Октомврийчето при нас дойде радост и усмивки да ни донесе!

  • 12 129
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 249
Честит първи месец на Жорислав на мама Галче  Яна на мама Minana  и Мартина на мама Tsvetentse !Да растат здрави и послушни дечица дечица!
И честит втори месец на Мила на мама мишонка

Рали дано се оправи бързо баткото а Ивко да си остане така кротък (пу-пу)
Ние се обзаведохме с млечница и го боли момчето, дърпа ми зърното все едното му е виновно, и в този дъжд немога до аптеката да отида

# 271
  • Мнения: 218
БЛАГОДАРИМ ВИ ЗА ПОЗДРАВИТЕ Hug
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ЖОРИСЛАВ И ЯНА ДА СА ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ newsm51 smile3525 НА МИЛА ЧЕСТИТ ВТОРИ МЕСЕЦ ДА Е И ЗДРАВИЧКА И МНОГО ПОСЛУШНА  baloni
НИЕ СЛЕДОБЕД СМЕ НА КОНСУЛТАЦИЯ И ЩЕ ДОКЛАДВАМЕ КОЛКО СМЕ ПОРАСНАЛИ
ЛЕК И УСМИХНАТ ДЕН ВИ ЖЕЛАЯ  bouquet

# 272
  • Мнения: 1 817
ЧЕСТИТ ПЪРВИ МЕСЕЦ НА ЖОРИСЛАВ НА ГАЛЧЕТО, НА ЯНА И МАРТИНА! Да са здрави и усмихнати!
Мищонка, честит втори месец на МИЛА И ТЯ ДА Е ЗДРАВИЧКА И ПОСЛУШНА И МНОГО КРАСИВА, ДА РАДВА МНОГО МАМА И ТАТКО!Кога мина времето... Rolling Eyes newsm78 много бързо ми се видя. Като чели вчера беше като се роди Мила...
Ние утре ставаме на 40 дни. обаче ще правим погачата в други ден /сряда/ 21-ви. Питахме специално вещите църковно особи. Така решихме, защото на 21-ви е много Хубав празник-ДЕН НА ХРИСТИАНСКОТО СЕМЕЙСТВО !Та запазихме час за тогава за чиста молитва. Казаха също, че не пречи, че в момента се пости .Не било добре да се празнува преди 40-ия ден и майката да влиза в църква преди 40-ия ден. Naughty След това е позволено Grinning.
Вили вече цяло денонощие не е акал Rolling Eyes Sad малко съм притеснена.Преди я вършеше тази работа по няколко пъти, а сега...май Меги с Кари имаше този проблем...абе ще чакаме Thinking

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 13:32 от _venera

# 273
  • Мнения: 10
здравейте и от нас.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МЕГИ на патерица ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТЛИВА.
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ РОДЕНИ НА 17,18,19 ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ
ЧЕСТИТ ВТОРИ МЕСЕЦ НА МИЛА.
Карина Мишонка дано да се оправяте вече и повече никакви болници.
За погачата, ние ще си я правиме както се пада.не знах че по време на пости не се прави,и на дъщеря ми я правих а тя е родена на 29.10 така че мисля че няма проблем.
Ние вчера бяхме на рожден ден и беше супер.Бебо се държа много добре/спа през цялото време/.
Въртенето по време на кърмене и ние го правиме,на всичкото отгоре понеже сме си лакоми само се дави от бързане да не му изяде някой манджата забравя въздух да си поеме,аба въобще веселба.
Тонито,досадна работа е с толкова много специалисти около тебе.Сякаш не съм гледала друго дете newsm78ама почнах да се правя че не ги чувам,то направо не се издържа.Не се къпело така,не се водело навънка,не сме го обличали както трябва и все в тоя дух.Добре че много не се бъркат,ама нали трябва да се отбележи все пак #Crazy
Да не ви разправям какво пък ни чуха главите за кучето,дадохме го на свекърите да го гледат,те го изгубили,прибрахме си го и сега вече никакво даване,не са съгласни ама кой ги пита вече. Joy Joy Joy
чао засега следобед ще докладваме след консултацията.

