Водоустойчиви мебели

  • 5 295
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 152
Тази фирма специално произвежда водоустойчиви мебели за баня с 3 години гаранция. Цените са приемливи, имат разнообразие от цветове и модели, а и правят индивидуални поръчки. Само не помня със сигурност дали магазина не се намира на бул.България.
http://www.pit-2002.com/index.php?page=prod-bath-bg

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Давали три години гаранция.

С какво ще те обезпечи съответната гаранция ?

# 17
  • Мнения: 2 865
Да, тях имам предвид.
От PVC или не - никак не ми се нравят. Лишени са от всякаква фантазия. Да не говорим, че и никак не ми допада белият цвят в мебилировката. Създава изкуствена стерилност, която ми носи студ и липса на какъвто и да е уют. А у дома уюта е на първо място!  Simple Smile
Топлите цветове, дървото, овалните форми - допринасят за него. Но не и белите мебели и стени.


Цветове има различни, а и предполагам че всяка фирма изработва мебели и по индивидуален проект, но тъй като ти искаш дървесен фурнир май нямаш богат избор на материал за мебели.

# 18
  • Мнения: 359
Додо додо ако съм те разбрала правилно имаш предвид нещо такова(нямам предвид модел и красоти
http://images19.snimka.bg/003881734.jpg
 са .Значи това което знам за тези материали,че са:1вид-мултистрато,което ще рече,че се наслагват пластове дървесина и се маже със спец лепило,после пак дървесина и лепило и т.н.Всичко това се пресова и подлага на топл.обработка.Другият вид (по некачествен) е дърв.влакна и лепило забъркани заедно и пак подл. на такава обработка.Та и от там бързото подуване на някои от тези мебели.За стъклените мивки наистина са големи боклуци.И аз доста търсих нещо такова,накрая се спрях на кристална,и без това трябва да се чисти след всяка капка,поне нещо по свястно да е

# 19
  • Мнения: 90
Додо додо ако съм те разбрала правилно имаш предвид нещо такова(нямам предвид модел и красоти
http://images19.snimka.bg/003881734.jpg
 

Точно такъв модел шкафче + колона съм си харесала и в Булгрес ми казаха, че могат да ми го изработят за 800 лева. Притеснява ме, обаче дали материала, от който ще ми го направят ще издържи. Твърдят, че е водоустойчив, със специални покрития, но не знам дали да рискувам. Ще трябва да разпитам какъв е точно материала / "мултистрато" или нещо друго/.

# 20
  • Мнения: 145
Здравейте, да кажа че след около седмица чакам да монтират в къщи шкафовете, поръчахме ги от дейзи 13, бях изправена пред същата дилема какви да са да не се раздуят, как какво и реших, въпреки всичко да заложа на сигурното. Изработиха ни индивидуални проекти, избираш си цвят какъвто искаш и е ПВЦ.......ще коментирам като влязат в екплоатация, но сигурното си е сигуно.........  bouquet

# 21
  • Мнения: 386
купихме от кератон шкаф, с душ кабина съм и две години е ок.
но висящия таван с всичките му водоустойчиви простотии е тръгнал да се бели, трябва да викам някой да го оправи  Thinking

При всички случаи задължително си сложи вентилатор на шахтата и да работи непрекъснато, докато е мокро и влажно.
Аз докато се натуткам ми мухляса и уж влагоустойчивият окачен таван Close, а на стойката за т. хартия й е олющи покритието Shocked - ей-това вече ме втрещи окончателно, а струваше бая пари. Така че и с аксесоарите внимавай, аз и 2 душа изхвърлих точно по тая причина, сега се чудя какъв да взема.

моят таван не е мухлясал поне, но съм с вентилатор банята
но пък тръгнаха да ръждясват закачалките за хавлиите Sad а бяха доста скъпи



а това за корабите е ужасно смешно - едни хора бяха убедили позната да си направи кухня от чам с това твърдение. по-точно, че мачтите се правят от борове  Joy

# 22
  • Мнения: 1 426
Вие ме съкрушихте..... Cry
Вчера идваха майстори да взимат размер, направиха ми проект, какво да правя сега????
Сто пъти ги попитах, убеждават ме, че проблеми с раздуване нямало. Давали три години гаранция. Обясниха ми, че дъресината се обработвала с някакви специални химикали, които я запечатвали. Действително на пипане стои като PVC.
Дадоха ми пример с корабите даже -  един вид, че е възможно дървото в пряк контакт с вода да не се разудва...Rolling Eyes
Ще ми излезе много скъпо и ако се наложи да ги изхвърлям след година-две, ще бъде безумие!
Какво да правя?

