. Joy Иначе, всичко беше ок. Май на мен по не ми хареса от на него.  Embarassed

Що се разделяте на металния детектор? Моят имплант не пищи при преминаване.

# 475
  • Мнения: 2 543
Ми, доколкото знам, заради магнита. Предполагам, че причината е, че по някакъв начин може да се повреди вътрешната част на импланта от него. Има си дори и специален паспорт за целта. В него пише името на човека с импланта, лекарят и разни други неща.

P.S. Не, сега прочетох, че е, за да не се разпищи алармата. Явно се случва понякога...

# 476
  • Мнения: 2 563
Ми, доколкото знам, заради магнита. Предполагам, че причината е, че по някакъв начин може да се повреди вътрешната част на импланта от него. Има си дори и специален паспорт за целта. В него пише името на човека с импланта, лекарят и разни други неща.

P.S. Не, сега прочетох, че е, за да не се разпищи алармата. Явно се случва понякога...

Аз имам картичка, но по летищата ми я игнорират.

Знам, че съветват да се изключва докато излети самолета и докато кацне, но аз не го правя, защото не намирам, че е безопасно за мен да стоя глуха по 45 минути, че и повече в началото и края на полета.

# 477
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ние сме нямали проблеми по летищата. Опитах се да покажа и картата, но те не и обърнаха внимание. Погледнаха я , но нищо......а детето си мина през детектора без проблем. Виж, майката я съблякоха Mr. Greenзаради някакви метални неща по -дънките.

# 478
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не знам, при мен неминуемо се получава да сравнявам понякога Яни с връсниците му, най-малкото, за да мога да преценя какво му е изоставането. Защото липсата на говор и естествен слух рефлектира в изоставане и в други области, които с повече работа може да се компенсират... Пък и той расте в изцяло чуваща среда, семейството, приятелчетата от квартала, сега градината... Понякога като си играе навън с приятелчетата на моменти забравям, че е различен, щом и хората около мен не го възприемат като такъв... В други моменти го сравнявам...
Естествено, че на всички ни се иска децата ни да проговарят по-бързо и да наваксват повече, много ясно, че всяко дете се развива индивидуално, но няма нищо лошо да ни се иска все повече и повече. Особено когато има примери за дечица, които се развиват така добре и говорят добре  Heart Eyes

Ние от миналата година сме се замислили за настройки в Германия, имаме познати в Щутгарт, но ни спираха финансови причини  Confused Вчера на мъжът ми са му казали, ще ни дадат заем от фирмата, където работи, за пътуването и изследването и исках да ви помоля, ако ви остане време, дали можете да ми дадете някакви линкове за клиника или център за кохлеарна имплантация в Щутгарт, че аз съм много скарана с езиците и ще се измъча с речници да ровя  Embarassed Много ще съм ви благодарна  Hug

# 479
  • Мнения: 2 543
Петя, гледах, гледах... Най-близо ми се струват Tubingen, Karlsruhe и Heidelberg. http://www.uniklinik-freiburg.de/icf/live/links/ci-kliniken.html - това е списък с адресите и телефоните им. По-късно ще потърся и сайтове.

Общи условия

Активация на акаунт