# 274
  • Мнения: 1 593
здравейте и от мене - ние още не сме се наканили да си тръгваме от свекърите, та се кърмим сега...

сериозното ми оплакване за този уикенд е безобразното време(и съответно съпътстващата го скука) и това, че свекърва ми по свое усмотрение, реши да реже етикетите на Цочковите дрехи. Много мразя така! Следващия път ще и кажа.
Иначе ми беше голяма помощ - много гледа детето, дундурка го, приспива го - в това отношение беше екстра  Peace

резервирахме си хотела за Австрия и купихме самолетните билети (свекърите ще ни водят на ски за нова година)   cold newsm68
намерих и страхотен хотел за Истанбул - мисля днес да резервирам и за там. Живот и здраве, на Ноли ще се файдоса да пътува до още две страни - на мама малкият пътешественик Laughing

иначе аз съм нещо в депресия - може да ви е смешно, но аз сериозно се притеснявам, че детето ми има проблем с разтежа и може да има някаква болест и да остане джудже  #Puppy dog . Вместо да спя, цяла нощ съм чела по нета и много се притеснявам. Всики дрехи му стават, имам чувството, че изобщо не расте на дължина, а с шивашкия метър го измерихме 55см  #Crazy (той беше 54.5 на 1 месец). Дано се заблуждавам  Praynig

****
Наде, много си права за кърменето, това е и друга причина да не искам да дам адапте - страх ме е, че ще видя колко е лесно и набързо ще се откажа да кърмя.

Меги, доста мислих по вашия "проблем", но не мога да си дам обяснение за какво го прави  Thinking
- да не би да се дърпа след като ти си се къпала (ако гърдите и миришат на шампоан)
- или пък да и е силна струята (но казваш, че няма мляко толкова)
- или пък да се ядосва, че не и тече силно като преди (при нас беше така)
- или пък да е свикнала със силиконовото зърно и да не иска без  newsm78
- или пък да се опитва да се изака всеки път като суче (и ние го правим това)
.. не знам, никое от тези не ми се вижда съвсем точно...но стискам палзи да минава, че е затормозяващо  Hug 

Рали, горкият Марти! Гушни го от мене, миличкия  Hug

Илонитка, Вярката, тези млади дами на снимките са просто невероятни !!! Пу Пу - да са ви живи и здрави   bouquet

# 275
  • София
  • Мнения: 1 228
Джена, много малък Ноли, че да се притесняваш за такива неща като ръст  Simple Smile И на Ивко му стават все още почти всички дрешки, с няколко изключения, просто ги опъва по - добре. Стига си търсила за какво да се тормозиш  Heart Eyes
Ех, блазе ви за пътешествията  Heart Eyes И на мен ми се ще, ама ...  абе май ще се съглася с мъжо за нова година във Виена (макар че от този град спомените ми са основно: стуууууууддддд).

Меги, аз мислих по въпроса с вашето сукане - понякога Иво прави точно както описваш - при него това означава, че се е наял и/или иска д уригне. След уригване му предлагам пак - понякога продължава да яде, друг път - не. Друго обяснение не знам  newsm78

Видях в албумчето, че Last Name е качила снимки на Цветозар и батко му - големи сладурчета  Simple Smile Дано се включи да каже как са  Party

# 276
  • Мнения: 6
Здравейте и от нас
Меги честит рожден ден на патерици  bouquet  bouquet  bouquet, много здраве, щастие и любов.
Честити месечинки на Жорислав, Яна, Мартина и Мила   bouquet  bouquet  bouquet
Момичета благодаря ви за поздравите за рожденият ми ден.
Гостите ми си заминаха, Дани спи и имам време да се разпиша и аз.
Дани реши да ми подари за рожденият ден пищене от колики. Беше ми много странно, защото доста време бяхме без колики. Чак в събота вечерта разбрах, че биберона му е дупчен и поемал въздух, изхвърлих го, оригнах го няколко пъти и заспа, и да чукна на дърво от тогава е спокоен. Дано наистина е било от биберона.

