Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 093
  • 358
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 502
Появи се лентата -изкарах я от windows.

# 211
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
rori, каква лента в дясно ти е изчезнала? Аз не разбрах. Във фотошоп ли, панелът с инструментите ли? Ако е така в Windows>Show Tools /мисля че така се пишеше!/ Успех!

Видях, че си се справила и сама. Нищо, все на някой ще му потрябва обяснението ми! Wink

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 14:17 от MiRa_55

# 212
  • Мнения: 1 466
преди да се включа, имам въпрос. каква памет заема фотошопа?  в спор съм с мъжа ми и той твърди, че тежи много, особенно за windows vista, на която сме.
мерси!

Кой фотошоп? 7, CS, CS2, CS3? В действителност фотошоп тежи много, но това зависи най-вече от компютърната конфигурация. Щом сте с vista, значи все пак компютъра е доста добър и не би трябвало да има проблем с който и да било. Но наистина зависи най-вече от компютъра.
CS3 инсталиран е 753 MB, което не е малко, но на vista (и не само) върви по-добре от CS2.

# 213
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Идеята за уроците ми харесва, но не всеки има време да се занимава с правенето им. Ако някъде се постнат уроците, ще е удобно всеки да се упражнява по тях и после да показва резултатите тук или да пита, ако има въпроси по урока.
 А уроците дотук мисля, че се дадоха, просто защото за по-голямата част от тях имаше въпроси от наша страна - учителките просто ни обясниха как се правят нещата.

Stillness , като абсолютно начинаеща ми се ще да почна от някъде, ясно ми е, че Фотошопа е супер мощна програма с много повече приложения от едното правене на рамки, но нас на момента това ни вълнува. Аз лично се надявам, че в поцеса на работа ще науча много повече от правенето на рамки, но това ще става постепенно.

Малко неразбрано пак пиша, за което се извинявам Embarassed

# 214
  • Мнения: 11 314

CS3 инсталиран е 753 MB, което не е малко, но на vista (и не само) върви по-добре от CS2.
Но като го отвориш да работиш и като се разгъне, заема над 15 ГБ Shocked
Аз имах проблем преди няколко месеца - като отворя повече от 2-3 снимки и забиваше. Оказа се, че съм си оставила на С само 10 ГБ и програмата не може да се разгъне както трябва.
Нацепих диска наново и сега върви като пушка. Само 512 МБ рам съм.

Така и така започна да обясняваш за тези програми, би ли обяснила и за разликата между растерна и векторна графика. На какъв принцип се основава, кое за какво се прилага и тн.
Благодаря, когато намериш време! Peace

# 215
  • Мнения: 1 466
Stillness , като абсолютно начинаеща ми се ще да почна от някъде, ясно ми е, че Фотошопа е супер мощна програма с много повече приложения от едното правене на рамки, но нас на момента това ни вълнува. Аз лично се надявам, че в поцеса на работа ще науча много повече от правенето на рамки, но това ще става постепенно.

Аз понеже съм графичен дизайнер и това е от професионалното изкривяване Wink Не ми се връзвайте много. Понеже прегледах всички теми във форума за фотошоп и ми направи впечатление, че всичко е само за рамки. Дори всеобхватната фотошопска библиотека е насочена предимно за тях и за scrapbook. Разбираемо е във форум за майки да се мисли преди всичко за рамки за снимките на малките съкровища. Simple Smile

# 216
  • София
  • Мнения: 1 456
И на мен ми допада идеята за по-систематизирани уроци.
Иначе къде що прочета инструкции си ги копвам и пействам на компа Mr. Green

Аз започнах да изрязвам, но там където има сложнотии за рязане не става ooooh!
Много се разваля фигурата!

А, сега щото само плачолинка хвалите ще спретна една рамчица за чудо и приказ!!!  smile3533

# 217
  • Мнения: 1 884
Stillness , като абсолютно начинаеща ми се ще да почна от някъде, ясно ми е, че Фотошопа е супер мощна програма с много повече приложения от едното правене на рамки, но нас на момента това ни вълнува. Аз лично се надявам, че в поцеса на работа ще науча много повече от правенето на рамки, но това ще става постепенно.

