Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 4

  • 15 912
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 829
Интересно, че напоследък и моито диване има мераци да ме хапе-спира да суче, поглежда дяволито, усмихва се и захапва. Аз го притискам към гърдата, вече си изработих рефлекс и го правя толкова бързо, че не успява да ме захапе. Ама преди не хапеше, сега какво му става? Обяснявам му, че така не бива, понякога ако повтори го махам от гърдата. Засега не ми е голям проблем.
Пепеляшка, докато свикна с тая твойта буболечка.... посягах да я трепя няколко пъти Laughing

# 286
  • Мнения: 2 614
Облаче, при мен основния проблем е също от щитовидната жлеза - произвеждам инсулин като за няколко човека... и въпреки съвместимите с кърменето лекарства, не се оправиха изследванията въобще....
Явно ще трябва по хард лечение да е. А и хомеопата ни, която ме подкрепя напълно за кърменето, ми каза, че трябва да отбивам вече и май без това няма да стане....

Пепеляшка, и аз доста изпитателно я гледах буболечката, докато схвана какво става...май е време да лягам вече!  Peace

# 287
  • Мнения: 1 947
  Правда, инсулин или тироксин? Или имаш предвид панкреаса? Rolling Eyes Щитовидната жлеза е
много тънко място при жените... И аз имах проблем по време на бременността. Пожелавам
ти да се справиш с проблема! Simple Smile
  Аз тъкмо писах колко хубаво лекарство за запушен нос е кърмата и ... моята госпожица
и тя се сдоби с екстрата сополи. Днес е най-зле, че са се сгъстили и не може да суче - не
се сеща, че може да ги издуха или смръкне - показвах и, бърша с кърпичката, но те са много
навътре. Цял ден не може да суче - няколко глътки и ú заглъхват ушенцата - дърпа ги, вика...
И да се храни ú е трудно, съвсем малко и рядко пишкаше. Абе, седя си гладна направо. Преди
лягане голям зор видяхме с вакуумната помпичка, но накрая се освободи и заспа, милото ми.
То, защо ли го разказвам това?!? Май исках да ви питам дали не знаете метод за сукане със
запушен нос... Rolling Eyes

# 288
  • Германия
  • Мнения: 8 099
анна, аз капвам кърма в нослето и след това водя борба с помпичката. Поне едната страна да е отпушена и слагам отгоре сукалчето, т.е. върху мен така че нослето да сочи надолу (ама и аз го обясних)


пощадете ми буболечката, тя само си щъка невинно Wink

# 289
  • Мнения: 2 829
Аз му слагам капки в нослето на Алекс когато не може да суче. Купувам детски Ксилометазолин и го разреждам със физиологичен разтвор. Иначе като не може да засуче плаче безутешно и няма заспиване. Хич не обичам лекарствата, ама....

Бе тя невинно щъка, ама знаеш ли колко бълхи има тука?

# 290
  • Мнения: 3 926
Деси, да ти кажа , душа, повече се тревожа за спокойния сън на всички. Тя зъби мие. Освен това е суровоядка. Всеки ден дъвче зеле(карфиол), моркови, ябълки... всичко в суров вид. А нашият зъбар като я видя с една торбичка карфиол и щеше да падне. Обясни ми, че суровоядството било един от най-добрите природни начини за почистване на зъбите и щом детето само си иска да не му отказвам нищо. И аз така - ръчкам по някой морков или ябълка и тя веднага загризва.
Не се втелясвам, щото ако взема... първо за задавянето ще параноясам. Гледам да не се замислям и да се накарам да повярвам, че тя най-добре знае какво е добро и полезно за нея Rolling Eyes

# 291
  • Мнения: 1 947
   Това го опитахме, само че вчера нямах търпение да смуча кърма с пипетката
(директно в носа вече не става, порастна:) ) и използвах Стеримар (морска вода,
без химия) и после помпата. Но наистина е голямо сърдене - стискаше ми гърдите
и ги удряше - сигурно си е мислила, че те нещо са се повредили. Grinning Въх, викам си,
отби се, ама не било... Simple Smile

# 292
  • Мнения: 3 718
За запушените нослета, вчера ми казаха, че    тази помпичка  била много ефективна. Някой ползвал ли е, малко ми звучи страховито  newsm78
А иначе до сега съм действала със стеримар и после докато суче си дърпа всичко и нослето се отпушва. През сополивите му нощи е бил почти нон стоп на цицата. Слагала съм и капки, ама ефект не съм видяла. Другото е вит. С в носа.