# 277
  • Мнения: 295
Мегииии, Ч.Р.Д. на патерици!
Да си жива и здрава и много щастлива! И много да се слуша домочадието!
Ей, много ме е яд че така със закъснение, ама ще ме прощаваш Wink


Честити месечинки на бебоците!

Специални поздрави на Жорката, че той ми е слабост нищо че не съм го виждала, с майка му и татко му си обещахме като се заженят да ги запознаем Laughing[/color][/b]

Jenna , силно се съмнявам да има място за притеснения  Peace.
Преди седмица с мойто мъж решихме да премерим детето колко аджеба е пораснало, резултатът е, че веднъж го изкарахме колкото се е родил, а втория път малко по-къс Joy Joy Joy
Явно ги поопъват като ги мерят Дофторите Mr. Green

И като стана дума да си кажа и аз за етикетите - не съм ги махала никъде баси ква лоша майка съм и явно на Боян не му пречат Thinking

Кой каза, че са го снимали за Памперс? Май Поли, а?
И Боян е фотан Mr. Green и то преди 10тина дни.
На първата му разходка решихме с татко му на бързо да минем през Пикадили да вземем нещо за вечеря.
Както си вървим, две каки ни запречиха пътя и викат "Ващо дете снимахме ли го?"
Аз обясних, че  е мъничък, ама те казаха, че нямало проблем и ако искаме ще го сложат да легне и ще го снимат и ние двамата, що да не му развалим рахатлъка на детето  ooooh!
И така, фотнаха го, ама аз не си спомням какво ми казаха, обясняваха за някаква корица че ще се бори newsm78
Абе, номера е детето да е фотано, другото е без значение hahaha hahaha hahaha

Дописвам: Да ви питам, трябваше ли да ми издадат болничен от АГ-то? Като чета оставам с впечатлението, че е трябвало, а на мен нищо не ми дадоха  newsm78 Сега къде да ходя да си го търся и от кого? Ако някой знае ще съм благодарна да ми разясни с две думи!

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 14:49 от коки

# 278
  • София
  • Мнения: 1 524
EЙ момичета страхотни сте, аз много се притеснявам от това неспокойно хранене, но като дам шише и нито го пуска нито се върти - явно недоволства че  е от цица - ще упорствам до край. Зърната пак са ми разранени от нея.
Чудя се как изглежда млечицата и гъбичките - ако са бели налепи - нямаме.
По време на ядене пръцкаме много - може и от това да е  newsm78 Дано е временно  Praynig

Честит първи месец на ЖОрислав, Яна и Мартина
Честит втори месец на МИЛА - пожелавам ви повече никакви проблеми - че се изтормозихте
.

Рали - да нацелуваш Мартин, миличкия това са най-гадните болки по зъбките и по половите органи. Да ти задам един тъп въпрос - мислила ли си за обрязване. Аз доста бях чела по този въпрос и ако имах момче сигурно щях да съм в голяма чуденка дали да го обрежем, нищо че такава пишка на живо не съм виждала  Mr. Green все си мисля, че предимствата са много повече. Имах познат уролог (вече не се чуваме, че нарани жестоко близка моя приятелка), но той казва, че сега мнго родители обрязват момченцата без религиозни причини, а и много мъже го правят.
 Джена - и аз мряза да махам етикети - правя го само на сутиените и на прашките и то много внимателно. Страхотно - ще карате ски - моя мъж пък иска на нова година да ходим или на Банско или на Пампорово - аз се дърпам нещо никъде не ми се ходи. Ако ми беши пред лицето такъв бой щях да ти дръпна. Джудже щял да бъде - дрън дрън - 54см се е родил - това си е на горната граница на нормата, а като стане мъж над един метър и осемдесет ще ти припомня думите да знаеш. Пак да повторя на нас ни умаляха някой дрехи защото се свиват от прането - твойте просто са си по-качествени.

dani2753 и на мен Цезар ми липсва, но той е толкова разлигавен, че няма да мога да опазя бебка от него, та затова задържам за сега взимането обратно.

