Детето и гърнето

  • 3 915
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 116
Сериозно, за да върши работа на него- на около година и 4-5 месеца. От тогава свърши работата в гащите само няколко пъти, много бързо свикна без памперс. По- рано не знам как би се отразило и дали ще има ефект.

# 61
  • Мнения: 3 537
На 1 г. и 10 месеца започнах да го слагам, не искаше от начало, за да стане работата му давах задължително някакъв предмет в ръцете който не му е позволено да го пипа."Сядаш и ти го давам, иначе не" -определено имаше ефект при нас .

# 62
  • Мнения: 6 442
Записвам се за темата,защото се интересувам горещо от нея в момента.

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Записвам се за темата,защото се интересувам горещо от нея в момента.

Лично за мен ти е много рано да се интересуваш от темата Peace


Танче,сега сериозно за гърнето.Първо купих едно ВИП  гърне за 30 лв./знам,че има и по-скъпи/ и започнах да я слагам към 10 месец,но тя с рев и ставаше изобщо не го поглеждаше.Юни месец получи памперс-дерматит и бяхме в Левски и майка купи едно гърне за 2 лв.  и се викам аз,една сутрин,абе я аджеба да пробвам да я сложа и тя взе,че се и....а,след това следобед пак пробвах и така го махнахме.Сега слагам само за разходки,но тя не пикае вътре,пикае в памперса само нощем.Като и  се пикае е "пика",а за другото е "акуууууууууу".Та съвета ми е купи едно просто гърне и пробвай,ако не си пробвала де,ако не пращай я с куриер.


Тук си копирах мнението от отчетната ми тема!Дъщеря ми беше на годинка!

# 64
  • на село
  • Мнения: 3 920
След 2 годишна възраст.
Малката е родена през май и лятото, след като навърши 2 години започнах да я слагам на гърне, свикна бързо, преди това въобще не съм пробвала.

Сега е на 3 и половина и сама изяви желание да махнем и нощния памперс, понякога има  фалове, но рядко и то само когато не се изпишка преди лягане.

# 65
  • Мнения: 46 518
Гърне ползва само, ако е заета тоалетната.

От 2г. и 8м. сяда на нормална дъска, първите 3 месеца с детска дъска, след това без нея.

Никога не съм я учила, сама започна, от раз стана, без "учене".

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И ние сме на голямото гърне.На малкото от скоро сама сяда,но много рядко.На вашата възраст се ползваше само за игра.

# 67
  • Германия
  • Мнения: 8 099
С голямото започнах като беше на 9-10 месеца, т.е. седеше стабилно и можеше сам да стане. Това беше условието и в яслата и там така ги слагат.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 688
Сложих Светльо на 8 месеца на гърне,тогава неможеше да ходи и седеше там,но по предназначение започна да го използва едва това лято на 2год и 4 месеца.

# 69
  • Мнения: 5
Въпреки че бях чела, че децата се приучват към гърнето едва след 1г. и половина, защото на тази възраст именно започват да разбират какво точно е предназначението му, аз бях решила, че детето ми трябва непременно да се научи на гърне колкото е възможно по-рано. И гърнето го купихме още като беше на 6 месеца. И веднага започнах да опитвам. Дъщеря ми дори не можеше да седи на него стабилно и трябваше да я държа нед него. След няколко опита детето започна да се противи много само като видеше гърнето. Освен това гърнето приличаше на куче и тя се страхуваше от него. И прекратих с опитите. Като стана на 10 месеца реших отново да започнем, купихме ново гърне-най-обикновено, но и тогава бързо, бързо се отказах. Защото в момента, в който я сложех на гърнето веднага ставаше и тръгваше да лази, колкото може по-бързо. И така и този път неуспешно. На 1г. и 4м. тръгна на ясла, мислех си че там ще се научи, но уви, не знам за другите, но в нашата ясла въобще не си правят труда да ги учат на подобни неща. Ако детето е по-голямо и вече си го научил без пампи добре, ако ли не водиш детето с памперс и носиш няколко за смяна. В къщи от време на време я слагахме на гърне и дори имаше моменти, когато съм в отпуск и имаме повече време заедно почти да свикне, но като тръгнеше на ясла отново, въпреки че носех и гащички и пампита и говорех със сестрите, че дъщеря ми почти се е научила на гърне и могат да и слагат и гащи през деня, а когато ги подмокри всичките, просто да й сложат памперса-носех си я в памперс и така си я прибирах. И така докато стана на 1г. и 6м., оттогава дете ми е на гърне и сякаш само си го реши. Без натиска от моя страна. Е, случват се и инциденти понякога, дори и сега, но не може без тях. Simple SmileИ сега сме с "паму"(както тя казва) само нощем. А на нощното паму кога ще му мине времето не знам?
Така, общо взето формулата е кагато му дойде времето, а за всяко детенце времето идва на различно.

# 70
  • Мнения: 5 178
И аз се интересувам живо от проблема ( ако изобщо е проблем де на нашта възраст)
Започнах да го славагам да седи на 6м за 2 седмици се научи да стои стабилно, на третата вече сядаше сам от легнало положение и моя милост реши, че му е време за гърне..
Чудесмо ама и до ден днешен в момента в който го сложа на гърнето ревва и хуква на някъде по голо дупе. Пробвах да го слагам обут, поне да свикне да стои.. е няма и това си е. Даже след сън слагам го на гърнето стиска се и като стане тогава се изпишква.
Пробвала съм на голямото гърне аз да го държа и да пишка, но си мисля, че нещата са по скоро случайност , когато се е получавало

# 71
  • Мнения: 494
 Твърдото ми убеждение е, че най-удобното и сполучливо време за приучване е когато детето започне да се усеща, че "прави нещо" в памперса. Това става около 2 години или малко по-рано. Като помощ ползвах съветите в книгата на д-р Спок , които (специално в тази насока) са по-добри от, иначе обожавания от мен, д-р Додсън Grinning. И с двамата ми сина успях по този начин доста лесно. Да не говорим, че около 2-те години вече много деца могат да си кажат или поне съвсем съзнателно да покажат, "че им се прави нещо". Доста по-късно обаче махнах нощния памперс-не ми се струва удачно на 2 години да си вдигам детето нощем, за да се изпишка. Това става по-късно.

# 72
  • Мнения: 4 116
Първия ми син преди да стане на 2 го приучих да е без памперс нощем, но го събуждах по 2-3 пъти да пиша. Не ми беше проблем тогава, защото бях бременна и така или иначе почти не спях нощем. На 2г и 5-6 месеца, той си спеше сам в детската и си ставаше сам да пиша. Аз бях с бебето, той си става, светеше в банята, пика, обува се и си ляга.
Втория ми син също преди  да стане на 2 свикна вечер да е без памперс. Но в този случай мен ме мързеше да го будя по нощите, той сам си се буди и казва, че му се пиша. Аз докато ида да хвърля пишото и да измия гърнето, той се премята в леглото и си заспива.
Кака че, всичко си зависи от детето, но във всички случаи не е хубаво да е по принуда, както и да се изчаква прекалено дълго - до 3 - 4 години например.

# 73
  • Мнения: 123
дъщеря ме е на 11м., слагам я на гърнето, но тя изобщо не разбира какво се прави там.Ако имам късмет свършва работа.

# 74
  • софия
  • Мнения: 379
ох, направо ми липсва памперса - ставаме по 3 пъти на нощ да пишкаме! тя сама се събужда и наистина пишка, пък как ми ке спи на мене... ама по-добре, поне сме на тоалетната, та няма после да я уча от гърне в тоалетната.

Общи условия

Активация на акаунт