ЕНДОМЕТРИОЗА - да поговорим!

  • 129 034
  • 1 129
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 844
Еми, да докладвам, че след първата инжекция лукрин ми дойде на 15 ден, и то с ужасно главоболие. Но доколкото прочетох, това засега не следва да ме тревожи.

не бива да те тревожи! Нормално е да ти дойде 1 цикъл след 1-вата инжекция! При мен беше така :
1. Диферелин -биха ми го 7дни след лапарото т.е. някъде към 15 ден от МЦ. На 15-тия ден ми дойде нормален цикъл и оттам вече съм нямала цикъл.
2.Лукрин - биха ми 1-вата инжекция 1-вия ден от МЦ след лапарото! Не ми е идвал цикъл!

# 1 006
  • Мнения: 1 298
Благодаря, Роси!   Hug

# 1 007
  • Мнения: 115
Момичета,

Вчера ми биха лукрина, на 21 ден от мц.  Лекарката каза да чакам този месец да ми дойде...
не се ли бие на първия ден от новия цикъл  Confused Нещо се обърках...

# 1 008
  • Мнения: 1 298
В първите дни на цикъла се бие по принцип, но мисля, че и в друг момент не е проблем. Щом лекарката е преценила, сигурно е ок, не се притеснявай.

# 1 009
  • Плевен
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета.Преди няма и месец и на мен ми правиха лапароскопия, заради съмнителна ендометриоза, тъй като имах много силни болки.Установи се, че има само на десния яйчник , точно там където бяха болките.Подадох си документите към здравната каса и сега чакам за Декапептил.Лекарката ми каза, че 6 месеца трябва да ми ги бият.И сега чакам.Но от 2-3 дена се появи същата срязваща болка на същия яйчник.И незнам какво става.Направо съм превъртяла.На някой случвало ли му се е?

# 1 010
  • Мнения: 4 255
musita ,бягай при док да те види- кажи ,че имаш срязваща болка и е спешно

# 1 011
  • Мнения: 115
nelita_79  Hug
нямам избор освен да се доверя на лекарката..., все пак те би трябвало да знаят най-добре,
но понякога започвам да се съмнявам, когато имат много работа, и те претупват, започваш сам да се информираш...

musita, и аз след лапарото имах чести болки, все пак си е операция, но най-добре е да кажеш на лекараката,
ако е силна и честа, веднага и се обади. Предписах ли ти антибиотици след лапарото? Мина ли контролен преглед?

# 1 012
  • Мнения: 844
Здравейте, момичета.Преди няма и месец и на мен ми правиха лапароскопия, заради съмнителна ендометриоза, тъй като имах много силни болки.Установи се, че има само на десния яйчник , точно там където бяха болките.Подадох си документите към здравната каса и сега чакам за Декапептил.Лекарката ми каза, че 6 месеца трябва да ми ги бият.И сега чакам.Но от 2-3 дена се появи същата срязваща болка на същия яйчник.И незнам какво става.Направо съм превъртяла.На някой случвало ли му се е?
ами на мен ми се случи това след лапарото ,но болката беше слаба , като придърпване ...както преди! Моят съвет е да отидеш на док.!Мисля че няма да е лошо да започнеш лечението ппо-скоро!Успех!

# 1 013
  • Плевен
  • Мнения: 87
Благодаря момичета.Утре ще ходя да видя какво става.Дано всичко е наред.

# 1 014
  • Мнения: 1 298
musita, аз лично освен болките в деня на и след операцията, остри болки не съм имала - напротив, всички предишни болки отшумяха и изчезнаха. А бях с тежка двустранна ендометриоза. Не казваш дали твоето лапаро не е било само диагностично? Ако е така, нищо чудно, че продължава болката...
Докладвай какво ще ти каже лекарят.  Hug

# 1 015
  • Плевен
  • Мнения: 87
здравейте,
ходих днес при лекарката, каза че болките са от това че съм в овулация/а имах и течение примесено с кръв/, и ми няма нищо.обаче нещо това не ме успокоява и болката продължава.ще чакам да видя дали ще отшуми

# 1 016
  • Мнения: 1 298
Че как ти няма нищо, като имаш силни болки и течение с кръв?? Кой те лекува и къде те оперираха? (ако прецениш, можеш да ми пишеш и на лични) Не искам да те притеснявам, и може наистина скоро да отшуми, ама не ми се струва съвсем добро обяснението на лекарката!  Thinking Наистина лекарите уж знаят най-добре, обаче обикновено са толкова претоварени, че човек сам трябва да си стане лекар, за да контролира нещата...

# 1 017
  • Мнения: 4 255
musita и на мен ми се струва странно док да ти казва ,че си в овулация и затова имаш болки.Ако не изчезнат болките до 2-3 дни мисля ,че трябва да посетиш същия или друг лекар за второ мнение

# 1 018
  • Мнения: 1 298
Как сте, момичета?  Hug

Искам да питам, по какъв начин докторът разбира дали лукринът действа - точно с какъв преглед и изследвания може да се установи това, и на какъв етап от лечението? Много ми е важно да разбера   ooooh! Разбира се, мога и веднага да се обадя на доктора, обаче си мисля, че тук ще намеря по-подробен отговор.

Аз се притеснявам доста, защото след първата инжекция ми дойде, а нямам и почти никакви странични ефекти....




# 1 019
  • Мнения: 2 880
nelita_79, и при мен цикълът дойде след първата инжекция. Няма страшно. Явно Лукринът ще започне да действа малко по-късно. Скоро ще се появят и страничните ефекти. При мен пък те продължиха много след като спрях инжекциите. Явно всеки организъм различно реагира на лекарството. Иначе докторът проверява с вагинален ехограф - само така може да огледа яйчниците.

Общи условия

Активация на акаунт