_venera ние не акаме всеки ден, а най-дълго сме задържали до 4 дни. Много е гадно, но е важно после да ака много, тоест не е важно колко често ака, а количеството изакано. (така ми каза  педито)

valen_tina моляте опиши ми как изглежда тази млечица и дали ти сама си я забелязала или лекар. Че това неспокойно хранене може и от млечица да идва.

ГАЛЕ стига с тази любов - липсваш ни  Hug

Наде имам чувството, че повече от кърмените бебета при нас са с колики отколкото тези на шише. Не вярвах, че толкова мъки ще има при това кърмене, но ще устискаме въжможно най-дълго - инати сме.

Коки ще пускаме по един глас за теб и от компа на мъжо един глас за Поли , ха дано спечелите, ама аз нещо хич нямям вяра на тез конкурси, все си мисля, че са нагласени. Само кажете къде да гласуваме.

Момичета какво ще кажете за сряда да се разходим, че ще изперкаме в къщи при това лошо време.

Още веднъж ви благодаря за милите пожелания  Hug   Hug Hug Hug

# 279
  • Мнения: 22 507
Здравейте и от мен. )))

Аз малко се позатрих, но в събота бях на сватба - страхотна беше, но още нямам снимки за съжаление. )))

Дженка, не се притеснявай за това и не се опитвай да го мериш в къщи. Нормалното темпо, с което децата растат е около 3-4см на месец, а и винаги са възможни отклонения нагоре, или надолу.

Аз етикети не режа и не съм рязала до сега на нито една дрешка. Камизолките и ританките, с които я обличам са без етикети, а бодитата идват отгоре, така че техните етикети не и пречат.
Майка ми по едно време мрънкаше за етикета на една шапка и аз все пак го отрязах накрая, но това е всичко. )))

За акането, пръцкането, ръмженето - ние вече процедираме по друг начин. Преди обед обикновенно имаме едно хранене и тогава се изакваме. Става много лесно, а и на се омазва дупето. Да не говорим, че така много и харесва. ) Просто преди да махна окончателно старият памперс я изчаквам малко, следва пишкане и после акаме, като леко и притискам крачетата към стомахчето. Така няма ръмжене, рев и т.н.
На който му се занимава, може да пробва. ))

А ето и малко снимки от нас. ))

http://images20.snimka.bg/004526160.jpg
http://images20.snimka.bg/004526162.jpg
http://images20.snimka.bg/004526163.jpg
http://images20.snimka.bg/004526161.jpg

# 280
  • София
  • Мнения: 521
Меги, Николая прави същите изпълнения като Кари  smile3511 мислих, мислих и нямам нормално обяснение на тия циркове....единствено това, което Рали казва, че може би се опитва да се изака, някак ми звучи логично, но знам ли  newsm12 дано да преминат тези циркове, че  smile3511 И при нас на шише всичко си е ОК и го няма това мятане.
Рали   fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossedпри Марти нещата да минат бързо и да не го боли повече сладуркото  newsm17
Джена не се притеснявай децата растат с различна бързина.Цункай Ноли по сладката муцунка и престан ида се притесняваш   love001
Нигелка за шоколада четох, че си хапваш честичко.... да си кажа и аз умирам за шоколадче   newsm47, поне по едно на ден, но педката ми каза, че можело да се хапва само по едно-две блокчета, защото шоколада предизвиквал колики у бебетата  smile3515 та така с две дума нещастна съм от този факт Weary и вече почти не ям шоколад, но го заместих със сладки с малко шоколад или такива, в които изобщо няма  Weary
Мирама голямо момиче станала твоята Калина /пу-пу/   love001
Поли, Коки ще пуснем по едно гласче за сладурковците ви  newsm80 newsm80
Хайде чао, че ме викат smile3503

