Хидроцефалия

  • 142 625
  • 802
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 317
При последната операция на Сами за 5 дни в болницата не знам колко свалих, но се върнах друг човек, и всички дрехи ми падаха. Няма как...
Съгласна съм с бим бам, сега имаш толкова много проблеми, които да решиш, че не е моментът да се занимаваш с педиатърката...
И изобщо не ги слушай тези роднини - извинявам се, но толкова им е акъла, щом ти говорят такива неща в този момент, вместо да те подкрепят. Гледай си детето, в никакъв случай не си вменявай вина, защото това само ще влоши твоето душевно състояние - тези неща стават, и след като станат, разбираме всъщност колко много други хора са сполетели. Причини разни, много често - комплексни. Но естествено хидроцефалията в никакъв случай не може да е от неправилно хранене Naughty
Пращам ти и ЛС.

# 646
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....,защото има някаква алергия....

Задължително кажи за алергиите в болницата, за да направят на детето тестове към упойки и лекарства, които може да се наложи да приема след операцията!!!

# 647
  • Мнения: 375
Да,казах за алергията,казаха,че ще го тестват.Живота ми се промени за 1 ден,ох моля се да се оправи детенцето ми Praynig.Вчера случайно се запознах в поликлинаката с дете със спина бифида после получило и хидроцефалия и ми показа клапата ама тя май беше на врата,каза че е оперирал Захаринов преди 6 години.А по принцип хидрозефалията води ли до умствено изоставане.И как да разбера дали е вродена или не?Ох,имам толкова много въпроси.Добре,че ви има Hug.

# 648
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....А по принцип хидрозефалията води ли до умствено изоставане.И как да разбера дали е вродена или не?Ох,имам толкова много въпроси.Добре,че ви има Hug.

Да, за съжаление хидроцефалията може да доведе до проблеми с развитието, най - вече, когато не се постави клапа навреме. Но когато има адекватно лечение, в много случаи дечицата се развиват нормално.

Колкото до това дали е вродена или не, трудно ще намериш отговор на въпроса. Възможни са и двата варианта, но не мисли сега за това, не можеш да промениш нещата. Но можеш да бъдеш полезна за детето си от тук нататък!

# 649
  • Мнения: 375
Четох  написаното от доц,Георгиева от трансфонтеналната,не мога да разбера всичко,ама това,което разбрах е,че:латерални вентрикули  с нормални размери,разширени субарахноидални пространства(може и да не съм разчела добре,после пише 14мм,после 10-14 мм,ама какво точно не разбрах).Сега за почвам постепенно да оправям багажа за утре,Бебо спинка още.Вчера му взех антиалергенно мляко,ама нещо не го иска,преди го ядеше,сеге цокне малко и дотам,иначе сме на фризовом.Непрекъснато си чеша главата,особенно отзад,дърпа се скубе се ,дали е заради заболяването,не мога да разбера.Доктора беше споменал нещо за 3 вида оперативна намеса,ама така и не разбрах какви са 3 вида,като каза диагнозата на сестрата не каза точно хидроцефалия,ама така и не разбрах,какво точно каза,само разбрах,че не отгоре на главата,а отстрани е май проблема,опипа фонтанелата,а тя нашта е много голяма и ръби на пипане и каза,че заради болестта било така нещо такова не разбрах точно.А скенера май се прави с диазепам доколкото разбрах.А после къде се слага тази клапа,аз видях едно дете с клапа на врата беше на 6 години,родено със спина бифида и се оправило Simple Smile.Имаше друго на 3 години и не можеше да ходи още Sad.Ох утре постъпваме,направо ще се побъркам Cry.

# 650
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Рони ,недей умува сега толкова,  че съвсем ще избръмчиш. Приготви си спокойно багажа, отиди утре и д-рът ще ти каже какво и кога да направиш ,няма страшно. Hug

# 651
  • Мнения: 375
Там наистина ли са заедно бебета  с възрастни пациенти,за бебето няма отделно легло,така ли?Разкажете моля,извинете ако се повтарям.Там полага лис е храна нещо,не че ми  е до ядене,принципно питам.Общо взето да с еприготвя все едно заминавам за седмица така ли?Всичко необходимо,даже казаха че може и чаршафи да си взема,ох побърквам се вече.Благодаря ви мами.После как да ви пиша от болницата,ще измисля нещо,някой да пише от мое име Hug.

