Невероятно вкусно телешко!!!!! Лесно и бързо!

  • 49 698
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 091
Аз правя подобно телешко задушено, но в гювеч под капак, ако на някой му се пробва, надявам се авторката да няма нищо против да споделя и моята рецепта.

Месото се нарязва по същия начин на хапки, запържва се в силно нагорещено олио ( колкото да побелее и запази соковете си вътре, не го препържвайте). Изсипва се в гювеча и се поръсва с черен пипер, червен пипер, сол, слага се дафинов лист и пресен магданоз.
В същото олио, в което съм запържила месото запържвам малки бели и червени лукчета, малки морковчета, малки картофчета и нарязана дебела целина ( тук американската по-широка и сочна, не знам дали в БГ има точно такава). Запържвам ги просто докато леко омекнат, няколко минути само. Изсипвам отгоре в/у месото в гювеча и поръсвам с подправки отново. Изливам половин чаена чаша бяло вино и задушавам на ниска температура до готовност.
Става приказка! Добре, че ме подсетихте, трябва пак да направя и ще пусна снимки Simple Smile

# 61
  • Мнения: 5 713
Tandoori, а може ли нищо да не запържвам и да сложа директно в гювеча? Или пък да задушавам? Кое от двете ще е по-подходящо? То е ясно, че ще променя вкуса, но запържено не мога да ям. Sad

Тази целина / селърито / я има в България. Simple Smile

А рецептата на авторката ще остане за близкото бъдеще. Сега не ми се купува и тенджера под налягане. Или ще почакам някоя изгодна прИмоция. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 7 091
Tandoori, а може ли нищо да не запържвам и да сложа директно в гювеча? Или пък да задушавам? Кое от двете ще е по-подходящо? То е ясно, че ще променя вкуса, но запържено не мога да ям. Sad

Тази целина / селърито / я има в България. Simple Smile

А рецептата на авторката ще остане за близкото бъдеще. Сега не ми се купува и тенджера под налягане. Или ще почакам някоя изгодна прИмоция. Simple Smile

Вери, абсолютно може да сложиш нещата и сурови! Не е съвсем същото, но пак е много хубаво! Peace

# 63
  • Мнения: 34
redwine, много благодаря за хубавата рецепта!  PeaceНаправо е страхотна манджата! От няколко дни търсех рецепта за телешко и попаднах на твоята. Нямам думи - по-вкусно телешко не съм правила. Спазих всичко точно, както  си го написала и стана страхотно ястие.  Да си жива и здрава!  bouquet

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз го правих в събота, много ни хареса.  Сложих малко вода и бяло вино, беше ме страх да не стане беля с тенджерата под налягане като няма вода.

# 65
  • Мнения: 3 674
redwine, много благодаря за хубавата рецепта!  PeaceНаправо е страхотна манджата! От няколко дни търсех рецепта за телешко и попаднах на твоята. Нямам думи - по-вкусно телешко не съм правила. Спазих всичко точно, както  си го написала и стана страхотно ястие.  Да си жива и здрава!  bouquet
Много се радвам че ти е харесало ястието!   bouquet наистина си е вкусотия....  chef

# 66
  • Мнения: 1 679
Записвам рецептата и задължително ще я пробвам   bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 3 271
ЧервеноВинце , я кажи сега как си направила ориза, който е на снимката от 1 стр?
Много вкусно изглежда.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 271
Ето, сготвих го, само че с еленско месо - стана много хубаво Hug За гарнитура направих задушени зеленчуци.

# 69
  • Мнения: 3 674
ЧервеноВинце , я кажи сега как си направила ориза, който е на снимката от 1 стр?
Много вкусно изглежда.


Jujka...ориза вреше  заедно с  малко къри и после му добавих индийски  подправки за ориз. Тук ги  продават в азиатските магазини.

Браво за твоето "телешко" макар и не телешко.. Grinning Изглежда стархотно!!!      bouquet Значи и с еленско става. Hug

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 01:48 от ЧервеноВинце

# 70
  • София
  • Мнения: 1 163
момичета мога ли да заменя вегетата с нещо друго например бульонче?

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз го правих без вегета, достатъчно вкусно беше.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 163
да , наистина,  достатъчно вкусно е, ама дафиновия лист се оказа голяма работа, за първи път го слагам на ядене.  Направих обаче гарнитура от грах с масло.

Обикновено вкусните манджи изискват много време и продукти, а това е  лесно, бързо и вкусно ядене -3 в 1  bouquet

# 73
  • Мнения: 3 674
sillsav...и аз като тебе не бях  много по дафиновия лист... Wink  Ползвах го за първи път на това телешко.  Grinning

От тогава го ползвам вече  по-честичко и в други манджички... Hug 

А гарнитурата с грах и масло е супер идея...Другия път ще направя и аз такава гарнитура!!!  Hug 

# 74
  • Мнения: 1 449
Рози, отивам да го готвя!   chef

Общи условия

Активация на акаунт