# 281
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Здравейте и от нас.
Честит рожден ден на патерица Меги!! Нямахме нет вчера и съм го пропуснала.
Честити месечинки (къде първи, къде втори Grinning) на Жорислав, Яна, Мартина и Мила. Вчера ни мина погачката. Изкарахме си супер с изключение на това, че явно съм отвикнала от много хора. Например точно за две секунди забравих, че кумата ми е звъннала и виси долу да ме чака да й отворя.. хубаво, че сме прекалено близки и даже не ме укори.. Ето една снимчица (в албумчето качих и още)
Иначе получихме много подаръци и то хубави, а да и слинга, като се снимаме ще качим снимки.  Малкия го гледаше татко му и той моля ви се - спа през цялото време та даже повече от нормалното..
Благодаря на мамата, която ми каза за Мустелата против круспите. Купих я още вчера и сега мажа, когато се сетя (появиха се и на веждите). 
Мегито, той и Яни, когато го мъчат коликите (предимно вечер и нощем) прави така. Дърпа зърното, извива се и плаче. Направо се побърквам тогава..ама като че ли посвикнах.
Джена и Яни не е пораснал кой знае колко. Реално е ок. 400гр повече от раждането, а иначе около 800 от изписването (явно от пневмонията много отслабна в родилното). А като см не го мерихме, но по дрешките съдя, че е едва ли повече от сантим, сантим и половина. Ама аз не се притеснявам, защото си е в нормата за възрастта си. Те родените по- малки дечица дръпват най- много.
Мирама, ама много е пораснала Калина. И се е разхубавила.. пу- пу да не й е уроки..

Ох, исках и още нещо да напиша ама.. друг път като го кажа все се сещам за филма Куче в чекмедже
Чао и целувки от нас

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 16:02 от МаринаГД

# 282
  • Мнения: 249
meggyv първо аз го забелязах и сеобадих на педито и тя кза да го заведа да го види и така разбрах , че е млечница изписани Дактарин , млечницата при нас е на устничките от вътрешната страна, представляват едни бели налепи

# 283
  • Мнения: 6
Правя новата тема.
Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242209
Предлагам в по - следващата вече да махнем инфото за акта за раждане и еднократната помощ?

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 16:35 от Октомври07

# 284
  • Мнения: 66
Честит първи месец на ЖОрислав, Яна и Мартина
Mirama пу пу какво голямо момиче е станала Калинчето, страхотна госпожица.
Ние този номер с акането също го практикуваме, снощи за 10 мин се изака 2 пути и се изпиша 2 пъти

Това с меренето на бебоците е голям майтап. Марина на първата консултация я изкараха по дребна отколкото се роди, явно бая ги опъват е родилното.

Поли, Коки и ние ще пуснем по едно гласче за вашите юнаци.

честит втори месец на МИЛА ДА Е ЗДРАВИЧКА И ПОСЛУШНА  ДА РАДВА МНОГО МАМА И ТАТКО!



А що се отнася до компетентната помощ от бабите, при мен ситуацията е такава че и двете баби живеят прекалено близо и само се чудят какви поводи да си намират да ни идват на гости. Доста ми лазят по нервите и чак се чудя на себе си колко съм търпелива напоследък. ТЕ идват слагат шапки на Марина, обуват терлици, загъват я със 100 ката одеала, и като си тръгнат аз ги махам. Следващият път пак се почва, аз се правя че не ги чувам и така  - пълна хармония newsm10
Рали нацелувай баткото да оздравява бързо милия

Марина също се извива назад и силно плаче докато суче .но аз все си мисля че е от коликите, защото свива крачета и като пръцне се успокоява.

Цвъканх малко снимки в албумчето newsm47

Общи условия

Активация на акаунт