Хелуин и юбилеум - тема 50 в ДЕ

  • 15 512
  • 293
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 768
При вас утре работен ден ли е?В Берлин е работен,а в Бранденбург не.
Reformationstag?! newsm78





# 196
  • Мнения: 1 636
Тук четвъртък е почивен ден.
Kirschkernkissen има в ТЦМ_мите в БГ по 5лв.Сестра ми си купи от там.
Имам една идея,като свърШим таzи тема да пускаме вече по 2 теми,една zа грамотни и една zа неграмотни.Буквата не намерих да копирам,но по_нагоре успях да иzбегна други подобни.Ще си приготвя тук синонимния речник и като има буквата З или Ш Ще го отварям  Laughing
Аz се съгласявам с Татяна,от Оsanit бях много доволна.Коzметика бях купувала на Пенатен,но почети никога не съм полzвала.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 22:56 от Чиколина

# 197
  • Germany
  • Мнения: 1 262
тези свещички са без рецепта, но трябва да поискаш за деца, защото има и за големи Peace

# 198
  • Мнения: 1 768
В Германия има хора,които взимат плацентата за в къщи и я заравят в градината.Върху заровената плацента засаждат дърво.Това дърво им остава един мил спомен от раждането на детето.
На Филипините за родилките се приготвя специално ястие от плацентата-варено пиле,царевична каша и късчета плацента. Sick

Маймунке,не желая да споря с теб.Никъде не съм претендирала,че съм филолог.Студентка съм все още и не следвам българска,полска или каквато и да е филология.Зтова не съм ти и веселата колежка. Stop

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 23:26 от Vessito

# 199
  • Мнения: 7 605
На Филипините за родилките се приготвя специално ястие от плацентата-варено пиле,царевична каша и късчета плацента. Sick

Не zнам къде си го 4увала, но аz като живях там, не съм 4увала такива работи  newsm78

# 200
  • Мнения: 1 636
На Филипините за родилките се приготвя специално ястие от плацентата-варено пиле,царевична каша и късчета плацента. Sick
Ако някой не се справя с диетата си преди да хапне трябва само да си помисли zа написаното горе  blahblah

# 201
  • Мнения: 1 178
Бискара, свещичките Carum Carvi са хомеопатични и се полzват при колики и zапек (до броени минути бебето се облекчава и след това настъпва няколко часа спокойствие)
бебешка коzметика в бг. има всякъква, дори са внесли и коzметиката на Хип, която е сравнително нова. аz иzпратих на сестра ми предимно дрехи има едни много хубави термо одялца идеята zа викелташе също е много добра. ако пращаш мокри кърпички гледай да са сенzитив и беz аромати.

# 202
  • Мнения: 1 610
Добър вечер!
Лиске, да ти имам не само стила, ами и постингите Joy  Joy  Joy 
Обаче все трябва да има и причини да влизаш в немската тема. Суперталентите например, а! Или комиците при Марио Барт в петък. Апропо кой е ходил на Барт live ? Наскоро си купих второто DVD. след форума ми действа доста разтоварващо .

Сърфи ме разсмя с облизняването. Стана ми свидно, напомни ми за баба ми, чиито кози все близнят Grinning  Laughing

На Филипините за родилките се приготвя специално ястие от плацентата-варено пиле,царевична каша и късчета плацента. Sick

Не zнам къде си го 4увала, но аz като живях там, не съм 4увала такива работи  newsm78

Ебен, Татяна!/ дидкис, тук не ползваме умалителни като татянче или танче, незнам защо, но някак не ми идва на езика/
Весе,  Laughing имам много добра приятелка филипинка.Специално заради горенаписаното й се обадих преди малко.Каза, който го е написал, да отиде да се прегледа  Mr. Green

Реформационстаг се празнува при нас.


Я и тук да питам, ще ме прощават тия , които го четат този въпрос няколкократно. >>Един колет не ми е доставен с Хермес- къде да го търся?

п.с. Вечернице, я виж какви картички била измайсторила Карменчето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235833.0  . Мацката ми е много любима,не искам да всявам ярост, но защо по спомени ми се струва, че картиките са твоя творение, а не нейно? Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 23:58 от rien

# 203
  • Мнения: 3 521
Мойн, мойн,
1) Ето какво казва Уикипедия по въпроса за яденето на плацента - http://en.wikipedia.org/wiki/Placentophagy,
Цитат
Those who advocate placentophagy in humans, mostly in modern America and Europe, Hawaii, China, and the Pacific Islands believe that eating the placenta prevents postpartum depression and other pregnancy complications.
Допускам, че Филипинските острови също като съседи спадат към подчертаната група гурмета Mr. Green
2) Лиске, съжалявам какич, но не мога да не споделя с теб една специална рецепта за Спагети Болонезе...
Placenta Spaghetti Bolognaise
Ingredients:

1 fresh placenta, prepared as above
1 tblspn butter
1 large can tomato puree
2 cans crushed pear tomatoes
1 onion
2 cloves garlic
1 tblspn molasses
1 bay leaf
1 tblspn rosemary
1 tspn each of: salt, honey, oregano, basil, and fennel

Method: cut the placenta meat into bite-sized pieces, then brown quickly in the butter and olive oil. Add the rest of the ingredients and simmer for 1-1.5 hours. Serve. Yummy!


Имаш ли доверие на човека, който ти е донесъл манджата след раждането? А следродилна депресия имаше ли? Laughing

Десита, има хубави Викелрукзак на Пенатен в Мюлер, на всичките ми приятелки с бебета носех такива. Козметика на Веледа също, истина е, че вече я има и в БГ, но е скъпа и малко майки си позволяват да си я купят, Лафакс - капки също съм пращала.

Риен, мейлни ги първо. Много неприятна работа.

Темата за плацентата ме развесли доста, признавам си...комай ми беше най-забавното нещо през последните 11 страници Mr. Green

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 09:24 от surfline

# 204
  • Мнения: 1 768
Лиске,исках да кажа,че не следвам филология,а лингвистика.При нас се прави раЗлика между Skandinavistik и Nordische Philologoe,или Germanistik и Deutsche Linguistik.Аз съм студентка по скандинавистика и немска лингвистика,за това не мога да претендирам,че съм филолог.Като забърша,ще съм лингвист,не филолог.Само това исках да кажа.Абе,карай.Айде да свършваме по таЗи тема,че да пишем вече в две.Подкрепям идеята на чика. Peace

А това за плацентата ни го раЗкаЗаха в един семинар. Rolling Eyes

Приятен ден от мен!  bouquet

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 10:26 от Vessito

# 205
  • Мнения: 11 315
Rien,  нещо си в грешка, мила! Тези, които си е показала Карменчето, са си нейни.
Или ти не си видяла моите както трябва.
На сайта им са ми надписани даже. Не ме карай пак да ги пускам.

Мдам, аз за плацента не искам и да чуя, че заради нея живея втори живот Sick

# 206
  • Мнения: 1 610
Вечерница, в грешка съм!
Значи твоите не съм ги гледала изобщо, ами съм се объркала нещо. Ще ги потърся в Хоби, не ги пускай пак.

Филоложко-лингвистичната тема още ли я бистрите? Тя не се ли изтърка вече?

Намерих си колета. Дано колета намери получателя. Хермес бяха дотук  с мен.Шпинват сериозно!

Да ви се похваля...Вчера бях на курс. Бибе, позата с навиреното дупе била друга, а не тази, която аз практикувам. Тази новата поза не е обаче някакво сексуално откритие, на български език му се вика "задна прашка". Laughing
Освен това научих, че в Германия раждане след 34 седмица не се смята за преждевременно раждане.  Shocked Абе, тия как ги определят термините!

И последно, освен , че ще ставам мама за втори път, догодина ще ставам и леля. Ще използвам съветите за приготвяне на подаръци за бебето. Въпреки, че угодия няма да има доколкото си познавам хората.  Mr. Green

# 207
  • Мнения: 122
Здравейте мамчета HugОтдава ,ама много отдавна не съм влизала тук,понеже не ми остава никакво време.Разчекнала съм се поради грижите за малкия,домакинството и следването и се питам вие как успявате да намирате толкова много време за писане и четене тук.Не вярвам всички да си имате домашни помощници и детегледачки ?Или пък аз нещо криво си разпределям времето ?Както и да е...

Честита юбилейна тема!  bouquetВсе така подробни ,бъбриви ,умни,красиви и ...истински жени да бъдете и още мнооого такива хубави теми да изпишете Joy

Да ви черпя със малко закъснение по едно парче торта за третата месечинка на нашето маймунче  cookТой вече е голямо момче,дори в буквалния смисъл днес го измериха 7800 грама и 65 см. Днес бяхме на У4 и му сложиха първата ваксина.Сега ми е малко притеснено  и исках да ви помоля да споделите вашия опит .Търсих из стари теми ,но никъде не намерих да сте обсъждали ваксините в Германия и как е  минала ваксинацията при вашите деца?Как са го преживяли дечицата ви ,дали са вдигали температура,какви други странични ефекти е имало?Според мен ще е полезна информацията за всяка мама.Така че който има опит ,нека опише какви ваксини са сложили на детето му ,на каква възраст и как ги е преживяло детето?И по повод ваксината против туберкулоза....тук не слагат такава,но като отиваме а посещение в Бг ,не рискуваме ли много така,понеже там туберкулозата е разпространена ...наскоро гледах едно предаване по българската телевизия точно за това.Та,има ли и майки които са ваксинирали децата си преди да ги заведат за пръв път в България?или директно там да са направили тази ваксина?

  Олеле,че се разписах много....хайде стига ви толкова JoyДобре че рядко се мяркам тук,иначе ще ми лепнете някой прякор от сорта на дрън-дрън-дрънкулка или мара подробната или госпожа Досада Laughing

 Хайде до по-късно,отивам да меря температурата.... Дано да не вдига температура горкичкия,че сърцето ще ме боли за него.... Ill

# 208
  • Мнения: 911
Ели, в повечето случаи няма да имаш никакви проблеми с ваксините, не се притеснявай.
Ние отидохме в Бг, когато Малик беше на 4 месеца и стояхме половин година, не сме му слагали противотуберколоzна ваксина(което не zначи, че и вие трябва да постъпите така, де).
Оставете Весето на мира, какво удоволствие иzпитвате от това, не zнам.

# 209
  • Мнения: 3 423
Да ви кажа, че днес много звяр, много призрак по
улиците броди. Струва ми се леко шашаво, нищо,
че било уж празник. Догодина сигурно и моят чомак
ще държи да се прави на маймуна и да тропа от врата
на врата с вълшебни думи на уста. Как е по вашия вилает?

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 01:12 от Дивиана

Общи условия

Активация на акаунт