Млечната Салатка на Бъни

  • 5 182
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
И аз се впечатлих от салатката и мисля довечера да изненадам с нея мъжо. После ще разказвам за отзивите Grinning
Момичета, мисля, че няма разлика между изварата на Маджаров и другите извари, предлагащи се на пазара. Цехът на Маджаров се намира в нашият град. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 358
Арина е обяснила много добре как стават кашкавалените кошнички - точно това е идеята кашкавала да стане пластичен като пластелин и лесно да се обработва с ръце. Като се застъпят леко 3 парченца кашкавал от температурата се получава един по голям лист кашкавал ,който е мек и пластичен и който може да се оформи ако не ви естрах от топло Mr. Greenдори с ръчички и да му се придаде желаната форма  bouquet

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
И аз се впечатлих от салатката и мисля довечера да изненадам с нея мъжо. После ще разказвам за отзивите Grinning
Момичета, мисля, че няма разлика между изварата на Маджаров и другите извари, предлагащи се на пазара. Цехът на Маджаров се намира в нашият град. Simple Smile
mari_anka, най-хубавата извара, която съм яла е на Дея, незнам дали има при вас в Пловдив, ако намериш, пробвай, мисля че ще останеш доволна Wink

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
 БЪНИ, благодаря! Ще се пробва!  Peace

# 19
  • Мнения: 101
FlutterСнощи като се прибрах от работа, разбрах, че сестрата на мъж ми ще идва в къщи, заедно с малката ми племенница Ивайла, която е на 1 г. и е лакомница голяма.
А пилето, което бях направила, според съветите на Бъни, беше излапано от двамата ми мъже ... и както се чудих и маех какво да направя #Crazy, се сетих, че някъде бях гледала по телевизията за бързо, лесно и вкусно "аламинутче".
Сварих 1кг. картофи и 5 яйца. После разбих половин кофичка кисело мляко с 200 гр. майонеза, 100 гр. извара, 5-6 скилидки настърган чесън и копър. Малко сол за вкус. На едро настъргах  в отделни купички картофите, после белтъците на яйцата, малко кашкавал и сирене. Всичко това после го нареждаме на пластове в съд. Първо картофите, после половината от сиренето, кашкавала, белтъците и няколко лъжици от соса. В същия ред се нареждат и останалите продукти. Отгоре се маже хубаво със соса, поръсва се с чер пипер и копър. Най-отгоре настъргах сварения жълтък.
Стана превъзходно!! Гостите малко чакаха, защото се поднася охладено, но послеееееее си облизаха пръстите и нищо не остана в тавата.
Нямам снимки да покажа, защото незнам как се качват на страниците на форума. newsm78

# 20
  • Мнения: 4 358
Beni Vasi браво много обичам такива бързи и вкусни неща.Само до питам моето пиле стана ли и хареса ли се у вас newsm78 Hug

# 21
  • Мнения: 101
  smile3525нямам думи просто newsm51  беше чудесно и всички останаха много доволни!!!
Чакам още идеи за твоите прекрасни специалитети!! smile3502

# 22
  • Мнения: 1 906
Бъни, какво стана със снимките?

# 23
  • Мнения: 4 358
Бъни, какво стана със снимките?

Малко ми е сложно сега - без фото съм. Снимки правя с GSM на мъж ми и все го дебна да снимам преди да е излапал всичко.
Веднага щом мога ще кача - извинете ме моля още веднъж Hug Praynig
Бени Васи - мното се радвам че ви е харесало пилето.Чакам мъжат ми да прати една снимчица дано да е станала за още една бърза рецепта с пиле и ще кача рецепта и снимка  - дано.

# 24
  • Мнения: 101
Бъни, имам предложение към теб. Ако искаш да си говорим на ти? И второ предложение, досега предложените идеи от теб са изключителни поне за мен и не трябва да пропускаш възможността да участваш в "Перфектната вечеря" по Джи Ти Ви. Какво мислиш по въпроса?

# 25
  • Мнения: 4 358
Бени Васи нещо не съм много публична личност май - от срамежливите съм Mr. Greenшегувам се.
Сега момичета пускам още една рецепта от бързите с пиле.
Пак в йенски съд - за работещи и заети жени - всичко пак сурово се слага - пилешко филе овкусено с черен пипер и кимион, лук на полумесеци тънко нарязан, една опаковка замразени зеленчуци Пролетен микс - вътре има броколи, карфион, моркови и пресен зелен фасул, ориз и вода малко по малко от обичайното количество в съотношение 3:1 ,защото самите замразени зеленчуци пускат малко водичка, прибавяте сол на вкус, слагате капака и задушавате в предварително загрята на 300 градуса фурна. Малко преди да е готово махате капака, попичате още към 10 мин и преди да сервирате разбърквате с 1 кофичка заквасена сметана на Данон.
Като сервирах трябваше отгоре щедро да поръся с кашкавал, но ооо изненада моят Кумчо Вълчо го излапал Mr. GreenПАК.
Предупреждавам ,че снимката е супер грозна, но иначе става много бързо и е вкусно Peace - с GSM е в момента нямам фото Sick #Cussing out
http://radikal.ru/action.aspx

Нещо не успях със снимката ще пробвам пак

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 15:50 от БЪНИ

# 26
  • Мнения: 4 358


Дано да стана сега

# 27
  • Мнения: 101
вкусно изглежда. Мъжът ми много не обича броколи, но ще взема да го изненадам някой път. мммм, вече се облизвам.
БРАВО БЪНИ!!! smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 28
  • Мнения: 4 358
Много се радвам newsm51 newsm51 Само за протокола да кажа,че откакто съм във форума ми е едно такова newsm44 newsm68 много сте мили всички

# 29
  • Мнения: 101
Бъни, може ли точните пропорции на съставките на млечната салатка? Защото според мен пропорциите са важни за добрия вкус и ме е страх, че ако тръгна на око да я правя може да объркам нещо. Продукти на Маджаров по нашите магазини не съм срещала и по колко грама са пакетите им нямам идея никаква. Също така колко шунка, колко чушки..топено сирене колко..Мерси предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт