Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 106
  • 358
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 270
хе, хе - дръжте се сега да не паднете
опит - изрязване и четки  Whistling

# 121
  • Мнения: 11 314
Скрита, това първи опит ли ти е? За мен лично много добре си се справила, да кажат и другите.

# 122
  • Мнения: 1 884
Аз имам един много тъп въпрос,как от дадените скрабове да се изтегли някой елемент или фон?Защото аз пробвах с триене, местене и нищо не се получава. Embarassed
След като си изтеглиш кит-а с елементите, го разархивираш някъде. Всички елементи са в *.png формат /без фоновете те са *.jpg/. Отваряшси фотошопа и с Open - > избираш си папката в която си ги записала. ИЗбираш си един елемент и това е. Прочети стъпка по стъпка урока на предната страница. Не може да не ти стане ясно. С Move Tool-a / урока съм обяснила/ си придърпваш желания елемент върху рамката.

muzka1 - добре е, избирай си винаги фонове, които да са по-контрастни, в смисъл да изпъква на преден план снимката и да са с много добра /голяма/ резолюция. В една от темите за фотошоп съм обеснявала за растерните изображение и това как като се увеличават сталат на пиксели и губят от качеството си. Ако ти се търси може да погледнеш назад.
skrita - добре, вече знаеш как се ползват четките. Избирай си четки подходящи за снимката - тази замазаната отзад какво изобразява.. newsm78 Това е т.нар. гръндж четка, и се ползва предимно за създаване на ефекти за замазване и създаване на различни ефекти при колажите. Не е подходяща за рамки. Бих те посъветвала да си теглиш четки със сърца, звезди, сняг, цветя и т.н. които по-вървят за рамки от гръндж четките.
 


# 123
  • Мнения: 1 270
Вечерница - трета рамка ми е  Twisted Evil, но първа с четки
Дяволче - това жълтото всъщност са звезди  newsm78, просто не можах да намеря  и затова ги сложих  Joy
В моя защита ще кажа, че рамката я спретнах за 15 минути  Peace, просто изпълних задачата изрязване на децата върху син фон. За следващата задача тържествено обещавам да се постарая повече  Heart Eyes

# 124
  • София
  • Мнения: 2 161
MadGirl, Petia47 Момичета съжалявам, че се намесих без разрешение.  Embarassed Разбрах забележката и изчезвам. Явно няма нужда от мен, пък аз не обичам да се натрапвам.


Е айде ся, какви са тези разрешения. Да не сме в училище....решението си е лично твое, но моят коментар беше по повод изказването ти ,че можеш да направиш рамка по 10 начина....
Петя го беше обяснила по разбираемо и лесно  Peace

# 125
  • Мнения: 275
поздравления за добрия отклик на темата-сега само се записвам, но след 1 час се връщам да изчета всичко до тук.

# 126
  • Мнения: 1 485
Запис и от мен!
Темата ще бъде интересна ,ще я следя с интерес,че малко поизостанах и аз. Embarassed
She Devil, Hug  bouquet
Успех на всички!!!

# 127
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Момичета, в свободните от беба 5-10 минути и следвайки вашите инструкции успях да сътворя подобие на рамка и малко украса с четки. Само не съдете много строго - ужасно стана, но поне правя опити Wink


Цоцоланке, извинявам се, че поорязах главите на дечурлята - не е нарочно Embarassed

placholina , на мен ми харесва това, което си направила - изобщо не е плачевно, я го сравни с моите нескопосани опити Rolling Eyes

# 128
  • София
  • Мнения: 1 456
Започнахме ли да изрязваме и да сменяме фонове на снимките!
Или това ще чака?

Ами аз се опитах, но ...


Исках да слея краищата на снимката с фона.  Embarassed това не успях да направя и оставих така!

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 15:48 от muzka1

# 129
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Момичета, браво - браво и на учителките, браво и на ученичките!
Ето и моите коментарчета за рамките на skrita и на мuzka1

skrita, справила си се повече от добре - следващата ти рамка с повече старание... Начинът на изрязване си го схванала /между другото кой начин на изрязване ползва?/ И още един съвет - използвай четките, без да им увеличаваш големината допълнително, защото стават доста размазани /пример - жълтите подобия на звездички/

мuzka1, поздравления за рамката. И ти си се справила доста прилично, като за първи път! Другият път още по-хубава рамка ти пожелавам. Вечерница ти е отговорила на въпросчетата!

Момичета, имам молба - пишете термините от ФШ с английските им думи, става доста голямо объркване, когато са изписани на кирилица!


Бабъл, а как оряза така главичките на децата? Кой инструмент ползва?
muzka1, започнахме да изрязваме - пробвай!

# 130
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
muzka1, в първите изпречили ми се свободни 5-10 минути и това ще пробвам Mr. Green
Само да ме пуснат Laughing

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
хе, хе - дръжте се сега да не паднете
опит - изрязване и четки  Whistling

Ex, тези милите дечица, в какви ли не варианти на рамкосване съм ги виждала последната седмица. Wink

Браво, момичета, че имате такова огромно желание и хъс да се научите!
Никки, Маджи - недейте така, плийз!Понякога нещата излизат от добрия тон, което не е съвсем удачно!Добре, че Никки се е постарала да обясни нещата по "нейния" си начин, не й се сърдете. Естествено, че има къде, къде по-лесни опции, но тя така го прави и е целяла единствено да помогне, защото знае, че и на нея й е било трудно в самото начало, както на всички ни. Хубаво е, че сега има желаещи да помагат. Браво!
Когато бях "луднала" по рамкоправене и фотошоп, незнаех нищо и ми беше адски неприятно да видя обръщение от сорта "Върни се и прочети всички теми от самото начало"  #Crazy Естествено, че това е много трудоемко, /тогава бяха около 24 теми/, а мен ми се искаше някой простичко да ми обясни аджеба как се правят тези рамки.

Дяволке, къде беше преди 7-8 месеца, когато отчаяно търсих някой който да ми обясни А и Б във Фотошопирането? Поздравления от мен   bouquet за теб, както и на всички останали момичета, които се отзовават в тази тема!

# 132
  • Мнения: 1 884
Ами mle4ko , де да знам, тук си бях...  Joy Joy Joy
Наумила съм си, да направя сигове за всички начинаещи, след като надскочат малко нивото, ще има раздам сигове за напреднали и така... Това с цел да стимулирам момичетата да четат и да се научат. Обещавам да ги направя красиви и забавни.  Whistling

# 133
  • Мнения: 11 314
Ако някой търси други хлапета за опити за рамкосване - избирайте на воля
http://www.flickr.com/photos/10545985@N04/
Много съм любопитна.

# 134
  • София
  • Мнения: 1 456
muzka1, в първите изпречили ми се свободни 5-10 минути и това ще пробвам Mr. Green
Само да ме пуснат Laughing

Щото ако режем да пробвам намоя, че после
мама Цоци няма да си познае хубавците! Mr. Green
Или да режем върху учебната?

Общи условия

Активация на акаунт