Имате ли проблем от/с глутена

  • 8 204
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Абе лошото е, че вече алергиите направо ни заливат и няма значение дали си фамилно обременен или не Thinking...На майка ми откриха алергия чааак на 48 години  #Crazy

Това офче незнам защо го пуснах

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Пандора, абсолютно си права - изследванията показват, че алергиите са се повишили с пъти и все повече ще се увеличават - т.е. децата ни и техните деца ще са все по-предразположени и алергични към повече и повече неща - още една причина да ги пазим, доколкото можем.

# 17
  • Мнения: 4 358
Оги прие глутена без проблем.
Наскоро гледах по телевизията интервю с алерголог. Той каза, че ако грубо сравни алергията с грип, то последните години има епидемия от алергии.

Моят син е с алергия към белтъка на млякото. Пазя го от всичко, не само от белтъци (от домашни животни, от прах, от глутен, от ягоди и т.н.).
Щом детето има алергия към едно нещо, значи организмът му не е достатъчно силен, имунитетът му не е достатъчно силен.
Вероятността това дете да прояви алергия и към други неща е по-голяма в сравнение с децата, които нямат алергия към нищо.
Много взех да философствам  Embarassed  Laughing

За съжаление има непоносимост към глутена, за съжаление гледката е много грозна...
Хубавото е, че непоносимостта към глутена не е масова.

# 18
  • Мнения: 649
а какви реакции може да се получат? тук всички са без проблеми и това е добре  Praynig ама какво точно може да се случи? аз още не съм му дала глутен, ние късно се захранихме и искам да знам какво може да стане и веднага ли има реакция?

# 19
  • Мнения: 8 505
Не,изобщо.

# 20
  • Мнения: 1 150
Не, но в интерес на истината доста рано му дадох глутен.Давах му пюрета на Ганчев, мислех че като пише за деца над 4 месеца не би трябвали да има глутен, но прочетох че има, чаг след като до беше изял.
Незнаех че в овесените ядки има глуте.
Но нищо му няма

# 21
  • Мнения: 666
 Да чукам на дърво за сега нямаме проблем и дано никога да нямаме , защото има случаи и на по-късно проявила се глутенозависимост

# 22
  • Мнения: 27 524
Да чукам на дърво за сега нямаме проблем и дано никога да нямаме , защото има случаи и на по-късно проявила се глутенозависимост

Как така "глутенозависимост"?Не е ли непоносимост?  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 150
И аз така съм чувала, но да се надявам че всичко ще е ок  Praynig

# 24
  • Мнения: 1 704
Не сме имали проблем, но аз изчаках до 8 месечна преди да дам глутенова бисквита - ей така за всеки случай, не че е фамилно обременена с алергии или нещо такова. Същото направих и с прясното мляко - дадох след 1 г. и 2 м. Пак за всеки случай. Малко ме интерсува статистиката и колко рядко се слува, когато се отнася до МОЕТО дете. 

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Някъде на около 9 месеца дадох глутен. Защото баба му и дядо му врат всякакви чудеса в устата-та исках аз да съм го наблюдавала и така...
Мисля си, че е като с фолиевата киселина. Случва се рядко, но е страшно, пък и е избежимо.
Пък и, ако се случи на собственото дете, кой го интересува, че се случва много рядко.

# 26
  • Мнения: 3 042
Не и двете ми деца не са имали проблем с глутена.

Не, но в интерес на истината доста рано му дадох глутен.Давах му пюрета на Ганчев, мислех че като пише за деца над 4 месеца не би трябвали да има глутен, но прочетох че има, чаг след като до беше изял.
Незнаех че в овесените ядки има глутен.
Но нищо му няма

И аз така бях направила при малкия. А и доста по- рано още през 2м му бях давала вода от овесени ядки.

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367




И ние

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Давала съм му отвара от овесени ядки против запек като беше на месец и половина- нищо не му стана- така че започнах с глутенова каша и бисквитки Плазмон от 4месец

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Въведох глутена някъде към 5-я месец.
Личното ми мнение е, че нещата се преувеличават понякога дотолкова, че чак граничи с мания някаква.
Някой беше казал, че болестите са толкова лоши, колкото повече знаеш за тях. Или нещо от сорта. И в този ред на мисли- много мои приятелки и представа си нямат що е глутен, че може да предизвика алергия и колко лоши и тежки са последиците от нея. И не се затормозяваха излишно. Имам и други, които вече са го докарали до фикс идея този прословут глутен...

Общи условия

Активация на акаунт