а бе тия кораби, май не са виждали през живота си, вече дървени няма, а за дървените гемии се правят от доста здраво дърво, като отгоре се облепят със незнам си колко слоя стъкопласт смоли, водоустойчиви бои и лакове и всяка година се парви всичко на ново.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Отказах поръчката. Възмутена съм.
Ето какво се случи.
Вчера ми се обадиха от магазина, че офертата ми е готова в три варианта - цена за масив, цена за фурнир и цена за HDF. Да ида да видя и да избираме цветове и аксесоари.
Предишната вечер бяха дошли двама майстори, които взеха размери и по тях беше начертана схема на мебелите, съответно с всичко, което се бяхме разбрали да има. Плот, ъглова висока колона в която има кош за дрехи и три рафта вътре, отвън три стъклени рафта, цяла стена огледало и осветление. Пак казвам - това беше уточнено.
Купата бях избрала и платила вече и цената и беше извън изготвената схема.
Трите оферти съответно бяха две хиляди и нещо за масив, хиляда и седемстотин за фурнир и хиляда и петстотин за HDF.
Поизненадах се, стори ми се скъпичко, но прецених, че мога да си позволя да избера третия вариант, след уточнението, че разлика в качеството няма.
С оглед прочетеното тук в тази тема вчера, отново поисках уверение, че мебелите няма да се раздуят.
Жената, която беше там, очевидно собственичката, ми беше непозната. Когато правих поръчката имаше друга служителка, любезна.
Собственичката се оказа от онзи тип нафукани и с нетърпящ възражение префърцунен тон госпожи, които те карат да се чувстваш виновен, че имаш въпроси и че имаш необходимост от разяснения. Отбелязах го още при влизането в магазина, но си казах, че мебелите ще взимам у дома, а не собственичката - слава богу, ще я преглътна.
Та в  резюме....скара ми се набързо, че имам съмнения в качеството на материала, който продава, давали три години гаранция, ако нещо се случило в рамките на това време - идват, демонтират, поправят и монтират отново. Ако нещо се случи на третата година и първият ден - честито.
До тук - иди дойди. Но гледайки схемата, случайно ми хруна да питам колко рафта има вътре. При което тя ми каза, че няма.
Е, за какво ми е цяла колона без рафтове, попитах аз?!?  Shocked
 Е, да, но ако искам рафт - 25 лева допълнително, ако искам три - 75лв.. Кош за дрехи също не бил предвиден. От 80 лева нагоре бил, незнаела в момента колко точно.. Ха! И огледалото не било включено в цената / нищо, че присъства на схемата/, нито пък осветлението!!!!!  Shocked
Т.е. цената е само на плота и колоната и нищо друго.
И не това ме възмути толкова, колкото, опита да бъда оставена с впечатлението, че това е цената за всичко. Ако случайно не бях попитала, щяха да ме сюрпризират накрая. И ако се бях спряла на варианта хиляда и петстотин, всъщност приспадайки всичко, цената щеше да отиде над две и триста някъде с аксесоарите, които пък са съвсем отделно. И аз нямаше да имам готовност за това, защото не съм информирана.
Ядосах се на тази некоректност и заявих, че няма да поръчвам нищо.
Попитах колко струва проекта, който ми е начертан. Бих искала да го взема. При което префърцунената госпожа се пресегна и ми го издърпа рязко от ръцете. Ей така станах  #Crazy
Заяви ми, че няма да ми даде никакъв проект, и че той не се продавал, а тя притежавала авторски права върху него.
Всъщност всички идеи си бяха мои, те само взеха мерките и спрямо тях визуализираха на хартия това което исках. А и желаех да си го платя.
Не я интересувало.
Дълъг разказ, но съм ядосана. Загубиха ми няколко дена и сега отново съм в изходно положение.
Какво да правя??? Sad

# 24
  • Мнения: 1 152
Много е отчайващо положението при избора и обзавеждане с мебели. Фирмите в България нямат още култура за работа с клиенти. Последният ми горчив опит е точно с мебел за баня. Жалко, че това което им казах по телефона, не можах да им кажа лично в очите. Бях бясна.
Така, че добре си отказала поръчката. Продължавай напред в търсенето и успех ти пожелавам. Вярвам, че има и коректни фирми с отзивчиви и компетентни служители.
А и все пак кажи коя е фирмата, за да няма и други потърпевши.

