Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 103
  • 358
  •   1
Отговори
# 270
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Леле, хваща ме срам чак от вас, аз нищо не правя. Embarassed

Някой да иска под наем 1 диво детенце за 1 ден Wink ,че и аз нещо да направя Rolling Eyes
Другия вариант е да чакам да се върна на работа и тогава да търся време за Фотошопа.

А вие страшно напредвате. Поздравления за това! Hug

# 271
  • в стаята
  • Мнения: 469
Имам въпрос.
Как да заваря даден елемент или снимка? Rolling Eyes

# 272
  • Мнения: 4 546
Как така да го завариш?   bouquet

и аз имам питане. как да направя бляскави букви? избрала съм шрифт и цвят, но искам да имат блясък.

# 273
  • Мнения: 2 196
Ето моя първи опит в борбата с фотошопа.Не е нищо в сравнение с вашите красоти,но като за първи опит аз си му се радвам. Laughing
 

# 274
  • в стаята
  • Мнения: 469
Искам да завъртя снимката или елемента леко настрани, както са правили момичетата по горе.
Обаче сега какво направих незнам, обаче ми изчезнаха таблиците със слоевете и други неща и ровя но не знам от къде да ги изкарам. Tired

# 275
  • Мнения: 1 466
Как така да го завариш?   bouquet

и аз имам питане. как да направя бляскави букви? избрала съм шрифт и цвят, но искам да имат блясък.

Като напишеш текста с желания цвят, от менюто Layer избери Layer Style - Bevel and Emboss.
Там дай следните настройки:


Сега текста би трябвало да ти изглежда така:

# 276
  • Мнения: 4 546
Благодаря ти Стилнес, сега ще пробвам   bouquet

Искам да завъртя снимката или елемента леко настрани, както са правили момичетата по горе.
Обаче сега какво направих незнам, обаче ми изчезнаха таблиците със слоевете и други неща и ровя но не знам от къде да ги изкарам. Tired
от Window менюто - слагаш отметка на това, което искаш да ти се вижда  Peace

# 277
  • Мнения: 1 466
Искам да завъртя снимката или елемента леко настрани, както са правили момичетата по горе.
Обаче сега какво направих незнам, обаче ми изчезнаха таблиците със слоевете и други неща и ровя но не знам от къде да ги изкарам. Tired

От менюто Window избери Layers и ще се появи.

Снимка се завърта най-лесно, като от менюто Edit избереш Transform - Rotate и можеш да решиш да я въртиш на ръка с мишката или да дадеш точните градуси за завъртане.

# 278
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ей найсетне мога да се включа в темата едва днес успях да инсталирам фотошопа  ooooh!,сега започвам да чета темата от начало ,и се надявам скоро да се похваля с някое мое творение Peace

# 279
  • Мнения: 557
Защо нищо коледно не ми се получава?Никакво вдъхновение smile3515Само желание не стига.

# 280
  • Мнения: 1 466
Placholina, знаеш ли какво правя аз при липса на вдъхновение? Обикновено затварям всики програми, ставам от стола и отивам да правя нещо друго. Примерно пия кафе или готвя или лепя салфетки, но каквото и да е, трябва задължително да откъсне мислите ми от "творбата". После сядам, отварям папката с елементите, които ми трябват (в твоя случай - папката с коледните елементи) и ги преглеждам, докато някой от тях не ме заинтригува. Отварям го във Фотошоп без въобще да разсъждавам какво искам да направя и какъв трябва да е крайния вариант и... 10 мин. по-късно вече творя с пълното си вдъхновение Simple Smile

# 281
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Имам 2 въпроса:
1.Има ли начин да направя фона да стои като полупрозрачен - нещо като избледнял newsm78
2. След като насложа елементите от разл. Layers в това, което ще ми е окончателния вариант, трябва да правя някакво дублиране или просто давам Save и произведението е готово?

# 282
# 283
  • Мнения: 1 466
Имам 2 въпроса:
1.Има ли начин да направя фона да стои като полупрозрачен - нещо като избледнял newsm78
2. След като насложа елементите от разл. Layers в това, което ще ми е окончателния вариант, трябва да правя някакво дублиране или просто давам Save и произведението е готово?

1.Полупрозрачен можеш да го направиш като намалиш Opacity на колкото процента искаш.
2.Не е нужно да дублираш каквото и да било. Запиши го като .psd, ако смяташ за в бъдеще да работиш по него или да променяш нещо или в .jpg, ако искаш да се запише като картинка и да ни го покажеш Simple Smile

herelina, много добре, но ако сложиш панделката върху снимката, а не под нея, както е в момента, ще е още по-добре Simple Smile

# 284
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ето това спретнах като за начало.

Общи условия

Активация на акаунт