# 293
  • Мнения: 160
здравейте момичета Simple Smile

аз имам един въпрос, малко встарни от това, което обсъждате в момента, обаче ще съм много благодарна ако ми отговорите.
и аз ,естествено, имам кърмаче - голямо, на 1г и 8м. и се притеснявам, че от 4-5 дни си проспуска вечерното кърмене и остава само на 1 - на обяд. знам, че вече е голям и дори да се отбива, което сигурно става, е ок, но се притеснявам дали има някакъв "норматив" Simple Smile на мляко, който трябва да се покрива Simple Smile той така или иначе хапва и кисело мляко и мноого сирене, защото му е луд фен, но реших да си попитам вас   bouquet
сигурно звуча леко налудничаво, особено като чета, че правдичка се опитва да отбива и се чуди как, обаче май и аз не съм съвсем готова  Embarassed освен това, се чудя дали просто не е период, защото и друг път сме имали такива, но никога толкова дълги с вечерното кърмене, и ме е страх, че ако поиска пак кърмата няма вече да я има. снощи примерно, той направи по-сериозно усилие , но млякото просто не тръгна, защото не е тръгвало от 4 вечери вече.
та така Simple Smile какво мислите вие, да настоявам ли с опитите  да го кърмя заспал (въпреки че и тогава не ще да тръгва млякото вечер  Sad), защото какъвто е бесен, само тогава има търпение да чака мляко и да стои на 1 място, за да се накърми!  дали трябва да му давам нещо допълнително - знам ли, адапте  newsm78 много неподготвена ме свари това дете с проявите си Simple Smile
мерси много момичета, прегръдки на всички  Hug
правдичка, успех с хормоните, дано бързо се оправяш  Heart Eyes

# 294
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Я, да се запишем и ние, че вече си навъртяхме стаж  Grinning
Момичета, ами че то всички сме един дол дренки  Laughing
Да не звуча неадекватно, ама се заех да чета цялата тема и още съм на втора страница и като чета за нощното кърмене- ей направо се успокоих  Mr. Green
Поздрави на всички   bouquet

# 295
  • Мнения: 1 081
Уф, май наистина съм взела да се втелясвам...То като се почне от зъбите, та до храната-мойто сао разни зародиши и био-неща му давам, пък снощи като прибара 2 препечени филии с масло и шарена сол-и двете ги омете  Shocked -уж твърди, уж се дави-трънци...мазньоч му се ядял на детето...

А за зашушено носле-аз капя Адреналин с натриев хлорид-много помага, за секунди отпушва:)

# 296
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Уф, май наистина съм взела да се втелясвам...То като се почне от зъбите, та до храната-мойто сао разни зародиши и био-неща му давам, пък снощи като прибара 2 препечени филии с масло и шарена сол-и двете ги омете  Shocked -уж твърди, уж се дави-трънци...мазньоч му се ядял на детето...

А за зашушено носле-аз капя Адреналин с натриев хлорид-много помага, за секунди отпушва:)

Здрасти, много интересно ми стана какви зародиши и от къде се сдобиваш с
'био-нещата
', че нещо детската кухня хич не ми се нрави дето й я давам и съм решила да й готвя аз.

# 297
  • Мнения: 1 081
от диетичните магазини и от градината на баба  ми:)

# 298
  • Мнения: 4 242
rumcheto разбирам за какво говориш, защото споделям чувствата и възгледите ти   Peace
Не стана ясно обаче вие само веднъж в денонощие ли се кърмите?

# 299
  • Мнения: 346
Дългокърмещи мамета дайте съвет   по моята тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=238068.0

Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт