Липсва ли ви Бьлгария?И какво то4но ви липсва?

  • 9 145
  • 136
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 294
Киара,
Цитат
Мисля че когато сме гости на една нация е добре да се отпуснем и да се о питаме да попием колкото се може повече от положитения им опит, да се поучим от грешките им... а не да се опитваме да промениме нещата или да живеем с миналото...
 
Съгласна...

Джоел, тук доматите са пластмасови, но има 6танд за екзоти4ни плодове и зелен4ици, където има и домати който са супер. Просто са малко по_меки, неравни по форма и с неравен цвят... еми много ясно, като са расли на слънце.  Wink Ама явно норвежците не са наясно как трябва да изглежда един домат и сигурно си мислят, 4е не са ОК Simple Smile Но виж 4ере6ите ми липсват... продават се на по 100гр.  Shocked 50 лева килото и се появяват само за кратко.

# 61
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
ХА,....сега видях ,4е някой е писал"емигрант"  в друга дьржава.Аз не се 4увствам емигрант тук Naughty.Когато детето ми се разболее лекарите го гледат като свое Crossing Arms ,когато аз се разболея мен ме гледат като дьЩеря Crossing Arms,когато имах нужда от кредит от банката ,заЩото операцията на баба ми в Бг струШаве колкото пенсията и за 4 години ми го дадоха Shocked,не можех да повярвам Shocked,дадоха ми го при условие ,4е аз в тази сметка нямах никакви приходи Embarassed,но бях техен клиент от 5 години.Отидох казах им проблема който имам и толкова.
(Да поясня ,4е опита с лекарите си е само мой) Naughty Naughty Naughty.
Пьк да ви кажа ,4е ако неЩо ми липсва от бьлгарската храна ве4е си имаме Бг магазин и при нас Party Party Party.На 10минути е от вкьЩи......

# 62
  • Мнения: 233
Подминавам няколко пъти темата...
Вече с чиста съвест мога да кажа, че БГ изобщо, ама изобщо не ми липсва.
Наистина има моменти/обстоятелства в живота на човек, които те карат да се отърсиш от представите си за БГ (наистина представи, а не реaлна БГ) и да стъпиш още по-здраво на земята и най-вече да можеш да оцениш какво ти предоставя другата държава......
За мен БГ е само най-най-близките ми: майка, баща и сестра.
Да са ми живи и здрави!

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 09:00 от Liann

# 63
  • Мнения: 1 216
Липсва ми усещането за самата мен, което имам в България. Тук съм друг човек.

# 64
  • Мнения: 2 386
Липсва ми усещането за самата мен, което имам в България. Тук съм друг човек.

 Точно..

# 65
  • Мнения: 7 914
все по малко неща ми липсват... промених се  и това е все по осезаем факт, особено в момента, понеже откакто съм тук за първи път не съм се връщала повече от година и май докато се върна ще минат две... и започва май и да не ми се прибира Thinking


липсват ми най вече майка ми и баба ми  Sad

# 66
  • Мнения: 1 147
Липсват ми ужасно много неща.
Имам усещането, че живея нечий друг живот.
Че всичко е спряло, аз гледам отстрани, и чакам пак да започне.
Мисля, че най-много ми липсва усещането, че живея в хармония със самата себе си.

# 67
  • Мнения: 3 804
липсват ми роднините , и от време на време родния град-ина4е тук има сирене,кашкавал внос от бг,кори за баница

# 68
  • Мнения: 2 804
Липса не изпитвам към България .
Липсва ми само сестра ми и от време на време баща ми .
Липсва ми много и моята майка , която за съжаление не можах да видя .

# 69
  • Мнения: 47
Липсва ми усещането за самата мен, което имам в България. Тук съм друг човек.

Много намясто казано!

На мен ми липсва мисриса на България,
кукувичките сутрин и късно следобед,
кестените,
шума на тролея,
и гласовете по радиото...

липсват ми и бабите на пазарчето
дето продават това-онова от домашната градинка (и все подканват да си купиш)

Моничета, не мога да разбера защо някой от вас казват че им липсвала България от миналото, а днес видиш ли, колко зле било!
Не искам да засегна никой, но България си е същата, не се епроменила кой знае колко, вие се променяте, без дори да усетите. Затова и всеки път ви се струва по-различно когато се приберете.А то не е. Същото си е.

Мился че ако имахте същите доходи и стандарт на живот в БГ, щяхте да сте си там и нямаше да се оплаквате че България била такава и онакава..

# 70
  • Мнения: 402
"Мисля че ако имахте същите доходи и стандарт на живот в БГ, щяхте да сте си там и нямаше да се оплаквате че България била такава и онакава"(цитат)

Не съм съгласна с това мнение. Не можеш да се примириш с грозотата наоколо и безхаберието за общото, дори да си добре материално. Аз поне не мога. Училищата, болниците, градинките и парковете са повечето в ужасно състояние- не мога да си затворя очите за тези неща независимо дали съм добре или не материално.
А че се променяме, променяме се, но чувствата ни за красота и естетика са изградени в нас още в детството ни, а не са се появили изведнъж само защото сме емигрирали.

# 71
  • Мнения: X
...
Мился че ако имахте същите доходи и стандарт на живот в БГ, щяхте да сте си там и нямаше да се оплаквате че България била такава и онакава..

сбъркала си
и преди имаше тема по този повод тук
намери я и я прочети, за да не хвърчат пак саби тук  Mr. Green

# 72
  • България
  • Мнения: 1 090
Липсват ми ужасно много неща.
Имам усещането, че живея нечий друг живот.
Че всичко е спряло, аз гледам отстрани, и чакам пак да започне.
Мисля, че най-много ми липсва усещането, че живея в хармония със самата себе си.

Отдавна търся думи да изразя как се 4увствам ,но твоето мнение казва вси4ко.Подписвам се с две ръце   bouquet  bouquet

# 73
  • Мнения: 15
много ми липсва, разбира се. все пак по-голямата част от живота съм си била в Бг. най-хубавите години са ми минали там - безгрижие, тийн. години, първи гаджета, купони, веселби......това са все незабравими спомени. в чужбината е скучно, работи се много, пътува се много, и грижите са много, няма на кои да се разчита. Няма банички с боза, няма домашна туршийка с ракиика, море, планина, всичко, всичко, всичко ми липсва. исками се всичко което е там да го преместя тук при мен....но, ако някои знае как ??????

# 74
  • Мнения: 3 674
Като цяло така съм се  адаптирала  тука вече , че почти  нищо не ми липсва в България ,нито самата България. Не знам как да си го обясня, но  сигурно защото тук е синът ми, семейството ми, домът ми...Единствено в България  ми липсват родителите ми...и топлото лято.

Общи условия

Активация на акаунт