Аз понеже съм графичен дизайнер и това е от професионалното изкривяване Wink Не ми се връзвайте много. Понеже прегледах всички теми във форума за фотошоп и ми направи впечатление, че всичко е само за рамки. Дори всеобхватната фотошопска библиотека е насочена предимно за тях и за scrapbook. Разбираемо е във форум за майки да се мисли преди всичко за рамки за снимките на малките съкровища. Simple Smile
Значи си ми колежка.  Simple Smile
Обяснявала съм доста нашироко в темите за фотошоп разликата между растерни и векторни изображение, но засега в тази тема, като че ли момичетата наблягат повече за слагане на снимки в рамки, както каза сама, разбираемо защо, нали всички сме майки.  Grinning Иначе си има и тема за колажи, където нивото е доста по-високо, и там обясненията са доста по-сложни.

# 218
  • Мнения: 1 466
Така и така започна да обясняваш за тези програми, би ли обяснила и за разликата между растерна и векторна графика. На какъв принцип се основава, кое за какво се прилага и тн.
Благодаря, когато намериш време! Peace

Растерната графика представя изображението като съвкупност от точки (пиксели), подредени в мрежа. Всеки пиксел си има точно разположение. За това и при преоразмеряване на изображението се разваля качеството.

Векторната графика представя изображението като математически формули (вектори), които са плътно запълнени с цвят. При преоразмеряване на изображението, се преоразмеряват самите вектори, за това и не се разваля качеството.

Растерни са всички съхранени в цифров вид фотографии и други подобни изображения.
Векторни са повечето лога на фирми, билбордове и други.

Ако типът на файла е .bmp, .jpg .gif или tiff, картината е растерна графика. Ако картината е .png, .wmf, .eps или.mix, тя е векторна графика.

Изглеждат така:

растерна
векторна

# 219
  • Мнения: 1 466
Значи си ми колежка.  Simple Smile
Обяснявала съм доста нашироко в темите за фотошоп разликата между растерни и векторни изображение, но засега в тази тема, като че ли момичетата наблягат повече за слагане на снимки в рамки, както каза сама, разбираемо защо, нали всички сме майки.  Grinning Иначе си има и тема за колажи, където нивото е доста по-високо, и там обясненията са доста по-сложни.

Ще погледна и темата за колажи, срам ме е да си призная, но още не съм влизала в нея.  Embarassed

Разгледах сайта ти. Доста красиви неща видях Simple Smile Докато го разглеждах се сетих, че в Студио БГ имаше един лесен урок за бродиране с фотошоп. Не се сещам да съм го виждала тук, за това ако успея да го намеря ще дам link, ако не успея, ще го напиша като урок.

# 220
  • Мнения: 1 884
Значи си ми колежка.  Simple Smile
Обяснявала съм доста нашироко в темите за фотошоп разликата между растерни и векторни изображение, но засега в тази тема, като че ли момичетата наблягат повече за слагане на снимки в рамки, както каза сама, разбираемо защо, нали всички сме майки.  Grinning Иначе си има и тема за колажи, където нивото е доста по-високо, и там обясненията са доста по-сложни.

Ще погледна и темата за колажи, срам ме е да си призная, но още не съм влизала в нея.  Embarassed

Разгледах сайта ти. Доста красиви неща видях Simple Smile Докато го разглеждах се сетих, че в Студио БГ имаше един лесен урок за бродиране с фотошоп. Не се сещам да съм го виждала тук, за това ако успея да го намеря ще дам link, ако не успея, ще го напиша като урок.
Помощ никой не отказва  Laughing. Примера който си дала е изключително подходящ, добре обяснен, дори и нагледно. Браво!
Само... май още не дошло време в тази тема за по-сложни неща, нека да систематизираме най-важното и засега по-лесните неща.

Ето линка към темата за колажи - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229784.0
Нещо доста позамря, макар че на мен това ми е много приятно занимание. Много ще се радвам да се пораздвижи.  Grinning

# 221
  • Мнения: 11 314
Стилномамче, благодаря за разбираемото обяснение. Винаги съм се чудела кое какво е точно.
Сега ми се изясни картинката.   bouquet

# 222
  • Мнения: 2 270
момичета ,аз започвам да правя уроците по ред на номерата,ако още някой реши да помага ще е супер.Ще ги сложим в началото на темата,за да може всеки да ги знае къде са и да не се лута из страниците.

# 223
  • Мнения: 557
Днес никой нищо не показва.

# 224
  • Мнения: 1 466
Може ли да се включа като учител?  Simple Smile
Ето нещо от мен. Не е урок а просто показва кой инструмент къде се намира (в CS2)

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 16:09 от Stillness

Общи условия

Активация на акаунт