# 25
  • Мнения: 90
Да, за съжаление често се случва да се сблъскваме с подобно отношение. Като че ли трябва да си им благодарен, че ти правят "услуга" да ти обърнат внимание.
И все пак не се отчайвай! Виждам, че си от София, а като гледам там има голям избор от фирми и все ще намериш това, което търсиш: и като качество, и като отношение.
Аз си харесах някои неща от тези две фирми, но са съжаление нямат представители в нашия град:
http://www.diliana-design.com/p7.php
http://volturno.biz/products.php?pageid=49

Успех в избора и скоро да се похвалиш с нови мебели в банята!

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Dodo, чак сега сколасах.
Ето на какво ми заприлича шкафът:


Относно собственичката на фирмата и случката нямам думи Close.
От друга страна може би пък по-добре, че така е станало, представи си ядовете после, ако беше поръчала вече Stop.
Което обаче не ти решава проблема с обзавеждането на банята, факт.
Както е факт и това, че по всякаквите му там списания и сайтове е бъкано с най-различен тип обзавеждания за баня, но водата е строго изолирана или в душ кабина, или зад някаква преграда. Как обаче се получава това в баня 2х2 или няма и толкова никой не си дава труд да обясни.

Ето нещо като твоя вариант, поне така, както го описваш:

Къде е душът/ ваната обаче не става много ясно, вижда се някакво отражение в огледалото на първата снимка, явно са някъде встрани, изолирани.

# 27
  • софия
  • Мнения: 25 461
И аз съм пред същата дилема - какви мебели за банята да вземем. Преди 5 години я правих и вече шкафчето отдолу се е раздуло, а имам душ-кабина и вентилатор. Тогава, честно казано, не бях "светната" и не знам от какъв материал е.

Да, за съжаление често се случва да се сблъскваме с подобно отношение. Като че ли трябва да си им благодарен, че ти правят "услуга" да ти обърнат внимание.
И все пак не се отчайвай! Виждам, че си от София, а като гледам там има голям избор от фирми и все ще намериш това, което търсиш: и като качество, и като отношение.
Аз си харесах някои неща от тези две фирми, но са съжаление нямат представители в нашия град:
http://www.diliana-design.com/p7.php
http://volturno.biz/products.php?pageid=49

Успех в избора и скоро да се похвалиш с нови мебели в банята!

http://www.diliana-design.com За тази фирма мога да кажа само хубави неща. Случайно влязох в техния магазин на Солунска, когато се бях счупила да обикалям и търся по-различни плочки за кухненския бокс. Бяха много любезни и отзивчиви. Намерих това, което търся и го поръчах без да съм го видяла на живо, но това, което получих отговаряше точно на моята представа и изисквания. Имат много красиви и по-различни неща на прилични цени.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Здравейте отново!
Искам да ви кажа, че открих едно невероятно място, където продават мебели на Мартинели, но цените са 4-5 пъти надолу! На едро са.
Има не само стъклени мебели, но и от нещо като PVC и никави дървесини. Цените варират между 400-800 лева, като в тях ти влиза абсолютно всичко - и мивка и шкафове и огледала, дори и батерия.
Все още не мога да повярвам на очите си.
Поръчах да проверят няколко модела дали ги има в наличност. Ако всичко се окаже истина и както изглежда, ще ви напиша адреса на магазина  Peace
За тези цени ще си купя китайски мебели, какво пък ! Дори и нещо да им се случи 500 лева не са като 2500 Grinning

# 29
  • Мнения: 404
Аз също съм на етап мебели за баня. Затова се записвам да следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт