Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 333
Приятели, тук сме за да се борим заедно за една обща кауза НАШИТЕ ДЕЦА, а не да се караме и да спорим.
Както досега сме се справяли с нелесният ни живот, така ще се с правим и сега. Сами или  с помощ няма значение, важното е да се преследва поставената цел - По-добър живот и по-добро бъдеще за децата ни и за нашите семейства.

Да започнем да четем законите,наредбите,правилниците и вс др. сами (те всичките са насочени единствено и само за хората с увреждания, няма да учим цялото Право Simple Smile, да си набележим важните неща и после да се консултираме с нужните специалсити.
Всички сме достатъчно умни и кадърни майки и татковци  Hug
Обичам ви всички до един  Heart Eyes а както знаете всяко едно дете е като мое и преживявам всичко което се случва във вашите домове, като все едно съм част от семейството ви.
Не бих искала да се решат само проблемите на моята дъщеря, а на всяко едно дете и затова няма да се отказвам.
На срещата в МТСП имаше предложения, които още на следващият ден можеха да станат реалност за мен и Мария, но няма смисъл... ако се действа на парче това не е правилно... трябва всяко едно дете и семейство да има достъп до всички услуги и полагащи с епомощи...... не че толкова ги искаме ... Най-добре би било децата ни да са здрави и да не се налага да търсим правата им и помощ от държавата, НО Бог е решил да е така и ние като родители сме длъжни да се грижим за рожбите си, да ги защитаваме и да с еборим за правата им.

Действаме и се борим до край!

# 61
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А и още нещо- много мами тук се оплакват от липса на време за включване в изяви на ДБМ. Моето мнение е, че ако отделят по един час от присъствието си от форума, могат да го направят. Мислите ли, че Волф е имал друга спешна работа в София по време на протеста. Мисля, че не. ТОЙ  дойде специално заради това. Ако засягам някой, моля за извинение, но това е моето мнение.

КОй е ВОЛФ?

моми4ета,не се притесняайте  за нашите инициативи,та вие имате толкова неща на главата.Много ви моля ,  bouquet
Да,и аз не виждам нужда от платен юрист,можете да ползвате услугите на БХК,ЕСоЕС.......
Но на Цвети сестра й доста добре се справя Hug
Моми4ета,скоро пак ще имаме нужда от съдействие,ще пишем Peace


Няма да се предаваме,ей Hug

# 62
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

ВЪЛЧО е сред любимите ни татковци тук  Laughing. Дойде за протеста от Разград.

# 63
  • sofia
  • Мнения: 7 477

ВЪЛЧО е сред любимите ни татковци тук  Laughing. Дойде за протеста от Разград.

аха,този въл4о,който активно пишеше в темата преди протеста.Разбрах Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 2 262
Нанди на мен ми звучат много добре така описани проблемите, и в някои от тях намерих себе си!
Радвам се, че има човек, който може да застане смело и да говори ясно и без запъване за нещата, които обсъждаме! А на единия от участниците в тази тема искам да напиша, че аз искам много да идвам на акции и други простести, но просто нямам близък на когото да вярвам тук, който да ми гледа децата, а понеже съм ги връщала от онзи свят, на чужд човек не мога да ги оставя, ако реши да ме нарече някой повредена или че се измъквам.

# 65
  • Мнения: 4 414
хора, нека се съсредоточим върху нещата, които можем да направим, а не върху трудностите, които биха възникнали. 
щом desinansitoni има желание и умения да ни помогне, защо да настояваме толкова за юрист?! в крайна сметка, юрист винаги ще се намери, ако възникне чак такава нужда от такъв.

не зная дали съм права, но си мисля, че е крайно време да се регистрира някаква организация, от името на която да се представяме...това отдавна го говорим и сме доникъде още. смятам, че така ще е по лесно и ще ни вземат по-сериозно разните там институции. защото на тях логиката им е такава - институцията разговаря с организации, хората могат да се сменят, но организацията си остава. така смятам аз...може и да греша.

на мен написаните неща ми звучат смислено. много благодаря на Нанди и искрено се възхищавам на силата, куража и издръжливостта и.

също така, мисля, че може би е необходима работна среща, за да небележим нещата, да съставим план за действие и т.н. просто, когато се съберем и сме конструктивни, нещата стават по-бързо. та, какво ще кажете за среща?

# 66
  • Мнения: 1 037
Мисля, че аз бях причината за този спор, за това съм длъжна да обесня.
Когато предложих юрист го направих, защото ми е съвестно заради Нанди, Вики и мама, защото не им е лесно, предполагам, че са изморени, нямат време и не е честно те да вършат всичко, ходят на срещи с МТСП, събират се, мислят, пишат, работата не е никак малко, а ако трябва и законите да учат... като се има впредвид, че трябва да се грижат и за специалните си дечица.
Те не се борят само за техните деца, а за всички, как да не се чувствам виновна, непомислих добре и избързах с предложението си, моля да ме извините.
Надявам се да ме разберете правилно.
Ще помагам с каквото мога.

# 67
  • Мнения: 2 242
Относно юридическата подкрепа. Хубаво би било ако има юрист, който да "изглажда" нещата. За да имат исканията съвсем завършен вид. Но нима ако нямат такъв вид исканията няма да бъдат представени пред МТСП? Нима няма да бъдат изглаждани в процеса на работа?

Освен това някой беше писал че трябва да се действа много бързо.
...  Работата по Стратегията за децата с увреждания стартира през м. ноември 2002г. Тя ще бъде представена на НСЗД до края на м. Февруари 2003 г. и ще бъде част от Националната стратегия за равни възможности на хората с увреждания, която се разработва от междуведомствена работна група под ръководството на МТСП...

...Минали са 4 г., виждате ли резултати?
Правителството май си остава винаги със стратегиите, проектите и т.н.
Каквото и да се направи смятам, че ще е по-бързо от описаното в цитата.

Подкрепям идеята за организация.

ajeliya няма нужда да се извиняваш.

А понеже темата е и за конкретни предложения. Към МЗ - преразглеждане критериите (заболяванията) за % инвалидност и решенията на ТЕЛК. Нима е нормално дете със синдром на Даун да има 0 (нула) % инвалидност??? За сроковете на ЕР при генетични увреждания вече беше писано по-горе.
И нещо още по-фрапантно, но не във връзка с децата. Възрастни хора чакат за ТЕЛК с години!!!!

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 10:06 от Friend

# 68
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз само не разбрах защо да не се потърсят и други компетентни специалисти?
и как едни предложения станахпа изведнъж спор? нали сме за блатгото на всички?????

и да - няма да се оправдавам на никой защо с две породени деца под 3г не мога да отида НИКЪДЕ  - който не го е преживял няма и идея и няма и да има

аз напр мисля че kati_v трябва да се потърси и помоли за съдействие
че могат да се вклюбат и ДРУГИ хора - това е за мен правилното решение - да се ПРИВЛЕКАТ хора за нашата кауза, а не да си седим и да се оправяме сами...това няма да стане
БМД сами знаят колко е важно да имаш помощтта и подкрепата на широк кръг хора - затова те правят ВСИЧКО възможно да пропагандират своите искания и стремежи, своите цели - за да привлекат хора към дейността си, защото сами нищо не се постига
защото без информация Вълчо нямаше да дойде от далече в Сф за митинга и митинг нямаше да има

та не разбрах защо така се рита против идеята да се пуснат РАБОТНИ теми с молба за помощ напр в Клюкарника и др подфоруми тук? защо да не се разгласят нашите идеи и не се търсят и други съпричастни?
защо трябва да се разчита само на нашите сили и на един добре подготвен човек? както се казва "една лястовица пролет не прави"

спирам да споря - не съм писала за да се стига до такива спорове, че почти и до обиди
обаче явно винаги начини едни конструктивни решения да се превърнат в спор щото на някой не се харесват....

# 69
  • София
  • Мнения: 323
Идеята беше, че всякаква помощ е добре дошла, стига да е доброволна. Не можем да плащаме за юридическа или друга помощ, защото не разполагаме с юридическа форма, под която да го направим. Без организация нямаме право да набираме средства, нито за заплащаме за нечий труд. Ако се намерят съответни специалисти, които да се включат доброволно, ще е просто прекрасно. Но до тогава нека не се отказваме. Всички тук сме се захванали с нещо, което би довело до по-сигурно бъдеще за децата ни. Да продължим напред, само можем да спечелим от това

# 70
  • Мнения: 1 037
desinansitoni e права, аз току що разговарях с юрист, неможем да наемем такъв, защото няма как да регламентираме отношенията си, в смисъл нямаме организация, с две думи той/юриста/не може да ни представлява, май не обесних , както трябва.
Тя обеща да помага, имайки впредвид, че е работила и в ДАЗД, мисля, че ще ни е от полза.
Ще се справим.

# 71
  • Мнения: 4 414
Ако се намерят съответни специалисти, които да се включат доброволно, ще е просто прекрасно. Но до тогава нека не се отказваме. Всички тук сме се захванали с нещо, което би довело до по-сигурно бъдеще за децата ни. Да продължим напред, само можем да спечелим от това
да, аз имах предвид същото.
ajeliya, няма за какво да се извиняваш. всяка идея е добре дошла Hug
catnadeen, пак го взе много лично  bouquet  аз не мисля, че има спор - обсъждаме тук разни неща и възможности. никой не рита срещу това да се търси и да се приема  помощ, от всякъде където може. идеята беше да не се чака или докато се чака да се действа с наличните ресурси Peace

# 72
# 73
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Agneshka преди мен има 6 поста за спора - явно не само аз виждам спор, а за обидите - дори писалата се сезира сама...така че поне този път нещата не са само в моето въображение  Tired

а освен кати-в има ли и др социални работници? те много биха ни помогнали относно правата и какво се полага и как на хора и деца с проблеми

# 74
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз току що копнах предложенията на Нанди и ги изпратих на свой познат юрист. Ще чакам да се обади и да каже вървят ли така или трябва да се изгладят някъде. А също така и кои закони,правилници и нормативни актове може да атакуваме.

Надявам се няма да ме линчувате.


Мисля,че е крайно време да се регистрираме и да популяризираме идейте си. Колкото повече знаят за нас толкова по добре.

Общи условия

Активация на акаунт