# 652
  • Мнения: 317
Отговарям поред:
1. Може и да сте само майки с деца, може и да сте с възрастни, зависи. Няма легло за бебето, двамата сте на едно легло. Чаршафи обикновено има, не си носи. Полага се 1 порцион храна, която естествено не е подходяща за бебо, ти можеш да я ядеш. Сутрин филия или кифла, на обяд нещо готвено и вечеря обикновено 1 кисело мляко или козунак Laughing Долу пред болницата има дюнери. За детето нямаш никакви улеснения, както ти казах.
2. За клапата не мога да разбера какво обясняваш точно. По принцип клапата се поставя в главичката, отзаде вдясно е нашата, от нея тръгва едно "маркуче" надолу, което при нас все още прозира на врата, през гърдичките и стига до коремчето, където всъщност ликворът от разширените вентрикули се излива... Питай доц. Георгиев настоятелно и той ще ти обясни повече.

# 653
  • Мнения: 375
Мерси Наде,сега разбрах за клапата.Моли се за нас Praynig.Ето сега си играе с баща си,откъде да ми мине през главата това.Отгоре на всичко пак се обрина от нещо,вече незнам от какво.А утре Георгиев,ако не е там,ще му звъня по телефона.Пишете ако се сетите още нещо.

# 654
  • Мнения: 244
Roni, чак сега сядам, дано не е късно и да прочетеш : КУРАЖ !!! и много спокойствие, че бебето усеща. Надето ти е обяснила за болницата, аз само да добавя че Георгиев трябва да го слушаш с наострени уши и много да питаш, че да ти обясни нещо. Аз обаче си нося чаршафи шарени та да му е по-познато на детето. Вземи си легенче за къпане и храна за него и се подготви за повечко престой. Само след операцията ще стоите 7 дни. Аааа и да не забравя - вземи си термометър, че ще трябва да мериш темп. често. За след операцията си вземи свещички ефералган от 80 мг. и шишенце нурофен (извинявай ако се повтарям от други майки), че не се знае кое как ще му подейства. Това е което се сетих. Само мисли позитивно, ние ще помагаме от тук!!! Hug

# 655
  • Мнения: 375
IVA i,благодаря за подкрепата Hug.Сега правя последни приготовления и тръгваме,Бебо още спи,ще трябва да го събудя.Молете се за нас Praynig.

# 656
  • Мнения: 375
Здравейте мами,отвори ми се възможност да драсна 2 реда.Хидроцефалията се оказа външна,ако сме отишли по рано сме щели да минем само  с източване на водичката доколкото разбрах от гръбнака.Сега сме с 2 дренажа и отчитат течността.Чакаме да видим дали ще има клапа или не.Аз направо се изтощих,къде спала къде недоспала.Пишете мами Hug.

# 657
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Дано се размине клапата Praynig

# 658
  • Мнения: 137
Рони, стискаме палци да не поставят клапа. Познавам едно дете, което също като вас е минало само с дренажи и си е добре. Много са неприятни дренажите, но няма как. Късмет! И много пази детето, че понякога като шават поизваждат дренажа.  Hug

# 659
  • Мнения: 375
Здравейте,мами!Снощи малкия си извади единия дренаж Cry,докато го хранех Cry.Сега са му махнали временно всички маркучи и като бликна един ликвор изкарах си акъла,той само шава,хваща се за главата и ето не можах да го опазя.Сега утре незнам какво,ще го правят,сигурно пак упойки,реанимация,наново единия дренаж,че той целия го изскуба.Вече се стопих,нямам силички Cry.Прегръщам ви мами Hug,данос е оправи миличкия,че е жална гледка Cry.

Общи условия

Активация на акаунт